3/10
Bob19 2023 jún. 16. - 19:14:42 3/10
(65/65)
Kritikán aluli film, nulla történettel. Szeretem az egyszemélyes filmeket, de ebbe nem történik semmi érdekes amiért a hasonló filmeket szeretjük. Egy ember 80 percen át tartó teljesen érdektelen és életszerűtlen (mindig hívja valaki) telefonbeszélgetését hallhatjuk. Nézni nem is kell, mert a képvilága is olyannyira nulla, hogy a főszerepet akár egy takarító is eljátszhatta volna, de tényleg.
Szóval nem tudom erre hogy lehet 10 pontot adni, mikor ennél ezerszer jobb filmek vannak még ebben a kategóriában is (pl. Az őslakó, Sunset Limited stb). Ha ez valakinek 10 pont, akkor a tényleg sikeres mozifilmek (pl. IMDB TOP 10) sem különbek ennél? Tudom, szubjektív, de annyira meg mégsem. Szóval engem nagyon dühít, hogy az emberek ma már egy filmet se tudnak normálisan elhelyezni az 1-től 10-ig terjedő skálán, hanem tetszés/nem tetszés alapján adják rá a 10 vagy 1 csillagot...
10/10
Hatpöttyös 2022 jan. 03. - 21:54:19 10/10
(64/65)
Nagyszerű film! Tom Hardy pedig nagyon jó ebben is. A kedvencem a Fékezhetelen c. filmben. Szuper!
1/10
kisgabest 2021 okt. 10. - 13:43:24 1/10
(63/65)
Nézhetetlen unalmas fos!!!!!!
10/10
parduc100 2021 júl. 24. - 09:38:49 10/10
(62/65)
Locke - Nincs visszaút
Valahol a film közepén hangzik el: "ha csak egyetlen hibát vétesz, összeomlik körülötted a világ."
"Szaknyelven életközépi válságnak nevezik, amikor egy jól kialakított életút megborul, vagy akár megdöccen. A férfi életének közepéig megy rendületlenül. Pontos és 100%-ban megbízható. Aztán egyszercsak valami történik. Tőle nem függetlenül. És a külvilága visszahat rá. Az erdő egyre sűrűbb és egyre sötétebb. Miközben reméli, hogy megleli a kiutat."
Mi történik eközben? "Egy fószer a kocsiját vezeti és közben telefonál erre-arra."
Mikor este beül a kocsiba, még van családja, van munkája. Aztán elér egy kereszteződéshez, ahol hoz egy döntést, s nem az otthona felé veszi az irányt, hanem nekivág Londonnak.
Pár órával később semmije nem marad, csak a remény, a küzdelem az életéért, mindazért, amit felépített és a szembenézés a saját családi örökségével és azzal az egy meggondolatlan lépésével, ami miatt az egész élete összeomlik.
Nagyon tetszik a történet szimbólumrendszere, az egyik központi kérdést jelentő épület, és ahogyan a főszereplő alatt 140 km/ó sebességgel suhannak a kilométerek, mert nem alkuszik meg és nem menekül...
Tom Hardy zseniális akkor is, amikor nem macho-t alakít.. egymaga elviszi a hátán a filmet.

Olyan mozira számítsunk, ami sokáig a hatása alatt tart.

https://port.hu/adatlap/film/tv/locke-nincs-visszaut-locke/movie-151466 7.9. szerintem, alulpontozott :)
trailer:https://www.youtube.com/watch?v=MyoO35P41YM

teljes film: https://videa.hu/videok/film-animacio/tom-hardy-nincs-visszaut-NTkwduoeI2wAC9hj
10/10
offtopic
picipc 2020 okt. 14. - 20:48:51 10/10
(61/65)
Elkezdtem nézni az angol audióval a filmet. A londoni kiejtést hallani Tom Hardy szájából elég sokkoló. Nagyon nem illik hozzá (nem a karakterhez, hanem a színészhez) sem a szakáll, sem az akcentus. Tizenegynéhány percig bírtam. Úgyhogy az újranézés ezután csak magyar szinkronnal lesz.
10/10
picipc 2020 okt. 14. - 18:09:29 10/10
(60/65)
A film nekem elég ütős volt. Talán mert fogékony lelkiállapotban talált.
A megjegyzéseket közel végigolvasva és fél-egy éve amikor megszereztem 1-2 helyen belenézve bizonytalan voltam. Hogy mit is lehet ebből kihozni. Hogy egy fószer a kocsiját vezeti és közben telefonál erre-arra. Oké, hogy zajlanak a történések, de mit látunk belőle? Semmit. Aztán szerencsére ma valahogy elém került a film. És megnéztem.

Kezdem azzal, hogy számomra a tiltott nő c. film technikai újdonságára hajaz. Ami nem az egysíkú történés, hanem az egysíkú látásmód miatt teljesen egyedi. Én pl. azt már legalább kétszer láttam és ezt is meg fogom nézni újra. Még akkor is, ha már tudom, mennyire nem a látványon van a lényeg, hanem a belső történéseken és a hanggal megkomponált jelentéseken. Sőt, másodszor angolul nézem meg, hogy halljam, mennyiben más az eredeti. Bizonyára többet fog adni, mert a mostani magyar szinkronok nagy sebességgel és így szükségszerűen kevésbé igényesen készülnek. Meglátom, és ha valóban nagyon más akkor megírom itt is.

Mit mondhatnék a filmről, ami nem lövi le a poént, vagyis nem spoilerez (vagy csak nagyon kicsit)?
Számomra az autóútban a gyökértraumával való szembenézés a központi elem, ami mindent visz. Az egész cselekvés arra van felépítve. Ez a trauma lehet olyan erős, hogy egy ember életét 100%-ban megváltoztatja. Pl. Gandhi lényében központi trauma az, hogy nem volt ott apja halálakor. Ennek bűntudata a haláláig kísérte, és biztos vagyok abban, hogy az életútjában alapvetően közrejátszott.

Szaknyelven életközépi válságnak nevezik, amikor egy jól kialakított életút megborul, vagy akár megdöccen. A férfi életének közepéig megy rendületlenül. Pontos és 100%-ban megbízható. Aztán egyszercsak valami történik. Tőle nem függetlenül. És a külvilága visszahat rá. Az erdő egyre sűrűbb és egyre sötétebb. Miközben reméli, hogy megleli a kiutat.

Az Ivan Locke-t játszó Tom Hardy kiváló választás. Az éj sötétje takar ugyan, de a (fő)szereplő teljesen a karaktert adja. A valós autópályás megvilágítások fényében jól láthatóan. Ezen a vonalon továbblépve, a magyar szinkronban is jónak érzem a hangokat, és a film tényleg jól össze van rakva.

Nem ajánlom: ha az akciódús, Tom Hardyval forgatott Mad Max film neked nagyon bejött
Kifejezetten ajánlom: a monodrámák kedvelőinek, különlegesen a Tiltott nő című filmet kedvelőknek.
9/10
Ildikó Nóra 2020 szept. 11. - 19:48:37 9/10
(59/65)
A film nagyon tetszett, izgalmas volt, különleges; Tom Hardy pedig ezen filmben is szuper.
10/10
zpeller 2018 aug. 27. - 12:19:12 10/10
(58/65)
Óriási film! Megdöbbentő, sokkoló és mindez "100 forintból".
6/10
Greg Sieve 2018 máj. 23. - 20:14:49 6/10
(57/65)
Ez a film kicsit túl lett értékelve, Tom Hardy jól játszott mint általában (mondjatok egyet ahol nem szuperált legalább okésan) és mivel a sztorit meg a képi világot se vitték túlzásba ez a film így ki is fújt. A koncepció nagyon érdekes, KELLENEK az ilyen filmek. Egy új érdekes látásmód, lagymatag vízzel. Justin Wright nem értem hogy kaphatott ezért díjat mert ebből kihozta az okés szintet, nem kellett nagyon durva eredményt elérnie, akármelyik youtubes napi vlogger tudja produkálni egy délután alatt amit ő csinált. Steven Knight meg szerintem a NLCAFÉ-nak valamelyik angol megfelelőjét böngészte unalmában és abból merített ihletet a forgatókönyvhöz. Minden esetre érdekes koncepció, kellenek az ilyen alkotások, nem lesznek nagyratörőek, de jó egy kis felfrissülés és szub felfogás a film iparnak. Az biztos, hogy low budgetből meg lett oldva. Maga a téma elég laposra sikerült, biztos tud valaki azonosulni vele. Nagyon "értelmes" vonatkoztatásokat olvastam lent, amik inkább kijelentések voltak és teljesen értelmetlenek. A film egyszer nézhető ennek megfelelően értékelem.
tortura 2018 febr. 25. - 10:38:57
(56/65)
Szó szerint így gondolom én is. Nekem az is fura mondjuk, hogy egy felnõtt (???) embernek ezt magyarázni kell. Megnézném a képét, ha vele történne ugyanilyen, akkor vajon úgy reagálna, ahogy leírta? Közli vele a párja, hogy gyereket vár a szeretõje, mire õ: nem baj drágám, imádlak. A kedvenc vacsiddal és elõmelegített ággyal várlak haza. Aha.
Gera 2018 febr. 21. - 18:37:37 Előzmény fourdogs
(55/65)
Az ilyen megbocsátás nem úgy megy, hogy kapsz egy ilyen hírt, amitõl egy világ omlik össze benned, aztán jól megbocsátasz és mindenki hepi, ez nem pont olyan, mint mikor a lábadra lép valaki vagy elejti a kedvenc bögrédet. Ehhez sok idõ kell, legjobb esetben is napok, de inkább hetek és az elsõ normális reakció az, hogy dögöljön meg mindenki. Ja és pontosan akkor van ez, ha szereted az illetõt, ha nem szereted, akkor különösebb érzelmi reakciót nem vált ki belõled, ugye.
10/10
L. Judit 2017 okt. 16. - 00:58:03 10/10
(54/65)
Szóval egyenesnek lenni, felelõsséget vállalni, hát bizony ezeket nem díjazzák, sem a család , sem a környezet !!!! A becstelenség, a hazudozás sokkal kifizetõdöbb az életben sajnos!
10/10
L. Judit 2017 okt. 16. - 00:48:38 10/10
(53/65)
Egyszerüen zseniális ! Tom Hardy egyébként is az egyik kedvencem! A forgatókönyv, meg az egész nagyon szupet! Különleges !
3/10
laszlo-1 2017 ápr. 23. - 19:34:36 3/10 Előzmény Istenasszony
(52/65)
Ez a hsz összefoglata az egészet. Ennyi és nem több.
elemes 2017 márc. 25. - 15:03:02 Előzmény fourdogs
(51/65)
Felirattal? akkor neked egy sima angol feliratos Locke kell :))
Azért mp3asítottam, hogy tudjam hallgatni futás közben
(Baricco Selyem hangoskönyvet is szoktam hallgatni)
9/10
fourdogs 2017 márc. 24. - 00:20:48 9/10 Előzmény elemes
(50/65)
És feltöltöd a youtube-ra?
Nem tennél alá angol feliratot?
Már nagyon elfelejtettem.
Eladásra a korom miatt nem kerülne sor.
elemes 2017 márc. 20. - 08:01:18 Előzmény fourdogs
(49/65)
Csináltam belõle mp3 változatot (a britbõl -- nekem Tom Hardy saját hangja sokkal jobb, mint a szinkron), bár még nem vágtam ki a szüneteket.
9/10
fourdogs 2017 márc. 19. - 23:43:32 9/10 Előzmény marypotter
(48/65)
Bocsánat, nem kívántam még egyszer leírni azt, amit a korábbi hozzászólók (nálam jobban) megtettek. Csak néhány gondolatot bátorkodtam felvetni, amelyek mellékesen az eszembe jutottak. Ha kételkednék abban, hogy megfelelõen értékeltem a filmet, a korábbi hozzászólásaim meggyõzhetik errõl.
elemes 2017 márc. 18. - 16:34:01
(47/65)
most fejeztem be az interjú olvasását, itt a lényeg:

- Eddigi szerepei közül melyik áll a legközelebb valós énjéhez?
- Mind. Mindegyikük a személyiségem, a lelkem kivetülései.
elemes 2017 márc. 18. - 16:32:19
(46/65)
egy riport Tom Hardyval, aki önmagát játssza

http://index.hu/kultur/media/2017/03/17/tom_hardy_tabu_taboo_sorozat_interju_hbo/

az egyik legjobb brit színész ma.