Téma: Milk

offtopic
Vinogradov 2013 márc. 05. - 11:52:23
(262/282)
Kedves Webulon!

Amerika tele van korlátolt bigottokkal, akik ugyanúgy reagálnak a "meleg" szó hallatán, mint harminc évvel ezelõtt. Ma ugyanúgy vannak Anita Bryant-ekkel (még õ maga is él és követelõzik a maga módján!), mint 30 éve, és még csak azt sem mondhatom, hogy kevesebb térrel rendelkeznek. Milk öröksége az, hogy a melegek elõ mernek lépni és kiállni a jogaikért, de nem az, hogy az amerikai társadalom fizikailag is elfogadta ezt.

És Magyarországon is hasonló a helyzet. Tudod, nálunk 1989-ig diktatúra volt, 1982-ben mégis elkészült az elsõ leszbikus-tematikájú film (Egymásra nézve...), amely külföldön is siker lett, és, amely teljes mértékben helyén kezeli a kérdést. És lehet, hogy sokan ma is intoleránsak, de ez minden társadalomban így van. Még az égbe dícsért angolszász nyelvû világban is - mondjuk pl. Írországban vagy Új-Zélandon különösen.

Ja, arról meg ne beszéljünk, hogy miféle tolerancia van szomszédainknál e kérdésben...

De nem baj, ez nem számít, maradjunk csak meg a saját hermeneutikusan zárt burkunkban, és persze szidjuk csak Magyarországot. Az manapság amúgy is nagy divat. Ahelyett, hogy körülnéznénk egy kicsit a világban, és gondolkodnánk egy kicsit, mielõtt beszélünk - ami például nem olyan trendi mostanság.
offtopic
Ezüstliliom 2013 márc. 05. - 11:49:09
(261/282)
Biztos úgy van, csak amikor az ember a saját irháján érzi a dolgot, nagyobbnak tûnik az arány.:) :(
Ezüstliliom 2013 márc. 05. - 11:45:54
(260/282)
Szerintem mi még mindig nem tartunk ott, ahol õk akkoriban.:( Ha belegondolsz, hány embert tudsz az ismeretségi körödbõl mondani, aki nyíltan vállalja, hogy meleg? Mert én egyet sem. Pedig biztosan vannak, de nem véletlenül van az, hogy nem merik vállalni.
webulon 2013 márc. 05. - 11:23:56
(259/282)
Nekem nagyon tetszett Penn ,-elképesztõen hitelesen játszotta,-
elejétõl a végéig egy jó film ,-

Ami viszont igencsak gondolkodóvá tett ,- 1978,-ban Õk már ott tartottak ahol mi talán most elképesztõ!!!! ,-nem csak a gazdasági elõnyük hanem a társadalmi -szociális nyitottság 30-év.,.......... ha innen nézzük olyan mintha a magyar társadalom nagy része mintha egy bigott viktoriánus rohadó burokban -élne.
offtopic
Vinogradov 2013 márc. 05. - 10:36:23
(258/282)
És akkor még nem beszéltem az illegális bevándorlókról, akikkel kapcsolatban csak különbözõ becsléseink lehetnek.
offtopic
Vinogradov 2013 márc. 05. - 10:32:24
(257/282)
"Nálunk ezek aránya is más szerintem."

Hát az biztos, hogy Magyarországon sok mélyszegénységben élõ van, és az is, hogy az arányuk a társadalom egészéhez viszonyítva - egy-két százalékkal! - nagyobb, mint Amerikában, de a maguk 50 millió felé közelítõ mennyiségû mélyszegénységben tengõdõjével azért õk sem ugorhatnak ki a bõrükbõl:

http://www.census.gov/hhes/www/poverty/data/incpovhlth/2010/figure4.pdf
Ezüstliliom 2013 márc. 05. - 09:52:34
(256/282)
Bocs, hogy kicsit off leszek, de most nem értelek, Miki.
Ha jól értem, egyrészt helyesled, hogy eltörölték Magyarországon a szavazásra való regisztrációt, másrészt nem tartod a jogaink korlátozásának arra hivatkozva, hogy az amcsik sem tartják annak, holott õk milyen nagy emberi jogi aktivisták. Szerintem, mint ahogy máskor, most sem lehet összehasonlítani az amerikaiakat a magyarokkal. Teljesen más kultúra és életmód, már csak ha a vagyoni helyzetünket nézzük, akkor is. És az USA-ban a legtöbben büszkén mennek el szavazni, mert a jogaik gyakorlásának tartják azt (ezért veszik a fáradtságot szivesebben a regisztrációra is), kivéve talán azokat, akik ott is a létminimum alatt tengõdnek. Nálunk ezek aránya is más szerintem. Vonakodva mennek szavazni az emberek, és ha még regisztrálni is kellene, csak a fanatikusok mennének valószínûleg. Ennél fogva azt, hogy nálunk regisztrálni kelljen a szavazáshoz, én is diktatórikus lépésnek tartom, mivel csak arra megy ki a játék, hogy a bizonytalanokat, a nem fanatikusokat, akik ennyi nyûglõdésre már nem hajlandók, kizárják vele a szavazásból.
Offot befejeztem.

Nekem tetszett a film, nem tartottam unalmasnak. Dokumentumfilmeket viszont nem nézek, így ha errõl a témáról az készült volna, azt nem néztem volna meg. Viszont Penn alakítását én sem tartom olyan kiemelkedõnek, amiért Oscar járna - mondom ezt hozzá nem értõként, és úgy, hogy nem láttam a többi filmet, amelybõl erre a díjra jelöltek színészeket.
olahmiki1959 2013 márc. 05. - 04:47:21
(255/282)
Nagy várakozással ültem le a képernyõ elé, és egy jó nagy csalódással álltam fel.

Ez a film egyszerûen unalmas.
Iszonyatosan hosszú és vontatott, és bár az alaptörténet - egy melegjogi aktivista élete és viszontagságai - érdekes, a megvalósítás teljesen elhibázott lett.
Ez a téma egy 45-50 perces tv-dokumentumfilmnek elment volna, visszaemlékezõ, egykori szereplõkkel, bejátszott korabeli híradórészletekkel, bírósági iratok ismertetésével, a történteket ismertetõ narrátorszöveggel.
Feszesen, lényegretörõen, üresjáratok nélkül.
És akkor tetszett volna, egy fontos, érdekes információval gazdagodhattunk volna, ahhoz hasonlóan, mint amikor a feketék jogairól, harcairól, polgárjogi mozgalmairól készült dokumentumfilmeket látunk.
De semmiképpen ""nem volt benne" a történetben két órányi, a magyar embert abszolút hidegen hagyó, az amerikai választási szisztémát bemutató, a háttérben való politikai játszmákat, rivalizálásokat, kampányokat kivesézõ, részletezõ nagyjátékfilm lehetõsége, ami miatt a dolog egy idõ után végtelenül unalmas lett, a rengeteg - számunkra ismeretlen, és érthetetlen - adat és információ miatt pedig egyszerûen zagyva, és szétesõ.
Sean Penn kitûnõ színész, de konkrétan ettõl az alakításától én egyáltalán nem estem hasra, semmi olyat nem mutatott, - ebben a sztoriban nem is kellett, - ami miatt Oscart kellett kapnia.
A díj egyértelmûen a témának szólt, ahogy például a holokausztról szóló filmek, - a minõségtõl szinte függetlenül - nagyon nagy esélyekkel indulnak minden alkalommal az Oscarért folyó versenyben.

Egy nagyon érdekes dologra viszont felfigyeltem, ami miatt nemrég nálunk hihetetlen cirkuszt csináltak bizonyos körök, - az elõzetes regisztrációról van szó, - és ami végül is megbukott, - szerintem egyébként helyesen, mert az embereknek amúgy is annyi bajuk van, nem kell õket még egy ilyen dologgal is feleslegesen vegzálni.

Amikor San Francisco utcáin szórólapokat osztogatnak a melegjogi aktivisták, akkor kb. 15-ször elhangzik a filmben a kérdés, hogy:
- Regisztrált szavazónak tetszik lenni? Uram, ön regisztrált szavazó? Asszonyom, önök regisztráltak már a szavazásra?

Tehát Amerikában - az emberi jogok és a demokrácia fellegvárában! - ha valaki szavazni akar, akkor elõzetesen regisztráltatnia kell magát! Hoppácska!
És érdekes módon, emiatt senki sem kiáltott diktatúrát, és nem háborodott fel az emberi jogainak a korlátozása miatt...

Számomra ez lett a film egyik nagy tanulsága.

A Milk címû film egy alapvetõen jószándékú alkotás, amivel a rendezõ a másság elfogadásának az élharcosa szeretett volna lenni, ezzel semmi baj, mindenki élhesse úgy az életét, ahogy szeretné, és a film ennek a valóban élõ, és az "ügyért" végül még az életét is feláldozó embernek egy többé-kevésbé méltó emléket állított.
Csak a megvalósítás lett egy hosszú, nagyon unalmas, szájbarágós tanmese, kevés drámaisággal, katarzis nélkül, tisztességes színvonalú, de egyáltalán nem kiemelkedõ színészi alakításokkal.
stanmore 2013 márc. 04. - 22:14:21
(254/282)
Én régebben láttam ,nem egy nagy durranás.És nemcsak azért mert a melegek nehéz helyzetérõl siránkozik,hanem egyébként sem túl megragadó az egész téma.
n4poleon 2011 nov. 26. - 18:22:17
(253/282)
Csak nekem tûnt fel,hogy amikor TV-s tudósítás volt az volt kiírva: Florida, Dade County. Viszont õk San Franciscoban tevékenykedtek...na mindegy, Sean Penn földöntúli.
dantonb 2011 nov. 20. - 23:29:08 Előzmény BoKK
(252/282)
Hát azért van még mit emelkedni az M1 szinvonalának ,afelsorolt szerinted jó mûsorok közül néhány meglehetõsen vacak gagyi.
Ford Mustang 2011 nov. 20. - 22:20:28 Előzmény tyrichie
(251/282)
Egyetértek, Penn hatalmas, megérdemelte az Oscart.
BoKK 2011 nov. 20. - 17:53:33
(250/282)
Miért, miért adják ilyen késõn fõleg vasárnap? Az M1-nek rendkívül meredeken elkezdett emelkedni a minõsége csak nem kéne egymásra pakolni a jó filmeket amik megérdemelnek külön estét is (halkan, talán még egy kis reklámot is). TV2 is ezt csinálta a House-sal és a Született feleségekkel. Komolyan: Családom és egyéb emberfajták, Tudorok, A Kennedy család, On The Spot, A hivatal, Maradj talpon!, Hacktion, Transz-Szibéria elég magas a színvonal, ezzel szemben (csak spontán) RTL Richie Rich (IMDB 4.7), majd valóvilág hát inkább belenézek a Napba, TV2 Múmia 2001-es film évente kétszer leadva hát anyád. Universal Channel-ön ha lemegy ez a szörnyû a Battle Los Angeles címû film nevével vissza élõ szar véget ér lesz nézhetõ mûsor, fõként sorozat meg a Simone.

Bocsi, hogy ide öntöttem ki a szívem:)
9/10
tyrichie 2011 nov. 20. - 12:23:51 9/10
(249/282)
Sean Penn hatalmasat alakít. Akit érdekel a film ma megnézheti az M1en 23:25tõl. Bár nem értem, hogy miért ilyen késõn adják, egy átlagos dolgozó ember aki reggel korán kel biztos nem fogja megnézni.
8/10
Szissssz 2011 febr. 18. - 22:54:11 8/10
(248/282)
Én sem szeretek politizálni, ezért tartottam elõször a filmtõl de nagyon kíváncsi is voltam rá egyben mert Sean Penn az egyik kedvenc színészem a Ments még uram! óta.
Nos, nagyon jól tettem, hogy megnéztem, nagyon szórakoztató s figyelmet is lekötö film volt!
A színészi játékok is igen remekek voltak, S. P. hozta a vele kapcsolatban elvárt magas színvonalat.
9/10
Sadenal 2010 dec. 19. - 00:57:51 9/10
(247/282)
Gus Van Sant megint nagyot alkotott, Sean Penn pedig megint élete egyik legjobb alakítását nyújtotta de a többi szereplõ is hozta a magas szintet (Brolin,Hirsch, Franco). Egyáltalán nem untam a filmet, mert Penn olyan durván vitte a filmet. Komolyan mondom, az az ember valami hihetetlen jó színész. A Nevem Sam-ben ahogy az autistát játszotta, most meg ez.

9/10

SPOILER

Azért milyen szemétség már, hogy a végén kivégzik, mint valami dögöt.


SPOILER VÉGE

De hát papírforma, hogy a jóknak veszniük kell, mert ez egy szemét világ.....Ha ilyen ember lenne a polgármester vagy a miniszterelnök és felvirágoztatná az országot, kit érdekelne hogy homoszexuális? De tényleg...
frenchbullie 2010 nov. 08. - 11:11:42
(246/282)
Üdv! A politika számomra nem izgalmas dolog, ezért én is untam a filmet. Persze, ez nem a film hibája. Elolvastam a tartalmát, tudtam, mirõl szól... De Sean Penn kedvéért megpróbálkoztam a történettel... Komoly háromnegyed óráig...:-)
Ford Mustang 2010 okt. 17. - 16:02:14 Előzmény Chataquela
(245/282)
Hát akkor ti nem értettétek a filmet, nem azt kell nézni, hogy unalmas-e, hanem hogy mirõl szól és mi a témája. De ha tényleg nem szûrtétek le a film lényegét, akkor csak sajnálni tudlak benneteket.
wolce 2010 jan. 31. - 23:28:06
(244/282)
egyetértek. én ettõl a filmtõl teljesen mást vártam. folyamatosan az az érzésem volt, hogy mindenki aki meleg az ha találkozik egy másik meleggel, akkor egybõl gátlástalan hancúrozásba kezdenek, ami egy hetero embernél sem egy jó tulajdonság, de ha az emberek ezt gondolják minden melegrõl és ez a gondolat bizony sokaknak gusztustalan, akkor könnyen kialakulhat az utálat. márpedig ebben a filmben ez történik.
A másik kedvenc jelenetem, amikor a leszbikusokra és azok befogadására gondolnak, akkor mindegyikük arca eltorzul és csak nagyon nehezen mennek bele, hogy olyannal dolgozzanak aki lány és lányokat szeret
2/10
rubber 2010 jan. 26. - 14:32:10 2/10
(243/282)
Én is végig untam a filmet már bánom hogy neki álltam :S