Téma: Kincsem

3/10
Warthog82 2019 jún. 17. - 18:59:33 3/10
(295/355)
Azért az beszédes hogy május 1 -én adta az Rtl,azóta sem szólt hozzá senki.Sokakban komoly nyomokat hagyott...
Sz. Péter 2019 máj. 01. - 11:46:26 Előzmény napraforgó
(294/355)
"Ha meg nem - hát meg se csinálják."

Mert kizárólag neked, a te ízlésednek megfelelő filmeket szoktak készíteni.
Ja, nem.
8/10
cuba06 2019 máj. 01. - 10:37:08 8/10
(293/355)
Maga a film jó volt, engem igazán az zavart, hogy nem igazán Kincsemről szól.
pasztoi_istvan 2019 ápr. 22. - 19:52:42 Előzmény napraforgó
(292/355)
Olyan lószín, hogy barna, nincs. Viszont a kosárlabda vagy 18-évvel később kezdett elterjedni az USA-ban...
luci87 2019 márc. 22. - 17:06:04
(291/355)
Jo kis fim volt,bar nekem is feltunt az az idetlen,oda nem illo tanc,az nem tetszett.A szelfizes...hat..mit mondjak,fura volt.
A szineszek jol jatszottak,legtobbjuket ismerem,de a foszereplonot sajnos meg nem lattam sehol.
9/10
Oooo 2019 márc. 17. - 00:59:49 9/10 Előzmény Warthog82
(290/355)
Ez a trágyakupacos érvelés a saját tükrébe néz és látja, hogy annyit is ér.
Az én véleményemet inkább a Port és az IMDb összegzett értékelése tükrözi.
3/10
Warthog82 2019 márc. 16. - 18:52:08 3/10 Előzmény napraforgó
(289/355)
Tökéletesen igazad van.Annyira menők akartak lenni,hogy visszafelé sült el.Ezeket a dolgokat meg én nem lájkolom.
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 14:27:54 3/10 Előzmény napraforgó
(288/355)
Most esett le, higy a Ferrarin is egy ágaskodó ló a szimbólum. Blaskovich is úgy dobja oda a bilétát a "parkolófiúnak", mit ahogy egy Ferrari tulajdonos hajítja oda a slusszkulcsát.
Nem, nekem nem tetszenek ezek a kikacsintások a jelenre.
Ha történelmi film akkor legyen az, minden porcikájában. Ha meg nem - hát meg se csinálják.
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 14:01:04 3/10
(287/355)
Ja és akkor azt még nem is említettem, hogy Kincsem hol sárga, hol barna, hol kanca, hol meg herélt.
De ezeken még csak tovább tudnék lépni, mindenhol van dublőre az állatszereplőknek, csakhát... akkor úgy fényképezzék őket, hogy ne látszon a különbség.
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 13:56:55 3/10 Előzmény marxengelszleninsz
(286/355)
Na igen, ezt a selfizős jelenetet is kiszúrtam, de eddig nem jutott eszembe.
És igen, én nem kedvelem ezeket jelenre kikacsintós jeleneteket, ha már az elején kiírták az 1849-et, aztán meg a 25 évvel későbbet. Valahogy nem gondolom, hogy a kiegyezés első éveiben ilyen hülyeségek lettek volna.
Ha ezek a steampunk jelenetek, nekem nem kellenek.
És igen, jó lenne, ha a nézők többségének tetszene a film, de ne azért, mert igénytelenek.
9/10
marxengelszleninsz 2019 márc. 16. - 12:41:13 9/10 Előzmény napraforgó
(285/355)
Bocs de ez naivitás. Olyan nincs, hogy egy film mindenkinek tetszen. Ilyesmi nem létezik. Maximum olyan, hogy egy film az emberek jó részének tetszik. És én úgy látom a pontszám alapján, hogy ennél a filmnél ez teljesült. Oké neked nem tetszett, nem jön be ez a stílus, elfogadom, sőt egy-két észrevételed még helyénvalónak is tartom (pl. kulcsos jelenet), de ezek csak apróságok a film egészéhez képest. (Ha már apróságok: az a kocsmai szelfizős jelenet azzal a korabeli magnézium-vakus böhöm nagy fényképezőgéppel pl. kifejezetten vicces utalás napjaink selfie-őrületére.)
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 12:13:37 3/10 Előzmény marxengelszleninsz
(284/355)
Szerintem a Honfoglalás sem volt olcsó, na és annyira az sem tetszett.

De szívesen veszem a meghatározásodat, a magyarázatodat a steampunkról. Én kénytelen voltam a Wikipédiára hagyatkozni.

És igen drága volt, akármilyen irányzatot is képvisel. 3 milliárdért én elvárnám, hogy a film mindenkinek tetsszen, aki csak megnézi. És attól mert én nem vagyok képben az ilyen modern stílusirányzatokkal, azért még csak elvárhatnám, hogy egy film normális legyen, élvezhető és ne kelljen kiakadnom egy ló slusszkulcsán, meg azon, hogy mit like-olnak a zsokék, és mit nem?
10/10
nagynebk 2019 márc. 16. - 12:11:33 10/10
(283/355)
MInden okoskodó elemzés helyett én egyszerűen azt mondom: ez film nagyon jó lett! Mind a story feldolgozása, mind a szereplők, mind a látvány magas színvonalú.
Gratulálok! Csak így tovább, magyar filmgyártás!
9/10
marxengelszleninsz 2019 márc. 16. - 12:04:41 9/10 Előzmény napraforgó
(282/355)
Hogy a steampunk szubkultúra-e vagy sem, azon lehet vitatkozni (szerintem nem), de ezen keresztül megítélni a filmet egyenesen hülyeség. Az pedig, hogy te most hallasz először erről a stílusirányzatról nem hiszem hogy a filmet minősítené.. Amúgy nem értem, miért ne készülhetne magyar film akár egy szubkulturális stílusirányzat alapján is? Ja, hogy drága volt a film.. értem, akkor te nézzed inkább a Honfoglalást.. ócsó is, történelmi(?) is..
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 10:23:04 3/10 Előzmény marxengelszleninsz
(281/355)
Steampunk? azt mondod steampunk? Én eddig még csak nem is hallottam ezt a kifejezést, de utánanéztem. Az én értelmezésemben ez egy szubkultúra kifejezési módja. Már bocsánat, de mi a fenének pocsékoltak el 3 milliárd, azaz 3.000 millió forintot egy szubkultútrára? az idétlen napszemüvegre, meg a bőrkabátra?
Én csak döbbenten néztem, amikor ez a sosem volt Blaskovich megérkezik a bálra lovon, és odadobja a lovászfiúnak, mit egy parkolófiúnak a bilétáját a Kincsem felirattal (azt nem is láttam, hogy kulcs volt-e a bilétán), és odaveti: "Aztán egy karcolás se legyen rajta!" min? A bilétán, vagy a lovon?
Könyörgöm, ez nagyon fájt.
Aztán az "angol" lovász azt mondja a "nem engedem a lovat ütni " mondatra, hogy ezt nem like-olom, hát jujj, meg jajj. A kurvás táncra már nem is mondok semmit.
De ha már olyan piszkosul beleillesztették a történetet a szabadságharc után 25 évre - szép nagy betűkkel kiírták, akkor én elvártam volna, hogy ebben a roppant drága "történelmi " filmben mindenféle szubkultúrát mellőzzenek.
Borzalmas volt. eddig csak azt mondtam, hogy giccs, de így, hogy még fel is világosítottak, már egyértelműen sz@r.
vino-et-veritas 2019 márc. 16. - 09:44:07 Előzmény marxengelszleninsz
(280/355)
Valahol ott a pont.
Még a plakátja is olyan volt, mint egy friss Sherlock Holmes filmé lenne.
Megvalósításában, képi világában nagyon ezt a vonalat viszi. Ez így talán az első komolyabb hazai próbálkozás ebben a műfajban. Ebből a szempontból azok elemeire építve "meg van csinálva" és kész. Mondjuk a korabeli viktoriánus világ magyar megfelelőjeként (pl. kevés technikai-műszaki kütyüvel). Mivel erre nagyobb hangsúly került, így a főhősök (ló és tulajdonosa) szerepe jobban háttérbe szorultak.
Viszont az egész ambivalens is, mert olyan témáról szól, ami egyfajta "nemzeti kincs", amihez csak kellő "alázattal" lehet nyúlni és "historizáló és hiteles" stílusban készíteni filmet belőle.
9/10
marxengelszleninsz 2019 márc. 16. - 09:11:43 9/10
(279/355)
Üdítő színfolt ez a film a magyar filmes felhozatalban, bár a hozzászólásokból az derül ki, sokan nem igazából tudják hova tenni a látottakat.
Egyvalamit meg kell érteni: ez a film nem történelmi film; mind a cselekmény mind a környezet egy alternatív korabeli valóságban játszódik. Aki valamennyire is jártas a kortárs stílusirányzatokban, annak hamar leesik, hogy a film egyértelműen steampunk világban játszódik. Nincs szó tehát giccsről, egyszerűen a steampunk sajátos romantizáló atmoszféráját érzeni benne. A "minden olyan nem valóságos" érzés pontosan ennek a stílusirányzatnak az egyik ismérve: frakkra szabott bőrkabát, bőrcilinder, extravagáns sötétített kerek napszemüveg és még lehetne sorolni, mind egy tökéletes stilisztikai egységet alkotnak. Egy-két apróságtól eltekintve (pl kicsit túlzásba vitt táncjelenet) remekül sikerült megőrizni és egyben tartani ennek a stílusnak a hangulatát.
Egyedül azokkal a kritikákkal kell egyetértsek, amelyek nehezményezik, hogy a filmet a Kincsem brand-re alapozták. Mivel a film nem a híres versenylóról szól és a Kincsem csak húzónév, ezért ezt a nevet ilyen módon belekeverni a történetbe valóban kissé etikátlan.
De - mindent összevetve - a film jó lett.
3/10
napraforgó 2019 márc. 16. - 07:41:19 3/10
(278/355)
Nagyon érdekes film. Mert volt benne minden, amitől jó lehetett volna.
Voltak benne szép lovak, egy helyes cicus. Romantika, szerelem, mulatós jelenetek, elegáns bál, barátság, árulás, párbaj, lóistálló kigyulladássa, veszély és megmenekülés, egyszóval minden, amitől jó és érdekes lehetett volna.
Ennek ellenére egy giccs volt az egész. Borzasztó nagy giccs.
És nem azért, mert egy szó sem volt igaz belőle Blaskocich Ernőről és igazából szegény Kincsemről sem. Az egész valahogy nem tudott olyan "igazi" lenni. És itt megint nem a történeti hűséget értem, azon túl tudnék lépni. De itt semmivel és senkivel nem lehet azonosulni, és minden olyan... nem valóságos. Sajnos nem tudom jobban megmagyarázni.
Ettől még lehetett volna egy egész jó romantikus kalandfilm. De nem volt az. Főleg, ha a beletolt milliárdokat nézem. Kár volt érte.
7/10
Cukros csirkecomb 2019 márc. 15. - 23:05:28 7/10 Előzmény limetta328
(277/355)
Igen, a zene katasztrófa. Nem a kultúránk meghamisításától lesz eladható egy film.
10/10
limetta328 2019 márc. 15. - 22:48:29 10/10 Előzmény zamby
(276/355)
Akkor szavazhatnál is..., hadd növekedjen a film pontszáma. Nekem is tetszett a film, bár több lovas jelenetet elbírtam volna még.