Téma: P8

g413qi2 2008 júl. 11. - 10:54:26
(56/196)
Akkor elõször is állapodjunk meg abban, hogy szerinted létezik-e olyan fogalom, hogy kulturális rasszizmus. Mert ha nem, akkor hiába írom le újra, hogy mi az, amit annak vélek, Te ugyanúgy nem fogod elfogadni, ha pedig a válasz igen, létezik, akkor nem értem, min vitatkozunk. Annak örülök, hogy elismered Gy. F. autokratizmusát, de ennek mértékének megítélésében nem értek veled egyet. Az a néhány közigazgatási változtatás, amit említettem nem szubjektív módon világít rá Gy. F. hatalomkoncentrációs gyakorlatára.


Az Árpád-sávos zászlóról: természetesen (?) én is tisztelem a magyar történelmet, benne az Árpád-házat is; nem tudom, hogy a nyilas csõcselék kifejezést a mai tüntetõkre, vagy a 60 évvel ezelõtti nyilasokra érted; Szálasi idejében nem tudtam tiltakozni, mivel még nem éltem; nem érzem magam fenyegetve semmilyen zászlót lengetõktõl sem; és nem zavar, ha a tüntetések során a fent említett zászlót lengetik; ha pedig valakik ténylegesen randalíroznak, akkor elsõsorban maga a randalírozás zavar, és nem az, hogy milyen okkal randalíroznak. És végül nem gondolom, hogy aki Árpád-sávos zászló lenget, az zsidó honfitársainkat akarja a Dunába lõni.

A zászlóról szóló gondolataidra azért nem reagáltam, mert én egy kicsit más témában szóltam hozzá a fórumhoz, és úgy éreztem, hogy már így is eléggé csapongó a fórum, de ez legalább nem az én hibám.
Egyébként gratulálok, mert ritkán találkozni ennyire választékos kifejezésmóddal, csak a stílusod nekem kicsit erõszakos.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 10:15:53 1/10
(55/196)
Kedves q413stb!

Ha esetleg értelmes vitában szeretnéd bizonyítani, hogy nem hozol elõ
értelmetlenséget, hangzatos, nagyot puffanó blõdlit, akkor nem kellene tódítanod:

„A kulturális rasszizmus nem bõrszín alapján állapítja meg a felsõbbrendûséget, hanem kultúra alapján, mondhatnám egy bizonyos kultúrát tekint alsóbbrendûnek és a megbélyegzés során ugyanúgy általánosít, mint az emberfajták közötti, és ugyanúgy legitimálja a diszkriminációjukat, megkülönböztetésüket.”

Ha nem bõrszín alapján állapít meg felsõbbrendûséget, akkor nem lehet rasszizmus, mert annak a lényege a biológiai(fiziológiai) jegyek alapján való megkülönböztetés. Amirõl te itt beszélsz, azt normális esetben legföljebb „téves általánosításnak” lehetne nevezni. Miért nevezitek elõszeretettel s nagy garral mégis rasszizmusnak? Erre nézve a válasz: 46. hsz 2. pontja(goebelsi indoktrináció)

Egyébként GyF autokratizmusa semmivel sem üt el a többi színen lévõ párt belsõ gyakorlatától (egyetlen kivétel az SzDSz), mindent csak a környezetével való kölcsönhatásban érdemes vizsgálni). Erre mondhatnád, hogy GyF lelkialkatából következtetsz az õ autokratikus egyéniségére, ami egyrészt szubjktiv véleményed lenne csupán, más részt nagy valószínûséggel helytelen, mert jól láttuk, milyen mániákusan törekxszik kezdettõl fogva a konszenzus teremésre, más kérdés persze, hogy a körülmények, ellenfelek mennyiben késztetik autokratizmusra.

És, amit az Árpád-sávos zászló becsületérõl írtam, arra nincs válaszod?
g413qi2 2008 júl. 11. - 08:59:29
(54/196)
Meg szeretném kérdezni, hogy melyik hozzászólásom alapján írod, hogy jobboldali vagyok, és hogy averzióim vannak a zászlóval kapcsolatban.
Azzal a gondolatoddal, hogy "elbeszélünk egymás füle mellett" és összefûzünk össze nem tartozó gondolatokat, és dolgokat" 100%-ig egyetértek. Viszont az, hogy Gy. F. autokratizmusának cáfolata az lenne, hogy megpróbálja megérteni és megfogadni még az ellenzéki pártok javaslatait is, már megbocsáss, egyszerûen nevetséges. Ha azt mondod, hogy statisztikai tény a jobboldali médiatúlsúly, akkor természetesen készségesen elhiszem.
meszag 2008 júl. 11. - 08:14:08
(53/196)
Jó reggelt! Most látom csak,hogy TE is felébredtél már. Azt, hogy a médiumokban jobboldali többség van, nem én bizonyítom, egyszerû statisztikai tény.
Megint csak nem én bizonyítom, hogy GYF. nem autokrata, hanem az, hogy õ valóban meghallgatja, és megpróbálja megérteni még az ellenzéki pártok javaslatait is.
meszag 2008 júl. 11. - 08:07:00 Előzmény g413qi2
(52/196)
Kulturális rasszizmus. A sztereotípiák hangoztatása, más kultúrák elítélése ezek alapján.
Hát ez meg megint mit keres itt? Mármint a baloldalhoz kapcsolva?
Ti jobboldaliak hangoztatjátok állandóan, hogy magyarabbak vagytok, és erre büszkék. Amit én nem valóban nem értek. Egyes magyarok cselekedeteire én is felnézek, de pusztán arra büszkének lenni, hogy itt születtem, de ez nem baj, hanem az, hogy ennek alapján különb is lennék másoknál? Legfeljebb különbözõ, ha az szempont, ki milyen nációhoz tartozik.
Ha meg a zászlóval kapcsolatban vannak averzióid, az a mitikus rasszizmus körébe tartozik, és ha figyelsz, akkor a baloldalon azt kifogásolják, hogy ki is lengette elõzõleg ezt a zászlót? Ezért nem ildomos ezt a jobboldalnak elfogadnia, hogy naggyûlésein bizony jelen voltak ezek a zászlók.
Szomorú vagyok ettõl, hogy idáig jutottunk, de valóban gond van, mert elbeszélünk egymás füle mellett. Összefûzünk össze nem tartozó gondolatokat, és dolgokat. A rossz értek ítélet ebben az országban nagyon dívik, ennek kellene megváltoznia, nem üres szlogenekkel eteni a népet, hanem tenni érte végre. Ez elsõsorban a politikusok felelõssége, de ha nem megy mindannyiuknak, nekünk akkor sem muszáj másolni õket.
g413qi2 2008 júl. 11. - 07:54:45
(51/196)
Nem állítottam, hogy az autokratizmus csak!!! a szélsõjobb jellemzõje, mint ahogy azt sem állítottam, hogy egyedül!!! Gy. F. lenne autokrata, ellenben vallom, hogy õ az.
„Azzal, hogy jobboldali többségû, nem tisztán kritikus, és nem oknyomozó” ha ezt a mondatot én írtam volna, Te azt írnád válaszul, hogy bizonyítsam és hozzak példákat, én ezzel szemben csak azt írom, hogy nem értek egyet veled. Téged is arra kérlek, hogy ne minõsítsük egymás értékítéletét, mert ami neked nyilvánvaló, az lehet, hogy nekem nem és vica-versa.
g413qi2 2008 júl. 11. - 07:45:01
(50/196)
1. Ilyen jel például, hogy egy személyben pártelnök és miniszterelnök, vagy hogy a közigazgatásból hozzak példát valamennyi állami vezetõ kinevezésére és felmentésére kiterjesztett jogkör; államtitkárok, szakállamtitkárok és egyes állami vezetõk bérének eldöntése; saját felügyelete alá tartozó, a parlament által nem felügyelt kormánybiztosok kinevezése; a miniszterek és kormányhivatalok törvényben kimondott utasíthatósága; Baja Ferenc eltávolítása a Táncsics Alapítvány élérõl; a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület és az Államreform Bizottság kézi vezérlése; a megyerendszer régiókkal való felváltásának kísérlete; a szakmai szempontok háttérbe szorulása a miniszterek kinevezése esetén, akiknek kompetenciáját a párhuzamosan létezõ azonos feladatú hivatalok gyengítik; stb. Gy. F. olyan hatalomkoncentrációt hajtott végre, amiben a döntéseket magához vonta, és a minisztereknek csak a végrehajtó szerep maradt.

2. A kulturális rasszizmus nem bõrszín alapján állapítja meg a felsõbbrendûséget, hanem kultúra alapján, mondhatnám egy bizonyos kultúrát tekint alsóbbrendûnek és a megbélyegzés során ugyanúgy általánosít, mint az emberfajták közötti, és ugyanúgy legitimálja a diszkriminációjukat, megkülönböztetésüket.
Kit kell gyûlölni? Zsidókat (rasszizmus). Árpád-sávos zászlóval vonulókat (kult. rassz.).
Miért kell gyûlölni? Mert lop (általánosítás). Mert randalírozik (általánosítás).
Negatív képek társítása, megbélyegzés: eladja az országot (zsidó), nyilas (Árpád-sávos tüntetõ)

Egyik megállapításomat „értelmetlenségnek, hangzatos, nagyot puffanó blõdlinek” nevezted, majd következõ hozzászólásoddal bizonyítottad, hogy az általam használt fogalom jelentésével nem vagy tisztában, ezért arra kérlek, hogy legközelebb mielõtt jelzõkkel illetsz valakit, próbálj tájékozódni, vagy pedig ne minõsíts.

Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, és legalább az azonosítom felét kiírtad.
meszag 2008 júl. 11. - 07:26:32 Előzmény g413qi2
(49/196)
GYF autokratizmusáról amit írsz, nyilvánvalóan azért van, mert csak egyik oldalhoz tartozó médiumok véleményét, mûsorát hallgatod, nézed.
Azt észrevetted, hogy a magyar média, újságírás igencsak kuriózum? Azzal, hogy jobboldali többségû, nem tisztán kritikus, és nem oknyomozó. Viszatérve az autokratizmusra. Nem csak a szélsõjobbhoz kapcsolható magatartás. Egy autokratát nem igazán érdekli, hogy tiszteled-e, annak mindegy, hogy érdekbõl, vagy számításból, félelembõl, csak mögé állj, és ellentmondás nélkül.
Ha ezek után Te azt hiszed, hogy GYurcsány autokrata, akkor valóban nagyon hibás az érték ítéleted. A baloldali újságírókat olvasod, vagy csak valaki mesélte neked ezt a feltétlen tiszteletet? Sztem nem olvasod, különben nem írtad volna ezt. Abba meg még bele se mentem, hogy én ezt az autokratizmust mennyire OV-nak tulajdonítom, és mennyire a jobboldali médiumok sajátja a vezér kritikátlan ajnározása, és az ellenfél sárba tiprása- persze indoklás nélkül, és elborzasztó stílusban.
meszag 2008 júl. 11. - 06:54:02 Előzmény kgyuri0
(48/196)
Pontosan azért tettem fel kérdést, mert az egész értelmetlen. Nem az a bajom vele, hogy nem értem mit jelentenek ezek a kifejezések, hanem kiváncsi voltam, hogy valóban ezt hiszi-e fórumtársunk, vagy csak bohóckodott. Ha valóban így hiszi, akkor meg indokolja meg. Az 52. hsz.-ban megtette.
Egyébként ha csak szó szerint próbálom értelmezni a mondatait -már a 48 hsz.-ra gondolok - is "érdekes".
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 01:49:55 1/10 Előzmény g413qi2
(47/196)
Kedves q413stb!

Ez az elõbb lemaradt! Bocsi!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 11. - 01:48:49 1/10 Előzmény g413qi2
(46/196)
1. milyen jelei vannak GyF autokratizmusának? Légy oly bátyám, oszd meg velünk eme hipotézised lényegét
2. Akkor mi a kulturális rasszizmus? „Ha valakik egy ilyennel (Árpád-sávos z.)a kezükben „pl. vonulnak valahova, azok a baloldali újságírók szerint nyilas, randalírozó csõcselék, akiket szét kell verni…” – mi ebben a rasszizmus? A nyilas randalirozó csõcselék véleményed szerint egy külön rassz lenne? Ne vidd túlzásba a kritikát, én még liberális részrõl nem láttam, hogy nem tartanák õket fehérbõrû Homo sapiensnek!(Hát, a sapiens kicsit erõs, de hát ez van!) Mellesleg nem hinném, hogy azért kell õket szétkergetni, mert olyan a zászlójuk, szerintem pl. azért kellene õket szétkergetni, mert randaliroznak s csõcselék módjára viselkednek, vagy szerinted ez ugyanaz? Szóval szerinted az Árpád-sávos zászló hatására a tömeg nyilas randalírozó csõcselékké válik? Nem túlzás ez? Azért a tárgyaknak nincs ilyen mágikus hatása, ez babona!

Mellesleg a magyar történelem ardent tisztelõi, akik levegõ után kapkodnak az Árpád-háztól, meg az Árpád-sávtól az átszellemült lelkesedéstõl, az ellen miért nem tiltakoznak, hogy ezt a történelmi „szent ereklyét” randalírozó nyilas csõcselék megbecstelenítik? Hogy a Hitleráj idején Szálasi testvér idejében nem mertek tiltakozni, mondjuk, megértem, de most se mernek, csak azon agonizálnak, hogy a lakosságnak az a része amelyiknek fölmenõit ilyen zászlókat lengetve lõtték a Dunába, ugyan már miért is nem érzi magát megtisztelve, hogy a randalirozó csõcselék az orra alá lengeti.
g413qi2 2008 júl. 10. - 21:34:59
(45/196)
Kedves Meszag, ha nem értesz valamit, akkor ne azt írd, hogy értem-e amit írtam (egyébként a válasz: igen, értem, amit írtam), és ha igen, magyarázzam el neked; hanem egyszerûen kérdezd meg, hogy mit jelent, amit írtam, mit próbáltam kifejezni (láthatóan kevés sikerrel) és szívesen megpróbálom elmagyarázni neked.
„GYF autokrata lenne? MIre gondolsz?” Itt most arra vagy kíváncsi, hogy mi az, hogy autokrata, vagy milyen jelei, jegyei vannak Gy. F. autokratizmusának?
„Kulturális rasszizmus? Hm... Vagy csak elõre gondolkozol TE is más helyett?” Bevallom, fogalmam sincs, hogy mire gondolsz, ezért válaszolni sem igen tudok neked.
Kedves kgyuri0, nyilván Te is tudod, mit jelent a rasszizmus, és hogy ezt általában a szélsõjobbhoz kapcsolják. Ennek egyik vállfaja a kulturális rasszizmus, és a baloldali újságírók körében (is) ez sajnos eléggé elterjedt. Ha megengeded, példának hoznám az Árpád-sávos zászlót. Ha valakik egy ilyennel a kezükben pl. vonulnak valahova, azok a baloldali újságírók szerint nyilas, randalírozó csõcselék, akiket szét kell kergetni/verni. Holott ez nyilvánvalóan téves, megbélyegzõ és megtévesztõ. Ez kulturális rasszizmus. És ezen a ponton tudnék átkötni az antiliberalizmushoz, de szerencsére ebbe a gondolatomba nem kötöttetek bele.
Az autokratizmusra most ki nem térve, a vezérelv is a szélsõjobbnak tulajdonított magatartás (attitûd); valamint a fasizmus egyik jellemzõ vonása, hogy megjelenik egy olyan vezetõre való igény, akit, mint megváltót várnak, és aki képességei révén kiemelkedik az egyszerû emberek körébõl. Ez nem volt jellemzõ sem Horn Gyula, sem Kovács László esetén, de Gyurcsány Ferenc esetében már igen. Ha abban meg tudunk állapodni, hogy a fasizmus szélsõjobboldali politikai magatartás, akkor már csak abban kell egyetértenünk, hogy a különbözõ oldalak politikai lapjai és televíziói kevés vagy semmilyen kritikával nem illetik saját oldaluk politikusait, és ebbe értelemszerûen beletartozik Gy. F. (autokratizmusának) feltétlen tisztelete is.
Bocsánat, ha nyelvünkkel szembeni magas igényeidet nem tudom kielégíteni kgyuri0, a bocsánatkérésemért cserébe kicsit (tényleg csak kicsit) több objektivitást kérnék.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 10. - 19:03:27 1/10
(44/196)
Na de értelmetlenségnek, hangzatos, nagyot puffanó blõdlinek a "kulturális rasszizmus" se rossz!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 10. - 18:58:46 1/10
(43/196)
Kedves meszaq!
Nem igazán értem, mire vársz még, de a kedvedért akkor ragozom még:
A fölsorolt nevek racionlis és fölényes érveléssel leleplezik a jobboldali simlit, ezért rájuk haragudni kell, õket valami módon diszkvalifikálni, lejáratni (Ez vitában, érvekkel nem sikerülhet, ezért jön a rágalom, a logika és nyelv megerõszakolása: rágalomra példa DebreczeniJózsef esete, a nyelv megerõszakolása: szélsõségeseknek, indulatvezérelteknek beállítani õket, aztán egy piciny logikai bakugrással kijelenteni, hogy aki indulatos, az szélsõ jobboldali, mi több náci, így lehet emlegetni pl. nem zsidó holocaustot. Szerintem most már ismerõs neked is az eset.

De miért nem várjuk meg mit válaszol majd neked el Fary polgártárs, lehet, hogy tévedek és nem is az unalomig ismert sémákból fog gazdálkodni!

Na látod, q413qi2 már le is elõzött:
GyF autokrata!
De ez még hagyján, az igazi csavar most jön: Ennek a GyF-i autokratizmusnak feltétlen tisztelete még ráadásul „szélsõjobbnak tulajdonított attitûd”! Na mit szólsz? Ez a logika és a nyelv (a szavak jelentésének) sárbatiprása! Most már érted szerintem!
meszag 2008 júl. 10. - 14:57:11
(42/196)
Érted Te amit írsz? HA igen, magyarázd el.
GYF autokrata lenne? MIre gondolsz? Kulturális rasszizmus? Hm... Vagy csak elõre gondolkozol TE is más helyett?
g413qi2 2008 júl. 10. - 14:19:44
(41/196)
Szerintem inkább úgy gondolta, hogy a baloldali újságírók néhány szélsõjobbnak tulajdonított attitûdöt vettek fel, pl. Gy. F. autokratizmusának feltétlen tisztelete, bizonyos közéleti témákban antiliberális megnyilvánulások és kulturális rasszizmus.
meszag 2008 júl. 10. - 14:11:16
(40/196)
Hát akkor nagyon várom azt a választ. Kiváncsivá tettél.
1/10
kgyuri0 2008 júl. 10. - 13:36:07 1/10 Előzmény meszag
(39/196)
Kedves meszaq!


Hogy ki a „baloldali, bár bizonyos szemszögbõl nézve szélsõjobboldali”?
Én megadom neked a listát: HavasH, MesterÁ, MészárosT, BolgárGy, KovácsZ. AvarJ, Friderikusz
Hogy miért is?
1. Túl értelmesek ahhoz, hogy ne lássanak át a jelenlegi magyar jobbolodal olcsó s ócska demagógiáján és ezt nem röstellik manifesztálni riportok, mûsorok, kommentárok sokaságával. Ettõl még lehetne õket baloldalinak, (na jó, legyen: szélsõ baloldalinak, esetleg szélsõ liberálisnak nevezni). Csak, hát, és itt jön a 2. ok:
2. A „szélsõjobb” kifejezésnek megvan a maga bukéja, egy oda eléggé nem figyelõ, tájékozatlanabb, jó esetben már beetetett delikvens már a szótól fölhorgad. Ez a goebbelsire hajazó demagógia egyik bevett fogása. Én már vagy húsz éve is láttam a falakon olyan felíást, hogy „Liberálfasiszta”, na. pl ennek ugyan milyen egyéb értelme lett volna?.
A módszereik nem változnak, ismerem õket, mint a rossz pénzt!
Ezt még a szocializmusban kezdték az elvtársak Izrael lefasisztázásával. Minõ vicces, sokesetben személy szerint ugyanazok, akik manapság is így tépik a szájukat!
1/10
kgyuri0 2008 júl. 10. - 11:19:12 1/10
(38/196)
Szerintem ne tégy föl elFarynak zavarbahozó kérdéseket!
meszag 2008 júl. 10. - 07:35:21
(37/196)
Csuka fogta róka. Én ne mondjam Csermelyre, hogy gyûlölködõ, pedig az, bármennyire hangsúlytalanul, és halkan beszél is, a tartalom az ami.
Ki az a úgymond baloldali, bár bizonyos szemszögbõl nézve szélsõjobboldali, MSZP és SZDSZ közeli újságíró?