9/10
offtopic
Vargnatt 2015 jan. 08. - 22:19:15 9/10
(22/42)
Ha csak az itteni szöveget nézem, azon kívül, hogy szó esik benne egy haszid rabbiról, én semmi egyéb utalást nem látok erre, és a trailerbõl se sütött számomra ez a dolog, de lehet bennem van a hiba :)
RememberMe 2015 jan. 08. - 13:21:33
(21/42)
*Woody, mielõtt valaki szólna.
RememberMe 2015 jan. 08. - 13:20:36
(20/42)
Nem tetszett, már amennyit sikerült megnézni... Tegnap próbáltuk végignézni ketten, kb. az 50. perc táján egymásra néztünk és megbeszéltük, hogy ezt most kikapcsoljuk...
Pedig sok jó filmjét láttuk már Wood Allennek.
Nos, ez sajnos nem tartozik azok közé...talán még egyszer nekifutunk majd, de nem biztos.
10/10
offtopic
Petrapetrus 2015 jan. 08. - 07:57:32 10/10
(19/42)
Nem? Pedig már a film pár soros elõzetesébõl is eléggé süt ez a dolog... :)
9/10
offtopic
Vargnatt 2015 jan. 07. - 22:50:31 9/10 Előzmény Petrapetrus
(18/42)
Hát, nekem a Bérgavallér elég nagy csalódás volt, egy poénra sem emlékszem, pedig az azért nem árt egy vígjátéknál. Nem számítottam arra, hogy ennyire az ortodox zsidóság világának bemutatására fog épülni a film, ami õszintén bevallom, nem különösebben érdekel.
10/10
Petrapetrus 2015 jan. 07. - 07:51:19 10/10
(17/42)
Tudja valaki, mikor jön ki itthon DVD-n?
3/10
tubfish 2014 dec. 21. - 21:28:13 3/10
(16/42)
csodás egy film, a sztori is nagyon fel van építve, engem megvezetett és jót mosolyogtam magamon ;) a vége különösen jó, mintha kis kikacsintás lenne, hogy "happy end, na peeeeersze", nem dagonyázott a boldog pár egymásratalálásában, csók és vége. a helyszínek adják magukat, de az operatõri munka is csodás. a karakterek is ott vannak. a vicky, christina nem tetszett, ez igen, most megnézem a közteseket is. 10-es :)
10/10
Petrapetrus 2014 dec. 09. - 08:18:04 10/10
(15/42)
:-)))
vuvuvu 2014 dec. 07. - 10:02:15 Előzmény Delaco
(14/42)
Ez a 2 WA film mindösszesen amit láttál? Az egyik egyébként nem az õ rendezése, csak játszik benne.

Azért elég jó kis filmográfiája van a mesternek, van bõven mibõl meríteni.. Vannak jobban és kevésbé sikerültek köztük. Szvsz pl. az európai filmjei közül a leggyengébb a Rómának szeretettel. Az angol filmjei közül valaki a múltkor lehúzta a Fülest pedig nagyon jó kis film, aztán ott van a Match Point ami szintén nagyon ütõs.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy különbözõ mûfajúak a filmjei: vannak köztük könnyed kis vígjátékok happy end-szerûsek, és vannak olyanok amelyekben drámai fordulatokra számíthat az ember, egyáltalán nem viccesek, inkább keserûek, és a végén nemhogy happy end nincs hanem csattan egy (képletes) pofon. Ilyen a Match Point de a szintén méltatlanul lehúzott Kasszandra álma, vagy az utóbbi idõbõl a Blue Jasmine.

A Káprázatos holdvilágot ma tervezem megnézni - remélem jó lesz.
9/10
Greta21 2014 nov. 25. - 21:48:28 9/10
(13/42)
Nekem nagyon tetszett a film, egy kellemes kis alkotás, gyönyörû helyszínnel és nagyon jó hangulattal. Én egy percet sem unatkoztam... mély filozófiai gondolatokat én azért nem tennék mögé, egy kellemes vicces kis paródia, limonádé, de jó mindenesetre...
Örülök, hogy megnéztem, pedig majdnem kihagytam...
3/10
janetoth 2014 nov. 17. - 21:24:09 3/10
(12/42)
Olvasom a hozzászólásokat, és tényleg hihetetlen, hogy ennyire más jön le ugyanarról embereknek. De hát ez a mozi varázsa. Én spec: mérhetetlen módon unatkoztam, évek óta nem történt meg velem, hogy az uccsó negyed órában azt hittem menten elalszom, magamban könyörögtem a végéért. Még egy ilyen egyvonalas, ripacs, lapos semmit...! Colin Firth az egyik kedvenc színészem, de ezzel õ sem tudott mit kezdeni. Halovány lenyomata egy Jeeves&Wooster-nek, és valóban, pont Hugh Laurie hiányzott belõle! Na vele aztán fergeteges lett volna. De hát mint mondottam, ez csupán az én szerény nézõpontom. Vagy alvópontom. Hork...
1/10
Delaco 2014 nov. 16. - 22:41:05 1/10
(11/42)
Nem tudom, az elõttem szólóknak mi ebben a nagy alkotás. A Bérgavallér és az Éjfélkor Párizsban ehhez képest klasszisokkal jobb. Ez a film egy szemét, a szó legszorosabb értelmében. Semmi, de SEMMI lényegi történés nincs benne. Kétszer esett le a fejem, mert gyakorlatilag annyira nem kötött le hogy bealudtam rajta. ÁÁÁ..nemhogy a mozijegyet, a megvett és elszórt popcorn árát nem érte meg.
1/10
1/10
Delaco 2014 nov. 16. - 22:23:02 1/10
(10/42)
Nem tudom, az elõttem szólóknak mi ebben a nagy alkotás. A Bérgavallér és az Éjfélkor Párizsban ehhez képest klasszisokkal jobb. Ez a film egy szemét, a szó legszorosabb értelmében. Semmi, de SEMMI lényegi történés nincs benne. Kétszer esett le a fejem, mert gyakorlatilag annyira nem kötött le hogy bealudtam rajta. ÁÁÁ..nemhogy a mozijegyet, a megvett és elszórt popcorn árát nem érte meg.
1/10
10/10
halasember 2014 nov. 16. - 15:47:45 10/10
(9/42)
A mesternek sikerült megint nagyot alkotnia, nagyon jó karakterek, szellemes párbeszédek, könnyesre nevettem magam...
delfinoraptor 2014 nov. 15. - 18:38:37
(8/42)
Jól sikerült egy könnyed filmbe egy komoly materialista elmélkedést beágyazni :) Nekem nagyon tetszett a film, és sok elhangzott mondat van, amik egyenként a legjobb Woody Allen idézetek közé emelkedhetnek. A kedvencem: a boldogság nem természetes állapot :)
10/10
offtopic
Petrapetrus 2014 nov. 15. - 17:27:01 10/10 Előzmény Vargnatt
(7/42)
OFF

Nem tudom, nekem pl. a Bérgavallér is nagyon tetszett. :)

ON
10/10
Petrapetrus 2014 nov. 15. - 17:24:38 10/10
(6/42)
Tegnap volt szerencsém látni ezt a (szintén) remek Woody Allen filmet. Ritkán jutok el moziba, mert a helyi kínálat általában egy kupac ...., de most örültem, hogy végre egy film, amit vártam, megérkezett ide is (a legtöbb sajnos le sem ér hozzánk). Örültem annak is, hogy nem szinkronizálták le. :)

A film hangulata, a színészi játék, a történet, a rendezés, egyszerûen FANTASZTIKUS. Rég láttam olyan filmet, ami ennyire pozitív hatással lett volna rám. Már egy egész nap eltelt és még mindig mosolyognom kell... Zseniális. :)

Nagyon, de nagyon tetszett a fõszereplõk karaktere. Imádtam ezt a "szellemes zsenit" és az "ostoba fruskát". :) Nem kérdés, hogy kell DVD-n is a film, alig várom, hogy ott legyen a polcomon. :)

Spoilerezni én sem szeretnék, de nagyon ötletes lett a befejezés, még annak ellenére is, hogy volt, amit már elõre sikerült kitalálnom. :)
9/10
Vargnatt 2014 nov. 14. - 22:52:52 9/10
(5/42)
Csak csatlakozni tudok, tényleg elbûvölõ hangulatú alkotás! :)

Õszintén szólva Woody filmjei 2010-tõl kezdve valahogy mindig többé-kevésbé csalódást hagytak bennem maguk után, de most végre megint felragyogott az örök pesszimista lételméleti zseni, akinek megismertem, és ismét egy remek filmet tett le az asztalra.

A könnyed romantikus vígjáték felszíne alatt bizony ott a filozófia háttér is, amitõl több lesz az egész. És végre megint õszintén tudtam nevetni egy filmjén, ami utoljára a Whatever Worksnél fordult elõ. Az egyik jelenetben pl. tisztára mintha John Cleese állt volna elõttem Colin Firth alakjában, zseniális volt! :)

Már kezdtem elveszteni a reményt, hogy újra igazán jó filmet láthatok Woodytól, de szerencsére rácáfolt erre. Nem akarok spoilerezni, de remek csavarral oldotta fel azt is, ahogy Stanley karaktere végig a színtiszta materializmus és a csodákban hinni képes ember között vergõdött.

A tájak, az autók, az egésznek a régies hangulata is mágikus volt, igazi moziélmény, ahogy csak a régi mesterek tudják! :)
7/10
vjúská 2014 nov. 13. - 08:59:48 7/10
(4/42)
Nagyon szórakoztató film! Gyönyörû tájak , sikkes ruhák, vicces párbeszédek, és remek zenék! Colin Firth-re hárult a feladat, hogy továbbvigye Woody moralizáló stílusát, de szerencsére nagyon jól áll neki! Emma Stone pedig megkapóan bájos!
ways 2014 okt. 02. - 18:07:53
(3/42)
2 szavazó tényleg médium lehet, ha egy még be sem mutatott filmrõl alkotott véleményt...