Téma: Paranoid Park

worldpeace 2008 ápr. 22. - 23:19:28 Előzmény enskore
(4/24)
Elõször is, és mindenek elõtt: nem csak írta, és rendezte, hanem a vágó is õ volt. Azt gondolom, hogy ez mindentõl függetlenül hatalmas riszpekt!! Szeretem azt látni, hogy valaki komolyan gondolja, amit csinál. Egyébként, Enskore, Gus Van Sant-tõl a legtávolabb álna az, ha levágható érzelmeket látnánk a színészei arcán.
A díjakról: az Oscart magasból, nagy ívben le kell szarni, de GVS Cannes-ban szokott díjakat kapni, ami szerintem ég és föld.
És, hogy tömör legyek: GVS-re külön rá kell hangolódni.
6/10
enskore 2008 ápr. 15. - 14:01:36 6/10
(3/24)
Nos, nekem már volt szerencsém (?) a filmhez, íme a vélemény:
A legnagyobb problémám az volt, hogy alapvetõen jó alapötletet elég rendesen szétszedi az idõben való össze-vissza ugrálás, ami ez esetben meglehetõsen zavart, plusz a leírtakon kívül SEMMIVEL nem egészül ki a történet. Másik hátránya a Paranoid Parknak maga a fõszereplõ volt, akinek babaarcán sokszor semmilyen érzelem nem tükrözõdik, holott éppen ez lenne hosszú percekig rajt álló képek célja..
A film mentségére szóljon, hogy gyönyörû látványvilága van, a fényképezés maxprofi, és külön dícséret az álomképszerû deszkás-felvételeknek!
Összességében sajnálom a filmet, mert sokkal jobbat is kilehett volna hozni belõle, mind a lélektani, mind a szubkultúrákat érintõ részekbõl.
9/10
matoko 2008 ápr. 05. - 22:38:00 9/10 Előzmény daved
(2/24)
a díjaknak nem is, de gus csak nem csinál rossz filmet... meglátjuk.
p.s. "hidjetek" nincs --> higgyetek
daved 2008 márc. 30. - 18:55:48
(1/24)
Ne hidjetek a díjaknak! Nem lesz akkora szám.
Érdekes film mindenesetre.
http://forumline.extra.hu/comment.php?comment.news.293