Lisa111 2007 júl. 29. - 16:14:25
(62/62)
Sziasztok!
Hát én pár hónapos fáziskéséssel, de ma megnéztem az Oscart...:) Szerencsére a Pro7-rõl vettem fel, így egy kis vörös szõnyeg is volt benne, ahol a közvetítõ a sztárokat a Berlinaléról faggatta. Akinek van Pro7je csak ajánlani tudom, mert nem beszélnek rá, és még a reklámok is egész jók voltak, mivel Oscar-jelölt filmeket reklámoztak.
Robert Downey jr vicce önmagán vicces volt :) Ezt az Rtlklubos vágott verzióban nem adták le, mivel nem fontos díjat adott át.
A legcsalódottabb szerintem Eddie Murphy és Peter O'Toole volt, utóbbit sajnáltam (Eddiet már kevésbé).
Florian nagyon aranyos volt, ahogy ugrándozott örömében, és nagyon szomorú belegondolni, hogy Ulrich Mühe már nem él.
Tetszett, ahogy a latinok összefogtak :))
Scorsese kérdése: Have you doublechecked it ?
Brambilla 2007 márc. 02. - 22:02:55 Előzmény eszter1
(61/62)
Én sem védem az RTL-t, de lehetett tudni, hogy eddig fog tartani, már csak az elmúlt pár évi példából is.
Nekem ami nagyon hiányzott, az az, hogy nem igazán mutatták be a filmeket, sok reklám meg felesleges szöveg helyett inkább készíthettek volna egy rendesebb összefoglalót a filmekrõl, de persze az amerikai közönség valószínûleg már mindet látta, ránk meg nem gondolnak. A filmek egy részét már láttam, de nem éreztem, hogy kedvet kaptam volna valamelyik még nem látott film megnézéséhez a rövid bejátszások alapján.
little_girl 2007 márc. 01. - 21:40:34
(60/62)
háát, próbálom asszerakni a mozaikdarabokat, de mivel szerencsére nem láttam a közvetítést, így csak mosolygok azon, amiket írtok.
Ahogy olvasom a hozzászólásokat, nem vesztettem semmit. Egyik évben happy voltam, h közvetít az Rtl Klub, de már az pocsék volt, inkább ne lett volna kommentár(fordítás), term.akkor is voltak bakik.
Jó pár évvel ezelõtt a Pro7-en néztem, az teccett.
Maga a gála meg... egyre unalmasabb... de legalább 2 dolognak tudtam örülni, mikor elolvastam a díjazottakat, az egyik Scorsese volt, a másik meg a Táncoló talpak :)
eszter1 2007 márc. 01. - 17:50:01
(59/62)
ez igaz, valóban közölhették volna elõbb, h kb milyen hosszú. bár lehet, h még õk sem tudták. mondjuk 3 óránál mindig hosszabb. ezzel persze nem kelek az rtl védelmére,mert hát ugye...na de nem írom le még egyszer. meg hát ugye a véhén vannak a legfontosabb díjak.
SGA 2007 márc. 01. - 15:11:47
(58/62)
Tény hogy mikor elkezdõtött a közvetítés mondták, de mondjuk mint dolgozó ember nem szándékoztam fenn maradni hajnali kettõig,hogy ezt megtudjam......
úgyhogy elõre is közölhették volna, mondjuk kiírhatták volna a teletextre úgy este8 felé vagy ilyesmi, biztos megtudták volna oldani.......bár miután megnéztem annyit amennyit fölvettem és az összefoglalót (aminek szintén késöbb lett vége mint ahogy a tvmûsor közölte...!!!!!!!!!!) úgydöntöttem nem is olyan nagy tragédia inkább utána nézek angolul a neten.
eszter1 2007 márc. 01. - 09:49:40
(57/62)
igazából csak az a furcsa, hogy olyan film is kaphat oscart, ami feldolgozás. mondjuk én örültem mert imádtam a téglát. csak ez egy kicsit fura.
inarittu sztem a következõ vagy az azutáni filmjéért fog kapni. azért elég hasonlók a filmjei sztem, nem mintha ezzel baj lenne, mert ilyen az õ stílusa, ami sztem jó,mert ez teszi tipikussá a rendezõt. de sztem még egy két film erejéig várni kell, hogy oscarral értékeljék inarittu-t.
a többi filmrõl nem nyilatkozom nem láttam õket.
anonymus75 2007 febr. 28. - 22:25:49
(56/62)
Kedden, este (!), feliratosan (!) leadta az egészet, egy-az-egyben, a horvát tévécsatorna (HRT2). Mi ez, ha nem megfontolt mûsorszerkesztés!? Lám, nekik csak durván 1,5 napjukba került feliratozni... valószínû, ezt bármely magyar csatorna megtudná tenni. Még akár az M2 is, ha már annyira "kultúra-közvetítõk"... mert igen, az Oscar-díj része a filmkultúrának, bármennyire és "ótvar" filmek vannak jelölve egy-egy évben... igazából mostanában.

A díjakról:
SZVSZ a tégla közel sem volt olyan jó film, hogy Oscart érdemeljen... de például a vágási díjjal nagyon egyetértek! Nagyon jó volt a vágás... és emiatt rendezõi Oscar is alapvetõen megillette Martint. Azon sírni tudnék, hogy egy "Little Miss Sunshine" képes forgatókönyv elismerést kapni. Egyetértek: a "Children of Men" fényképezése óriási volt (hihetetlen ötletes, újító)! ...a többi filmet viszont még nem láttam. A technikai díjakról nem szólnék... a színészi díjak meg olyanok, amilyenek... pl. sosem jelöltem volna Wahlberget... milyen kiemelkedõ teljesítményt nyújtott A téglában? Kb. olyan ez, mint Sean Connery-t jelölni a Robin Hoodért. Bizarr.
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:16:54
(55/62)
Jesszus..ezt mikor mondta?:O
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:16:14
(54/62)
Jaja! Még az összefogalalóban is képtelen volt arra, hogy ne bakizzon. Ez már a cikibbnél is cikibb.:)
Wicky 2007 febr. 27. - 19:12:20 Előzmény Unagi
(53/62)
Szia!Köszi az infót!De mégis az rtl klubról vettem fel.Bár még nem volt idõm megnézni,de majd hétvégén nyugodt körülmények között megnézem.
DE MEGBÁNTAM hogy nem a pro7rõl vettem fel,mivel ma média órán belnéztünk és hááát elég szörnyû amit az a nõ összenyökögött.Nem fordította le végig a szövegeket,hanem csak itt-ott benyögött 2-3 szót,aztán elkussolt,utána megint belebeszélt valamit,a mondatait nem fejezte be,hanem valamit odamotyogtt, aztán megint csend.:( Inkább maradt volna csendben.
Szóval nem tudom hogy hogy fogom végignézni,mert a hangjától és a "fordító tehetségtõl" a hideg rázott!!:)
Peetya911 2007 febr. 27. - 18:51:45
(52/62)
Györgyi, szörnyen erõltetett amerikai kiejtés.. Hollywood, La, Losz Éndszelisz :D:D eroltetett volt.
Elején Judi Dench- hol lehet vajon, csak nem forgat? majd késõbb - Vagy valami mûtéte van?

mégeygy röhelyes: "NEm vagyok az Akadémia tagja, de ami késisk nem múlik"...DDDD de "én odaadnám a Leo-nak, me ugye Scorsese-nak már végre..."

UUU de b**ko, nem jött be nekem...
eszter1 2007 febr. 27. - 17:06:57
(51/62)
iden, de azt kitölthették volna azzal is, hogy megnézhetjük az összes díjnak az átadását.
amúgy lehet ezt a vágást nem az rtl csinálta, mert a végén még lehetett hallani, hogy az angol közvetítõ mondja a további díjazottakat. csak én pl szivesen megnéztem volna tom crius-t meg gael garcia-t is amikor díjat ad át.
Peetya911 2007 febr. 27. - 15:53:36
(50/62)
Igen, bár nekem tetszettek a poenjai :D
eszter1 2007 febr. 26. - 23:49:21
(49/62)
hát reméltem is. :))
arpx 2007 febr. 26. - 23:14:02
(48/62)
Mármint a tolmács csajra értem az any**ásom, gondolom a Kedves fórumozók nyalván rájöttek.... :)
eszter1 2007 febr. 26. - 22:27:16
(47/62)
hallotta valaki a legújabb bakit???
györgyike: "téglában olyan színészek mint: jennifer connelly" - a többi asszem stimmelt.
úgy tudom erre már felkészültek, de ezek szerint nem.
amúgy nem értem minek kell most a hülye betétdalokat hallgatni. a filmeket se adják le, mielõtt megtudjuk, h ki nyer. engem sokkal jobban érdekelne az asok mindenki, aki díjat adott át. még a kevésbé érdekes kategóriákban is.
Brambilla 2007 febr. 26. - 20:55:19
(46/62)
Ha még egy kicsit fikázzuk a kommentátorokat, lehet, hogy az RTL beijed és jövõre már Pozsgay Józsefet ültetik be szinkrontolmácsnak :) Ennél sokkal jobb lenne.
Brambilla 2007 febr. 26. - 20:53:28
(45/62)
Ja, még az "tetszett" a magyar kommentárban, hogy végigizgulták, hogy vajon ki nyer a kiélezett küzdelemben, mikor meg kihírdették a gyõztest, akkor "ez teljesen várható volt" flegma mondattal mintha igazolták volna magukat, hogy õk tudták elõre, ki nyer. Érdekes volt.
Peetya911 2007 febr. 26. - 20:18:21
(44/62)
Hat a magyar komment borzaszto volt.
Semmit, semmit nem ertenek az egeszhez, meg a Kodak Theatre-rol sem tudnak semmit, pedig utanna lehet nezni, nagyon latszott rajta hogy felkeszuletlenek, es balekek.
Egy normais tolmacs kellett volna, aki egybol pontosan fordit, illetve olyan ember aki ert a filmezeshez.
Brambilla 2007 febr. 26. - 19:56:23
(43/62)
Dzsördszikének mi volt az a beszólása, hogy õ az egyetlõ nõ a világon aki ellenállt a Schwarzeneggernek vagy kinek? Valahogy nem értettem mire akar célozni ezzel, bár a többit se igazán.
Na de hogy valami jót is említsek, a balettosok a vászon mögött nagyon jók voltak.