Téma: Kenny Lin

bori4 2020 ápr. 18. - 11:36:29 Előzmény bori4
(2907/4727)
Ez a jelenetet is lélegzet visszafojtva néztem.... aztán persze a kényszerű kompromisszum.
bori4 2020 ápr. 18. - 11:32:31
(2906/4727)
A hercegnő terve zseniális volt, és páratlan bátorságról is tanúskodott. Ezt még Cao-Cao is elismeri...
bori4 2020 ápr. 18. - 11:30:47 Előzmény bori4
(2905/4727)
Itt kép róla ....
bori4 2020 ápr. 18. - 11:28:51
(2904/4727)
Ez a fickó (merénylő) képzettebb volt, mint Cao Pi ezek szerint....
Én úgy emlékszem, hogy korábban Yang Xu mellett szolgált, nem?
bori4 2020 ápr. 18. - 11:26:51 Előzmény bori4
(2903/4727)
.
bori4 2020 ápr. 18. - 11:24:54 Előzmény bori4
(2902/4727)
- ez a fő ütőkártyája Cao-Caonak... A császárné és a nép - amit Ping leginkább védene körömszakadtáig.
bori4 2020 ápr. 18. - 11:18:08 Előzmény Riamara
(2901/4727)
Ez még a 47-ből
Az irodalmi délután a főparancsnok házában - sok verssel, metaforával előadott gondolatok....
Aztán 1-2 mondatban a lényeg... A vörösről fehérre váltott ital jelentését nem biztos, hogy jól értettem. Ugye a vörösbort Cao-Cao hozta magával, de neki fehéret kellett meginnia - a látszólagos költői hangulat és gondtalan élvezetek fölött izzott a feszültség - mikor robban a merénylet, amire a kancellár is számított.... Maga nemében páratlan jelenetsor volt - vájt fül azért kellett hozzá... :)
Riamara 2020 ápr. 17. - 22:07:32
(2900/4727)
A 3 királyság titka. 48. rész
Totál paff lettem. Tang hercegnő terve óriási ötlet volt. (már ha eltekintünk attól, ahogy beáldozta magát érte) Egy tökéletes csapda. Kezdve Yang "áruló" levelétől, amivel odacsalták Cao Cao-t, meg a testőrségét. Pontosan tudták, hogy a kis Cao tábornok milyen vérmes, így a merénylőnek csak annyi volt a dolga, hogy a palotába csalja őt. A többit már a hercegnő intézte.
Megjegyzem jól verekedett a pali. Igaz ezt már tudtuk róla, mert az elején ő volt az a bérgyilkos, aki rátámadt Sima Yire meg a hercegnő barátjára, mikor az ágyast mentették. Abban a jelenetben, mikor a hintó tetején harcoltak.

Az hogy Sima Yi ki fog akadni, borítékolható volt. Na de Cao Pi most tényleg azt hiszi, hogy hűséget fogadott neki? Jeej, ennyire naiv nem lehet. :) Szinte sütött belőle, hogy bosszú hadjáraton van.


Riamara 2020 ápr. 17. - 13:29:00 Előzmény bori4
(2899/4727)
Már a koreai sorozatoknál is feltűnt, hogy a belső palota (vagy ahogy másképp nevezik: a hárem) ügyeiben mindig a rangidős uralkodónő dönt. Ebbe nem nagyon van beleszólása még az uralkodónak sem. Jó példa volt erre az a tavaszi koreai sorozat, a királyné választásos. Ők döntenek a feleségek rangjának kijelölésében, ők bíráskodnak az udvarhölgyek felett.
Amikor azt mondtam, hogy a császárnénak nincs hatalma, akkor azt politikailag értettem. Nem áll mögötte más család, csak a Gao. És ha ő szembeszáll ezzel a családdal, akkor eléggé magára marad. Persze ettől még fondorkodhat a palotában, és tönkre teheti egy csomó ember életét, de az ország ügyeibe nincs beleszólása. És ahogy a nagybácsi mondta volt. A császárnék, jönnek, mennek.
Riamara 2020 ápr. 17. - 13:19:29 Előzmény bori4
(2898/4727)
Pont ebből a jelenetből gondoltam, hogy a hercegné már eldöntötte, hogy beáldozza magát.
bori4 2020 ápr. 17. - 13:12:21 Előzmény bori4
(2897/4727)
A múltban elkövetett vétkek, hibák a mai nemzedéket sújtják.... Az erélytelenség, bizonytalan morális hozzáállás súlyos helyzetbe hozza a jelen generációját. Itt jelen esetben bukik egy dinasztia, de vajon az arra érdemesek forradalma ez???
bori4 2020 ápr. 17. - 13:09:19 Előzmény bori4
(2896/4727)
Annyira sajnálom őket, sose lesz meg az a bizonyos esküvő.... :((
bori4 2020 ápr. 17. - 13:05:16 Előzmény Riamara
(2895/4727)
Három királyság -
Elképzelhető, hogy amit eddig láttunk, az 10 év alatt történt....
Elég kétségbeejtő a helyzet, annak ellenére, hogy Xun prefektust is sikerült megnyernie a csásárnak magának és az ügynek.
bori4 2020 ápr. 17. - 12:59:37 Előzmény Riamara
(2894/4727)
Remek védőbeszéd volt :)) Én is látom és érzékeltem is ama nagyjelenet ívét, az egyik döbbenetből esett Chengyin a másikba... Tudom, hogy valahol védi, de mindig tőle indul valami akció, amiért kénytelen védeni, nem? Most Se-Se bátyjával csendes társ volt végig... aztán annyira nem tudja kézben tartani, hogy meggyilkolják Gao fiát....
Tudom, hogy a érdeklődés úgy tartható fenn, hogy a végletekig fokozzák az ellentéteket, a félreértéseket, vagy meg nem beszélését az ügyeknek. Pont elég lett volna az a ronda beszéd ahogy lehordta a lányt, nem? Mint néző, igen sérelmezem, ha a nőket verik.... tudom, nem mai szemmel kell elsősorban megítélni, de akkor is....
Írtad korábban, hogy a császárnénak nincs valódi hatalma....csak van valamennyi, ha a koronaherceg feleségét is megfoszthatja a rangjától, nem? A trón kijelölt utóda családi élete már mégiscsak államügy, nem? A császárnak semmi beleszólása ezek szerint?
Riamara 2020 ápr. 17. - 12:04:13 Előzmény bori4
(2893/4727)
Ha valamit megtanultam a Princess Silver fordítása során, akkor az az, hogy a kínai sorozatokban semmi sem az, aminek elsőre látszik. És minél meghökkentőbb egy jelenet, annál biztosabb, hogy újra kell nézni, mert valamit nem vettünk észre.

Itt pedig azért hatalmas íve volt a jelenetsornak. Kezdve a hírrel, hogy a szolgáló elvetélt. Ami azonnal megszólaltatta a vészcsengőt Chengyin fejében. De az igazi sokk akkor jött, amikor a császárné és a Gao lány nagy egyetértésben bevonult a terembe. Igazi erődemonstráció volt. A herceg menten rádöbbent, hogy az egész projekt a császárné és a Gao család összeveszítésével kapcsolatban épp most fog visszaütni.

Aztán felolvasták a vallomást, és a legnagyobb rémálma vált valóra. Minden elővigyázatossága ellenére, a Gao famílira nekiment Xiaofengnek.
És itt most hozzátenném, hogy a ravasz öreg nem felejt. Még jól emlékszik arra az esetre, amikor Chengyin, a hercegnő érdekében, képes lett volna beáldozni a koronahercegi címet. (Amikor is a hamis pénz utáni nyomozás során Xiaofeng mellé állt) És azóta is folyamatosan hangot ad annak, hogy szerinte az egész ellenségeskedést csak megjátsszák.
Vagyis a vallomás felolvasása arra szolgált, hogy kiugrasszák a nyulat a bokorból.
Csakhogy arra az esetre még Chengyin is nagyon elevenen emlékszik. Már csak azért is, mert nagyon pici híja volt, hogy a lány bele ne haljon.
És most megint ugyanaz a szituáció. Ha itt most Xiaofeng védelmére kel, akkor azzal aláírja a lány halálos ítéletét. Merthogy a Gao család rövid úton kinyúvasztaná, az biztos. Így hát osztott-szorzott, és az anyjára bízta a döntést. Hisz tudta, hogy ha elhatárolódik, akkor hivatalosan az anyja nem tehet túl sokat vele, mert a császár és császári nagymama mögötte állnak.

Aztán fordult a kocka, és Se Se-t vádolták meg. Innentől már a szokásos rutinnal folytatta. Védte az ágyast. De aztán jött az újabb sokk, a két ribi a lány halálát akarta. Bármit is érez Se Se iránt, ezt azért nem hagyhatta. Így az alakítása teljesen hiteles lett.

Mikor pedig kivonultak a teremből, és leértek a lépcső aljára, Chengyin visszafordulva meglátta a császárné felettébb rosszindulatú udvarhölgyét (ez a következő rész elején tisztán látszódni fog) amint lesi őket az ajtóból. A pofon neki szólt, és rajta keresztül az egész Gao családnak. Nem kell megszabadulni a hercegnőtől, mert a herceg maga gyűlölteti meg magát vele.
bori4 2020 ápr. 17. - 10:56:29 Előzmény bori4
(2892/4727)
... de legalább helyettem adott neki ő is :))
bori4 2020 ápr. 17. - 10:55:01 Előzmény bori4
(2891/4727)
micsoda ördögi terv .... kétfelé csap
bori4 2020 ápr. 17. - 10:53:01 Előzmény bori4
(2890/4727)
.... úgy tűnik, Gao miniszter előtt semmi sem marad titokban. Most is eldöntötte kinek kell meghalnia. Nyanya mit képzel? ő is sorra fog kerülni....
bori4 2020 ápr. 17. - 10:49:39 Előzmény bori4
(2889/4727)
Ez jó :) - a belső udvarra ezt a definíciót még nem hallottam...
Nyanya most eszmélt, hogy miért is ilyen Chengyin vele? no és elvárja, hogy az anyja megölését "győzelemnek" tekintse a fia.... mivel arénában vagyunk, ugye
bori4 2020 ápr. 17. - 10:45:48 Előzmény bori4
(2888/4727)
Ha nem látom mellette a bátyját, fel sem ismerem.... Amikor táncolni láttuk legutóbb egy fiatal lányt láttunk... Biztos kivágtak itt is jeleneteket, mert a kádas látogatástól elég sok minden történt körülötte, úgy tűnik....