3/10
Szaymon 2022 febr. 20. - 20:55:44 3/10
(67/87)
redkivül gyenge
8/10
burst99325 2022 febr. 19. - 02:10:56 8/10
(66/87)
Akkor most jó-rossz felváltva, spoilereket nem nélkülözve:


-A filmek többségéről elmondható manapság, hogy kiszámíthatóak. Amelyikek nem, azok pedig általában értelmetlenek. Ez itt szerencsére nem így volt. Az kastélyos-esküvős jeleneteknél legalább öt féle módot el tudtam volna képzelni, ahogy Dóra kidobja a pöcsfej Krisztiánt, de egyik sem jött be, arra pedig közel sem számítottam, ami ezek után következett.
-Kicsit érdekes volt a villanyszerelős rész.. Egy épeszű ember azonnal kiszúrja, hogy hirtelen fel van nyitva a lecsukottan otthagyott laptop, vagy hogy tárva-nyitva áll a korábban becsukott szekrényajtó.
-Bár nem szakadtam a röhögéstől, de humoros volt, a komolyságát megőrizve.
-A színészi játék néhol pocsék volt, ami mondjuk megérthető egy ilyen kis költségvetésű filmnél, de végsősoron az élményen rontott.
-Jók voltak az ötletek. A felbérelt rendőröknél például nagyon meglepődtem.
-Kicsit hiányoltam egy olyan jelenetet a végéről, amikor a tahó főnök, a lány apja, vagy bárki megköszöni a főszereplőnek, hogy ilyen kitartó volt.
-A vágóképek nagyon a toppon voltak.



5/10
pihes 2022 febr. 17. - 14:58:21 5/10
(65/87)
Legalább egy fokkal jobbra számítottam.
Hiányzott az az 1!

5/10
8/10
artad 2022 febr. 16. - 17:13:40 8/10 Előzmény Tommie7
(64/87)
Vagy folsav hiány, vagy egészséges életmód és a mozgás hiánya. Vicces, de ilyen egyszerű.
IamTwo 2022 febr. 16. - 10:50:54 Előzmény nezd_a_magyart
(63/87)
Én nem tudom ilyen skálán értékelni a filmeket, mert még nem láttam mindet. Lehet, hogy amire ma 7-est adnék, holnap már csak 6, mert láttam egy még jobbat vagy fordítva.
Úgyhogy én egyszerűen csinálom: ha nagyon tetszik 9-10, ha nagyon nem, akkor 2-3, ha csak úgy elmegy, akkor 5-6. És ennek nincs köze más filmekhez.
Ez nem rangsor, csak tetszik vagy sem.
10/10
Krisztinka80 2022 febr. 16. - 06:07:30 10/10
(62/87)
Nekem nagyon tetszett. Alapvetően szeretem a magyar filmeket, de ez valami új, valami más. Zotya parádés! :)
Tommie7 2022 febr. 16. - 00:30:40
(61/87)
A depresszió legtöbbször csak omega3 hiányól van 1ébként höhöhöö
Tommie7 2022 febr. 16. - 00:29:53 Előzmény nezd_a_magyart
(60/87)
Lépj túl
9/10
ligetiz51 2022 febr. 04. - 19:17:59 9/10
(59/87)
Érdemes utána olvasni: kik, mennyiből, hogyan... kritikák sok fórumon stb. az képben lehet. Szerintem műfajában MO-n 2021-ben Top. 3-ban van, de aki nem látta érdemes megnézni moziban (ahol sikerül "elkapni" ) vagy online-ban.
10/10
Emcsi09 2022 febr. 04. - 18:32:58 10/10
(58/87)
Szuper! Mindenkinek ajánlom aki szereti a komolyabb hangvételű filmeket, persze mellette vannak humoros részei. De engem lenyűgözött hogy végre Debrecenben is látszott, hogy itt forgatták. Kicsit Hollywoodos látványokkal fűszerezve, de jó volt hogy Hajdúböszörményből is lehetett látni szép hátteret. Nekem azért is nagy élmény, mert a film alkotójával is hallottam a film utáni beszélgetést a moziban. Hihetetlen, hogy valaki akinek nem agyonra tanult szakmája a filmforgatás, mégis lepipálta szerintem sok film alkotóját. Nagyon vicces és érdekes volt, hogy nem vállalta senki és ő megírta megrendezte és a családja segítségével filmvászonra vitte. Le a kalappal, hogy összegyűjtögette a rávalót, sokan gyűjtögethetnénk, de ilyen remekművet kevesen tudnának szerintem összeállítani! Pont ez vonzott a moziba engem, mert kíváncsi voltam hogy egy Hajdúböszörményi lakos milyen csodákra képes. Lehet hogy kicsit furcsán hangzik, de ha valaki megálmodik valamit és azt létrehozza és nem kis sikerrel, az tényleg maga a csoda úgy hogy állami támogatást sem kapva Önerőből készítette a filmet. Köszönet illeti azokat az embereket is akik fizetés nélkül beálltak statisztálni és segíteni hogy létrejöjjön ez a "csoda". Csak gratulálni tudok. Én is szívesen beálltam volna statisztaként ha hamarabb értesülök róla. :): Mesi
8/10
szenbanyasz@gmail.com 2021 okt. 15. - 22:21:45 8/10
(57/87)
Szerzett nekem egy jó estét a film (főleg, hogy elég kalandosan, 1 órát autózva tudtuk csak megnézni, mert sajnos érdemtelenül kevés helyen játszák). Pozitívumok:
- a párbeszédek többnyire kifejezetten jók, sok poén van benne, vicces, de nem erőltetett,
- a karakterek érdekesek, nekem a színészek is rendben voltak,
- a sztori alapötlete eredeti (mint a "Randiguru"-ban, csak itt a tanácsadó depressziósokat ment alternativ módszerekkel), és bár nem túl realisztikus (lásd alább), de érdekes,
- én laikusként nem vettem észre, hogy "amatőrök" csinálták, hangminőségben, kameramozgásban nekem teljesen oké volt.
Ami nem tetszett:
- a depressziót, mint témakört, szakmailag - mondjuk nekem a feleségem pszichiáter - szerintem rosszul ragadja meg. A valóságban ez nem ilyen, hogy elviszed a depist bulizni és attól jobb hangulata lesz,
- itt-ott a dramaturgia is erőltetett volna nekem, pl. amikor elbújik a célszemély házában - ezekre ki lehetett volna találni valami kevésbé erőltetett megoldást.
De ezen azért a film gördülékenységének köszönhetően közben a hibákon túl tudtam tenni magam, mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, mert egyrészt jó, másrészt az alkotók megérdemlik a mozijegyből rájuk jutó részt. Nekem 8/1ö
7/10
olvetihobo 2021 szept. 30. - 13:16:14 7/10
(56/87)
Nehéz értékelni a filmet, mert értélhetem objektíven és szubjektíven is. De az objektív és a szubjektív értékelés is sok összetevős. Tetszett a film? Nem igazán. Tetszik ahogy létrejött? Az nagyon!
A semmiből idejön egy ilyen "mesebeli" páros Rózsa és Tulipán (és tényleg így hívják az alkotókat :D ) és mindenféle előképzettség nélkül letesznek egy mozifilmet. Történt már ilyen: ott a Cop Mortem, a Dobogó kövek, a Vakfolt, mind mind lelkesedésből készült és most a M.M, is újra felveti a kérdést: miért kell milliárdokat adnunk közepesen tehetséges filmkészítőknek, amikor így is lehet filmet csinálni?
Nekem a minőséggel nem volt bajom, bár látom a bizonytalan kameramunkát meg a normális hangutómunka hiányát. Ha egy picit okosabb a forgatókönyv, akkor ez egy nagyon klassz film lehetett volna. A sztorival a fő bajom maga a film témája, a depresszió körüljárása volt. Ez a betegség legtöbbször bipoláris. Nagyon sok depressziós embert láthatunk önfeledten bulizni, aztán mégis meg akarják ölni magukat. Tehát azzal, hogy valami fura cselszövéssel megnézetünk egy vígjátékot a beteggel meg elvisszük bulizni, nem sokat segítünk.
A színészi játék is hullámzó. A főszereplő nagyon megnyerő, akcióhősnek is el tudnám képzelni, de romantikus vígjátékban is megállná a helyét. Szerintem ennek a filmnek ő a fő felfedezettje, nem Csabika. Virsinszki Zoli Youtubeon működik, vásznon nem. Hiába születnek méltató cikkek, vannak ugyan jó pillanatai, de az első jelenetben elinduló ripacskodás később is visszatér. Nála a kevesebb lenne a több.
Ami még fura volt, és érdemes lenne több energiát fektetni bele, az a drónfelvételek. Nem tudtam eldönteni hol játszódik a film. Egy kisvárosban? Egy nagyvárosban? A két hangulat néha ütötte egymást.
Ettől függetlenül egy 7 csillagot simán érdemel a film. Ami több, mint amit a legtöbb magyar filmre adnék. Nem szoktam amúgy pontozgatni, de ha már megkértek , hogy tegyem meg, akkor megteszem.
És itt az utolsó gondolat: korrektnek éreztem, hogy az alkotók azt kérték, hogy pontozzuk, értékeljük, kritizáljuk őszintén a filmjüket. Nem tukmálták, nem befolyásoltak, nem mondta senki, hogy "Ó Hobó adjál már 10 pontot léci". Nincsenek óriásplakátok, nincsenek TV szpotok, ilyenkor az online marketing a fő terület, nem értem, miért kell ezért fikázni őket.
10/10
szj12 2021 szept. 29. - 22:01:23 10/10
(55/87)
Jó a film, vicces, nézzétek meg.
8/10
Mónika Bartal 2021 szept. 10. - 22:16:06 8/10
(54/87)
Gratulálok az egész stábnak. Kikapcsol, de el is gondolkodtat a film, érdemes volt megnézni, sőt jó lenne még egyszer.
10/10
Nennaaa 2021 szept. 07. - 22:26:21 10/10
(53/87)
Ó Gyerekek! De régen láttam ilyen jó magyar filmet! Király a story, van mélység, vannak poénok, életszaga!!! Köszönöm, élmény volt, megyünk Bölcskére, ott is megnézzük!
10/10
Judit93 2021 szept. 07. - 22:23:24 10/10
(52/87)
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Végre van mondanivalója egy filmnek. Látszik rajta, hogy szívvel-lélekkel készült, annak ellenére, hogy alacsony költségvetés állt a készítők rendelkezésére és a téma nem is lehetne aktuálisabb...
6/10
nezd_a_magyart 2021 szept. 06. - 21:53:54 6/10 Előzmény hajdukid
(51/87)
De. Sajnos túlzás azt állítani róla hogy talán a 2000-es évek legnagyobb magyar alkotása lett. Nem lett az. Egy kellemes film, érdemes megnézni, támogatni kell, de attól még nem lehet kardot csörtetve azt állítani, hogy jó.

"A depresszió szakszerű bemutatása és annak csavaros és mesteri kikezelése teszi azzá ezt a filmet, ami: MESTERMŰ!" Mint egy depresszióval küzdő személy sértőnek, lealacsonyítónak, butának találom ezt a kijelentést.
9/10
Sné 2021 szept. 06. - 21:22:19 9/10
(50/87)
Fantasztikus amatőr film ,szívvel,lélekkel ! Alacsony költségvetés ,amatőr színészek ,amatőr kamera kezelés viszont a poénok jobban ülnek ,mint néhány “nagy” magyar vígjátéknál! Van mondanivalója és garantált a nevetéses hasfájást . Aki teheti nézze meg!
10/10
Ricoricardo 2021 szept. 06. - 20:53:04 10/10
(49/87)
Nagyszerű film, kiváló produkció, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki még nem látta. Irány a mozi!!!
1/10
Kempesbaba 2021 szept. 06. - 19:26:09 1/10 Előzmény Brierley
(48/87)
Hogy lett az 1-ből 4?