ibacs 2010 jún. 21. - 17:27:18
(56/156)
Igen, mint írtam az alkohol is drog, betiltását támogatom.

Jó a belinkelt kép a táblázatról.De már itt is torzítasz
A táblázat nem a veszélyességet mutatja hanem a károkozást, nem mindegy. A veszélyességet a szín mutatja.
Szépen ki van emelve az LSD mint "A" kategóriás drog a hernyó és a kokó mellé.(Misuse of Drugs Act)
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 17:12:23 10/10
(55/156)
Persze érvek ellen csak személyeskedni tudtok.
Viszont megfordítva az LSD-alkohol témát ("attól mert az egyik legális, a másik ne legyen az"): miért ne lehetne azt, h ha az egyik nem legális, akkor a másik se lehessen az? Tiltsuk be az alkoholt!!!

Támogatjátok?
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 17:01:31 10/10
(54/156)
Akkor keress adatot arra, h a tripezõk hány százaléka élt már át életében akár csak EGYSZER is flashbacket. Nagyon-nagyon ritkán. Utána írd be egy keresõbe azt a szól, h "diszkóbaleset" és keresd benne az LSD-t. Legalább ezzel elleszel 4-5 évig.
ibacs 2010 jún. 21. - 16:54:11
(53/156)
Egyébként itt látszik a szándékos torzítás. Egy trip után hetekkel történt flashbackes balesetnél már nem lehet kimutatni az LSD-t.

Ezért nem vagy sportszerûtlen, ezt másnak hívják :(
ibacs 2010 jún. 21. - 16:49:46
(52/156)
Most szólj hozzá , kenem vágom Morissont, ezen nõttem fel.Még The Doors Emlékzenekar koncertjeire is jártam...
ibacs 2010 jún. 21. - 16:46:58
(51/156)
Repülõbõl kiugrani ejtõernyõ nélkül veszélytelen, hiszen még nem halt meg idén emiatt senki...
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 16:42:04 10/10
(50/156)
Akkor keress olyan listát, h az LSD-t használók hány százaléka hal meg évente, s vesd össze a lovaglókkal. Megint csak nem akarok az alkohollal jönni, mert az nagyon sportszerûtlen lenne. :]
ibacs 2010 jún. 21. - 16:34:27
(49/156)
Pont, hogy olvastam az egészet, felesleges bemásolni még1x
De úgy látom te vagy tényleg nem olvastad az enyémet, vagy nem tudod/akarod/ értelmezni.

Ezért írtam, hogy rossz úton jártok, ha így akartok tenni a "tudatlanság" ellen. Nem tudom azt a mondatomat, miért nem tudod összeilleszteni "mbálint86" és általad ismételten idézett mondattal.

Szerinted 6 milliárd LSD-s van a földön?
Talán te is olvass utána pár dolognak, ha már ilyen demagóg hasonlattal erõlködsz.

Évente a földön 2000 emberbe csap a villám aminek cca.30% halálos, így 600 ember hal meg a 6 milliárdból.
Az egészen pontosan a Föld lakosságának 0,00001%

Amerikában évente 2000 ezren halnak meg herointól ami a heroinisták 0,3%

Tudom, tudom ez nem LSD . De nem is alkohol;)
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 16:28:11 10/10
(48/156)
Egyébként láttátok a filmet, vagy csak úgy beugattok tudatlanul? :))
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 16:26:59 10/10
(47/156)
Mi az a drog?

Ja meg itt egy kép, orvosok állították össze:
http://i48.tinypic.com/33b0554.gif

Bal oldalon vannak a veszélyesek.
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 16:22:40 10/10
(46/156)
Kérlek keress nekem az elmúlt 3 (10?) évbõl olyan újságcikket, ami LSD bódultságból fakadó halálos balesetrõl számol be. Tudom, rettentõ sportszerûtlen lenne most az alkohollal visszavágnom, így én a falról leesõ vakolattal vágok vissza, csak, h egy súlycsoportban legyünk.
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 15:20:46 10/10
(45/156)
Érdemes elolvasni mit írt mbálint86 :
"Itt senki nem buzdít fogyasztásra, mert igenis vannak veszélyei (mint ahogy vannak veszélyei a hegymászásnak, autóvezetésnek is pl.), pusztán a tudatlanság ellen próbálunk tenni valamit"

Gondolom el sem olvastad a teljes hozzászólást, csak azokat a részeket amibe beleköthetsz ....
Érdemes lenne utánaolvasni a dolgoknak is pl többen halnak meg villámcsapásban mint lsd trip közben, után , de általában a tények nem nagyon hatnak meg gondolom ....
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 15:12:43 10/10
(44/156)
Amúgy láttad a dokumentumfilmet tegnap ?
ibacs 2010 jún. 21. - 14:24:00 Előzmény mbalint86
(43/156)
Jaj, eszem azt az érzékeny lelked remélem nem leszek a következõ trippedben egy démoni alak. :))

Azért Morisson és kortársai rendszeresen használták az LSD-t.
Nem kéne úgy csinálni, mintha az LSD-tõl nem lehetne meghalni.Azért jócskán haltak meg az LSD rabjai közül a bódultságból eredõ balesetekben.Vagy akár a késõbbi flashback alkalmával.Ezt kár tagadni.

És kérdezném, hogy lehet az LSD-t kulturáltan fogyasztani?
Mert, ugye piától nem kötelezõ hányásig inni.De az LSD nem úgy nyalod, hogy ne legyen halucinációd,mert amúgy minek.
És az, hogy ott a cimbi aki megfog, hogy ne "repülj" ki a tizedik emeleti ablakon, az egy dolog.De mit csinálsz, ha pl. egy hét múlva autóvezetés közben jön rád a flashback?


A tudatlanság ellen nem úgy kell tenni, hogy drogos zenészeket hoztok fel példának, hogy õk mekkora jó csávók, és miket alkottak.Meg Steve Jobsot, hogy õ is mekkora király és isteníti az LSD-t.Ezzel pont a bizonytalan , labilis és ezáltal a drogozásra még fogékonyabb fiatalokat tudjátok a kábszer felé terelni.


Hozd inkább példának Timothy Leary-t aki pszichológusként kezdte használni és eljutott oda,hogy György királynak képzelte magát


És nyugodtan pazarold rám a szavaidat, ha ekkora liberális vagy akkor tolerálhatod azt is aki egy-két keményebb szót is oda mond a másiknak.
mbalint86 2010 jún. 21. - 11:57:18
(42/156)
:D ez már komédia
matuska: Én nem is a kocsmába mennék fényképezni, hanem pártrendezvényekre, biztos találnék egy egész szériára való anyagot. Belinkelsz 2 képet, hogy lám mennyre gnómok a "drogosok". Aha. Ok. Ilyen szánalmas dolgot régóta nem láttam. 2003 óta, mikor a "kedves" ellentüntetõk sörösüvegekkel megdobálták a teljesen békés, normális emberekbõl álló tömeget a Vörösmarty téren, azóta nem sokan mernek kockáztatni egy ilyen rendezvényen való megjelenést, itt a legjobb példa, idén már a rendõrség is kamerázott, igazoltatott.. Javarészt ezt az szdsz-nek köszönhetjük (aki mindig meghívás nélkül ráakaszkodott ezekre a teljesen független rendezvényekre), pedig ez abszolút nem pártkérdés. Én csak jobboldali körökben mozgok, és csak jobboldali "drogosokat" ismerek. Ez van.
Szerintem durván összetörne a valóságtudatod, ha megtudnád, hogy a manapság kik és miért vesznek magukhoz ezt azt. Van borkultúra? Van. Szerinted kizárt, hogy pl. cannabist vagy lsd-t lehet kulturáltan fogyasztani? Akkor ez van.

Morrison, Hendrix, Joplin.. heroin, altatók és alkohol okozták a végzetüket. Persze mindent összelehet mosni "meee há' drog-drog!!"
Ellenpélda: Steve Jobs mondta, hogy a két legfontosabb dolog az életében a feleségével történõ megismerkedés és az lsd kipróbálása volt. Jéé..

ibacs, te meg már az elsõ megnyilvánussal kiállítottad magadról a szegénységi bizonyítványodat, szóra sem vagy érdemes.

Itt senki nem buzdít fogyasztásra, mert igenis vannak veszélyei (mint ahogy vannak veszélyei a hegymászásnak, autóvezetésnek is pl.), pusztán a tudatlanság ellen próbálunk tenni valamit. Persze, végsõ soron nem sok értelme van, felõlem azt gondoltok amit akartok..
offtopic
filmbarbár 2010 jún. 21. - 11:27:28
(41/156)
izé, LSD akart lenni...
filmbarbár 2010 jún. 21. - 11:26:46
(40/156)
Nekem inkább úgy tûnik, hogy ez a topik a Te lózungjaidtól hangos.

Azt vajon tudod-e, hogyan készül az általad favorizált lSD?
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 11:21:22 10/10
(39/156)
Hümm , én nem írtam sehol hogy az LSD miatt váltak nagyszerû mûvészekké, csak annyit írtam hogy "de olyat vittek véghez amit más nem nagyon, a mai napig a legnagyobb hatású zenészek" az LSD-t csak Ti gondoltátok hozzá... legközelebb kéretik jól elolvasni azt amire válaszoltok, hogy ne a saját gondolataitokra írjatok választ ...
matuschkapista 2010 jún. 21. - 10:42:34
(38/156)
Most látom, ugyanezt írták elõttem, bocs az ismétlésért.
matuschkapista 2010 jún. 21. - 10:41:15
(37/156)
Az életmûvükkel kapcsolatban igazad van, de szerinted Korda györgyöt vagy a szerencsétlen Zoránt meddig kellene LSD-vel etetni, hogy Jimy Hendrix legyen belõlük? Szerintem Hendrix és Joplin zsenialitása nem az LSD-tõl eredt. Sõt, el tudom képzelni, milyen életmûvük lehetne mára, ha nem halnak meg olyan fiatalon. Lásd Phil Collins, kábítószer nélkül is lehet valaki zseni. Létezik kulturált alkoholfogyasztás, borkultúra, ugyanezt nem állítanám a kábítószerekre. A dohányzás is egy métely, de talán nem jár olyan személyiségrombolással, mint a tudatmódosító szerek.