1/10
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 24. - 21:51:06 1/10
(136/156)
"...Én egyetlen egyet nem látok sehol, tényleg sehol, pedig nagyon hiányolom.
Egy egységes GAZDASÁGI programot rövid, közép, és hosszú távra.
Mert politikai jelszavak minden oldalon vannak. Gazdaságiak is, de csak jelszavak, nem program. És fõleg nem egységes"
Hogy pótoljam a hiányt, íme az egységes gazd. program rövid-, közép-, és hosszútávra: http://www.youtube.com/watch?v=I5JMu3MwvIY
10/10
stanmore 2013 jan. 24. - 21:48:21 10/10
(135/156)
Bocsásd meg nékik atyám ,mert nem tudják mit cselekszenek:)Ámen.
10/10
stanmore 2013 jan. 24. - 21:47:15 10/10
(134/156)
Mindig sajnáltam az olyan üldözötteket mint pl te voltál,éshát ugye mindenki hülye meg gonosz ,mert "az egy olyan osztály volt",bennünk meg nincs ám hiba ,má hogy lenne:)
10/10
stanmore 2013 jan. 24. - 21:33:33 10/10
(133/156)
Ez abszolút nem igaz,pláne a 2000-es évek elejére.Éppenhogy azzal hivalkodtak a korábban pártgyûlésre járók ,hogy térden csúsztak a templomban.Veled valami más probléma lehetett nem gondolod? Pláne egy osztályban ha valaki egyébként jó fej ,nekem ne meséld, hogy a vallásossága miatt kirekesztik!Lehet hogy már akkor is rasszista módon nyilatkoztál a cigányokról és az értelmesebbek pl ezért rekesztettek ki.
adamnagysweetmovie 2013 jan. 24. - 21:22:31
(132/156)
Mekkora itt a sötétség, Istenem?

Komolyan, ha valami hasznosat csinálna a sok dogmatikus jobboldali fórumozó (érdekes, õk valahogy mindig ráérnek), akkor:
1) mennyivel hitelesebbek lennének?
2) mennyivel több haszna lenne belõle a környezetüknek, az országnak?

Tényleg, mindenki írja meg, mi hasznot hajt õ a társadalomnak?!
Kösz!
1/10
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 24. - 21:19:03 1/10
(131/156)
Hát nézd - lehet nevetni ezen, és szánalmas hülyének tartani azokat, akik értelmetlen dolgok miatt rikácsolnak, de ez egy nagyon jól mûködõ technika. A lényege az állandósult ÁLDOZATI SZEREP. Minden kis rést kihasznál, csakhogy ÁLDOZAT LEHESSEN, ÉS ERRE ALAPOZZA A BOSSZÚÁLLÁS JOGÁT.
Ennek a technikának a mûködtetését Aesópus fogalmazta meg a legfrappánsabban:

A farkas és a bárány

A farkas megpillantotta a bárányt, amint egy folyónál vizet ivott, és valamilyen jól hangzó ürüggyel meg akarta enni. Ezért, bár fennebb állott, mégis azzal vádolta, hogy felzavarja a vizet és nem hagyja õt inni. A bárány azt felelte, õ csak az ajka hegyével iszik és különben is lennebb áll, és felfelé a vizet nem zavarhatja fel. Ekkor a farkas ezzel a váddal hozakodott elõ: "Ám az elmúlt évben apámat szidtad!" A bárány azt válaszolta, hogy akkor még meg sem volt születve. A farkas ekkor így szólt: "Ha az önvédelembõl soha nem is fogysz ki, én mégis megeszlek téged."
A mese azt mutatja, hogy mit sem ér a jogos önvédelem azok szemében, akik arra határozták el magukat, hogy jogtalanságot cselekedjenek.
-greghouse- 2013 jan. 24. - 21:03:39
(130/156)
Már biztos írtam, de azért szerintem ide is jó. Több, mint két évig éltem Amerikában, ott szereztem diplomát is (NEM A MAGYAR KORMÁNYTÓL, hanem egy ottani egyetemtõl kaptam ösztöndíjat), és aki már volt kint, tudja, hogy az iskolákban zászlófelvonással, és himnusz énekléssel kezdõdik a nap. Ezen kívül, a családi házak udvarán is majdnem mindenütt ott van egy zászlórúd, amire reggel valaki felvonja az amerikai zászlót. És igen, a templomokon is van.
...namost, ha Magyarországon én reggelente egy négy méteres rúdra felvonnám a nemzeti zászlót, (és semmi árpádsáv vagy turulmadár), özönlenének a "nyilasfasisztanácicsürhe" megjegyzések. Amikor (nem olyan régen) Budapesten laktam még, a helyi gyönyörû katolikus templomra kitették a nemzeti zászlót, minden nap kint van. Ne tudjátok meg, mit kapott, hideget meleget a plébánia, az egész egyház, még országos sajtóban is. Pedig a törvény nem tiltja. Bárki megteheti. Szegény plébános urat (már meghalt, Isten nyugosztalja) bemocskolták, leaálázták, és a (Budapesten kevesek közé tartozó) baloldali polgármester feljelentette, hogy a plébános megsértette az Alkotmányt, merthogy az egyház és az állam meg egyébként is. Persze elutasították a keresetét. A zászló ott van.
...és kit bánt ez?
Vagy a baloldal megint betiltja Március 15.-ét is, ami a "szocializmusban" fekete betûs nap volt?
Ki is itt a kirekesztõ?
-greghouse- 2013 jan. 24. - 20:49:49
(129/156)
Ezek általános gondolatok, melyekkel egyetértek. (Kösz, hogy nem rám vonatkoztattad, hanem általánosan írtad le.)
A személyeskedés éppen úgy nem nyerhet vitát, mint az, ha valaki egyre hangosabban kiabál. Attól mert jobban kileng a decibel mérõ, még nem lesz meggyõzõbb, amit kiabál valaki. Ez mindkét oldalra vonatkozik. Sõt, ma már mind a kilenc vagy hány pártra és tömörülésre és egyesülésre stb.
...Én egyetlen egyet nem látok sehol, tényleg sehol, pedig nagyon hiányolom.
Egy egységes GAZDASÁGI programot rövid, közép, és hosszú távra.
Mert politikai jelszavak minden oldalon vannak. Gazdaságiak is, de csak jelszavak, nem program. És fõleg nem egységes, hanem "ide többet adunk" - szerûek, de hogy honnét..."There is no such thing as free lunch."
..."Kár, hogy mindenki, aki nagyon ért a politikához, mind taxisofõr vagy fodrász lett." (Woody Allen, azt hiszem, de nem biztos.
offtopic
jani-wan 2013 jan. 24. - 20:47:05
(128/156)
Ezt mondom.
Izraelnek nem mindegy, de mindenki más pont lesz@rja.
Magyaroknak meg egy magyarországról szóló film nem mindegy. De a külföldiek pont le......

De a pontosság kedvéért utánanéztem ennek az Nivea vs. Izrael dolognak, mert érdekesnek tûnt.
Az elején egybõl korrigálnék. Nem Izrael nem volt fenn a térképen, hanem hiányzott az Izreali weboldal linkje a felsorolásból. Azért az nem ugyanaz.
Erre reagálva a S.W. Központ (nem is) kicsit túllihegte az egészet, fõleg annak fényében hogy az izraeli oldal linkje azért nem volt fönn, mert karbantartás alatt volt.
És az milyen komoly, hogy egybõl elkezdenek antiszemitázni meg nácizni.
Ezt a cikket is elolvastam, ahol az egész történet jól le van írva:
http://www.theblaze.com/stories/2011/08/04/why-didnt-cosmetic-giant-nivea-list-israel-on-its-website/
És szerencsétlen nõ még a tényeket sem ismeri, de egyértelmû hogy mit gondol:
"The Palestinian Authority however, appears, even though it is not recognized as a country."
ehhez képest viszont:
http://en.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_the_United_Nations
"In addition to the member states, the UN also invites non-member states (currently two: the Holy See and Palestine)"
Szóval ha Palesztína nincs elismerve mint ország, akkor az Egyesült Nemzetek Szervezete kit hívott meg a tagjai közé?
De ezt hagyjuk és ugorjunk a végére:
"so that Israeli consumers can already get basic information about NIVEA"
Mert gondolom neki mint Izraeli-Amerikainak jár az információ akkor is amikor az adott weboldal karbantartás miatt zárva van.
Habár a tény hogy a szóban forgó hölgy, Rebecca Griffin foglalkozása "actress and model", valamennyire felmenti a hülyeség alól. A többieket viszont nem.

Mindent egybevetve, szerintem mint kívülálló, ezen az egészen csak röhögni vagy szánakozni lehet. Röhögni azon hogy mennyi hülye van, és szánakozni azon hogy ha valami Izraelt érintõ dolog nem tetszik nekik, az egybõl antiszemita.


Egyébként errõl a Nivea kontra Izrael ügyrõl az jutott eszembe hogy Kazahsztán is tiltakozott Borat ellen :D
http://index.hu/kultur/showbiz/borat1214/
és nézd meg most:
http://hvg.hu/vilag/20120423_kazahsztan_borat_koszonet
1/10
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 24. - 20:26:30 1/10
(127/156)
Attól még nem lesz valóság valami, hogy azt mondod, szajkózod, üvöltöd, erõnek erejével keresztülvered, hatalmi szóval parancsba adod, mindenhol kiplakátolod, állandóan kiretusálod, eltünteted a hazugságod ellenérveit; börtönnel fenyegetsz a tagadása miatt, állandóan megünnepled, emlékéveket szentelsz neki, megvered vagy megöleted azokat, akik nem hajlandók veled együtt bégetni.
A DUPLAGONDOL NEM MÛKÖDIK.

Ha tagadod a valóságot, a valóság nyer.
Ha harcolsz a valóság ellen, a valóság nyer.

Ez persze nem greghouse-nak szól....

De érdemes ezt megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=04domJ7F0oY

Mindenki így jár, aki harcol az igazság, a valóság, az élet, az Isten ellen.
-greghouse- 2013 jan. 24. - 20:08:59
(126/156)
:-D
olahmiki1959 2013 jan. 24. - 19:20:10
(125/156)
Eddig problémáim voltak Ungváry Rudolf nyilatkozataival.

De most a Guttalax-ra bízom magam...:))DD
AvatáR Gil Maerth 2013 jan. 24. - 18:47:29
(124/156)
nagyon érdekes doku volt.
Mondjuk dopemant kihagytam volna.
Burka Gabor 2013 jan. 24. - 17:43:44
(123/156)
Orulok hogy vannak emberek akik ugymond nyugodt szemlelettel tekintenek korbe es eszre veszik ez nem a mi "egyszeru emberek" hibaja. Az elvek mindig veszelyesek. S ha eletunket elvek es masok altal gyartott ideologiak iranyitjak nehez vissza talalni onmagunkba.Rombolni mindenki tud.
1/10
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 24. - 17:27:53 1/10
(122/156)
"Vegul is minden allamforma diktatorikus."
Teljesen igazad van mindabban, amit írsz - ezért fog eltûnni minden államforma, záros határidõn belül. Az emberiség lerázza magáról ezt az ördögi igát, és mindenki szabadon élheti végre a saját életét. Már alig várom.
1/10
offtopic
Heathcliff 2013 jan. 24. - 17:25:46 1/10
(121/156)
Nu, akkor egy kis érdekesség - a Nivea vállalat 2011-ben közzétett egy világtérképet a honlapján, amirõl lehagyta Izraelt. A Simon Wiesenthal központ azonnal tiltakozott ez ellen a kiközösítõ rasszista, fagyûlölõ nácista magatartás ellen, a Nivea kénytelen volt korrigálni a térképét.
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/147685#.UQFgNh38JaJ
http://www.ejpress.org/article/52964

NEM VOLT TELJESEN TÖKMINDEGY IZRAELNEK, hogy rajta van-e a Nivea vállalat térképén?
Ki nézegeti azt a térképet?
Burka Gabor 2013 jan. 24. - 16:55:13
(120/156)
Nevetseges hogy masok felett itelkezunk mi magyarok s nevetseges hogy masok itelnek el minket magyarokat.Vegul is minden allamforma diktatorikus.A szinfalak mogott olyan emberek mozgatjak vilagunkat akik eldontik majd mikor es hol legyen haboru vagy beke.Hol usse fel fejet a fajgyulolet,legyen minden arab terrorista,stb.Mi egyszeru emberek vagyunk akik elott egy szebb jovo kepe tunik fel a mozi vasznon a Warner Bros,vagy MGM,es a tobbi altal.Loholunk utana es eszre sem vesszuk, azert hogy ezt elerjuk gyuloljuk egymast mi emberek.Ok meg csak mosolyognak rajtunk,s elegedetten dolnek hatra szekeikben.
Petirock 2013 jan. 24. - 16:23:21
(119/156)
Ennyi baromságot már rég hallottam, mint amennyi ebben a filmben volt, látszik, hogy mennyien le akarják járatni Magyarországot. És ez már nem is a politikai oldalakról szól, szerintem itt valaki az elmúlt évek intézkedéseinek köszönhetõen, bukott egy csomó pénzt, vagy befolyást és bosszút akar állni. Egyébként meg egyáltalán nem baj az, ha nem európai a gondolkodásunk, ne is legyen az, mert undorító, amit az EU és az IMF csinál (Franciákkal az élen). Ez az Ungváry Rudolf, ez egyszerûen egy pénzéhes áruló, hihetetlen, ahogy igyekszik a Magyar társadalmat össze mosni a Náci Németországgal és Hitlerrel, látszik, hogy nem nyitott ki még egy történelemkönyvet sem. Érdekes, az is, hogy az ellentábor részérõl senkit se szólaltatnak meg, és akkor ezek után még kritizálja a Média törvényt... Ez a film elmehetne egy kommunista propaganda filmnek is amúgy.
vondermonarchi 2013 jan. 24. - 16:20:52 Előzmény adamnagysweetmovie
(118/156)
"Jó, ez még nem a diktatúra jele, csak egy dilettáns gazdaságpolitikáé.
De azért sz*r a gazdaság is, mert önkényes, kiszámíthatatlan a politika. "

Kukkants csak erre a táblázatra, igaz már tegnap idetettem, de úgy tûnik hatalmas szemellenzõ van a balliberósok szeme elõtt és azt hiszik ez a csõdtömeg gazdaságpolitika mind a zsidesz szerzeménye :(((
1/10
offtopic
-csengõzoli-- 2013 jan. 24. - 15:48:51 1/10
(117/156)
Nos,jelen esetben a kiközösített pedofilnak kell a pénz, õ a legcsóróbb abban a bizonyos házban :)
Na, örültem,hogy értelmesen elbeszélgettünk. Üdv.