xshampster 2010 jún. 22. - 10:13:14
(76/156)
de ha ezt magadnak tolod azzal nem ártassz senkinek, és az mindenkinek a saját ügye hogy mit szív. ez pl. olyan mint mikor a rendõrség eldõntötte hogy mostantól nem telefonálsz a saját kocsidban csak füllhallgatóval. érted? a saját kocsidban megmondják mit csinálhatsz
xshampster 2010 jún. 22. - 10:04:50 Előzmény sofi 72
(75/156)
itt mindenki rossznak állítja be, úgy hogy még nem is próbálta. a rendõrség is csekkolja ahelyett hogy egyszer rá kattannának a cuccra, és utána megértõbbek lennének hogy miért tolják annyian. az ne hozzon ítéleteket föltötte aki még nem próbálta
10/10
morden2 2010 jún. 22. - 06:41:41 10/10
(74/156)
Ne várd már el hogy kiadjam a kilenseim élményeit,magánéletét egy idegen nyílvánvalóan kötekedni vágyó embernek egy fórumon ...
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 03:40:33 10/10
(73/156)
Jó persze ehhez befogadó személyiség is kell, gondolom neked maximum annyit jelentett, h "színes-mozog".
10/10
henrik_ 2010 jún. 22. - 03:32:50 10/10
(72/156)
Vhogy így:

"Tudod, én megláttam a horizonton egy teljesen más életminõséget. Ahol nem az elvárások, a fõnök, az állam, az apeh stb. határozza meg az életemet, hanem én (lehet, hogy emiatt fél tõle a központi hatalom, nem tudom). A lehetõségek határtalanok. Én azt vettem észre, hogy az emberek túlnyomó többsége "automatikusan" éli le az életét, anélkül, hogy ezeken elgondolkodna legalább néhányszor. "

Most ezt képzeld el sok millióval. Anno a summer of love nagyon nagy nyomás alá helyezte az amerikai vezetést (ennek ellenpólusa volt többek között a vietnami háború), s nem akarják, h egy (több) olyan drog legyen legális, ami erõsíti az emberekben a "fuck the system" életérzést. Minél több embert kell a rendszerben tartani, h termeljenek és növekedjen a gazdaság. Ezért legális és ezért nincs besorolás alatt az a 2 drog, ami a legtöbb embert nyírja ki évente, mert nem okoz tartós életszemlélet-váltást. Az egyiktõl max másnapos leszel, a másikért meg remegsz, ha már 14 órája nem szívtad, de ennyi. Bizonyítottan nem halt még meg senki LSD-mérgezésben, ellenben alkoholmérgezésrõl már hallottunk párszor, mégsem ezeket veszik figyelembe, amikor valamit betiltanak.

SZERINTED miért?
mbalint86 2010 jún. 22. - 02:27:49
(71/156)
Nos, megpróbáltam leírni, hogy nekem miben segített változtatni az LSD (álmomban), de x oldal után inkább kitöröltem, ezt így nem lehet + biztos lenne még néhány oldal ami éppen nem jut az eszembe..
Összességében elég legyen annyi, hogy teljesen átértékeltem, hogy mi az, ami valóban fontos az élet(em)ben: életmód (rendezettség, egészség, sport), emberi kapcsolatok (empátia, segítségnyújtás, "kedvesség"), szabadidõ hasznos és produktív eltöltése, célokra való koncentrálás, káros-haszontalan szokások elhagyása, felelõsségteljesség (saját cselekedetekben, környezettudatosság), az élet elfeledett apró szépségeinek felfedezése, optimizmus stb. Ezek lehet, hogy közhelyesen hangzanak így, de õszintén nézz szét a környezetedben vagy a világban, hogy hányan élnek ezek az elvek mentén.
Persze még én sem vagyok olyan ember, amilyen szeretném, hogy legyek, de legalább a jó irányt kijelöltem és próbálom tartani.. Tudod, én megláttam a horizonton egy teljesen más életminõséget. Ahol nem az elvárások, a fõnök, az állam, az apeh stb. határozza meg az életemet, hanem én (lehet, hogy emiatt fél tõle a központi hatalom, nem tudom). A lehetõségek határtalanok. Én azt vettem észre, hogy az emberek túlnyomó többsége "automatikusan" éli le az életét, anélkül, hogy ezeken elgondolkodna legalább néhányszor. De ebbe most nem megyek bele.

A flashback-en mág kár rugóznod. Nem tudom, hol olvastad, de egy nagyon ritka jelenségrõl van szó (én pl nemigen hiszek benne) és nem úgy mûködik, hogy éppen vezetsz és totálisan kontrollálhatatlanul elborul az agyad és mindenfélét hallucinálsz. Nincs ilyen. Eleve a "hallucináció" sem olyan, mint ahogy azt képzeled. A flashback amúgyis inkább tudati szinten jelentkezik a beszámolók alapján, mintsem az érzékelésben (halu)
Én az LSD hatását úgy tudnám leírni, hogy vegyük azt, hogy az elméd egy nagy tartály, amin van egy kis csap, amit megengedsz, amikor gondolkodsz. Az lsd meg jön egy samu kalapáccsal lezúzza az egész csapszerkezetet és zúdul le az információ, mely azonnali felismeréseket, átlátott összefüggéseket, megértéseket okoz. Ez a felfokozott tudatállapot nagymértékben képes megdobni az ember kedvét-hangulatát is, de ha nem vagy elég felkészült és elragadnak a gondolati spirálok, akkor ijesztõnek is tûnhet, de így vagy úgy mindenképpen rendkívül tanulságos (ez általában egyszer fordul elõ, késõbb észre tudod venni h "badtriped" van és saját magad könnyen kihozod belõle) és utólag általában nevetsz egy jót a badtripeden, de ott és akkor mindenféleképpen ez egy veszélyfaktor! Éppen emiatt nem is való mindenkinek.
A hallucinogén hatás meg úgy jelentkezik, hogy a környezeted nem a szokásos x db inger/perc -el (van errõl pontos infó, csak most nem keresem meg) érzékeled, hanem mondjuk x a négyzeten/harmadikonnal, sokkal érzékenyebb leszel a hangokra-zenére, képi világra, színekre, fényekre, mozgásváltozásokra stb. de ez csak elsõre lehet furcsa, késõbb rájössz, h ez csak a természetes velejárója, sõt van amikor ez abszolút nem szembetûnõ..

Hozzá kell tennem, hogy én nem élek az lsd-vel (illetve nem mondanám, hogy élek vele), életemben 5-6x fogyasztottam (álmomban, ezt is több év leforgása alatt), de persze azt sem mondom, hogy soha nem fogok már, ki tudja, egyelõre nem hiányzik.
Persze ismerek olyat is, aki rendszeresebben (nagy rendszert nem lehet belevinni az fix) tolja. De ki vagyok én, hogy ítélkezzek? Van, aki hétvégente berúg a haverokkal, van aki meg héba hóba be lsdzik velük. Na és? De leginkább az jellemzõ, hogy egyre ritkábban használja az ember, vagy tényleg csak nagyon ritkán, évente-többévente 1x. Szerintem egy idõ után nincs sok értelme, pusztán a flash miatt nem éri meg (legalábbis nekem 8-12 óra hatás az SOK!)
Egyébként egy közeli barátom például, teljesen absztinens lett tõle (abszolút semmit nem fogyaszt, még legális drogokat sem másfél éve)

A leírtakat egyébként csak álmodtam, nem a valóság mûve és csak saját szubjektív tapasztalatokat tartalmaz!
bocs a litániáért
offtopic
sk98 2010 jún. 21. - 18:22:32
(70/156)
Még mindig nem lehet tudni - pedig valaki lejjebb megkérdezte - hogy a ti személyiségeteket a drogozás mennyiben tette többé és jobbá? Kíváncsi lennék. Amit ennyire védenek, annak nyilván hosszútávú, tartós jó következményei vannak, építi, gyógyítja, gazdagítja, fejleszti a lelket. Nos?
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 18:12:38 10/10
(69/156)
Ú, most jobban visszaolvastam. Nem 4 diplomája van, hanem 4 EÜ-s végzettsége és ebbõl 2 diploma, ráadásul a gyógyszeriparban dolgozik. :DDDD Csak az õ szaktudásától mentse mag az Isten ezt a világot.
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 18:02:44 10/10
(68/156)
Ibacs nyitott ajtókat döngetsz, itt senki nem ajánlja az LSD-t és a dokumentfilmben is kiegyensúlyozottan megjelentek a veszélyek, és nem olyan formában hogy a heroinistákkal példáloztak volna LSD-vel kapcsolatban.
Sõt én drogpreventor vagyok, nem akartam ezzel elõhozakodni , mert sofi lenullázta a felsõoktatás színvonalát azt hiszem, de hidd el nekem nem mindig az ortodox személet a nyerõ abban, ha a fiataloknak akarsz segíteni, hanem "azzal kel fõzni amink van" ha ki akarja próbálni és megtisztel vele hogy elmondja akkor a lehetõ legtöbb segítséget kell nyújtani ahhoz hogy ne legyen veszélyes, ( a lebeszélés szinte soha nem jön be ugye amit tiltanak azt csinálják a fiatalok, de lehet csökkenteni a veszélyeket, rá lehet jönni, hogy mitõl deprivált mik a motivációi hogy el kezd drogozni és az LSD arcokkal nagyon könnyû dolgozni, míg mondjuk az alkohistákkal szinte lehetetlen ).
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 18:02:17 10/10
(67/156)
Sorolom a butaságokat:

"A drogokról annyit, hogy FÜGGÕSÉGET okoz. (gondolom ezt mindenki tudja!!??) A legtöbbje már az elsõ használat után!!!" (ezt egy 4 diplomás ember mondta)

"Még valami: mielõtt valaki belevágna a nagy KALANDBA, javaslom bármelyik kórház (ahol van) addiktológiai osztályát meglátogatni, és megnézni az elvonón taknyukban-nyálukban és saját vizeletükben, fekáliájukban fetrengõ zombikat. " (azt elfelejti hozzátenni, h ezen személyek 80%-a alkoholbeteg)

"Hány olyan p*cs volt aki LSD-t szedett, aztán hónapok múlva beült a kocsiba "tisztán" aztán vezetés közbe jött a flashback és BUMMM! " (elárulom neked: volt már ilyen, de nem sok. kb ugyanezért be lehetne tiltani az autót is)

"Hoffman "tisztán" felfedezte az LSD-t, mint nagyszerû tudós." (utána még jó párszor használta, tudatosan, s tiszta elméjû, elismert öregemberként halt meg)

"Hagyd rá, csak egy ûjabb drogfüggõ." (kérdem én megint: MI AZ A DROG?)


Ezek után sorolhatom a káros hatásokat, DE sztem elég lett volna megnézni a filmet, mivel ott is mindent leírtak. Steril környezetben (kórház) könnyen felléphet pszichózis. LSD-mérgezés mint olyan, nem létezik. Persze lehetséges, ha vki elõtte vett sok millió forintért annyit, h megigya. Ez kb olyan veszély, mint amikor a pisztolyt a saját fejedre célozva sütöd el. Persze ott a _lehetséges_ flashback is, amire amúgy nem sok esély van. Arra kell ügyelni, h az ember olyan emberekkel tripezzen, akikben megbízik, illetve, hogy ezt akarattal nem lehet leállítani, így mindenképpen ilyen állapotban fog eltölteni 8-12 órát. Ha nagyon le akarja állítani, akkor annak csak rettegés lesz a vége, ami nem jó. Hirtelen nem jut több az eszembe, de amúgy tele van ezzel az internet. :)
andrewhunter84 2010 jún. 21. - 17:49:15
(66/156)
Ez a másik... Én azt gondoltam, hogy ha valaki ír a fórumba, akkor evidens, hogy vette a fáradtságot és megnézte a filmet... mert érdekli, mert nem volt jobb dolga, mert ez ment vasalás közben, akármi. Tényleg van itt olyan aki beírt úgy h nem látta a filmet? És mi vitte rá erre? (komolyan kíváncsi vagyok...)
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 17:48:30 10/10
(65/156)
Miért van oda besorolva? Mert veszélyt jelent az amerikai vezetésnek a túl sok önálló, felvilágosult ember. Ezért nincs SEHOVA sem besorolva az alkohol, ami több emberrel végez, mint az összes illegális, szintetikus kábítószer együttvéve. És akkor még ott van a dohány, ami még több embert öl meg, de ha ettõl nem válik a felsõ vezetés számára "kezelhetetlenné", akkor maradhat, hiszen adóznak is utána.
ibacs 2010 jún. 21. - 17:46:49
(64/156)
Mi a butaság? Nektek mint "aktivistáknak" kéne a legjobban szót emelni a káros hatásokról, vagy ez nem tartozik bele a "tudatlanság" elleni küzdelmetekbe. Eddig csak azt sugalltátok, hogy mindent bele csak bátran gyerekek!

Tessék írjatok le mindent mire kell ügyelni.Ti miért kezdtétek, mit adott-vett el az életetekbõl stb.
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 17:45:47 10/10
(63/156)
Mivel a dokumentumfilmbõl is kiderült (amit gondolom megnéztél), hogy nem okoz függõséget, vagy bármilyen testi függõséget az LSD ezért semmi nem indokolná azt hogy egyáltalán tíltsák, de mivel hatására egyre többen lettek pacifiták és léptek ki a konvencionális társadalomból ezért a legveszélyesebb kategóriába tették a politikusok. ( gondolom te is láttad azt a példát amikor az állam tudtukon kívül katonákkal kísérletezett az lsd hatásáról és az egyik katona nemes egyszerûséggel felmászott a fára és megtetett egy mókust, nu ha mindenki bevette volna az lsd-t akkor ki lett volna katona ) ? egyszerû politikai okai voltak hogy betiltották és a legveszélyesebb kategóriába tették egybõl.
(egyébként ajánlom megnézésre a kecskebûvölõk c. filmet is akit érdekel a téma és nem csak trollkodni jár a fórumokba :D )
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 17:40:06 10/10
(62/156)
Sofi bocsi hogy trollkodok, de amit linkeltél számot az nem PEACE hanem PIECE szóval nem béke a szívembõl :D de két diplomához elvileg 2 középfokú nyelvvizsga kell, az egyik jó lett volna ha angol lett volna :D
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 17:36:43 10/10
(61/156)
QAz a baj, h õk meg sem nézték a filmet.
Én nem akarom meggyõzni õket arról, h LSD-zzenek, de õrült nagy butaságokat mondanak.
10/10
morden2 2010 jún. 21. - 17:36:34 10/10
(60/156)
Ehhez nem tudok hozzászólni, ledemagógozol és bizonyítod az igazad a heroinnal :D amikor tökéletesen más dologról van szó :D

Amúgy én úgy látom, hogy 2 típus van jelenleg a fórumon, van aki gondolkodik, utánanéz több helyen a dolgoknak esetleg még beszélget is olyannal aki már próbálta, vagy éppenséggel meg is nézi azt a mûsort ,amirõl a fórumnak kellene szólnia. És vannak akik szajkózzák az aktívban és a fókuszban látottakat, de még életükben nem kerültek kapcsolat a drogokkal ( persze azért már használják az egyik legkeményebb drogot az alkoholt és a legaddakívabbat a nikotint).

Amúgy a jelen 20-30 generáció már nem ítéli el könnyû drogokat, és ahogy kihalnak az elõzõ rendszer álltal mesterséges butaságba tartott emberek úgy fog egyre több könnyû drog legális lenni mint hollandiában, vagy csehországban, szóval az idõ el fogja dönteni a vitát ...
10/10
henrik_ 2010 jún. 21. - 17:30:42 10/10
(59/156)
Az nem veszélyesség, hanem besorolás. Nálunk boldogabb országokban épp ezen a besoroláson szeretnének javítani.
ibacs 2010 jún. 21. - 17:30:14
(58/156)
Ja, és a tesztek szerint a trippelõk 1-5 % flashbackel.
Ami nem kevés, így remélem inkább busszal járnak :)
andrewhunter84 2010 jún. 21. - 17:27:31
(57/156)
Annyira egyszerû lenne a dolog, nemértem miért akarja megmondani a frankót vagy meggyõzni a másikat bármirõl... A film címe is ez volt: "Áldás vagy átok?" Eldöntendõ kérdés és mindenkinek egyéni szuverén joga van véleményt nyilvánítani, ráadásul még le is írhatja, sõt elolvashatja a többiek véleményét. Ez jó dolog. De valamiért a legtöbb fórumon mégis inkább meggyõzni akarjuk egymást és elveszik a dolog építõ jellege.
Lehet támogatni, ellenezni, összehasonlítani, ítélkezni de:
- támogasd, ha tisztában vagy magaddal és tudod kezelni
- ellenezd, ha nyilvánvaló kárt okoz Neked, vagy
környezetednek
- hasonlítsd össze bármivel (pl. alkohol), ha már próbáltad
ésszerû keretek között, vagy határok nélkül
- ítélkezz! NEM... NE ÍTÉLKEZZ...