Téma: Luz Maria

Luna34 2019 aug. 09. - 10:21:04 Előzmény factsmatter
(2434/2794)
ezt csak amiatt kérdem,mert akkor ilyen alapon bárki házasodhatna agyba főbe nyom nélkül.
Luna34 2019 aug. 09. - 10:19:32 Előzmény factsmatter
(2433/2794)
azt tudom persze hogy nincs központi adatnyilvámtartás. de ahogy Angelina és Guatavo házasságáról is van kivonat, úgy Gustavo második házasságának is kell hogy legyen valami nyoma nem?
10/10
factsmatter 2019 aug. 09. - 10:13:59 10/10 Előzmény Luna34
(2432/2794)
1899-ben járunk, nincs központi adatnyilvántartás! Az egyházak vezetik a náluk történt eseményekről a nagy könyveket, ezekről adnak kivonatokat. Angelina és Gustavo házasságáról annak idején készült egy tanúsító irat, ez valós adatokat tartalmazott, ez ott van Mirtánál, erről már nem kér ki újabb kivonatot. És a katolikus házasságok gyakorlatilag felbonthatatlanok. Ők sem elváltak, hanem a Vatikán semmissé nyilvánította a házasságukat. Tehát ha valakinek van egy kivonata arról, hogy egyszer egy házasság megtörtént, akkor az szinte biztos, hogy most is tart. Míg a halál el nem választ....
10/10
factsmatter 2019 aug. 09. - 09:52:29 10/10 Előzmény sunflower325
(2431/2794)
Tényleg, ezt is be akarta szerezni, de ehhez nem kell semmit hamisítania, nem kell lefizetnie senkit, hiszen ez valós adatokat tartalmazna.
Luna34 2019 aug. 09. - 09:49:20 Előzmény sunflower325
(2430/2794)
jaa értem, akkor ez elkerülte a figyelmemet. de nekem. még az a fura hogy az nincs bejegyezve Gustavo nevén hogy ő újranősült? és hogy a mostani felesége nem halt meg?
10/10
factsmatter 2019 aug. 09. - 09:47:40 10/10 Előzmény sunflower325
(2429/2794)
A házasságlevélből, mint minden "kivonat"-ból annyi példány van, amennyit kérnek. Lehetett Miquelnél a Mendoza-házban, hiszen mégis a lányai sorsát érintette. Lucecita utólag is kérhetett egyet, amit magánál tartott. A tegnapi részben Mirtha éppen Maria Rosa születési anyakönyvi kivonatából próbált egy neki megfelelő példányt szerezni.
sunflower325 2019 aug. 09. - 09:46:02 Előzmény Luna34
(2428/2794)
Mirta azt mondta a sarlatán barátjának, hogy Angelina halotti anyakönyvi kivonatát kell megszereznie, azzal igazolva, hogy Gustavo már nem házas, hanem özvegy, így aztán újra házasodhat.
Luna34 2019 aug. 09. - 09:42:16
(2427/2794)
azt nem értem hogy Mirta milyen papírokért ment kiöltözve meg pénzel a kezében? Gustavo házassági papírjaiért vagy miért? ez nekem teljesen nem volt tiszta. és meg tudta szerezni őket? mertár csak azt mutatták hogy hazajött.
napraforgó 2019 aug. 09. - 08:26:21
(2426/2794)
Azért tegnap végre elmozdult a történet a holtpontról. Szerencsére Enrique sokat lendített azon, hogy elmondta, Mirta csak színleli a betegséget, nincs semmi baja. Akkor Gustavo hogy felderült, hogy ha a nő mégsem hal meg rövid időn belül, akkor neki sem annyira muszáj azt a házasságot erőltetnie.
Szerintem azért kicsit jobban erőltethette volna, vagy ő, vagy Enrique, hogy kicsit jobban utánanézhetne a nő és a sarlatán múltjának. Én a helyében gyanakodtam volna, hogy ha ezek ketten hazudtak erről a betegségről, akkor bizony hazudhattak másról is. De annyira naív és jóhiszemű, minden hülyeséget benyal nekik.
Ott van Dr. Gutiérez is, ő is már mikor kiderítettte, hogy Quiroga nem orvos, hát miért nem lép fel vele szemben? Rendőrség, orvosi kamara,stb. De Gustavonak legalább márezt el kellett volna mondania és tanácsolni, hogy keressen föl más orvost is az amnéziájával.

És magunk között szólva nincs nagy véleményem Peru korabeli orvostársadalmáról, mert anno Angelina is mindig talált olyan orvost, sőt orvosokat, akiket megvesztegethetett, vagy megzsarolhatott, most meg Mirtának nem okoz nehézséget ugyanez.
Még Aldama is kishibás volt a szenvedélybetegségével, talán az egy Gutiérez, aki a szegények orvosa volt csak igazán lelkiismeretes.
sunflower325 2019 aug. 09. - 07:55:13
(2425/2794)
A házasságlevél miatt én is felkaptam a fejem, főleg azért, mert az Aldama házban az még Lucecitánál volt. Nem hiszem, hogy 2 példányban adták volna ki, ráadásul az sem logikus, hogy a Maria asszony által a Mendoza házból elhozott iratok között lett volna, hiszen hogy került volna oda... Hát ez is egy olyan hiba, amin túl kell lépnünk. Bár az is lehet, hogy itt is a fordításnál csúszott félre valami.
Gustavo Mirtával szemben még mindig túlságosan nagylelkű, Enrique mondta is neki, hogy hibát követ el, de szokás szerint nem hallgat rá.
malvinkicska 2019 aug. 09. - 07:14:15 Előzmény Csalarozsika
(2424/2794)
Szia az este megnéztem , Gustavo még mindig elég gyengéden kezeli ezta szemét Mirtát az a Pocok szájú Ofélia nem elég bűn ronda egy egy sötét lelkű valaki szegény kislány már szabályosan fél tőle. a sarlatán fél kiderül nem orvos, azt azért nincs olyan aljas , mint ez a két némber, elég aljas dologra készül de ez lesz a veszte amit meg is érdemel hol kerek, hol talp, és neki sokat volt kerek, most már a talp következik. Szép napot kívánok mindenkinek.
Csalarozsika 2019 aug. 09. - 03:41:43 Előzmény factsmatter
(2423/2794)
Azt nem kétlem, hogy fogalma sincs arról, hogy Mirta még arra is gondolt, hogy az irataira rátegye a kezét.
Az pedig egyértelmű, hogy a második házasságlevél létezéséről fogalma sincs, mivel Mirta "elfelejtette" vele közölni azt az "apróságot", miszerint házas ember!
10/10
factsmatter 2019 aug. 08. - 22:49:54 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2422/2794)
Valószínűleg nem tudja, hogy mi van Mirthánál. A dokumentumokat Mária nagymama hozta el a házból még akkor, amikor ő öntudatlan volt. A felkelés okozta felfordulásban akár el is veszhettek. A második házasságlevél létezéséről megy ugye G. egyáltalán nem is tud...
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 22:12:59
(2421/2794)
A legutóbbi epizódban végre robbant egy bomba, igaz, még közel sem a legnagyobb!
Enrique nagyon jól tette, hogy felvilágosította Gustavot, még a végén képes, és elgyengül!
Mirta színlel egy rosszullétet, s ő azonnal a padlóra kerül! (Egyébiránt ezt tervezte!)
Jó, hogy legalább ezt az eszközt immár nem tudja felhasználni!

A legrosszabb, hogy sajnos Gustavo közel sem tudja a teljes igazságot, nem tudja, valójában milyen gátlástalan, aljas perszónával áll szemben!
Naiv és jóindulatú, s igyekszik elnézően bánni Mirtával!
Az pedig a naivitás teteje, ha azt hiszi, hogy szépszerével megszabadul ettől a hárpiától!
Ennek a nőnek elborult az agya, a gyűlölettől teljesen eszét vesztette!
Ofélia pedig hű társa az aljasságokban, pedig még mindig nem lenne késő a "jó oldalra állni"!
Ráadásul a sarlatán is arra próbálta rávenni, hogy akadályozzák meg a tragédiát, de ez a buta liba nemhogy megszívlelné, még egyet is ért Mirtával!

Gustavo sajnos még mindig a "jótevőjét" látja ebben a némberben, s ez sajnos újabb tragédiához vezet...
A lejtőn nincs megállás, Mirta, akárhogy kapálózik: Veszített!
Normális ember ebbe beletörődne, egy őrült ellenben...
Dr. Gutiérrez ráérzett arra, hogy nagy bajok várhatók, de azt hiszem, még ő sem gondolná, hogy Mirta ilyen messzire képes elmenni...!
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 22:01:07 Előzmény Csalarozsika
(2420/2794)
* levelét!
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:23:58
(2419/2794)
Apropó: Amit én a tegnapi részben furcsának találtam, hogy Mirta azzal dicsekedett, miszerint az ő kezében vannak Gustavo iratai, beleértve a két házasságlevét!
Mégis hogyan lehetséges, hogy Gustavo nem kérte vissza tőle a papírjait?
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:20:57 Előzmény factsmatter
(2418/2794)
Szia!

Egyetértek!
Az nekem is nagyon tetszett, hogy Lucecita nem adta fel, nem hagyta magát megfélemlíteni, s foggal - körömmel küzd a szeretetteiért!
Gustavora többször is haragudtam amiatt, mivel túlságosan megbízott Mirtában és a sarlatánban!
A végén viszont ő is képes volt arra, hogy meghozza a helyes döntést - minden aljas hazugság és manipuláció ellenére!
A tegnapi döntéssel mindenképpen szerzett nálam egy jó pontot! :-)))
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:17:53 Előzmény napraforgó
(2417/2794)
A birtokról is beszélgettünk korábban, Lucecita látogatása óta valóban nem tettek róla említést.
SPOILER!!! Az elkövetkező részekben szóba fog még kerülni! SPOILER VÉGE!!!

Kis pontosítás: Emilio nem nem 5 éve nem el Rómába, hanem sokkal később!
Ne felejtsd el, sokáig ő is hiába kerestette Gustavot!
Még akkor is szerepelt, amikor Lucecita az Almada - házban dolgozott, illetve az ominózus Modesta - Caruca levél megírásakor is Limában volt még.
Kb. akkor távozott, amikor Lucecita elhagyta az Almada - házat.
Valószínűleg azért írt Amadornak, mert nem tudta Lucecita új címét, de feltételezte, hogy Amadorék igen, és biztosan átadják neki az üzenetét.
Az viszont valóban furcsa, hogy eddig miért nem jelentkezett!
Ha 5 év nem is, de mégis évek teltek el az elutazása óta...
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:11:01 Előzmény miértis
(2416/2794)
Szia!

Néha igenis szükség van egy kis beavatkozásra - természetesen csakis a jó cél érdekében!
Enrique - a korábbi fecsegésével - sokat ártott Lucecita ügyének, talán ezért is érzi úgy, hogy segítenie kell, kvázi valamit jóvá kell tennie! :-)))
(Egyébként én nagyon kedvelem a karakterét! :-)
Csalarozsika 2019 aug. 08. - 20:07:36 Előzmény Luna34
(2415/2794)
Nagyon jól összefoglaltad, Mirta kihozta a helyzetből a "maximumot", ezt fel kellett volna ismernie, és lelépni a színről!
Neki viszont semmi sem elég, s ezáltal mindent elveszít, de ennek így kell lennie!
Azt azért sejthette, hogy örökké nem tartható fenn ez az állapot!
Tudta, hogy ha visszatérnek Limába, előbb-utóbb bekövetkezik, hogy Lucecita rájuk talál!