perry 2009 szept. 08. - 15:16:25 Előzmény meszag
(23/63)
Éreztem, hogy a 29/30 hsz gazdájának csak ennyi jön le.
offtopic
meszag 2009 szept. 08. - 12:19:02
(22/63)
Hát nem tudom, nekem nem megy.
offtopic
Heathcliff 2009 szept. 08. - 11:17:47
(21/63)
Térj meg és kapsz reményt, hogy a menny jobb hely, mint Amerika. (És ne nevess ki, nem vagyok bolond).
perry 2009 szept. 08. - 10:46:43 Előzmény mulao
(20/63)
A fura az , hogy nálunk minden olyan kicsi.
Kicsi a szépség kicsi a "biznisz", és néha még mi8 is kicsi helyett pitik vagyunk.
Ezen a ponton pedig már tök mindegy, hogy loptunk vagy vettünk - megjegyez mindkettõ minket minõsít - ezek vagyunk mi.
Leamortizált 40-50 évesek egy új nemzedék akiknek nem igazán értjük a nyelvét és nem igazán tudjuk miért teszik azt amit tesznek.
Lepukkant külsejû ócska bérhazákban lakunk, jobb helyeken IKEA kultúrával fûszerezve, rosszabb helyeken lelakott retro stílusban, hát ezek vagyunk mi.
Elképzelhetõen sokaknak nem teszik, tetszett ez a mozi mert elég fájóan mi is vagyunk azok akik szembe néznek velünk a vásznon. Bizony az meg aztán nem igazán kóser ha az ember felismeri önmagát, ha nem hõs, idol, vagy vátesz.
Mi ön magunkkal sem vagyunk megelégedve, mint azt itt a tanult kolléga is kifejtette az értékek nem nálunk kezdõdnek, azok "odaát" vannak.
nézünk mint a moziban, acsargunk egymásra mert
a másik éppen nem azt akarja amit mi szeretnénk.
Ülünk füstös kocsmákban, vagy demonstrálunk mert jobb nekünk nem jutott, és szembesülünk az örök nemzedéki ellentétekkel és élük, kösz jól elvagyunk.
Baromira mindegy , hogy kapott ez a film díjat vagy nem rossz film-e vagy nem?
Ez a mi életünk kisszerûségeivel, ócskaságaival
akinek pedig jobb jutott az szóljon, bekéredzkednék.
mulao 2009 márc. 29. - 00:28:59
(19/63)
Jó,én is észrevettem,hogy az Amerikai szépség,Magyar szépségként.Látom,azt is,hogy mindenkinek feltûnt,ez a szemtelen koppintás.De mivan,ha sok dollárért megvásárólt reameke jogról van szó? Ez persze, senkinek nem jutott eszébe!Talán azért is gondolhatnánk rá,mert valamiért Fõdíjas lett a Szemlén.Azért jó lett volna,ha Gotháréknak van annyi eszük,ha így van,hogy a végén kiírják,hogy a film egy ameikai film megvásárolt jogai nyomán készûlt.
És, azt mondom,hogy sehol nincs a legjobb magyar filmek közt,de nem is nézhetetlen.Ha másért nem,mert én már kétszer is láttam.:)Olvastam egy okos megjegzést,miszerint a színészek miatt egyszer simán nézhetõ.Én ezzel teljesen egyetértek,nem is néztem volna meg,ha nem több kedvencem,vagy általam kedvelt színész játszana benne.És nem okoztak csalódást,én azt mondanám,hogy nagyon hitelesen játszanak,nem is venni észre,hogy játszank,nyílván mert,annyira hitelesen játszanak.Mintha csak magukat adnák.Nagyon jó a színészek össze szedése is.Nagy öregek "vs",fiatal akkor még nem a legismertebb fiatal tehetségek.
Nem ismerem Gothár filmjeit,de csak tud valamit ha, azon kevés rendezõnk egyike akit, Európa Filmdíjra jelöltek,mint a legjobb rendezés.
Szandtner Anna szerintem jól játszik (jelölték is),de szerintem nem olyan szép,hogy "magyar szépség" legyen.Találhattak volna nála jobbat is.
A meztelenkedést iszónyatosan túlzásba vitték,de még így se nevezhetem nézhetetlennek.Esetleg pont attól lesz az?
A színészeket én jónak mondom.Nem milliárdokból összetákólt filmecske,de attól még nézhetõ.A színészek miatt,õk számomra megérték a játékidõt.
Ja és akkora hülyeséget,hogy nem volt ott a rendezõ! Hogyan készûlt volna el úgy? És hogyan lehetett volna, Fõdíjas film a Szemlén? Ezt, jobb lett volna el se olvasnom.
5/10
kgyuri0 2008 okt. 26. - 01:02:23 5/10
(18/63)
Még egyszer megnéztem, hát úgy se jön be.
Tényleg Gothár egy nudli, nem ám, hogy zseni!

Szerintem a zseni nem így néz ki, hanem úgy mint Tardovszkij, Bergman, Antonioni, esetleg Fellini. Még Bunuelrõl sem vagyok meggyõzõdve.
Jancsóról pláne nem(egyfilmes, aki a Szegénylegények rekordját nem hogy mgdönteni, de még beállítani se képes. Igyekszik, igyekszik, valami nagyon nagyot akar durrantani, de elfogy az ötlet. Aztán kínjában oda se figyel, azt hiszi, ha õ maga se érti, az majd bejön - szerintem így járt ezzel a filmmel G is.
1/10
offtopic
efes 2008 okt. 24. - 12:55:29 1/10
(17/63)
szvsz azért nem érti, mert nem él benne. Valamiféle mûvészi/emberi üvegbúra alatt él. Vagy a klasszikus elefántcsonttorony. A kortárs mûvészeknek általában ez a típushibájuk: vagy toronyba zárva nincs közük a valósághoz, vagy pedig lemennek az utcára, de akkor meg túl(át)politizálttá válnak.
5/10
kgyuri0 2008 okt. 24. - 03:20:54 5/10
(16/63)
Fura, de egyetértek a kritikákkal (úgy értem, pl az itt a port.hu-n is olvasható szakmaiakkal(még a Heti
Válaszossal is). Megtoldva, hogy az eredetiség rovására ment Az ameikai szépség túl szolgai követése. Ráaásul egycsomó stilustöréssel. Sok a közhely, nincs igazán grüncepció! (5pont)
1/10
offtopic
efes 2008 okt. 23. - 10:28:21 1/10
(15/63)
Gothár jó rendezõnek indult, de ahogy elhitte, amit elhitettek vele, miszerint õ egy zseni, úgy vált egyre nagyképûbb és önteltebb tehetségtelen rendezõvé (érvényes ez színházi ténykedésére is). Szép ívet húz a pályája, csak éppen fentrõl lefelé.
perry 2008 okt. 21. - 19:05:04 Előzmény eugénia22
(14/63)
Igen Bacsó Péter szavaival élve " kicsi is , sárga is , de a miénk", magyar narancsunk ez a citrom.
oldindianboy 2008 okt. 21. - 18:27:39
(13/63)
A legdurvább az, hogy ez volt az "okosok" szerint 2002 legjobb magyar filmje!:(
A szomorú meg az, hogy lehet, hogy valóban így van...:(
1/10
efes 2008 okt. 21. - 17:55:34 1/10
(12/63)
Tényleg, Gothár jelen volt egyáltalán a forgatáson?--->:D Fején találtad a szöget... Sajnos jelen volt. Minden idõk egyik leggyengébb magyar filmjét követte el ezzel a minõsíthetetlen munkával. Csak azért egyes, mert nulla nincs...
eugénia22 2008 máj. 15. - 19:46:38
(11/63)
Jó film ez! Magyar,de jó...
Máté Gábor,Hámori Gabriella,Fenyõ Iván,Szandtner Anna,Fekete Ernõ jó választás volt.
Sõt jók is voltak.
Gothár meg, nem egy tehetségtelen rendezõ...
Nyílván az Amerikai szépség koppintásának tûnik,de tényeg lehet remakie...
Mi magyarok is csinálhatunk remakit,nem csak koppintást...
Bár kevés magyar film koppintás...
A Szemlén is, sok díjat,pl. Legjobb elsõfilmes nem tudom micsodát nyert...
Szandtner Annát pl. jelölték Legjobbb nõi mellék,vagy fõszereplõnek,nem emlékszem pontosan.
Abszolúlt,nézhetõ film!
Azt hiszem Filmfesztiválon is volt,nem is egyen...
Nekem tetszett.
danab1 2007 szept. 07. - 15:29:59
(10/63)
Jaj, a Quimby fantasztikus koncerteket szokott összehozni! Egyszerûen tuánozhatatlanok! Nekem volt szerencsém egyszer látni élõben az Amorf Ördögöket, csak akkor még nem ismertem az összes számukat. És, mire nagyjából kentem-vágtam a dalszövegeket, leléptek a térképrõl...:-(
Én a HS7-et valahogy nagyon is kedvelem. Krisztián hanja valóban elég egyedi. De például a Neo vagy Jonderboi jól hasznosította.:-)
Na és 30Y? Nekem az új alternatív szívem csücskei a Vad Fruttik!
danab1 2007 szept. 06. - 18:24:47
(9/63)
Nos, egyet kell hogy értsek. Hiperkarma, Emil.Rulez!, hm. Jó ízlésre vall!:-)
A megboldogult Amorf Ördögökkel, vagy Quimby-vel, HS7-tel hogy állsz?
danab1 2007 szept. 06. - 11:18:55
(8/63)
Igen, valóban érdekes megoldás volt Lovasit berakni a filmbe. Bár elõször én is örültem neki, de valóban kicsit kológott. Noha õrültnek elég õrült volt a többi szereplõ is.
Én azért vettem pozitívan a sok zenét, mert látszott, hogy igyekeznek elõhozakodni az összes jelentõsebb magyar alternatív együttessel. Aminek én konkrétan jónak tartok, bár tény, hogy ez nem egyfilm kötelessége. De kevés helyen mutathatják meg magukat, sajnos.
danab1 2007 szept. 06. - 11:02:37
(7/63)
Azt hiszem találóan összefoglaltad a filmet! Bennem is valami hasonló gondolatokat ébresztett.
danab1 2007 szept. 05. - 10:14:58
(6/63)
Érdekes volt.
Renn 2007 szept. 05. - 03:12:13
(5/63)
És még jó is volt.
danab1 2007 szept. 04. - 23:05:27
(4/63)
Fogja valaki nézni ezt ma? Én megpróbálom, mert az már elég ígéretenek tûnik, hogy valaminek bármi köze is van az Amerikai szépséghez. És az csak külön hab lehet a tortán, hogy Závada Pál neve is kapcsolatba került...