10/10
Bruce2000 2018 okt. 25. - 16:25:57 10/10
(44/84)
Lily James baromi jó csaj, a film jó kis könnyű délutáni szórakozás, nekem nagyon bejött ez az előzményes megoldás, az Abba zenéjét szeretem, szóval 10/10.
És Andy Garcia-t nem láttam még szakálasan, bajszosan. :D

És
Lily James
irtóra jó csaj!!!!!! :)
Jobb, mint Amanda Seyfried, bár ő se rossz csajszi. :P
4/10
stupek2 2018 okt. 20. - 19:18:03 4/10
(43/84)
Szóval: görögországban játszódó amerikai film, svéd zenével, angol színészekke , japán felirattall. Az eleje tök unalmas és ismeretlen számokat hallottam. Nagy nehezen végignéztem, semmi érzelem, semmi ponén, kivéve az utolsó 5 perc. Cher miért szerepel benne? A neve miatt? Meryl Streep főszereplőnek van írva (a neve miatt) de csak az utolsó 5 percben látható. Itt a csattanó is! Azért a rendező hagy néhány másodperc reakciót a vége előtt, majd ott a FINÁLÉ!
Magdi 2018 aug. 29. - 13:01:02 Előzmény Viharsziget
(42/84)
Sokat!
7/10
nikato 2018 aug. 28. - 16:40:48 7/10
(41/84)
Nem szeretem a musicaleket, de ezt majd megakarom nézni, (az Abbát szeretem), az első trailer-ben Cher hangja Básti Juli, a másikban Hernádi Judit??!! Nyugtassatok meg, hogy nem Ő lesz ténylegesen a szinkronhangja!!!!!!! Bár azt olvasom, hogy igen. Van ezeknek eszük?! Borzalmas! Básti jobb lett volna egy ilyen vagány nőnek!
Amúgy 3 apa? Mekkora rib...c volt már a Meryl karakter? Aki amúgy a filmbéli anyjánál csak 3 évvel fiatalabb!!! Első részben meg úgy volt az anyja már nem is él. Na mindegy. Megint csak a hibákat látom meg, de ez a véleményem.
Viharsziget 2018 aug. 28. - 13:47:06
(40/84)
Brosnan mennyit szerepel benne?
jn 2018 aug. 27. - 02:05:59
(39/84)
A zene és a látvány nem rossz, a sztori egy tinglitangli semmiség. Nem untam halálra magam, de biztosan nem nézném újra...
Knopperfulop 2018 aug. 18. - 00:22:04
(38/84)
Nekem ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az első. Azt láttam egyszer 10 évvel ezelőtt, könnyed volt, vidám, eszméletlenül jó Abba feldolgozásokkal, amiket a mai napig is szívesen hallgatok. A szépsége az volt a filmnek, hogy nem kellett gondolkozni rajta, nulla történet, de a zene mégis annyira vitte és magával ragadta az embert, hogy úgy jött ki a moziból: ez egy jó film volt...de mégsem néztem meg újra, csak a zenéjét hallgatom. Ez a mostani viszont levett a lábamról. Gyors egymásutánban 3-szor megnéztem és 1 héten belül annyira a rabja lettem, hogy az összes cikket elolvastam a film keletkezéséről, a háttérmunkákról, a színészekről. Szerintem ez sokkal jobb volt, mint az első, annak ellenére, hogy volt pár ütközés a két rész között, amire odafigyelhettek volna.
2/10
Nótárius 2018 aug. 12. - 22:46:30 2/10
(37/84)
Az "első rész" mozgalmasan érdekes, derűs kikapcsolódás volt, múltamat idéző jó zenékkel, érdekes karakterekkel, szép környezetben.
Viszont, megnézve az előzetest és elolvasva az itteni összes (elismerő, bíráló) véleményt; egyértelműnek tűnik számomra, hogy ezt, a "második részt", nekem nem szabad, mert illúzióromboló lenne megnéznem; még az előző részre visszavetítve is. Például? Meryl Streep pótolhatatlan. Cher borzasztó. Stb-hétbőr érzetet kelt bennem. Ráadásul, óvatlanul, el is spoiler-eződtem. Köszönöm a segítséget!
Vacskamati12 2018 aug. 12. - 18:45:57 Előzmény csmya
(36/84)
A "spoiler" szó jelent számodra valamit?
10/10
csmya 2018 aug. 08. - 23:17:28 10/10
(35/84)
Nekem tetszett.
A fiatal kori színészek is szuperek voltak.
Sokat nevettünk de természetesen a végén mikor a keresztelés volt és ott volt Donna hát azt a részt nem lehetett sírás nélkül kibírni.
Nem értem miért kellett Donnát meghalasztani és az sem derült ki hogy miben halt meg.
Andy Garcia még most is csúcs szuper pasi:)
Cher egy gusztustalan ahogy kinéz....
A hangja az igen hamisítatlan és csodálatos,De kár volt hozzá az arcát látni. :)
10/10
e-baby 2018 aug. 06. - 11:11:02 10/10
(34/84)
10/10 természetesen :)
Sokkal érzelmesebb lett, mint az első rész, de imádnivaló így is. Csodás hangok, szuper színészek, vicces és sírós jelenetek. De csak nőknek ajánlom, a pasiknak túl érzelgős :)
7/10
Muya 2018 aug. 01. - 20:34:09 7/10
(33/84)
SPOILER

Vígjáték? Többet sírtam, mint nevettem. Egyébként aranyos film. Nem értem miért halasztották meg Meryl Streep-et, de nem is akarok logikát keresni a történetben. Általában ennek a műfajnak teljesen mindegy mi a története, a zene úgyis elviszi a hátán.
Jesszus ez a Cher - komolyan azon izgultam nehogy elessen és atomjaira hulljon. Borzasztó nem is értem minek kellett bele.
9/10
Roxer 2018 júl. 29. - 20:44:58 9/10 Előzmény vandorbab
(32/84)
Lepukkant helyett,örökzöld sláger. És igen ,a zenés filmeknél általában a történet másodlagos,könnyen emészthető. A hangsúly a zenén,meg a táncon van. Ennyit kell várni tőle és nem többet. Ez a film egy tökéleset nyári limonádéfilm.
frenchbullie 2018 júl. 29. - 08:30:50 Előzmény Edmond Dantes
(31/84)
Szép reggelt!
Valóban régen beszélgettünk egy jó kiadós filmeset:-) Mert... Mert ilyenkor egy Poirot, pl. a nyaralós, mindig aktuális, de azt már kiveséztük. "Komoly" filmeket pedig nem láttam, mostanában, csak ilyen lazulós-kikapcsolóst, mint a Mamma mia 2. Aztán az 1., mert megnéztem, illetve családilag megnéztük, újra. A kikapcsolódáson kívül persze nosztalgiáztunk is, mert eszünkbe jutott a diszkó-korszak, meg a tinikorunk.

Spoiler (lehet)
A fanyalgók felvetették már az első résznél is, hogy némelyik színésznek nincs hangja. Úgy vettem észre, erre most figyeltek a filmkészítők, akinek nincs "nagy" hangja, nem énekelt szólót. Pl. a Fernando-ban Cher vitte a prímet, Andy Garcia pedig "elénekelgetett" mellette, így hangulatos kettőst alkottak, szerintem.

Off
Egyéb kvalitásai mellett:-), azért is jó ez az abbá-s mozi, mert eszembe juttatja, a Keresztapa 3-t, a Ha egy férfi igazán szeret című filmet, a Maszk-ot. Nem a Carrey-félét:-)
Stellan Skarsgard-ról pedig mindig eszembe jut a Hullámtörés, a Dogville, meg a Nimfomániás. Azt hiszem, ha meggyötri a lelkét egy Trier-filmmel, akkor szeret bevállalni egy laza Mamma mia vagy Bosszúállók szerepet. A pénzen kívül persze:-)
A Hullámtörést "elsőre" megszerettem, a Dogville-t másodjára sikerült értelmeznem, de a Nimfomániásnál megakadtam... Ha engem megvisel egy ilyen film, nézőként, gondolom egy színészt, aki "benne él" darab ideig, még inkább.

Nahát, csak csak csempésztem egy kis komolyságot a "komolytalanba":-)
luci87 2018 júl. 29. - 08:11:24
(30/84)
Nekem meg pont jobban tetszett,mint az elso,bar M.S.valoban hianyzott,de atert szellemkent megjelent,es enekelt.
Konnyu nyari kikapcsolodas,sok jo zenevel,nekem ebben a rossz idoszakomban,pont ez a film kellett.
Csekely 2 orara elfelejtettem a gondjaimat.
Akik izekre szedik,es kritizalhak,hat,szivuk joga...
En kikapcsolodast vartam,es megkaptam,koszonom
Edmond Dantes 2018 júl. 28. - 22:29:32 Előzmény frenchbullie
(29/84)
Üdv! Rég találkoztunk, már ezért megérte beírnom :-)
2/10
vandorbab 2018 júl. 28. - 19:44:35 2/10
(28/84)
Ezmiez? Kikukázok néhány lepukkant slágert, írok mellé egy kisegítő iskolás "nyári élményeim" forgatókönyvet, szétkenem takony-nyállal és azt mondom róla, hogy FILM?
Vagy nem az? Akkor ezmiez?
Segítsetek, mert cuki, édibédi akarok lenni!
frenchbullie 2018 júl. 28. - 04:31:41 Előzmény Edmond Dantes
(27/84)
Üdv! Egyetértek!:-)
Edmond Dantes 2018 júl. 27. - 20:28:47
(26/84)
Varakozason felul sikerult a folytatas is. A kakan is csomot keresok, hibak utan nagyitoval kutakodok velemenyet is tiszteletben kell tartani. Mindenki ugy rontja el a sajat elmenyet, eletet, ahogy neki tetszik. A hatalmas tobbseg ekozben remekul szorakozik. ABBA orok es a ket film is az.
4/10
Kiss Lívia 2018 júl. 27. - 00:14:17 4/10
(25/84)
Ez egy koncepciótlan, borzasztóan gyenge alkotás, közelébe sem ér az első résznek. Az elsőt vagy hússzor láttam, annyira kerek, vidám, kedves és szól is valamiről. A 2. résznek egyszerűen nincs története. Az, hogy bemutatja a fiatal Donnát, az egy emlékezés. S még annak is rossz, mert nem egyezik azzal, ahogy az első részben említésre kerül. A fiatal "apukák" csapnivalóak, nemhogy nem érnek az öregek nyomába, de még Sky is sokkal jobb náluk (akár fiatalon az első részben). Sher, aki a nagymama, a műtétei miatt úgy néz ki, mint egy porcelánbaba, csak a hangjáról ismertem fel. De ez még hagyján, ha lenne valami szerepe a történetben, de nincs. Csak megjelent és énekelt.

SPOILER:
Az egész filmet agyonütötte, hogy meghalasztották Donnát. Az első részt Meryl Streep vitte a hátán, most meg egy űrt hagyott maga után. A film egyetlen katartikus pontja az volt, amikor mégis megjelenik, mint szellem, s énekel. Pedig lehetett volna egy jó kis történetet kerekíteni, pl. Donna konfliktusa az anyjával, főleg, hogy kiderült, hogy az anyjának is volt egy elveszített szerelme. Vagy akár Sophie életében is lehetett volna még kulcsfigura azzal, hogy segíti őt Sky-jal döntésre jutni. De ebből sem hoztak ki semmit, egyszerűen Sky csak úgy visszajött, feladva az álmait.

A forgatókönyv tehát csapnivalóra sikeredett, s sajnos a rendezés is. Semmi új színfolt nem volt, ugyanazokat a kliséket használták, mint az első részben. S ami először jól festett-hangzott, az most gyakran erőltetetté, giccsessé, vagy épp unalmassá vált. Összességében óriási csalódás volt, a kultfilm után csináltak egy egyszer (sem) nézhetőt. Csak a megmaradt régi szereplők miatt adok 4/10 pontot.