10/10
zami. 2011 febr. 15. - 20:01:02 10/10
(51/71)
Szerintem is nagyon jó a film. Ahogy látom itt vitatott a mûfaj. Ha igaz történetet dolgozna fel, lehetne életrajzregény vagy esetleg romantikus kalanddráma :) szerintem...
Én már többször láttam, és ha tehetem újra és újra meg is nézem, mert izgalmas film. Milyen jó volna ha a magyarok is készítenének ilyeneket!
9/10
bogush'o5 2010 júl. 17. - 02:07:48 9/10
(50/71)
Egyetértek azzal aki irta ,hogy nem éppen egy "romantikus kalandfilm".. jófilm,nekem is tetszett, de annyira nem szeretem Angelina Jolie-t ,hogy ez a film nekem nem lehet 10pontos.
10/10
payne 2010 máj. 05. - 23:37:46 10/10 Előzmény pacica
(49/71)
A legszebb és legtartalmasabb film annak a hosszú skálának a elején van amit már végignéztem.
elképesztõ gyönyörûen kidologott film.
De aki akcióra vágyik vagy csak simán háborús filmre megse próbálja megnézni,igaz vannak benne háborús elemek de az inkább próbatétel,akadály ha más nem.
9/10
nyenye 2009 okt. 05. - 17:20:25 9/10
(48/71)
Nem tudom ki volt az a nemnormális hülye aki a film mûfaját "romantikus-kalandfilmnek" határozta.(Szerintem nem is látta ezt a filmet.)Azért ez itt nem a Zorro volt!
A romantika is szerintem épp,hogy csak a történet 15%-át teszi ki a hangsúly kicsit sem ezen van.
Inkább illenek a filmhez a "dráma és háborús" kifejezések hisz a film olyan háborúktól elszenvedett országokban játszódik ahol rengeteg a menekült ember.
Mint például: Etiópia,Kambodzsa,Csecsenföld...
pacica 2008 dec. 18. - 13:31:20 Előzmény paleblueflower
(47/71)
***SPOILER PÓTOLVA***

Szép film, vége nagyon szomorú.
paleblueflower 2008 okt. 10. - 14:38:04
(46/71)
Nagyon szeretem ezt a filmet. Nincs meg véletlenül vkinek a filmzene?
Jozefa 2008 szept. 22. - 11:04:27 Előzmény Unplugged Neo
(45/71)
Lehet, hogy félreérthetõ volt, amit írtam, mert én pontosan azt akartam kifejezni, hogy mivel nem vagyunk egy gazdag ország, azt a kis pénzt, törõdést (amirõl te is írsz), amit erre a célra ki-ki szánni tud, azt ne Afrikára meg Kambodzsára fordítsa, mert nem kell olyan messzire menni, hogy találjunk embereket, akiken segíteni kell és lehet, hanem sokkal közelebb is. Erre volt egy példa a sok lehetséges közül Beregszász, ahol magyarok élnek, nem olyan népek, akiknek a sorsa nem miattunk alakult úgy, ahogy.
1/10
Unplugged Neo 2008 szept. 20. - 22:06:25 1/10 Előzmény Jozefa
(44/71)
Abszolút egyetértek Veled, talán azt látom másként, hogy mennyire kell ahhoz "gazdag országnak" vagy gazdag embernek lenni, hogy segíthess a közvetlen környezetedben lévõkön. A személyes jelenléted és türelmes figyelmed pénzbe nem kerül, mégis a legtöbb esetben reményt ad a csüggedõknek, akik ebbe a reménybe és saját cselekedeteikbe kapaszkodva lsaját maguk is felül tudnak kerekedni sokszor a krízis heyzeten. Ehhez nem kell sok pénz, de Teréz anyának sem kell lenni hozzá, csupán Embernek.
1/10
Unplugged Neo 2008 szept. 20. - 22:01:35 1/10 Előzmény Sadenal
(43/71)
Amint azt lejjebb is írtam, akkor nem menne vissza minden a régi kerékvásába, azaz akkor tudnád a film által keltett lelkesédésedet magõrizni és jótékony munkára fogni, ha nem 10.000 km-re kesenél megoldandó feladatot, hanem a szobádban, a lakásodban és a szomszédnál! Kezd el kicsiben, mert minden nagy dolog az elején kicsiként kezdi!
Sadenal 2008 szept. 19. - 07:10:59 Előzmény Jozefa
(42/71)
Gondoltam rá, hogy orvos leszek, de ahogy elnézem itthon sem állunk olyan fényesen. :)
Jozefa 2008 szept. 18. - 13:25:59 Előzmény Sadenal
(41/71)
Szerintem ezzel sokan így vagyunk :-)
Egyébként, akik jobban értenek hozzá, azt mondják, hogy nem az a gond, hogy nincs kaja, amit oda lehetne adni az éhezõknek, hanem az elosztási rendszer a rossz. Szóval, az a biztos, ha fogod magad, és viszel egy adag cuccot... :-)
Sadenal 2008 szept. 17. - 16:40:36 Előzmény Jozefa
(40/71)
Van igazság abban amit mondasz. Nézd meg a k***a gazdag embereket! Hány milliárd dollárjuk van és egysem segít (najó talán ez kicsit túlzás)! Ha tehetném a nyakamba venném a világ gondjait, bár nem lenne értelme, ha a sajátom is alig bírom. :)
Jozefa 2008 szept. 15. - 15:08:40
(39/71)
Lehet segíteni a rászorulókon, és nem kell hozzá Afrikáig elutazni. Hasonlót lehet látni pár km-rel a magyar határon túl, Beregszászon. Szerintem mindenki saját "hatáskörében" segítsen: némiképp több felelõsséget érzek a nyomorult helyzetben lévõ magyarokért, mint bármely más, távoli, egzotikus ország nyomorultjaiért, ahol mi nem gyarmatosítottunk, nem zsákmányoltunk, és végezetül nem hagytuk ott õket a slamasztikában, ráadásul nem is vagyunk egy gazdag ország, aki magára tudja vállalni a világ összes nincstelenjének a sorsát.
Sadenal 2008 szept. 15. - 14:30:46
(38/71)
Nekem is tetszett a film. Az elején jól odaba** a sznob társadalomnak...Az a jelenet nagyon tetszett. A baj csak az a mondanivalóval, hogy bennünk marad valameddig meg hogy segíteni kéne, de utánna minden visszamegy a rendes kerékvágásba és nem is törõdünk velük tovább! Ez a nagy baj!

Bár tudnék gyógyítani! :)
blackman 2008 szept. 15. - 13:36:35
(37/71)
Nekem nagyon tetszett a film.Tanulságos és elszomorító is volt.Ilyenkor szerintem az ember el is szégyelli magát,hogy míg mi válogatunk az ételek,és egyéb már dolgok közül,és azért nem eszünk meg valamit,mert nem szeretjük,addig máshol borzasztó az éhinség,a nincstelenség,és a járványok.Míg nekünk alap a tiszta víz,ott luxus.És csontsoványra fogyott emberek,és a gyerekek látványa iszonyatos!De sajnos ez a valóság!
Jozefa 2008 szept. 15. - 11:07:52
(36/71)
Nem rossz ez a film, bennem is hagyott nyomot, de számomra bizonyos fordulatok nem voltak eléggé motiváltak, nem eléggé hiteles a dolog...
***SPOILER***Pl. doki hirtelen levelet ír, mert bajba került, de a levél nem tartalmazza a hollétét, meg hogy mi történt? Akkor minek írt? Mindenesetre így még plusz 20 perc nyomozós jelenetsort be lehetett tenni, és - számomra teljesen indokolatlanul - szerepeltetni Charlotte-ot, amely karakternek amúgy semmi funkciója nem volt az egész filmben. És egész végig nem derül ki, hogy tulajdonképpen kik rabolták el a dokit és miért? Innentõl kezdve számomra ez az egész csak egy mondvacsinált ürügy, hogy megható véget kreáljanak azzal, hogy Sarah aknára lép. És még több más apró dolog...
***SPOILER VÉGE***
Persze azért tetszett a film, mert mindennek ellenére volt benne egy jól felépített ív, finoman adagolt szerelmi szál, szóval nem lehetett abbahagyni a nézését.
De ha igazi háborús övezetet, drámát, életveszélyt akartok, ami süt a képernyõrõl, nem csak kulissza, akkor A felejtés virágait nézzétek meg!
10/10
bugeszka 2008 szept. 15. - 09:45:46 10/10
(35/71)
Apropó: a végét nagyon jól oldották meg, a kislány zongorajátéka és az összetört apa látványa gyönyörû szép, annak ellenére, hogy mi tudjuk, nekik már sosem lesz közös jövõjük Sarah-val...
10/10
bugeszka 2008 szept. 15. - 09:44:11 10/10
(34/71)
Szívszorító film, én -másokkal ellentétben- nem a hibákat számolgattam, a mögöttes tartalomra figyeltem, bár nem kellett túlzottan magamba mélyednem ahhoz, hogy megértsem a film üzenetét. Akinek nem tetszett, nos, ez egyénfüggõ, de azt nem mondhatja, hogy egy pocsék, színvonalon aluli filmrõl van szó. Szerintem igen is jó a történet felépítése, bár én kétség kívül drámának tartom inkább, mint kalandfilmnek...
10/9
Marianna27 2008 szept. 15. - 08:07:36
(33/71)
En mar regebben latam ezt a filmet. Nagyon tetszik es valosag tomkelege van benne.Igenis sokat szenvednek emberek azert, hogy ehezoket mentsenek meg, en tudom kint dolgoztam de a baratnom tobb idot toltott kint es bizony megszenvedte de szivvel lelekkel dolgozot az emberek egeszsegeert.Gyerekek eletet mentette meg, borzalmakat elt at de tette a dolgat.

http://hungaromagazin.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=1098
10/10
offtopic
Adria1223 2008 szept. 14. - 22:53:34 10/10
(32/71)
Szép film. Angelina személye maga is példáz némi figyelemfelkeltést a fejlõdõ országok számára. Minden jobb, mint a semmi. Vannak néhányan, akik menekülnek a segítségbe, néha a saját, felfordult életük elõl.Hogy ki miért segít, hogy rend van-e eközben otthon, azt pedig nem kérdezi sem egy kóbor kutya, sem egy éhes gyerek.