10/10
orizatriznya 2011 jún. 09. - 21:08:48 10/10 Előzmény mumpic
(72/152)
Mumpic tökéletesen összefoglalta, hogy miért zseniális a film. (De csak az olvassa el a spoileres részt, aki egyszer már látta a filmet.)
9/10
RobertDowneyJr 2011 márc. 26. - 00:00:00 9/10
(71/152)
Háááát nem volt olyan rossz, tényleg a vége az ami a filmet feldobja.
De nekem még így is 9/10. Jól szórakoztam rajta, fogjuk rá.
7/10
indienemesh 2011 febr. 23. - 21:48:10 7/10
(70/152)
Sajnos a szinkron SPOILER tényleg az elején lelövi a poént, és ez levesz a filmbõl. Bár ettõl eltekintve a kamusztori remek. Ezzel együtt viszont nem több az egész, mint egy nagy átverés. Miért lenne ez olyan jó? SPOILER VÉGE nekem 10/7
igor11111 2011 febr. 19. - 15:56:27
(69/152)
üdv

valaki nem tudja, honnan tudok hozzá magyar feliratot szedni? mert én sehol se találok

elõre is köszi
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 16:32:16 Előzmény MJB
(68/152)
SPOILER

Mi vehetõ ki? Te mirõl beszélsz? Egy képkockán sem mutatják az arcát, még távolról sem. Vagy te magasabb vásznon nézted?


Viszont így, hogy újranéztem az elejét, leesett, hogy mutatják az arany öngyújtót, meg az arany órát (a fickó még meg is kérdezi, hogy mennyi az idõ), amit a végén felvesz kifelé menet. Ez tetszett.
Charles Foster Kane 2010 okt. 26. - 16:24:28 Előzmény mumpic
(67/152)
SPOILER

Igen, valóban ez a legszebb az egészben... Az ember csak a legvégén tudja meg, hogy egy rashomon filmet néztünk végig. Sajnos ennél több nem nagyon van benne, az elsõ fél órát halálra untam, mert olyan kérdések körül forgott, ami a kutyát nem érdekli: pl, hogy ki térítette el a kamiont. Semmi köze nem volt az egész sztorihoz, csak húzták az idõt.

Mindenesetre még talán kétszer is érdemes megnézni, de egyetlen csavar miatt kissé túlreagálták a díjosztogató emberkék ezt a könyvet. Én szerintem szakmai szempontból a Toy Story volt a legjobb, bár nem tennék fel rá mindent, de hogy a The Usual Suspectsnél jobb, az biztos.
ironangel 2010 aug. 10. - 23:20:46 Előzmény tröll
(66/152)
mondjuk elég érdekes kijelentés volt, hogy egyetlen épkézláb filmet sem K.S.-tõl. láttál egyáltalán filmet tõle a K-pax-en kívül, (ami valóban k*rva nagy!)? úgy tûnik nem nagyon, ugyanis számos igencsak nagy filmben található meg, hadd ne soroljam, úgyh van mit bepótolnod.
Ez a film is jónak nevezhetõ, mert jól felépített, csavaros a story, bár szerintem sem nagyon hûûû, mert..
SPOILER!
valóban lehet sejteni, h ki lesz az a bizonyos, legalábbis én is jól tippeltem, már elég hamar, úgyh nagyon nem volt meglepõ..
10/10
mumpic 2010 júl. 05. - 01:00:53 10/10
(65/152)
Szánalmas, hogy azon a fórumon, ami arra van hogy a filmrõl beszélgessetek, egymást szapuljátok.

Nemrég fejeztem be a filmet, és bizony egy 40 percet rászántam, hogy újra belenézzek részleteket, hogy megértsem minden részletét, és bár mostmár tiszta minden, legközelebb ha megnézem, akkor is tetszeni fog, bár tudni fogom hogy mi a lényeg.

Valószínûleg tényleg arról lehet szó, hogy a filmet leszólók magyar szinkronnal nézték meg. Évek óta nem vagyok hajlandó szinkronos filmet nézni, és lehet hogy jól is teszem. ^^

A film pedig zseniális. Nekem az idõsíkokat az elején nehéz volt elkülöníteni (hogy melyik esemény mikor történt, illetve a 2 visszaemlékezéses elbeszélés közül melyikhez tartozik), de végülis helyükre rázódtak a dolgok. A színészek szerintem bámulatosan jól hozták a szerepeket, és a forgatókönyv is nagyon jó.

SPOILER:
A zsenialitását szerintem az adja a filmnek, hogy bár egy nagyon részletes eseménysort kap a nézõ, a legvégén a csavar lerombolja az egészet. Gyakorlatilag az egész film, ami ugye a történtek felidézése, egy fikció, Spacey ott találja ki az irodában, és az az igazán szép, hogy nem tudhatjuk hogy pontosan mi is történhetett, csak azt hogy sokan meghaltak. Azok a részek biztos úgy voltak ahogy õ is elmesélte, aminél a rendõrök is ott voltak. Tehát amikor berángatták mind az öt muksót, de a többi része a filmnek az teljesen homály. Pl a Redfoot nevû szereplõ valószínûleg nem is létezik (sõt, biztos), pedig a hajós balhéig vezetõ úton fontos szerepe van a Spacey által elõadott kamu történetben.
Tehát, a filmben nem az a csavar, hogy Spacey lenne a Keyzer Soze, hanem az, hogy leesik az állad amikor rájössz hogy nem tudtál meg végülis az egész történetbõl semmit, mert kamu sztorit adott elõ, sõt, Soze-ról is csak annyit tudsz, hogy valami drogbáró, és az útjába kerülõ piti bûnözõket eltakarította. Persze részletek igazak lehetnek az elõadott mesébõl, de az sosem lesz tiszta hogy pontosan hogyan is történtek az események.
MJB 2010 jún. 27. - 19:49:47
(64/152)
SPOILER!!!!!!!


Érdekes egy film. Az elején tisztán kivehetõ, hogy Spacey az a csávó, de a végére még is elbizonytalanodtam.
Aki még nem látta az angolul nézze!! A film 10/8
Csonger 2010 jún. 24. - 09:27:35
(63/152)
***SPOILER***
Bizony sajnos beigazolódott a félelmem. Az elsõ perctõl elõre lehet tudni a csattanót. :(
---SPOILER VÉGE---

Aki még nem látta a filmet, de szeretné megnézni, annak tanácsolom, hogy eredeti nyelven nézze!
Csonger 2010 jún. 23. - 18:54:53
(62/152)
Évekkel ezelõtt láttam, eredeti hanggal (érdekes volt néha-néha magyar szöveget hallani). Akkor nagyon tetszett. Ma tervezem, hogy megnézem ismét. Biztos megint tetszeni fog, ugyanis már nagyon kevés részletre emlékszem (arra sem nagyon, hogy mi volt pontosan a csattanó), de ezúttal szinkronizálva, és bevallom, kicsit tartok tõle.

***SPOILER***
Nagyon jónak tartom a magyar szinkront, de idõnként olyan hangon szólal meg a titokzatos szereplõ, hogy egybõl lehet tudni, ki az.
A gyûjtõ meg a V mint vérbosszú után kicsit félek, hogy a felismerhetõ magyar hang itt is lelövi a poént.
6/10
Rahar 2010 jún. 07. - 19:15:58 6/10 Előzmény Nightchris
(61/152)
Ez a te magánvéleményed, de ez nem rajongói klub. Ha a véleményedet meg akarod valósítani, akkor csinálj és/vagy lépj be egy elõbb említett klubba és ott majd mindenki agyon dicséri a filmet és nagy valószínûséggel nem lesz olyan személy aki legfeljebb közepesre értékeli a filmet.
Számomra ez egy erõs közepes film, az alaptörténet átlagos, nem túl érdekes, a cselekményvezetésben a rendezõk és/vagy a forgatókönyvírók által kedvelt visszaemlékezéses megoldás lett alkalmazva. A színészi játék szerintem nagyon jó és számomra a szinkron is. Valahogy számítottam a film végén a csattanóra, természetesen nem az elsõ 10 percben, de a nagy trükk bemutatása elõtt már negyed órával éreztem, hogy ki kicsoda. Nálam ez 10 pontból 6 pont, akik nagyon odavannak a filmért azért ne harapják le a fejem. Valamint ki szeretném jelenteni, hogy nem vagyok akciófilm mániás, szeretem azokat is, a sci-fi-t is, a vígjátékokat, a thrillert, még a romantikus filmeket is, csak a pszicho horrort nem, tehát nem ezért nem tetszik annyira ez a film.
rachelle 2010 máj. 27. - 22:39:30
(60/152)
Tegnap néztem meg végre ezt a filmet, már régóta terveztem, de valahogy mindig elúszott. Sajna csak úgy tudok errõl a filmrõl írni, hogy tele van spoilerrel, szóval:

GIGA-SPOILEREK

Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban. Kevin Spacey és Gabriel Byrne a kedvenc színészeim közé tartozik, talán annyi elvárás volt, hogy ha õk játszanak benne, akkor csak jó lehet:) Amikor megértettem a történetet, és összeállt bennem a kép, akkor én már sejtettem, hogy Kevin Spacey lesz a fõbûnös... nagyon gyanús volt, hogy õ miért maradt életben. És bár a történet izgalmas volt, és szerintem követhetõ, egyvalami nagyon zavar... hogyha ez a Soze annyira agyafúrt és okos ember, akkor hogy jutott volna eszébe a történetet csak így az irodai dolgok nevébõl összeszedni? Tudom, kell egy nagy csattanó a végére, de ez nekem nagyon nem tetszett..
Ezt leszámítva szerintem nagyon jó film, és Spacey igenis megérdemelte érte az oscart:)
1/10
ShelbyGT0303 2010 ápr. 20. - 11:49:29 1/10 Előzmény tröll
(59/152)
Egyetértek.
csipkefa 2010 márc. 18. - 01:14:00 Előzmény tröll
(58/152)
Az Amerikai Szépséget láttad?
9/10
thorgard89 2010 márc. 13. - 13:26:18 9/10
(57/152)
Szerintem 9 pontot simán megérdemel. A sztorija nem gyenge
Nightchris 2010 febr. 23. - 19:29:02 Előzmény tröll
(56/152)
Sztem ez a film akkor valóban nem neked való, ha ez a vélemyényed róla. A 90 hozzászólásból 2 negatív valóban nem reális a 90-bõl nulla negatív lenne az :-) Ez a fim zseniális, Kevin Spacey pedig rengeteg filmben volt kimagasló, ha mást nem csak pl. a Hetedik-et vagy a Szigorúan Bizalmas-t említem.
tröll 2010 febr. 23. - 15:17:44
(55/152)
Ez a film borzasztóan vérszegény volt. Nem hiszem el, hogy 90 hozzászólásból kb. 2 volt negatív a film értékelését tekintve. Ennyi jó vélemény és a 2 oscar láttán nem erre számítottam, én még az "egyszernézhetõs" kategóriába sem sorolnám, habár figyelmesen végignéztem. Ez már a sokadik film, amivel így járok... utánanézek port.hu-n, látom a 9,x-es értékelést és az áradozó felhasználókat, a végén pedig hatalmasat csalódok. Visszatérve a filmhez, volt benne logikai bukfenc szép számmal, a történet pedig röhej. Még a címadást is sikerült elszúrni (megfordítva sem találó). (Kevin Spaceyt én is nagyon szeretem valamiért, pedig egyetlen épkézláb filmet sem láttam még, amiben szerepelt, talán a K-Pax-et leszámítva - állítólag a David Gale élete jó, de még nem volt szerencsém meglesni.)
carcass69 2009 dec. 28. - 14:48:08
(54/152)
Tegnap végre megnéztem-szerintem hatalmas film, és a vége, nos az valami eszméletlen jó lett! Egyértelmûen ott van a legjobbak közt!!!
Stalkerc 2009 dec. 26. - 21:33:40 Előzmény wukovsky
(53/152)
Szerintem is így van... Ha valaki megnézte annak ez egy olyan film amit többször is meg fog nézni(persze ha csak tetszett neki. Én csak másodszorra értettem meg pár dolgot, és amúgy is nagyot alkotnak a színészek!!