Téma: Mephisto

10/10
vladx 2014 dec. 28. - 23:45:45 10/10
(13/13)
Remek rendezés, remek színpadkép és többségében remek játék. Akár jelenidõben, akár múltidõben nézed. Én a magam részérõl még alig jutok szóhoz és mindenféle gondolatok kavarognak a fejemben. A kommenteket olvasva pedig félelem tölt el, hogy nem lehet máshogy nézni mint jelenidõben
hektor16 2014 márc. 06. - 19:57:22 Előzmény Edmond Dantes
(12/13)
Hivatásos rajongója vagyok Alföldinek, a Nemzetiben csak egyetlen darabot nem láttam az elmúlt öt évben. Az Amalfi Hercegnõt. Azt is csak azért mert másfél elõadás után levették, pedig már megvolt a jegyem a harmadik elõadásra. Szóval nincs Alföldi fóbiám, de ég lehet. A Mephisto nem tetszik, tényleg unalmas. A "mûvészi igényességet" feláldozzák a " mi majd most megmondjuk nekik" oltárán. Méghogy számûzött! Az egyik legfoglalkoztatottabb rendezõ volt az összel. Bele értem a Mohácsiékat is! Hogy mi lesz 2018 ban? De jó lenne tudni!
2/10
calcifer2011 2014 márc. 03. - 22:07:41 2/10
(11/13)
Kövezzetek meg,ez borzalom volt. Az elsõ felvonás legalábbis, a másodikról eljöttem...
Lassú, unalmas, vontatott, ritmustalan, és olyan mértékben szájbarágós, hogy az már fájdalmas. Igen, értem, hogy itt is pont ez a veszély, de ezt már a 10. percben megértettem, és onnantól az, hogy még 153milliószor aláhúzzák, nem lesz izgalmas.
Mondom ezt elkötelezett Alföldi-rajongóként. Ez most nagyon nagy csalódás volt tõle. :(
10/10
Edmond Dantes 2014 febr. 26. - 09:42:21 10/10
(10/13)
Iménti beírásom után találtam ezt:
http://www.hir24.hu/kultura/2014/02/26/alfoldi-szamuzott-lettem/
Ennyit adalékul h mi "illik" és ki lelkesedik. Ha meg van lelkesedés = van igény, akkor miért is nem kérik fel itthon rendezni? Ez itt a kérdés kérem.
10/10
Edmond Dantes 2014 febr. 26. - 09:30:09 10/10
(9/13)
"Bar mostanaban illik Alfoldiert lelkesedni,..." - írja.
Igazán? Én az ellenkezõjét tapasztalom évek óta. Alföldit szidalmazni, mûvészi és (magán)emberi mivoltában ekézni, gyalázni "illik", legalábbis a hivatali kánonban meg a névtelen kommentek sokaságában és még "holtában" is = 3/4 évvel az után h már nem õ a Nemzeti igazgatója, érdemnek számít az h egyáltalán kitölthette törvényes mandátumát a színház élén és förtelemnek számít sokak számára az h most is rendez(het): István, Danton, Mephisto 2.0... A produkció pedig igen erõs, izgalmas, legalábbis a Nemzetiben ("Mephisto 1.0") az volt, mesteri rendezésben és mesteri alakítással a címszerepben és más szerepekben is. Lehet h unalmas lett, mire átért a Vígbe? Nem tudom, ott nem láttam.
2/10
kadimre 2014 febr. 26. - 08:51:18 2/10 Előzmény Edmond Dantes
(8/13)
Bar mostanaban illik Alfoldiert lelkesedni, szerintem a darab megitelese fuggetlen kell hogy legyen a napi ideologiatol. Nekem nem kulonosebben tetszett, kicsit unalmas, neha vontatott es Alfoldi rendezoi stilusa gyakran irritalo. A szinhaz arrol szol hogy megfigyelunk es atelunk elottunk lejatszodo cselekmenyeket. Alfoldi ezt a varazst allanodan megtori, amikor a szineszek a szinpad elejen kozvetlenul a kozonseghez fordulva beszelnek. A szinpadon erre a celra elore falallitott mikrofonok inkabb kampanygyulesre mint szinhazra emlekeztetnek. Tulsagosan szajbarago, didaktikus ez a stilus, mintha Alfoldi a nezoket tul ostobanak tartana ahhoz hogy megertsek mirol is van szo. A darab alapmondanivaloja a hatalom es a muveszet kapcsolatarol hallatlanul ervenyes, kulonosen a mai Magyaroprszagon, de mint szinhaz ez a produkcio nagyon gyenge.
10/10
Edmond Dantes 2014 febr. 19. - 08:28:24 10/10
(7/13)
Kampányhozzászólás!
hektor16 2014 febr. 19. - 06:56:32 Előzmény rumci
(6/13)
Kampányszínház!
10/10
rumci 2014 jan. 21. - 02:12:11 10/10
(5/13)
Láttam kétszer is a Nemzetiben (az utolsó héten a megszállás elõtt), és most megnéztem a Vígben. Már akkor is jó volt, de éreztem valami összeállatlanságot. Mintha még túlzottan koncentráltak volna a mûvészek a rendezõ által nagyon pontosan megkomponált szerkezetre. Most a Vígben viszont részben a módosított szereposztásnak köszönhetõen (bár Udvarost nagyon hiányoltam, sajnos, Dora Martint õ tudta hozni, Igó Éva nem igazán, Udvaros talán élete legnagyobb alakítása volt, még tavaly májusan) azt éreztem, megérett a darab, vagy megértem én, és hatalmasat ütött. Persze, a közönség nem a nemzetis közönség volt, fura volt standing ovation nélkül a produkció, de most élt -- nekem -- igazán. Bravó!
10/10
Edmond Dantes 2013 dec. 24. - 20:39:56 10/10 Előzmény abano 23
(4/13)
Van egy bátortalan kérdésem: l á t t a az elõadást?
10/10
Timberio 2013 dec. 23. - 07:00:34 10/10
(3/13)
Nem tudok mást tanácsolni, menj el, nézd meg. Borzongj bele, majd tegyél fel kérdéseket magadnak!
Ez olyan darab!
10/10
elszabó 2013 dec. 23. - 00:01:35 10/10
(2/13)
Klaus Mann drámája a tehetségét nagyravágyása következtében a náci rendszer szolgálatába állító Hendrik Höfgenrõl sajnos aktuális volt a rendszerváltás elõtt is Szabó István filmjében és aktuális ma is a fideszes magyar nemzeti szocializmus térnyerése okán. Mit tegyen az, aki nem akar elmenni? Lehet-e maradni, ha valaki nem ért egyet a rendszerrel, mikor a többség lelkesedik érte? Mint ahogy a darab, választ Alföldi sem ad, de felkavaró, nagyszerû rendezése felkiáltójel. Egyik fiam azt mondta, õt nem érdekli ez a probléma. Elmondtam neki, hogy ezzel anno sok német is így volt. Érthetetlen és váratlan volt számukra a német városok szétbombázása. Ilyen messze persze nem kell gondolnunk, de azért diktatúrában élni ma sem felemelõ és azt sem szeretném, ha a magyar újjászületés gazdasági összeomláshoz vezetne. A Nemzeti elõadására lehetetlen volt jegyet szerezni, így igen hálás vagyok a Vígszínháznak,hogy befogadta a darabot. A közönség telt házzal jutalmazta.
abano 23 2013 dec. 21. - 12:51:03
(1/13)
Kár volt ezt a darabot bemutatni és még nagyobb bûn, hogy Alföldinek mégis zõld utat adott az igazgatónõ!
Sok hûhó semmiért!!!