Téma: P8

meszag 2008 júl. 14. - 13:31:27 Előzmény g413qi2
(76/196)
Légy egészen nyugodt, hogy a kereskedõk étvágya ennél sokkal nagyobb. 2006-ban is lenyelték pillanatok alatt, nem feltételezés, hanem tény. Az meg, hogy hányan élnek szegénységben, statisztika, könnyen utána nézhetsz, persze ne a hírtv-ben tedd. Néha olyanokat írsz, mintha nem is itt élnél.
A másik, amit írtam, elsõdlegesen a kormány hibája, hogy nem módosított alkotmányt, hogy kivédje az ilyen gyalázatos párt-népszavazási kezdeményezéseket, mint amit szerencsénk volt elszenvedni, és érdekes módon ezt is a Bokros csomag mintáján utólag sokan belátják, hogy tévedtek, de most egy pár évre kipipáltuk megint az elõrelépés lehetõségét.
Az is a kormány hibája, hogy rosszul kampányolt, de aki kicsit is tájékozottabb, és kiváncsibb, nem ette meg a fidesz agyzsugorító szövegét, ja és ki ne hagyjam a felsorolásból az alkotmánybíróság, ûgyészség áldásos tevékenységét se. De komolyan, megismétlem, mert tényleg az az érzésem: nem is itt élsz? VAgy csak szórakozol velem, ugyanis van, volt mûsor, és topic amiben eleget foglalkoztunk ezzel. Már kicsit unalmas is sokadszor elmondani. Igaz, ahhoz néha más médiumok véleményét is figyelni kellene, nem csak az álHír tv-t. Felvetnek itt is reális problémákat, csak a ki-, megfejtés erõsen sántít.
g413qi2 2008 júl. 14. - 08:17:50
(75/196)
A FIDESZ javaslata az alapvetõ élelmiszerekre vonatkozott. Nem tudom, hogy a mélyszegénységben és szegénységben élõk mekkora részét teszik ki a társadalomnak, de biztos elég nagyot. Még azt is el tudom képzelni, hogy nagyobbat a középosztálynál. Ezért inkább úgy fogalmaznék, hogy az ÁFA csökkentésével olyanokat IS támogatnánk, akik erre nem szorulnak rá; nem hiszem, hogy a leggazdagabbak, vagy felsõ réteg életében bármilyen változást hozna az ÁFA csökkentése; az élelmiszer árak 10% fölött drágultak, és ezzel kezdeni kellene valamit, és eddig nem hallottam Gy. F. javaslatát, és Te is csak annyit írtál, hogy nem a fogyasztást kell támogatni. Az viszont reális probléma, hogy a kereskedõk megváltoztatnák saját árréseiket és lenyelnék a hasznot, de persze csak feltételezés, hogy tényleg így is cselekednének. Nem tudom, hogy amikor Gy. F. 2006-ban csökkentette a forgalmi adót, akkor a kereskedõk is csökkentették-e az áraikat.
Nem megjátszott ártatlanság, a kormány többségben volt a parlamentben, ezért a FIDESZ csak a 2/3-os törvények módosításait tudta megakadályozni. Kérlek, ezt a forrásképzés megakadályozását, ha kifejtenéd bõvebben, mert gõzöm sincs, hogy mit értesz ez alatt.
Köszönöm a tündérkét, ez azért mégis minõségi elõrelépés Torgyánhoz képest :)
g413qi2 2008 júl. 14. - 08:05:53
(74/196)
Igazad van, összecseréltem a két oldalt, a javított változat: „El Fary azt írta, hogy bizonyos szemszögbõl nézve szélsõ jobboldaliak. Tehát baloldali néhány szélsõjobbra jellemzõ tulajdonsággal. Nem pedig szélsõ jobboldali.” Elnézést a cseréért, és bizalommal tölt el, hogy rögtön arra gondoltál, hogy hazudok, nem pedig arra, hogy esetleg tévedek. Nem állt szándékomban lyukat beszélni a hasadba, és máshova sem, és lehengerelni sem akarlak.
„saját igaza napnál világosabban tündököljön” engem ilyen magasztos célok nem vezérelnek.
Következõ véleményedet nem osztom, ebbõl következik, hogy El Fary ominózus kijelentését nem tartom marhaságnak.
meszag 2008 júl. 14. - 07:17:32 Előzmény g413qi2
(73/196)
Az alacsony jövedelmûek aligha a legnagyobb - sem számszerûleg, sem összegszerûen - fogyasztói réteg, és biztosan nem a drágább élelmiszereket veszik, tehát, megint csak azt támogatnánk, akinek erre nincs szüksége. Másrészt az ÁFA csökkentésbõl adódó 100 - 20 Ft különbözetet benyelnék a kereskedõk, speciel õket sem kell támogatni. A 100+ x napos programokra azóta is rettentõ mérges vagyok, mert akkor született egy csomó ostoba, az államot igencsak megterhelõ intázkedés (közalkalmazottak 50% bérelmelése, 13.havi nyugdíj, és ezek csak a nagyok), mert bár tudták, hogy vették át a fidesztõl a budzsét, de reménykedve újabb privatizációs bevételekben a süket MEgyo mégis betartotta a választási ígéreteit. Az meg ugye megjátszott ártatlanság részedrõl, hogy hogyan tudta megakadályozni a fidesz a kormány mûködését? A forrásképzés megakadályozásával tündérke. Az meg, hogy én is zanzásitok, nem azért van, mert ne emlékeznék, hanem mert nem ez az a hely, ahol akadémiai székfoglalót tartunk.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 14. - 02:59:11 1/10 Előzmény g413qi2
(72/196)
q413gstb!

Na, kedves barátom, s barátja a magyari erényknek:
ElFary sehol nem írt olyasmit, hogy a szóbanforgó egyének(ujságírók, véleményformálók) „bizonyos szemszögbõl nézve szélsõ baloldaliak” lennének.
Tényleg fölmerül a kérdés: ennyire figyelmetlen vagy, tényleg ennyire kevered(részint a fogalmakat, részint hogy ki mit mond?). Inkább úgy vélem a torgyáni módszert követve hatalmas dumával le akarod a másikat hengerelni, elaltatni az „éberségét” és „lyukat beszélni a hasába”. Mivel különösebb jelentõsége nincs az ügynek, élõ ember soha nem fog utánaolvasni a szövegeinknek, adjuk döntetlenre(Csak azért merem javasolni,mert ugyi, te nem akarsz „gyõzni”!) Torgyán papa módszeréhez különösen gratulálok!

Különben hülye ember lenne az, aki ilyen lelkesen vitatkozna („beszélgetne”) s nem azt akarná,hogy a saját igaza napnál világosabban tündököljön, s én téged ennyire hülyénk nem akarlak s tudlak el se képzelni!

Azért maradjunk annyiban, hogy az általam 46-ban megadott lista(HavasH, MesterÁ, MészárosT, BolgárGy, KovácsZ. AvarJ, Friderikusz) csupa baloldali újságírót tartalmaz, és közülük egyre sem lehet elmondani, hogy bármilyen szemszögbõl nézve szélsõjobboldali lenne.
Ennek persze az a következménye, hogy ElFary 44-ik hsz utolsó megállapítása nagy marhaság.
Igaz a listát én csak eddigi „élettapasztalatom” alapján anticipáltam, de ha ElFary most azzal lépne föl, hogy õ nem ezekre gondolt(egy Fidesz-szimpatizáns még ennél is nagyobb galádságokra is képes!), hanem, pl DésiJ-re, NémethP-re ill. VicsekF-re, sõt (cukor ötlet: OroszJ-ra), akkor az általam anticipált nevektõl való eltérése dacára állítása ostobaságnak minõsül [Hiszen mindaz, amit az anticipált listára elmondható volt, almondható olyan listára is, amlyet õ adna meg]
g413qi2 2008 júl. 13. - 09:32:42
(71/196)
Bocsáss meg, ha megsértettem önérzetedet, mindössze „Akkor azt képzelnéd, lám igazat adtam neked, gyõztél.” Mondatodból mertem erre következtetni, ami azért lássuk be, reálisabb következtetés volt, mint az, hogy az Árpád-sávos zászlóval vonuló emberek zsidókra fognak lövöldözni elõbb-utóbb. Ha ezzel megbántottalak, akkor még egyszer az elnézésedet kérem.
Megismered a baloldaliakat az érveléstechnikájukról? Ez elismerésre méltó tulajdonság. Gondolom, ha egy átlag jobboldali az mondja Gyurcsány lop, erre egy átlag baloldali válasza, hogy Orbán lop, a rezignált, el nem kötelezett, hogy mindkettõ lop, a szélsõbalos, hogy Orbán cigány, a szélsõjobbos, hogy Gyurcsány zsidó. Te ez alapján véled tudni, hogy ki melyik pártra szavazott, vagy van biztosabb módszered is?
Nyugodtan oktatgass tovább, ha te tevékenységedet annak tartod. Szerintem is a Péntek 8-ra gondolt, mint kedvenc mûsorára, mivel a Péntek 8 fórumán vagyunk, habár ez a hozzászólások tartalmából nem derül ki. Jó lett volna, hogyha a „Vesszen a büdös csótánya!! :)” felkiáltása után leírta volna, hogy kirõl gondolja ezt.
A megoldás egyszerû: nekem csak saját mondataimért kell felelõsséget vállalnom. Te azt írtad „a te általad sulykolt gondolatmenetbe (amely arról szól, ne feledjük, hogy egyes baloldali véleményformálók igazából szélsõ jobboldalinak nevezhetõk)”, de El Fary azt írta, hogy bizonyos szemszögbõl nézve szélsõ baloldaliak. Tehát baloldali néhány szélsõjobbra jellemzõ tulajdonsággal. Nem pedig szélsõ jobboldali. Ragaszkodásom a szavakhoz tûnhet neked úgy, hogy gátlástalanul megerõszakolom a magyar nyelv és logika szabályait, de én csak azt szeretném, ha az én mondataimról, és nem pedig az általad a számba adott mondatokról mondanád el értékes véleményedet.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 13. - 04:32:09 1/10 Előzmény g413qi2
(70/196)
q413gstb!

Na azt magyarázd már el nagyokos, elfary 43-a és a te 48-ad együttesen miért ne lenne zanzásítható úgy ahogy én tettem (66-ban)?.
Ha egy picit is elfogadhatóan értelmeset mondsz, fogadd elismerésem!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 12. - 23:13:32 1/10 Előzmény g413qi2
(69/196)
Kedvesg413q..!

„Az is egy újabb különbség köztünk, hogy te ezek szerint gyõzni szeretnél, én csak beszélgetni.”

Hogy oda ne rohanjak!

A te módszeredet követve kiakadhatnék, hogy olyan dolgokat adsz a számba, amiket nem mondtam. Csak nem kikövetkeztetted? Neked lehet? Persze!
Hát persze!

Tévedtem volna, mikor azt föltételezem, a jobboldalt támogatod? Nem gondolnám azonban, hogy balra szavaztál! Az olyat megismerném az érveléstechnikájáról.
Vagy egyike lennél a fafejû érvénytelen szavazóknak, akik mániákusan kitartanak amellett a fikció mellett, hogy õk pártatlanok? Na ja, de azért nem nézlek annyira hülyénk!

Nem azért nem oktatgatlak tovább, mert láthatólag semmi értelme, de ne menjünk idegeire olyan gyöngeagyú fórumozóknak, mint quad polgártárs. Túl hoszúnak tartja a hsz-omat. Kétségtelen, nemcsak bõvített, de még összetett mondatokat is alkalmazok. Mea culpa, mea maxima culpa!
S lám ez a kedvenc mûsora! Gondolom a péntek 8.
A célközönség! Na öregem, g413q..! A kalapod mellé tûzheted!
g413qi2 2008 júl. 12. - 08:47:08
(68/196)
Az is egy újabb különbség köztünk, hogy te ezek szerint gyõzni szeretnél, én csak beszélgetni. Ha jól emlékszem egyedül voltam a szavazófülkében, ezért nem tudom mibõl véled tudni, hogy melyik pártot támogatom. Hol írtam azt, hogy nem fogadom el a rasszizmus definícióját? Megint olyan mondatokat tulajdonítsz nekem, amiket nem mondtam/írtam. Te voltál az, aki nem fogadta el a kulturális rasszizmust, mint a rasszizmus egyik fajtáját. Nem hiszem, hogy tódítottam volna, elsõ hsz.-omat kifejtettem kérésetekre, aminek egyik részén vitatkozunk most is, szerintem nem jól zanzásítottál. Kijelented, hogy nincs igazam, de hiányzik a logikai okfejtés, hogy miért, vagy csak nekem kellene bizonyítani minden kijelentésemet?
Nem szeretnék minden mondatodba belekötni (de lassan kénytelen leszek), mert úgy már végképp értelmetlen lenne fórumozni, de szerintem a tényszerûség sérül, ha ilyeneket írsz, hogy 1000 magyar anyanyelvû egyén közül 999 úgy értené, ahogyan Te. Szerintem ne minõsítsük egymás kultúráját se, nem illik. Az új emblémára vonatkozó ötletedre talán nem lett volna szabad reagálnom, mert szeretnék legalább egy kicsit tárgyilagos beszélgetést folytatni, azt gondoltam, ha válaszom jelentõségtelen hülyeség lesz, talán nem erõlteted tovább ezt az értelmetlenséget.
Mielõtt azt általad idézetteket írtam volna, elõtte álltak a következõk: „aki történelmi tapasztalatai alapján fél, azt arra bíztatnám, hogy nézzen egy kicsit körül, hátha megváltozott valami hazánkban és Európában a zsidóüldözések óta eltelt 60 év alatt. Akik pedig anélkül érzik magukat fenyegetve, hogy nem élték át a zsidóüldözéseket, a jelenlegi magyarországi viszonyok mellett, amikor is tudtommal nem támadtak meg senkit az utcán azért, mert zsidó származású, a tüntetéseken senki nem hadonászik lõfegyverrel és a felszedett utcakövekkel nem kifejezetten a zsidó polgárokat célozzák”. Megkérlek, a továbbiakban a „lényegében ezt mondtad” típusú hozzászólásaidat hagyd el, mint korábban is írtam arra kérlek, hogy engedd meg nekem, hogy én írjam le, mit gondolok.
Korábbi hsz.-odban nem baloldali polgárokról, hanem a zsidó honfitársainkról („a lakosságnak az a része amelyiknek fölmenõit ilyen zászlókat lengetve lõtték a Dunába”) beszéltél, ezért úgy vélem helytelenül alkalmaztad a bal-jobb ellentétpárt. „Más szélsõ jobboldali vitapartnerek”, itt remélem, nem arra gondolsz, hogy én is szélsõ jobboldali vagyok, „Ezek legalább tisztességesek” kijelentéseddel pedig arra, hogy én nem vagyok tisztességes.
Pedig sokszor fontos, hogy ki mit mondott szó szerint, mert nem mindenki tud a királynõt megölni nem kell félnetek jó lesz típusú mondatokban beszélni. Nyilván még sokan mások sem szeretik rajtad kívül. Hogy milyen az országunk lapjárása majd az idõ eldönti.
A régebbi hozzászólások nem olvastam, de fog szó esni a mûsorról is?
Még annyit, hogy a nevem g-vel kezdõdik, de csak egy „g” van benne, a q-t nem kellett volna g-re változtatni.
quad 2008 júl. 12. - 01:13:45
(67/196)
Kedvenc mûsorom, soha nem hagyom ki :)

kgyuri0!

Neked szóf*sásod van itt? Elfogultak vagytok ti is akik az atv-re gúvasztják a szemüket és mi is akik a hír-tvre. De én biztos vagyok benne ha idejönne egy ember aki semmirõl semmit nem tud de elmagyaráznák neki a jelenlegi politikai helyzetet az nem a te oldaladra állna.

Vesszen a büdös csótánya!! :)
1/10
kgyuri0 2008 júl. 12. - 00:00:56 1/10 Előzmény g413qi2
(66/196)
Kedves g413gi2!

Mint ha kissé indignálódott lennél!
El fary (43). „Ellentétben egyes úgymond baloldali, bár bizonyos szemszögbõl nézve szélsõjobboldali, MSZP és SZDSZ közeli újságírókkal”
Erre tódítottál így(48): „Szerintem inkább úgy gondolta, hogy a baloldali újságírók néhány szélsõjobbnak tulajdonított attitûdöt vettek fel,”

Ezen megy az eszmecserénk jó ideje. Ezt úgy zanzásítottam(66)úgy, hogy:
„általad sulykolt gondolatmenetbe (amely arról szól, ne feledjük, hogy egyes baloldali véleményformálók igazából szélsõ jobboldalinak nevezhetõk)”

13 hsz a távolság, erõsen nyomtad az érvelést, hogy ezt ne lehetne súlykolásnak nevezni, azt kétlem. Láthatólag El fary kollegán akartál segíteni, szvsz a zanzásításom nem volt helytelen abban sem, hogy „egyes baloldali véleményformálók…” stb
Az általánoos gyakorlat, hogy pl a nagy LovasIstván szokása leantiszemitázni ellenlábasait, akik éppen emiattt támadják, és nem õ az egyetlen, persze te nem Lovas vagy(gondolom), tehát te kikérheted magadnak nagy indignálódva, de megnyugtatlak, hogy 1000 magyar anyanyelvû egyén közül 999 úgy értené, ahogy én zanzásítottam. A lényeg: Nincs igazatok, se El Fary kollegának se neked.
Ne tévedj, eszembe nem jutna, hogy azt várnám, ismerd el. Tudom jól, hogy ez a mai magyar jobboldalon(nyilvánvalóan annak szimpatizánsa vagy) lehetetlen, ehhez ott meg nem lévõ kultúra szükségeltetne.
Azért mert nem vagy egy nagy dizájnõr, még véleményed lehetne(tévedsz, azt hiszem, nem neked kellene a s*gg-emblémát megtervezni!), amit itt véleményként elõadsz, hát elég soványka. Azzal, hogy kérdezzek meg más társadalmi csoportokat, nem tudom, mit akarsz kifejezni(pozitív célzás, vagy negatív), két eset van: 1. többen akarnának az új embléma alá gyûlni – ez engem igazolna, MolnárTamás megbízása mellett eggyel több érv szólna(több öntudatos fiatal csatlakozna a randalirozó csõcselékhez, olyanok is, akik esetleg letojják az Árpád-sávos zászlót, inkább visszatartja õket: akárhogy is a színvonal csak emelkedne!); 2. néháényan fanyalognának a s*gg-embléma miatt, szerintem cask a férgese hullana ki!

Félõs és/vagy tapasztalt és/vagy zsidó polgártársainkkal kapcsolatban sem mondtál új érvet, amit modtál, az elég arrogánsan pofátlan(”bár nem vagy pszichiáter, de szerinted paranoiások). Mit szólnátok, kedves jobboldali polgártársaink ha ezt kapnátok ti is: aki akármilyen zászló alatt savval töltöt tojásokat, köveket dobál más véleményû polgártársaira, az ha nem is paranoiás(de bár miért is ne?), mindenesetre pszichiátriai eset. Tetszik detz neked? Pedig lényegében ezt miondtad!
Más szélsõ jobboldali vitapartnerek (láttam már néhányat!) ezen a pnton szokták bedobni a törülközõt s megosztani az adott forum nyilvánosságával, hogy személy szerint tesznek a demokráciára, szerintük az nem jó rendszer. Ezek legalább tisztességesek!

Tudod azt utálom a Fideszben és fõkolomposaiban, hogy ha tévednek, hazudnak (horribile dictu) aztán ezzel szembesülniük kell, mert sarokba szorítják õket, akkor kezdõdik a magyar nyelv és a logika szabályainak gátlástalan megerõszakolása(én nem ezt mondtam szószerint, a “jegyzõkönyv nem jegyzõkönyv”, “a Fidesz-cég nem Fidesz cég, hanem Fidesz közeli” a “három hetente nem három hetente” stb! ) . Az a szerencse, és remélem az lesz az ország szerencséje, hogy ezt nem csak én utálom!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 23:58:58 1/10 Előzmény g413qi2
(65/196)
Kedves g413gi2!

„Szerinted álfogalom, szerintem nem csak rasszok szerint lehet különbséget tenni, ezért nem álfogalom, egy dologgal több, amiben nem értünk egyet,”

Ha most errre azt mondanám, hogy eben egyetértünk: egy dologgal több, amiben nem értünk egyet! Akkor azt képzelnéd, lám igazat adtam neked, gyõztél. És nem az a baj, hogy te, hanem az, hogy az általad pártolt politikai erõ ilyen csökött!
Ennek a mondatnak különben semmi értelme az ég világon, nagyjából megfelel a homokozóbeli óvodás purparlénak: Miért? Csak! De miért? Azért, mert csak!: nem fogadod el a rasszizmus definiciójaként, hogy biológiai alapon tesz különbséget ember és ember között? Igen vagy nem? Aztán akár az egyik akár a másik esetben próbálj egy logikai okfejtést megfogalmazni!
Küzdj az igazadért!
g413qi2 2008 júl. 11. - 17:25:02
(64/196)
Én is azt vallom, hogy nem kell mindenkit egyformán támogatni, hanem szociális helyzettõl függõen kell bizonyos juttatásokat odaítélni. Nem vagyok közgazdász, de közgazdász körökben azt szokták mondani, hogy az ÁFA csökkentésével (különösen fontos lehet ez az alapvetõ élelmiszerek esetén) a szegényebbek járnak jobban, mert õk a kevesebb pénzük nagyobb részét költik élelmiszerekre, ezért nem értem, hogy a kormány miért nem támogatja ezt az ötletet. Ha nem a fogyasztást kell támogatni, akkor a termelést? Vagy mire gondoltál?
Miért „sajnos” volt meg a 100 lépés? Az ötéves adócsökkentési terv a 2006-os választások elõtt született, a népszavazás pedig 2008 márciusában volt. Ezért ennek megtorpedózása nem fogható a népszavazásra. Ha jól tudom ezen kívül más országos népszavazás nem volt, és a koalíció felbomlásáig az MSZP-SZDSZ koalíció alkotta kormány többségben volt a parlamentben, így nem értem, hogy a FIDESZ hogyan tudta megakadályozni a 2/3-os törvények kivételével a kormány jogalkotó munkáját. A többi pont Gy. F. által különbözõ idõkben meghirdetett cselekvési tervek, kvázi kormányprogramok.
De mi alapján érzed úgy? Ha erre válaszolsz, utána szívesen megpróbálom neked meghatározni, hogy hol állok.
A helyesírási hibák miatt ne aggódj, mindenki szokott elgépelni ezt-azt.
g413qi2 2008 júl. 11. - 17:18:29
(63/196)
Szerinted álfogalom, szerintem nem csak rasszok szerint lehet különbséget tenni, ezért nem álfogalom, egy dologgal több, amiben nem értünk egyet, tovább értelmetlen vitáznunk rajta. Nem érzem, hogy bármilyen gondolatmenetet is sulykolnék, és azt sem állítottam, hogy egyes baloldali véleményformálók igazából szélsõjobboldaliak. Azt állítottam, hogy egyes tulajdonságaik a szélsõ jobboldalnak is sajátjai, ezért arra kérlek, ne tulajdoníts nekem olyan mondatokat, amelyeket nem mondtam.
Az új emblémára vonatkozó ötletedet Molnár Tamással beszéld meg, én nem vagyok egy nagy dizájnõr, azután kérdezz rá más társadalmi csoportoknál, hátha õk is szívesen tüntetnének az új embléma alatt.
Nem hiszem magam különösebben bátornak, aki történelmi tapasztalatai alapján fél, azt arra bíztatnám, hogy nézzen egy kicsit körül, hátha megváltozott valami hazánkban és Európában a zsidóüldözések óta eltelt 60 év alatt. Akik pedig anélkül érzik magukat fenyegetve, hogy nem élték át a zsidóüldözéseket, a jelenlegi magyarországi viszonyok mellett, amikor is tudtommal nem támadtak meg senkit az utcán azért, mert zsidó származású, a tüntetéseken senki nem hadonászik lõfegyverrel és a felszedett utcakövekkel nem kifejezetten a zsidó polgárokat célozzák, bár nem vagyok pszichiáter, de szerintem paranoiás.
Arra kérlek, hogy engedd meg nekem, hogy én írjam le, mit gondolok, majd ha a segítségedre fogok szorulni, nem fogok habozni a tanácsodat kérni.
Még annyit, hogy a nevem g-vel, és nem q-val kezdõdik.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 14:50:41 1/10
(62/196)
Kedves q413qi2!


Én a „nyilas csõcselék” kifejezést a 60 évvel ezelõttire is és a mostanira is értem. Azt tõled eszembe sem jutott számonkérni, hogy miért nem tiltakozol a csõcseléknél az Árpád-sávos zászló általuk való meggyalázása ellen, sõt még a 60 évvel ezelõttiektõl sem kértem számon, hiszen azt írtam, megértem, hogy akkor ezt nem merészelték!
Hogy talán jobban értsd, mirõl beszélek, meg kellene kérni pl. MolnárTamást, tervezzen egy emblémának használható segget(gondolj az ismert nyelvre, a RollingStones jelvényre)
A következõkben a rendezendõ ünnepi játékokon a randalirozóknak ilyen segg-transzparensek alatt kellene akciózniuk, nem, Árpád-sávos zászlók alatt, garantáõlom, hogy attól kezdve egyetlen ballib véleményformáló tán nem is említené az Árpád-sávot,
1. az akciózó tömeg szellemi-pszichikai szintjéhez is jól illene az új jelkép.
2. Az Árpád-sávos zászló megtépázott becsülete sem lenne továbi tépázás tárgya
3. MolnáTamás tán még ingyen is megtervezné az emblémát, ha meg nem, rajta is
lendítenétek.!

Azt írod még:

„nem érzem magam fenyegetve semmilyen zászlót lengetõktõl sem” meg

„nem gondolom, hogy aki Árpád-sávos zászló lenget, az zsidó honfitársainkat akarja a Dunába lõni”

Mindkettõ igen dicséretes tõled!
De mit tegyen az a polgár, aki nem ennyire bátor, mint te: fenyegetve érzi magát, ill. több a fantáziája, mint neked (esetleg a tapasztalata is) és azt gondolja, akik azt a zászlót lengetik, azok bizony elõbb-utóbb szívesen lõnek is.
Gondolatmenetedet folytatva, nyilván úgy gondolod, azok kapják be. Ez azonban enyhén szólva is, nenm túl demokratikus elképzelés az emberi együttélésrõl! Nemde?!

Mennyivel jobb lenne egy segg-embléma!
meszag 2008 júl. 11. - 14:39:08
(61/196)
Egyébként rossz a klavim, ezért elnézést, ha néha helyesírási hibás a szövegem.
meszag 2008 júl. 11. - 14:37:50
(60/196)
Én meg mégegyszer csak azt mondhatom, de igen, próbálja. Egyszervannak azonban a vágyak, meg a költségvetés. Ezt vonatkoztathatod az ÁFA törvényre is. És semmi esetre sem a fogyasztást kell támogatni, mikor az árak az egekben vannak, és véletlen sem egyformán mindenkit támogatni.
Sztem a 100 lépés sajnos megvolt, az adócsökkentés valóban nem, mert közbe jöttek ilyen eszement dolgok, mint népszavazás szégyenteljes történései, és eredménye, meg a folyamatos mindent meg fogok torpedózni fidesz magatartás, de biztosan benne van a MSZP lassúsága, és tehetlenségi nyomatéka is. A többi általad felsorolt pontokról nekem nincs információm.
Azért mondom, hogy közelebb állhatsz, mert úgy érzem, de Te láthatóan nem akarod meghatározni, hol állsz.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 14:29:43 1/10
(59/196)
Kedves q413qi2!

Megy a neved is, látod!
Én is gratulálok! A nyakánál ragadtad meg a tõgyét! Valóban az a helyzet, hogy, ahogy mostanság elgondolkodtam, valóban a kulturális rasszizumus szerintem nem létezõ, üres, azaz álfogalom. A rasszizmus lényege a biológiai leginkább ötrökletes jegyek szerinti megkülönböztetés, így eleve ellentmond azzal a fogalommal, hogy „kulturális”, ha lenne kulturális rasszizmus, az a különbözõ rasszizmusok egyike lenne, ez ellentmondás!

Más kérdés, hogy pl a nácik beszél(het)tek(?) pl. zsidó kultúráról(és ekkor õk kulturális rasszisták voltak), ez másodlagos fogalomgyártás: zsidó kultúra definiciója csak az lehetett ebben az értelemben, hogy a zsidók(görbe, nagy orrúak és fülûek) kultúrája. Ilyen másodlagos fogalomalkotás nem alkalmazható a te általad sulykolt gondolatmenetbe (amely arról szól, ne feledjük, hogy egyes baloldali véleményformálók igazából szélsõ jobboldalinak nevezhetõk)
g413qi2 2008 júl. 11. - 13:58:15
(58/196)
Szerintem, és hangsúlyozom még egyszer, szerintem nem próbálja megérteni az ellenzéki javaslatokat, de abban egyetértünk, hogy ha jó ötlet lenne, és a lehetõségekbe beleférne akár tárgyalhatnának is róla, csak hát a különbözõ pártok különbözõ társadalmi csoportokat preferálnak. Így ha keletkezne egy kis többlet a költségvetésben, akkor azt az egyik párt erre, a másik párt arra költené saját világnézete szerint, és természetesen mindig a választást megnyerõ párt dönt végül. Az megint más kérdés, hogy elõáll-e olyan sürgõs és/vagy súlyos probléma, feszültség, ami esetleg erõs társadalmi nyomást gyakorol a kormányzó erõkre. M. P. például nem tudott ellenállni ezeknek a nyomásoknak, Gy. F. pedig túl erõsen áll ellen.
Õszintén szólva fogalmam sincs, hogy a jobboldal mennyi törvénymódosítást nyújtott be a parlamentben, és ezek közül a T. H. mennyit vett napirendre, és azt sem tudom, milyen minõségûek voltak ezek a törvények.
„Másrészt már megbocsáss, de nem feladata az ellenzék programjának - ha lenne - megvalósítása.” Te vetetted fel, hogy Gy. F. meghallgatja és megpróbálja megérteni az ellenzéki javaslatokat, ezért nincs is miért bocsánatot kérned. Én sehol nem kértem számon a kormányon az ellenzék programjának megvalósítását. Apró megjegyzésedre, miszerint szerinted nincs programja a FIDESZ-nek, az a válaszom, hogy elméletileg van egy Erõs Magyarország nevû programjuk a honlapukon, de én azt nem olvastam, és ezért értékelni sem tudom. Feladata lenne viszont a kormánynak a saját programjának végrehajtása, akár a 100 lépés programjának, akár az ötéves adócsökkentés programjának, akár az államreform kilenc pontjának, akár az Új egyensúly, vagy az Új Magyarország és Szembenézés programjának, a Zászlóshajó programjának, vagy a 48 pontnak, vagy a köztisztasági csomagnak, esetleg a Munka, tudás, tulajdon programjának végrehajtása.
Az ÁFA módosítás szerintem nem annyira átgondolatlan, mert az Uniós országok között a magyar élelmiszerek ÁFA tartalma magasnak számít, az országban 2-3 millió mélyszegénységben élõ ember van (a pontos számot nem tudom, ezért ne kérjetek pontos adatot). Ha összehasonlítanánk a magyar élelmiszerárakat az Uniós árakkal, és az jönne ki, hogy drága az itthoni élelmiszer, akkor miért ne csökkenthetnék?
Mibõl gondolod, hogy közelebb állok a jobboldalhoz?
meszag 2008 júl. 11. - 13:00:45
(57/196)
Jó, mivel nem sok idõm volt reggel, nem írtam végig, megpróbálja megérteni, és összeveti a lehetõségekkel, és ha szerinte jó, tárgyalhatnának is róle. Csak hogy a jobboldal eddig nem sok nem populista, átgondolt javaslatot tett.
Másrészt már megbocsáss, de nem feladata az ellenzék programjának - ha lenne - megvalósítása.
Boldog lennék, ha több, átgodoltabb javaslatot tenne le a FIDESZ. Nem olyanokat, mint ez a ÁFA módosítás.
A nézeteidet tekintve, közelebb állsz a jobboldalhoz, nem?