Téma: Imposztorok

offtopic
hecsedli 2008 okt. 20. - 22:40:00 Előzmény efes
(58/78)
'mindenkinek alanyi joga van hülyének lenni.'
ez tetszett. ebbõl te sem maradhatsz ki, ugyebár.
sõt, a jobbaknak még az ordenáré stílushoz is alanyi joguk van.
és ha ezzel elkussoltatod egynéhány 'vitapartneredet', az még nem jelenti azt h bárkit is sikerült meggyõznõd.
további kitartást magasztos küldetésedhez. hosszú az út, de ne add fel.
offtopic
Vinogradov 2008 okt. 20. - 17:26:40
(57/78)
"Tárgyi tévedésben van a srác, azt merészeltem javítani. Hogy meg akarom "semmisíteni"? Nem, csak szembesítem azzal, hogy mennyire tarthatatlan, ha valaki a véleményt tényként kezeli. Egyoldalú és elõítéletes megközelítését elõszeretettel állítja be tudományos következtetésnek, hivatkozva, hogy õ jobban tudja, hiszen történelem hallgató (sic!)."

Mert, hogy a Te tiszted megítélni, hogy ki leledzik tárgyi tévedésben és ki nem, de közben az én nagy hibám, hogy azt állítom: a megállapításaim vitán felül álló tények?

Micsoda önellentmondás!

Errõl beszéltem az elõbb is.
Én egy pillanatig sem kezeltem egyedül üdvözítõ útnak, amit leírtam, te viszont valamiféle magasztos, szent küldetést látsz abban, hogy embereket meggyõzz a saját igazadról.

Ez így önmagában nem volna baj, sõt, bizonyos kontextusban nagyon pozitív ténykedésként értelmezhetõ.

De az a mód, ahogyan te el akarod érni a meggyõzést, nem túlságosan kifizetõdõ sem a vitapartnered, sem a te számodra.

Ha engem kérdezel, szerintem ez a probléma.



"ergo: mindenkinek alanyi joga van hülyének lenni. Neked is. Pá."

Na és errõl van szó.

Ez az a hatásmechanizmus, amit az általad most "jó keményen" betámadott vitapartnerünk szemléltetett.

A megsemmisítés, a game over funkció, az a bizonyos utolsó lépés:

"Jóvan vazze, hülye k*csög vagy, na!"

Persze, az ilyesmit nem nagyon lehet kommentálni.
Legfeljebb olyan szintû beböfögésekkel, hogy:

"Beszóttá, g*ci'?"
offtopic
efes 2008 okt. 20. - 15:02:43 Előzmény JReb
(56/78)
Olyan dolgokba szólsz bele, amirõl félfogalmad van csak - nem olvastál vissza minden hozzászólást, így csak szimpátia alapján ítélkezel. Tárgyi tévedésben van a srác, azt merészeltem javítani. Hogy meg akarom "semmisíteni"? Nem, csak szembesítem azzal, hogy mennyire tarthatatlan, ha valaki a véleményt tényként kezeli. Egyoldalú és elõítéletes megközelítését elõszeretettel állítja be tudományos következtetésnek, hivatkozva, hogy õ jobban tudja, hiszen történelem hallgató (sic!). De nem akarom ezért "megsemmisíteni", miért tenném, mégha tehetném is? Hiszen maradtunk abban, hogy maradjon meg mindenki a saját kis tévképzetében, ergo: mindenkinek alanyi joga van hülyének lenni. Neked is. Pá.
Vinogradov 2008 okt. 20. - 10:01:58 Előzmény JReb
(55/78)
Lehet benne vmi igazság, de el tudom képzelni, hogy csak valamiféle helyi legendáról van szó.

Egyébként számomra teljesen érthetetlen dolgokat õrzött meg Mo-n a nép emlékezete.

Pl. Szabolcsban, ahol édesapám felnõtt, mintegy 300 évvel a fejedelem halála után, még mindig élt az az egyébként bizonyára egyetlen pozitív tartalmú legenda Báthory Gáborral kapcsolatban, hogy olyan erõs ember volt, aki fél kézzel elbírt egy malomkövet.
Arról a Báthory Gáborról, aki a legmértéktartóbb történészi vélemények szerint is egy rendkívül rossz képességû, gyengekezû uralkodó volt, és akit a nép annak idején ugyanúgy utált, mint a közvetlen környezete.

És - csak még egy érdekesség - szintén Szabolcsban van egy Világosi Erdõ nevû hely. A nép emlékezete kb. 50 éve még úgy tartotta, hogy ott történt az a bizonyos fegyverletétel, pedig az a Világos egy a volt Arad Vármegyei település, és a mellette található vár volt.
10/10
JReb 2008 okt. 19. - 22:01:10 10/10 Előzmény Vinogradov
(54/78)
a zászlós esetet bevallom nem olvastam sehol, szeptemberben voltam arra és az idegenvezetõ mondta:)
10/10
JReb 2008 okt. 19. - 21:43:37 10/10 Előzmény efes
(53/78)
efes, tökéletesen elbeszélsz a többiek mellett, olyan dolgokkal vitatkozol amiket nem mondtak.
Mintha erõvel kötözködni akarnál.
Aztán meg nekik esel.
Elõször emberileg: demagóg, elfogult, neonáci, sértõdékeny
Aztán az értelmi képességek jönnek: hülye, szellemi restség, fogalma sincs, buta, ezt se tudod
És fõleg a másik hozzáértését is kétségbe vonod: nem szakértõ, nem pártatlan, nem bizonyít, nem tud semmit
Szóval a másik tökéletes megsemmisítése, bebizonyítani hogy minden téren nevetséges, így amit mond az is csak nevetséges lehet és nyugodtan lehet nemfigyelni rá.
Vinogradov 2008 okt. 17. - 12:45:11 Előzmény efes
(52/78)
De látom, ezt te is belátod kedves Efeszoszi (Efes Efeszosz római neve - gondolom innen a nicknév) barátom...
Vinogradov 2008 okt. 09. - 13:10:48 Előzmény Vinogradov
(51/78)
Az, meg, hogy egy REMEKMÛ topicjában ilyen kicsinyes, pitiáner, sz*r vita folyik egyenesen felháborító...
Vinogradov 2008 okt. 08. - 12:16:58 Előzmény Vinogradov
(50/78)
És különben is:

ez egy filmes fórum.
Itt a topicokban legelsõsorban és túlnyomórészt filmekrõl írnak, témáznak, vitatkoznak stb.
A rendben van, ha valaki itt offtopic mûvel valamit, de ha - ahogy az ántivilágban mondták volt - destruál, és különösen is politizál, bomlaszt, fröcsög, az szerintem húzzon át az Index "Polidili" topicjaiba, de gyorsan.

Neked sem tudok hát mást javasolni, mélyen tisztelt Barátom...
Vinogradov 2008 okt. 08. - 11:48:16
(49/78)
Ha az eddig általam leírtak alapján ez a végsõ konklúziód velem kapcsolatban, az különben sem engem minõsít...
Vinogradov 2008 okt. 08. - 11:41:55 Előzmény efes
(48/78)
BOLDOGAN!
offtopic
efes 2008 okt. 07. - 19:09:00 Előzmény Vinogradov
(47/78)
Akkor maradj hülye.
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:52:44
(46/78)
És egyébként is: annyira tudtam, hogy ebbe fogsz belekötni...
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:36:43 Előzmény efes
(45/78)
Ja, meg a bárdolatlanság is...
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:34:58 Előzmény efes
(44/78)
Hát, ha valóban azok a hibáim, amelyeket te felemlegetsz, akkor ne nagyon számíts arra, hogy "tanulni fogok belõlük", arra meg végképp ne, hogy a te kirohanásaid fognak meggyõzni az igazadról...
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:32:52 Előzmény efes
(43/78)
Mily szent és nemes küldetés!
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:32:22 Előzmény efes
(42/78)
Hát, ebbe most nem megyek bele, mert ha nem értetted meg, hogy mire gondoltam, akkor ezután sem fogod...
De ez meg aztán végképp nem az én hibám!
Vinogradov 2008 okt. 07. - 14:31:16 Előzmény efes
(41/78)
"Miért nekem kéne tényeket sorolnom? Te állítsz dolgokat, igazold hát te õket... Én csak bele-belekötögetek a nyilvánvaló hülyeségekbe, ez a dolgom. De látom nem megy a bizonyítás. Jól van, egyes, leülhetsz. ;)"

Jaj, mert azt persze te döntöd el, hogy mi a nyilvánvaló hülyeség és mi nem...
Már megint ez a kettõs mérce...
Én tényleg nem értem: hogyan képzeled el a világot és azon belül saját magadat?
offtopic
hecsedli 2008 okt. 05. - 20:23:32
(40/78)
látom viccelni próbálsz. van olyan is h a másik untat...
offtopic
efes 2008 okt. 05. - 20:20:54
(39/78)
Unalom a szellemi restség tünete.