Téma: Milk

Redfield 2009 márc. 02. - 13:52:25
(162/282)
Igen, egy másik oldalon elvitatkoztam valakivel, hogy ha egy gyereket meleg szülõk vesznek magukhoz, és a gyerek depressziós vagy öngyilkos lesz a kiközösítések és gúnyolódások miatt, akkor az kinek a hibája? Szerintem azoké, akik szemetek a gyerekkel, az ottani többség szerint meg a két melegé, akik nevelték, mert hogy melegek. Agresszió, feszültség az biztos van, hiszen ez jellemzi a többség és a kissebbség találkozását, de amit te mondtál, annak igazat adok: a titkolózás, elfojtás nem vezet jóra.
Redfield 2009 márc. 02. - 13:48:05
(161/282)
Most vagy arra gondolsz, hogy mikor tudatosul bennük, vagy arra, ami nem az, hanem egy amolyan zavart állapot, amikor az ember nem õszinte magához és másokhoz. Ez nem egy klubtagság, hogy most akkor átlépek a másikba, mert a jelenlegi nem tetszik, ezt te is belátod, gondolom. :)
leopard26 2009 márc. 02. - 13:44:01
(160/282)
De mondjuk ezt csak az teszi,mert a hirtelen felismerés félelmet gerjeszt bennük!Láttam már olyan homit is,aki a titkolózás miatt vált ilyen enyhén agresszívvá!Úgyhogy igen ,van jellemferdülés de azoknál nincs ,akik gyerekkoruk óta tudják hogy homokosok lesznek
offtopic
leopard26 2009 márc. 02. - 13:40:25
(159/282)
Amúgy ezzel egyet kell értenem!Elég nagy jellemferdülést okoz olyanoknál akik hirtelen,egyik napról a másikra válnak homokossá!
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 02. - 13:30:47 1/10
(158/282)
Nem. És örülök,hogy még jó sokan nem.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 márc. 02. - 13:28:54
(157/282)
Nem érzel ezzel a mondatoddal valami bibit?
"A meleg beállítottság ugyanúgy a jellem ferdülése."
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 02. - 13:25:27 1/10
(156/282)
Nem tartom magam bigott már ne is haragudj. Azzal ,hogy a katolikus egyházon belül sok istentelen dolgot tesznek, nemtudok mit kezdeni. De nem tartozom a katolikusokhoz. És egyetértek veled,hogy az embereket a jellemük alapján kell megítelni nem a bõrszín alapján. Én már leírtam egyszer, hogy nem ítélem el õket, nem dobálom õket tojással, és nem gyûlölködök velük, mert hibáik mindenkinek vannak, nekem is. Ami ennél sokkal súlyosabb gond a romakérdésben is én már a bõrömön tapasztalt a cigánybûnözést, és nap mint nap szembesülök velük, de gyûlölködni nem fogok, mert az sose visz elõre. És ha már a megítélésrõl beszéltél, akkor itt egy idézet amivel teljes mértékben egyetértek:

"Van egy álmom, hogy négy kicsi gyermekem egy napon olyan nemzet tagja lesz, ahol nem a bõrszínük, hanem a jellemük alapján ítélik meg õket." - Martin Luther King

A meleg beállítottság ugyanúgy a jellem ferdülése. A drogos hetero nem jobb ember egy meleg orvosnál, csak azért mert hetero.... csakhogy nehogy félreérts.
Komolyan nem értem miért vádoltok buta dolgokkal, már elhangzott itt a kiírtástól kezdve a kiközõsítésig minden vád felém, holott MINDEN alkalommal hangsúlyoztam az ellenkezõjét. Ti meg ezen gondolkozzatok el légyszíves, és ne forgassátok ki a szavaim, mert annak a párbeszédnek onnantól kezdve nincs értelme, hogy koholt vádakat dobáltok....
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 02. - 13:07:52 10/10
(155/282)
Ez már csak poén: felfogni valamit, úgy is, hogy megértsd, csak ÉP ésszel lehet!
Épp ésszel max kapisgálod :)
10/10
offtopic
Gabriella54 2009 márc. 02. - 13:05:43 10/10
(154/282)
Nem akartam beleszólni, de ez már an én liberális, szabadabb elvõ lelkemnek is sok!
A kereszténység nem egyenlõ a bigottsággal, márpedig - legalábbis szerintem - hozzászólásaidból az süt, hogy nem keresztény, hanem bigott vagy.
Az, hogy valaki meleg, vagy nem meleg, legbelsõbb magánügye. Baj csak akkor van, ha ebbõl mások - pl. a filmnél maradva Anita Bryant - ügyet csinálnak! Egyáltalán miért kell bárkit is szabadságában (szabadságot mondtam, és nem szabadosságot!) korlátozni? Hiszen legközelebb akár a 60 éven felülieket is kiközösítheti a társadalom!
A létezõ legveszélyesebb dolgot csinálod, amikor a melegeket összemosod a drogosokkal, alkoholistákkal, stb. Volt nekem olyan ismerõsõm, aki hetente járt templomba, ez mégsem gátolta abban, hogy legalább kétszer egy héten berúgjon és eltángálja a gyerekeit! És mit szólsz a pedofil papokhoz? Úgyhogy tényleg jó lenne, ha olyan társadalomban, olyan világban élhetnénk, ahol nem a bõrszín, a vallás, a nemi hovatartozás számít, hanem az, hogy milyen ember vagy, mennyit teszel a családodért, a környezetedért, netán a hazádért!
Bocs, de egy liberálistól csak ennyire futotta...

Nem mellesleg: láttad egyáltalán a filmet? Mert akkor azt is láthattad volna, hogy a keresztény világban egy átlagos filmben is sokkal durvább szexuális jelenetek kerülnek bemutatásra, mint a Milk-ben. Amit látsz, költõi, lágy és szeretettel teli!
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 02. - 12:55:39 1/10
(153/282)
A divatot szó szerint értettem. És ebben nem volt benne a meleg/nem meleg téma.
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 02. - 12:53:40 1/10
(152/282)
Ha a szavaimból a gyûlölet sugárzik akkor szerintem vagy én írtam el valamit, vagy te nem értetted meg a dolgot. Teljesen egyetértek veled, az erõszak semmire sem megoldás. Akiknek ez volt az eszközük, azok a nácik meg a komcsik voltak. Akkor hagy idézzek a saját elõzõ hsz-embõl: "Én nem elítélem a melegeket, de abszolút nem tudok vele egyetérteni. Nem kell õket kiközösíteni..."
Már ne haragudj, de ha ebbõl neked az szûrõdik le,hogy a gyûlölet a megoldás, akkor ott nem velem van a probléma talán... Én senkire sem akarom ráerõltetni a nézeteim. Minden amit írtam szubjektív, ugyanakkor ezt fordítva is elvárom, úgyh nagyon nem örülök a meleg felvonulásoknak...
Azt meg eléggé furcsállom,hogy azt mondod nekik más a "normális". No igen, de ha nekik saját külön autonóm világuk lenne az szerinted hogy mûködne?? Hát sehogy. És ennek az ellenkezõjét nem fogod tudni bizonyítani.

És még egy válasszal vagyok adós a felvetéseidre. Igen keresztény vagyok, ami manapság tudom, hogy nem divat. De szerintem a homoszexualitás témájában nem kell annak lenni, hogy épp ésszel valaki végig gondolja, hogy ez természetes avagy természetellenes.
offtopic
Tyrion 2009 márc. 02. - 12:43:15
(151/282)
Ne haragudj de rendkívül beszûkült gondolkodásod van. Ennyi erõvel a balkezesek sem normálisak, mert az emberiségnek csak 15/%-a tartozik ide. És egyébként akár hiszed, akár nem, tényleg lehet melegnek születni, ez is csak genetika, mint például a hajszín. Nem tudom megérteni miért zavar valakit, hogy ki kivel fekszik le otthon. Ha egyébként hasznos tagja a társadalomnak, akkor nekem tök mindegy hogy kire gerjed. És egyébként olyan emberek voltak melegek a történelemben mint Da Vinci, Michalangelo, Julis Caesar (ok õ biszex volt), vagy éppen Alan Turing,Oscar Wilde és még lehetne sorolni. Fogadjunk hogy nálad is lehetne találni olyan tulajdonságot, ami alapján egy kisebbséghez tartozol, akkor te sem vagy normális?
offtopic
Redfield 2009 márc. 02. - 11:59:07 Előzmény galmat
(150/282)
Te keresztény vagy? Mert a meleg-kérdésben általában még az is az, aki egyébként nem. Sokminden nem szolgálja a fajfenntartást, például sok civilizációs, modern, satöbbi dolog, ami manapság lenni szokott, de a "normális" az nem ezt jelenti. Nekik is más a normális, és neked is más, te csak a többségbe tartozol. Plussz: ja, nem természetes a társadalom szemszögébõl, de mér, õk mik? Szintetikusak?
A libsiket ugatni a legáltalánosabb dolgok közé került manapság. Mindenkinek vannak világjobbító elképzelései, hogy ezek meg azok nem valók közünk, meg kiírhatnánk õket... persze, és a gyûlölettõl majd bármi is jobb lesz, ugye? Az emberek nem magukban keresik a hibát, hanem mindenki másban, és EZZEL van baj, nem azzal hogy két ember nekünk nem tetszõ módon szereti egymást.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 márc. 02. - 11:25:23
(149/282)
A hsz-ed hemzseg az ellentmondásoktól, de ha megengeded, azokra a témákra, amit más "meleg" filmek kapcsán már rogyásig kitárgyaltam/tunk százszor, nem térek ki.
Egyvalami újdonsággal azért megleptél. Divat? Divatból vonzódnának egymáshoz? Gondold ezt még egyszer át szerintem, de most "hideg" fejjel.
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 02. - 11:14:33 1/10 Előzmény pozsizsuzsi
(148/282)
Persze el lehet viccelni a dolgot, attól még igaz,hogy teljesen természet ellenes dolog a homokosság. Amelyik világban ezt úgy állítják be,hogy valaki ennek születik és így kell elfogadni, ott baj van. Nagyon nagy baj. Ha valaki ezt nem veszi észre, az majd meglátja az eredményét ennek az ultraliberális-mindenkiegyenlõ felfogásnak. Ma már minden normális dolog értékét veszti. Elszomorító dolog, hogy ennek jogi alapjait is megakarják teremteni. A melegek házassága egyenesen vérlázító dolog, a házzasság intézményének a megcsúfolása.
Ha erre a világra nézek elszomorít, hogy úgy kell majd felnõnie a gyerekeinknek,hogy az oviban azt látja, hogy van,hogy csoportásának az anyja és az apja is férfi, és,hogy ezt így kell elfogadni, hogy a 10-12 éves gyerek már dohányoznak, 14-15 évesen már szexuális életet élnek, hogy elég jelentõs részük mire 18 éves korát eléri már kipróbálta a drogot, és huszonéves fejjel majd azt mondják neki, semmi gond ha fiúként fiút szeretsz, nyugodtan éljetek együtt mert ez is normális dolog. Összeházasodni már nem kell ugye,mert az maradi dolog, fölösleges, és jó inkább szabad kapcsolatban élni, és a társra csak úgy tekinteni, mint egy autóra, hogyha megunom majd lecserélem, meg hát amúgy is a házasságok 50 %-a felbomlik, akkor mindek tegyük... És, hogy életük végéig hajszolják az emberek a boldogságot, amit olyan mulandó dolgokban keresnek, mint a pénz, karrier, bulik, pia, s közben elfelejtenek élni, és valami hiányozni fog az életükbõl. Mert rájönnek,hogy valami nem volt meg sose az életükben, és az az állandóság. Évrõl évre hajszolták a divatot, a különféle politikai, szellemi irányzatokat, de a végén majd rájönnek, hogy hiábavolóságokat, a boldogság illúzióját hajkurászták, de azt sose lelték meg. S talán rájönnek,hogy fiatalon még gondtalannak, a szabadság ábrándjának tûnõ ÉLET másról is szól, mint, hogy a saját élvezetek hajszolása,de akkor lehet,hogy már késõ lesz, és nem marad más utánuk csak por és hamu.....

És köszönöm az utazási tippeiteket, de most itt kell élnem, ebben a pillatban. Én jól érzem magam itt,de nem azért, mert tetszik amit látok, hanem mert a boldogság nem ettõl függ..
offtopic
leopard26 2009 márc. 02. - 00:35:55
(147/282)
Azt hívnánk meleg helyzetnek:)
offtopic
pozsizsuzsi 2009 márc. 02. - 00:32:55
(146/282)
Baj lenne, mert népességrobbanás okán kihalnának hamar...
offtopic
pozsizsuzsi 2009 márc. 02. - 00:15:51
(145/282)
Gratulálok a fórumon elhangzott 10.000-ik "Ha mindenki meleg lenne kihalna az emberiség" típusú okossághoz.
1/10
offtopic
galmat 2009 márc. 01. - 23:33:13 1/10
(144/282)
Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és úgy látom a ezek a filmek, meg amúgy is ez a média felõl is folyó áradat kezdi elérni célját. Nekem kezd már gyomorforgató lenni ez a sok melegpárti dolog, hogy a csapból is ez folyik, hogy már a rajzfilmekben is normális dolognak állítják be.
Nézzetek már kicsit körül, normális dolog ha valaki meleg???? A természetnek van egy rendje ami a fajfenntartás szolgálja pl. És az alapbeállítás itt a hetero. Innentõl kezdve ami ettõl eltér, az nem normális! Ha mindenki meleg lenne kihalna az emberiség......
Én nem elítélem a melegeket, de abszolút nem tudok vele egyetérteni. Nem kell õket kiközösíteni, nem kell õket megvetni, de,hogy ezt normális dolognak kell tartani, és felvonulásokon kell hirdetni az õ gondolatbeli ferdülésüket, az egyszerûen gusztustalan. Inkább segíteni kéne nekik,hogy változzanak meg.
offtopic
Helios 2009 márc. 01. - 22:59:11 Előzmény beela13
(143/282)
Te mirõl beszélsz?