2/10
Tereplovas 2017 máj. 09. - 21:42:07 2/10
(27/87)
Én azt nem értem, hogy tényleg ez lenne a magyar valóság?
Ezek a kb. 4-5 pontos nõk akarják túráztatni ezeket a 8-9 pontos férfiakat? Azt várják, hogy ilyen külsõ és belsõ "értékeket" mutatva majd azok futni fognak utánuk? Ugyan már...
A holdkráter arcú egoista kozmetikus csaj után a jóképû, értelmes vállalkozó srác?
A vastüdõs, Darth Vader hangú primitív bunkó csaj után a tök normális, szerény tûzoltó srác?
Vagy a "nekem senki sem elég jó", "engem csak akkor lehet megd.gni, ha részeg vagyok" über-sznob, ronda arcú lány után az érzõ szívû, megfontolt elvált apa?
Számomra úgy tûnik, mintha az összes értékes tulajdonságot a férfiakba plántálták volna, a nõkbe meg alig-alig.
És ettõl illenének össze? Az életben kb. fél perc után otthagynák ezek a férfiak ezeket a nõket.
És a párokat tényleg pszichológusok válogatták össze? Hát akkor valami iszonyú rosszul végezték a munkájukat - vagy pedig abban a hülyeségben hittek, hogy az ellentétek vonzzák egymást.
pneklara 2017 máj. 09. - 12:32:36
(26/87)
Most már nagyon kilátszik a lóláb. Hogy ezek felfogadott szereplõk, betanult karakterekkel, szerepekkel. Csak ott baltázták el, amikor ugyanaz játssza az A/ verziót, majd egy nappal késõbb a B) verziót. Micsoda hiteltelen volt a mélyhangú nõ, amikor az elõzõ epizódban leparasztozza a férjét, majd olyan érdeklõdõ, beleegyezõ, toleráns lesz, hogy kenyérre lehet kenni. Hát nem zavarja a pszichológust, hogy szerepet játszanak,s hazugsággal indítják a kapcsolatot, s nincs rosszabb, mint egy szerepet játszó, alakoskodó választott. A mosolygó, kacarászó, fenn az ernyõ mûkörmös is kimutatta a foga fehérét, ami nem is tetszik a macsó autószerelõnek. Becsalogatja a csajszi a paplan alá a srácot, s ott hirtelen szende szûzzé válik. Addig míg az õ kénye-kedvére történnek a dolgok, addig viháncol, aztán fúriává válik. Még a leghitelesebb pár a tutyimutyi fiú és az õszinte, de nagyon bántóan viselkedõ szõke pityogó. Õk már ki is nyilvánították a "válási" szándékukat. Tanulság: tetsszen az a partner, akibe feccölni akarok, mert ha a testtartása, nézése,habitusa taszít elsõre, az lehet okos, figyelmes, továbbra is ellenszenves lesz. Arra meg jól ráéreztem, hogy az "öreg" pasi visszasírja a volt feleségét, aki figyelmes, odaadó, de unalmas lehetett. Most kapott egy fiatal, dekoratív feleséget, akiben egy jutasi õrmester bújt el. A mûsor tanmese felnõtteknek, de azért dolgozhattak volna még rajta, mert így elég gagyira sikeredett. Kíváncsi leszek, a szereplõk közül ki bukkan majd fel , mint mûsorvezetõ, rászolgálván a bizalomra.
pneklara 2017 máj. 07. - 07:47:48
(25/87)
:)) Látod, nekünk elõször - ha együtt akarnánk élni - meg kellene ismerni egymás kommunikációs jelrendszerét. Én alig értem a tiéd. Hogy most "jó ez nekem, amit mondasz, vagy nem"? De ha kiismerem, onnantól OK. De válás is lehetne belõle. Képletesen beszéltem, mert te is lány vagy, ugye?
pneklara 2017 máj. 07. - 07:38:22
(24/87)
Nem biztató jövõkép, fõleg a leendõ gyermekeik számára. Én annak a régimódi elvnek a híve vagyok, hogy nézelõdj, ismerd meg magad, ismerj meg másokat, ismerd fel, hogy ki az, akivel el tudsz képzelni családot,akiben megbízol s csak akkor házasodj, ha ebben biztos vagy. És akkor próbálj kitartani, ha jönnek nehéz szituációk is. Ez néha sikerül is, mert az alapvetõ értékek egyeznek, a hisztik, sértõdések orvosolhatók, megelõzhetõk idõvel. Itt felborult a sorrend.Döntenek - de fogalmuk sincs mit kapnak. Azért talán ez a mûsor más lesz, mint a szokásos kukkolók, mert gondolkodásra, önvizsgálatra készteti a nézõt. Még most jönnek majd a pszichológusok, akik magyaráznak. Sokszor ez hiányzik a nézõknek, hogy valaki megvitassa velük, hogy amit gondolnak, az helyes-e.
Az viszont sz. ügy, ha rosszul ítélsz meg valakit, nem veled változik, eljutsz oda, hogy ki ez, akivel én élek?..Hát, akkor válni kell. Vagy a nekem már bezárult az élet, így élek már halálomig? érzés uralkodik el rajtad, akkor lépsz.De én azért irigylem, akiknek sikerül, támaszai egymásnak a bajokban is, és nem kell rettegniük, hogy hazudnak nekik. Ebben a hazug világban ez egy kincs.
csincsilla72 2017 máj. 06. - 23:29:01
(23/87)
A külsõségek egy ilyen szituációban különösen fontosak. Mert nem állhatnak fel és sétálhatnak el, mint egy vakrandin. Muszáj, hogy tetsszen is a másik és ne csak az derüljön ki, hogy mindketten szeretik a kubista festészetet. Ha nem vonzóak a másik számára, akkor megismerni sem akarják egymást. Ráadásul ezek a fiúk egy nagyon komoly hibát is sorozatosan elkövetnek: erõltetik az intimitást egy olyan helyzetben, ahol a lányok még az sem tudják, akarnak-e majd tõlük valamit. Ez nem esküvõ és nem nászút, hanem csapatépítõ tréning.:-) A hölgy nem a feleség, hanem kolléga egy realityben. Nem lehet követelni a csókot, a kézfogást, a táncot. Az egy ágyban alvás végképp túlzás, ahogy az is, hogy egy vadidegen simogassa a hátát és a haját valakinek ébredés után. Egy valódi nászúton ez természetes. Itt minimum egy tökön rúgás járna ki érte:-) Vajon a pszichológusok erre gondoltak? Már ha õk nem színészek, akiknek fizetnek akár azért is, hogy szexuális együttlétet imitáljanak, ha a forgatókönyv úgy szól.
pneklara 2017 máj. 06. - 23:10:43
(22/87)
Én úgy gondolom, hogy aki házasságban él, meg családja van - az már nem szabad ember. A házasság örökös alkalmazkodás. Még ha a klónoddal sikerülne házasságot kötni, akkor is volnának nézeteltérések, súrlódások, kompromisszumok és nagy-nagy alkalmazkodások. Azért van olyan sok válás, mert a szabadság sokkal ígéretesebb. De akiknek sikerül 10-15-20....40 évet együtt tölteni házasságban, azok értékrendje már közeledik egymáshoz:)Persze sok függ attól, mit várunk a partnerünktõl, s mit vagyunk hajlandóak adni. Én ennél bonyolultabb filozófiára nem vagyok képes. Te hallottad, hogy az "öreg" pasi azt mondta: felhívom a volt feleségemet? Csak nem kezd megvilágosodni a régi életét illetõen:)?
pneklara 2017 máj. 06. - 21:55:51
(21/87)
Ezt nem értem. Elismerem, hogy rákattantam erre a mûsorra, mert a féregevésnél, a taknyon csúszásnál klasszisokkal emberibb. Azért ezt nézve,leszögezhetjük, hogy piszkos nehéz megfelelõ, megbízható, értelmes párra lelni, aki a másik felem lehet.
pneklara 2017 máj. 06. - 21:51:03
(20/87)
Félek, hogy a végén összehozzák õket. Micsoda megkönnyebbülés lehet a párkeresgélõknek, hogy mindig van remény:)Csúnya kezdés után is, "önépítéssel" eljutsz a sikerhez. Mondjuk nem hiszek benne, de miért ne:)Végül is a pszichológusok megdolgozhatnak a gázsiért.
csincsilla72 2017 máj. 06. - 20:38:27
(19/87)
Persze, hogy fizetnek.
Ezért nem meglepõ, hogy színésznõ is van közöttük...;-) Nekem az is érdekes, hogy ha valaki hangsúlyozza, hogy számára a kémiához fontos a magasság, a haj, a másik testsúlya, akkor erre miért nem fordítottak a szakik gondot, illetve miért kapja pont ellenkezõjét annak, ami tetszene neki. Nyilván azért, mert ha két ember nagy egyetértésben egymásra mosolyog és szép csendben elüldögél egymás mellett a lagzin, illetve szép kulturáltan elvan a nászútján, abból nincs mûsor. A kertévének balhé kell, fordulatok, drámák. Mert akkor van mirõl beszélni, akkor nézik, akkor van reklámbevétel.
csincsilla72 2017 máj. 06. - 19:26:29
(18/87)
Vannak, látod.:-)
Trash-reality szereplõk. Így vannak összeválogatva. A szõke csaj máris szolgáltatja a témát. Mondjuk én simán elhiszem róla, hogy ilyen. Hogy egy csalódást nem tud felnõtt ember módjára kezelni. Talán ezért is van egyedül. Annyira nem dekoratív a hölgy, hogy ezt a viselkedést épeszû pasi elviselje. Zolinak ez biztosan hatalmas csalódás, de valójában megmenekült egy hárpiától. A csajnak meg egy ország ismerte meg az arcát.
pneklara 2017 máj. 06. - 19:05:13
(17/87)
Attól tartok, hogy a pszichológusok addig csûrik-csavarják a dolgokat - beszélgetés, mediálás, önismereti tréning -, hogy tanmeséket lehessen írni a végén: türelem, nyitottság, beszélgetések fontossága. Csak nem fogják kudarcokkal zárni a kezdeményezést:) ?Csak a kisördög ott motoszkál bennem - a korábbi reality show mûsorokon edzõdve, hogy szerepet játszik mindenki, s fõleg minket vernek át. A síró szõke faragatlan duzzogása, gúnyolódása, türelmetlen bunkósága felveti bennem: vannak ilyenek a kultúremberek között?
csincsilla72 2017 máj. 06. - 18:52:33
(16/87)
Ebbe a mûsorba két okból akarhat valaki bekerülni: vagy kétségbeesetten vágyik partnerre, és minden más megoldás csõdöt mondott, vagy magát akarja promózni és be akar jutni a médiába. Az elsõ esetben sérült/depressziós, torz énképpel, önbecsüléssel rendelkezõ emberek a kínálat, a második esetben nem a házasság a cél, ezért gyorsan le fogja rázni a másikat. Vajon a pszichomókusok melyiket tartják képernyõképesebbnek?
pneklara 2017 máj. 06. - 16:09:29
(15/87)
Ha jól emlékszem, négy párt ismertünk meg, ebbõl három katasztrofálisan indul/végzõdik. Egy pár kattan nagyon egymásra: a viháncoló, kihívóan szemezõ leányka és a macsó párja. Szerintem a másik három pár minden tagja valahol sérült ember: nincs reális önismeretük, egy álomvilágban felépítettek maguknak egy párt, de nem azt kapták. A viháncoló csajszinak kétsége sincs afelõl, hogy õ a fõnyeremény, tökéletesen elégedett magával, ezért nem görcsöl, felszabadultan adja magát. Nekem van egy gyanúm, hogy ennyi nem lesz elég a macsónak, bár az õ kvalitásai még rejtve maradtak, leszámítva a külsõt. Kinga szimpatikus lenne, de azt hányta fel az "öreg" pasinak, hogy sokat, hosszan beszél, pedig szóhoz sem jut Kinga mellett. Õk nem illenek egymáshoz. Sem korban, sem a gondolkodásukban. A síró-pityogó egy elkényeztetett regényalak, a maga álomvilágában, de azzal a durva, alkalmazkodásra képtelen viselkedésével semmi szimpátiát nem vált ki az emberbõl. Ráadásul olyan bántóan "mosolyog, nevetgél", mint ha õ egy fõnyeremény lenne, csak még nem akadt útjába a királyfi. A mélyhangú nõ nem társra vágyhat, megvan õ egyedül is nagyon jól, talán egy árvalányhaj a kalapjára, hogy a státuszát növelje egy társaságban, íme, van párja - akit alázhat, kritizálhat. Továbbra is kérdéses, hogy mennyi ebbõl a valóság, milyen szándékkal ugranak bele a jelentkezõk egy abszurd szituációba? Nekem megéri a folytatást.
salug 2017 máj. 05. - 23:42:45
(14/87)
Azért ne feledjük, hogy õk a nap 24-órájában együtt voltak, míg mi azt a pár percet látjuk, amit kiemelnek és leadnak. Így irányítva a szimpátiánkat, un-szimpátiánkat. Ezért nem reális véleményt alkotni egyik félrõl sem azon túl, hogy résztvevõi egy buta valóságshow-nak.
csincsilla72 2017 máj. 05. - 21:15:49
(13/87)
A lányok, Adrienn kivételével, szörnyûek. Rita sír, mert kiderült, hogy sokkal jobb és színvonalasabb csajnak képzeli magát, mint amilyenre a szakértõ bizottság értékelte. A pultoscsaj szájából kilóg a kapanyél, gondolkodás nélkül bántja meg a másikat, aki csak azért nem küldi el a vérbe, mert volt gyerekszobája és kamera elõtt próbál úriember maradni. Kinga pedig tisztázhatta volna, hogy életkorban hozzá közelebbi fickóra vágyik és akkor nem az apjával kéne randizni.
joey l 2017 máj. 05. - 19:26:07
(12/87)
Eszem fasssszom, meg áll!
majdnem 2017 máj. 05. - 19:23:01
(11/87)
Magyar valóság. Ez siralom. Férfiatlan , egoista kispöcsök és idõsebbnek tûnõ ostoba libakisasszonyok. Persze az intelligencia nem megy el ilyen mûsorba. A \"hozzáértõszakértõ\" pedig mintha valami másik mûsorban lenne... Döbbenet, hogy ezek köztünk élnek.
charles58 2017 máj. 05. - 16:12:20
(10/87)
Baromság elsõ látásra. Sõt, másodikra is.
pneklara 2017 máj. 05. - 11:40:20
(9/87)
Bár a másik cím alatt kezdtem el hozzászólni, de itt folytatom.Már írtam, hogy abszurd ötlet, hogy vadidegen emberek házasságkötésük pillanatában ismerkednek meg. Remélem, az anyakönyvvezetõ beöltöztetett statiszta, mert a hivatásának megcsúfolása a ceremónia.
Amiért szeretem és fogom nézni, hogy az ember különbözõ karaktereket ismer meg, s véleményezhet: ezek illenek egymáshoz, ezek a nászút után beadják a papírokat a váláshoz. A pszichológusok választották egymáshoz a jelentkezõket, õk tudják miért. Ha nagyon manipulált a mûsor, akkor úgy alakítják, ahogy õk akarják. De a fõ érdemnek azt tartom, hogy gondolkodásra készteti a nézõt, s állásfoglalásra:
A szõke, pityogó öntelt nõ példát ad arra, hogy tudja maga körül a levegõt mérgezni. A külsõleg "nem egy durranás" pasi egyedül rója Párizs utcáit, lelkesedik, csodálkozik, az egoista meg egyedül vergõdik a szobában, ásványvízzel vigasztalva magát, s bõg rendületlenül. Egy jó verés helyrebillentené, de az látszik, hogy a szimpátiacsatát a pasi nyerte. Remélem, a pszichológusok nem szelídítik õket egymáshoz azzal a tanmesével, hogy alkalmazkodni kell két embernek.
Az is átjön, hogy az ember házastársa baráti-rokoni körét is hozza a házasságba: s amikor a tûzoltók viselkedésébõl azt vonja le az ara, hogy egy nagy paraszt vagy, az nem ígér hosszú, közös jövõt.
A kacéran szemezõ, nem visszafogott menyasszony sem biztos, hogy csatát nyer a jóval dörzsöltebb pasinál, külsõ elõnyeii dacára sem.
Az" öreg" férj, akinek egyetlen vágya, hogy beteljesedjen már a nászéjszaka, sem nyerte el elsõ látásra a célt.
Ezt látva érti meg az ember, jó gyakorlat volt a házasságkötés elõtti "3 hónap gondolkodási idõ" - nem lehet fejest ugrani . Olyan ellentétek lehetnek 2 fél között, hogy azt feloldani bármilyen jóakarattal sem lehet.
Na, majd meglátjuk, mit akarnak ebbõl a tanmesébõl kihozni?
pneklara 2017 máj. 05. - 11:19:12
(8/87)
Az adminoknak: Nem lehet a két témát összevonni: Fut itt egy fórum az Esküv? els? látásra címmel is, és bár ez utóbbi jobban jelzi a lényeget - hiszen legfeljebb a Házasságkötés elsõ látásra lenne igaz, és nem a házasság elsõ látásra - de a sorozat címe alatt fusson már a fórum hozzászólás, ne legyen egy mûsor nélküli, megtévesztõ cím! Köszönjük. Egyáltalán, ki indít témát, ki címkézi fel?