Téma: Örök tél

5/10
euTanázia 2021 ápr. 23. - 15:20:40 5/10
(57/77)
Csalódás volt, a történet mesélés erőtlen, Gera Marina pedig unalmas.
10/10
EUHUNBUD 2021 ápr. 12. - 23:32:45 10/10
(56/77)
10/10
SzartkaPál 2021 márc. 02. - 17:06:22
(55/77)
Itt tudjátok megnézni:
https://youtu.be/b3mCOGNWduw
Yuliusz 2021 febr. 25. - 17:01:16 Előzmény ligetiz51
(54/77)
Egyetértek, Csányi ma már mindent elhízva játszik, és a beszédét is alig érteni.
10/10
ligetiz51 2020 szept. 10. - 13:08:20 10/10
(53/77)
A film minden szempontból jó, de egy kifogásom van: ha egy magára adó férfi főszereplő komolyan veszi a művészetét, akkor hajlandó akár 10-15-20 kg.-ot lefogyni, vagy felhízni a szerep hitelességéért. Csak 2 példa, egy magyar: Rudolf Péter 1945 c. film és egy külföldi: Christian Bale A gépész c. film....de sorolhatnám... Ebben a filmben a színészsztárunk Csányi Sándor elhízva játssza el az Örök tél főszerepét.
chumpitaz 2020 aug. 05. - 20:48:01 Előzmény kareshu@citromail.hu
(52/77)
A sorstalanság,mint könyv kapott Nobel díjat,mint film,nem nyert semmit.
DeathAdder 2020 jan. 18. - 13:06:29
(51/77)
Amerikai filmekben sem érem soha hogy miért kell suttogni... és főleg azt nem hogy miért van hangja amikor beleszívnak a cigarettába.. ezzel az erővel a még élők vérkeringésének is lehetne hangja.
Ezért utálom eredeti nyelven nézni mert a felét sem értem a suttogásból, még az anyanyelvemen is nehéz volt megérteni, úgy hogy fejhallgatóval néztem végig.

A film tényleg nem egy világraszóló szenzáció, én sem fogom még egyszer megnézni, de egynek elment. Mondjuk az egy kezemen meg tudom számolni, az elmúlt 3-5 évből, hogy hány olyan filmet láttam worldwide, ami annyira jó volt, hogy többször is meg akarjam nézni.
6/10
bakoszsolt 2020 jan. 06. - 22:24:40 6/10 Előzmény Révész István
(50/77)
nem írtam olyat, hogy legfontosabb, csak jeleztem a tévedést...
10/10
Révész István 2020 jan. 06. - 22:16:18 10/10
(49/77)
Csodálatosan megható film, többször küszködtem a könnyeimmel, mekkora emberi sorsok. Mennyi nehézséget tesz a Jóisten valakire. Az én nagyapám is oda került :(
10/10
Révész István 2020 jan. 06. - 22:13:35 10/10 Előzmény bakoszsolt
(48/77)
Biztosan ez a legfontosabb? 100 vagy 300 ezer halott? Az én nagyapám ott halt meg. Mennyi rideg ember... :(
Hajdina77 2019 dec. 01. - 00:23:25 Előzmény ys
(47/77)
Érdekes, nekem pont azért tetszett a film, mert végre nem idealizálta az emberi természetet. Lehet, én vagyok túl realista, de számomra a film túl finom megközeltést alkalmazott, a lágerek borzalmas körülményeihez képest rendkívül szolíd volt. Ahogy a kritika írja, ez is volt a cél, hogy ne a borzalmakon keresztül láttasson. Igazán hitelesek az emberek voltak, önző reakcióik a vészhelyzetben. Általában azt látjuk a munkatáborokról szóló filmekben, hogy az emberi természet nagy és nemes, kivéve persze a fogvatartókat, akik mind gonoszok. Számomra ez azért nem hiteles, mert ha csak az aktuális Black Friday akciók eszembe jutnak, ahol egy árcsökkentésért egymást verik az emberek a tömegben, akkor nekem az Örök télben látott viselkedés sokkal hitelesebb, sőt talán még alá is lő. Persze, lehet én tévedek, nem voltam még szerencsére ennyire kiszolgáltatott helyzetben, és boldog lennék, ha nem lenne igazam, és az emberi természet tényleg sokkal nemesebb a bajban.
6/10
offtopic
bakoszsolt 2019 nov. 30. - 22:19:05 6/10
(46/77)
Film végén 700ezer az elhurcoltak és 300ezer az elhunytak száma.
Hiteles (magyar Gulag Emlékbizottság) adatok szerint az elhurcoltak 280ezer
(határon túli magyar területeket is beleszámolva)
és 120ezer az elhunytak száma.

Közepes minőségű film, egyszer láttad többet nem jut eszedbe megnézni.
Csányi Sándor totál hiteltelen, - a Gulágon is mindig frissen nyírt, jólfésült?

6/10
9/10
Sumomo 2019 nov. 29. - 07:47:03 9/10 Előzmény kareshu@citromail.hu
(45/77)
OK.
De a legjobb női főszereplő kategória díjat nem ítélhetik oda mellékszereplőnek, nem?
Ismerjük a egyébként a jelöléseket? Mi közül választhattak?
kareshu@citromail.hu 2019 nov. 28. - 21:29:23
(44/77)
Úgy látszik, tényleg mindig elég valami fogolytáboros filmet csinálni, máris jön rá a támogatás, aztán a kötelező díj. Én tényleg szívemre tett kézzel mondom: nem volt ebben a színészi játékban semmi Emmy-díjas. A néma kiscsaj például (ő volt az Aranyéletes lány?) eleve ügyesebben játszott. Tényleg semmi magyaros rosszindulat, csak tény, hogy sokkal katartikusabb szerepekkel tele a filmgalaxis. Na mindegy, örüljünk persze, de egymás között azért ezt objektívan tisztázni kellett. (Zárójeles megjegyzés, hogy a két korábbi Oscaros filmünk, a Sorstalanság meg a Saulfia sokkal rosszabb, tényleg szenvedés őket nézni. Csak a botosispán zsűri emelte őket az olümposz tetejére.)
9/10
Sumomo 2019 nov. 27. - 18:32:27 9/10 Előzmény Csobanka
(43/77)
A rendező korábban azt nyilatkozta, hogy Nagy András operatőrrel arra fókuszáltak, hogy a színészek ki tudjanak bontakozni. Szász ezt a háttérbe húzódva, letisztult, távolság- és mértéktartó stílussal, egyszerű megfejtésekkel képzelte megvalósítani. Ez lett a film egyik erőssége: a szereplőkkel lejátszódó drámákat nem hosszú monológokkal és párbeszédekkel akarta bemutatni a rendező, hanem látványos felvételekkel és a színészek játékának szabadon engedésével. A terv bejött.

Ha a nem szokványos motívumokat keressük, akkor nem lehet elmenni szó nélkül a film egyetlen szexjelenete mellett, amelybe a szenvedélyen kívül sikerült belesűríteni mindazt a mélységes aljasságot, ellentmondást és képtelenséget, amely kommunizmust általában is, de Gulág-rendszert még inkább jellemezte. A poént nem akarom lelőni, de a rendező az átlagosnak ígérkező ágyjelenetet a lehető legmegszokottabb tárggyal dobta fel, amely a háború végétől kezdve minden háztartásban fellelhető volt Kelet-Berlintől Vlagyivosztokig: egy Sztálin-képpel.
(https://888.hu/szabad-vasarnap/orok-tel-egy-zsenialis-film-a-magyar-tortenelem-legsotetebb-korszakarol-4132934/#)
9/10
Sumomo 2019 nov. 27. - 18:30:45 9/10 Előzmény Csobanka
(42/77)
"Az alkotás alapvetően lágerfilm, de nem követi a műfajban szokásos tematikát és motívumokat. A valós eseményeken és személyes visszaemlékezésen alapuló forgatókönyvet Köbli Norbert írta, aki szerint a mű arra keresi a választ, hogy hogyan lehet lelkileg és fizikailag is túlélni egy olyan reménytelen helyzetet, amikor az embert gyökértelenné teszik és kiszakítják a megszokott környezetéből."
2/10
jófilmkell2 2019 nov. 27. - 18:04:17 2/10 Előzmény Csobanka
(41/77)
Egyetértek Csobanka véleményével... Illendőségből néztem végig a filmet... Legalább az utolsó percek kicsit kárpótoltak.
Krokodilbéka 2019 nov. 27. - 09:34:29 Előzmény berto49
(40/77)
A hanggal folyton baj van, tegnap én Az éjszakám a nappalodnál mérgelődtem miatta: zene, háttérzaj erős, beszéd halk és érthetetlen, föl-le nyomkodtam a volumét.
7/10
berto49 2019 nov. 26. - 16:35:27 7/10 Előzmény Gabi968
(39/77)
Az biztos, hogy a hangmérnök is hibás a sok helyen érthetetlen hangért, de a legfőbb baj - szerintem - a színészek rettenetesen rossz szövegmondása. Csányit én minden szereplése alkalmával csak felében-harmadában értem. Általánosságban a magyar filmek érthetőségével nagy baj van, az lenne az igazi, ha ezeket is feliratozva vetitenék. Tisztában vagyok azzal, hogy ez meglehetősen furcsa ötlet, de már évtizedek óta problémás a színészek érthetősége. Meghalt Péchy Blanka, Gáti József, Montágh Imre, ezért nincs az egyetemen egy igazán jó beszédtanár?! Döbrösi Laura, de mellette Kurta Niké szövegmondása kész tragédia. Szerencsére D.L. - maguk az alkotók is érezhették a hiányosságát - ebben a filmben csak táblára felírt szöveggel kommunikált.
Más: természetesen örülök a rangos díjnak, de nagyon félek attól, hogy a Szász-Köbli páros ezentúl még többet fog "alkotni", kiszorítva a TV képernyőjéről az esetlegesen sokkal tehetségesebb filmkészítőket.
10/10
ligetiz51 2019 nov. 26. - 12:52:28 10/10 Előzmény Sumomo
(38/77)
Természetesen nagyon örülök, hogy nem lett igazam.