Téma: Poirot

frenchbullie 2016 jan. 13. - 15:43:28
(440/500)
Off Nos, elkezdtem olvasni a Sophie Hannah-féle Poirot regényt... Kb. 100 oldalig jutottam, aztán menekülõre fogtam, mert egyszerûen untam a történetet, csak nyúlt, nyúlt, mint a rétestészta, ahogy mondani szokás:-( S nyilván nem vártam szolgai másolást, de az, hogy a Christie-féle eredeti karakterbõl csak annyi maradt meg, hogy francia kifejezésekkel tûzi meg az angolját... Nekem ez kevés. Úgyhogy szégyen ide, szégyen oda, nem jutottam a regény végére, mert hiányzott a jellegzetes jóféle hangulat is, amiért az ember szereti a Poirot-sztorikat. Nekem, legalábbis hiányzott, ettõl másnak még tetszhet, természetesen:-)
frenchbullie 2015 nov. 10. - 05:24:12
(439/500)
Hogy monogram helyett miért mandzsettát írtam, nem tudom, talán még korán van:-) Vagyis tudom, biztos az az oka, hogy tegnap meghallgattam megint a Gyilkosság a csendes házban-t, Balázs Péter "Poirot-hangja" még a reggeli készülõdést is feldobja:-)

Tegnap megnéztem a Tengernyi gond-ot, még soha nem láttam. Furcsa volt, hogy egy tengerjárón játszódik, mert tudjuk Poirot milyen víziszonyos, tengeribeteg-típus... De a történet nem rossz,

Spoiler

az a jelenet pedig, ahol Poirot átmegy "misztikusba", kimondottan tetszett.


A sztoriról egyébként eszembe jutott a Kopogd le a fán! és a Halálos hallgatás is, amibõl kitûnik, hogy ez az epizód azért is érdekes, mert mindenféle különös, meg - elsõre - össze nem illõ asszociációkra ad okot:-)
frenchbullie 2015 nov. 10. - 05:11:00
(438/500)
Köszönöm:-) A mandzsettást már elõjegyezték nekem a könyvtárban, kíváncsi vagyok, milyen lesz...
Edmond Dantes 2015 nov. 09. - 16:56:10 Előzmény frenchbullie
(437/500)
Kicsit keresgéltem, nem találtam sztem nincs még más.
Sõt, most találtam: itt http://konyves.blog.hu/2015/02/03/nem_akartam_hogy_poirot_twiterezzen a vége felé választ is kapsz a kérdésedre :-)
9/10
tomarill 2015 nov. 08. - 18:18:42 9/10 Előzmény szalapala
(436/500)
Köszönet!
frenchbullie 2015 nov. 06. - 06:00:52
(435/500)
Üdv! Kedves Poirot-rajongó társaim! Meg tudja mondani nekem valaki, hogy Sophie Hannah csak A monogramos gyilkosságok-at írta Poirot-témában, vagy van egyéb Poirot-ról szóló regénye is? Elõre is köszönöm!
szalapala 2015 okt. 25. - 20:49:57
(434/500)
Alison Sterling játszotta Freddie Rice-ot, ha rá gondolsz
9/10
tomarill 2015 okt. 25. - 19:56:28 9/10
(433/500)
Nem tudja valaki, hogy a Veszedelem a romházban címû részben ki a vörös csaj?
frenchbullie 2015 okt. 25. - 06:36:31
(432/500)
Off Én is inkább Emily Watson-t ismerem, sõt kedvelem, mert sokrétû színésznõnek tartom. Elõször a Vörös sárkány c. thriller-ben láttam, vak lányt alakított, aztán egy apokaliptikus-filozofikus-ellentmondásos történetben az Equilibrium-Gyilkos nyugalom-ban, Watson az egyik utolsó jelenetben, számomra feledhetetlen... Aztán egy drámai szerepben, Trier Hullámtörésében, ami - ma divatos, de nagyon jellemzõ kifejezéssel - ütõs nagyon. Mind a film, mind az alakítás. Bár Trier minden filmje megüti az embert, úgyhogy ezzel nem mondtam újat, tudom:-) Legutoljára pedig A könyvtolvaj-ban láttam Emily Watson-t, ami szintén nem könnyû film. A filmek sorrendje persze nem idõrendi, csak így kerültek a szemem elé.

Valamelyik nap elkezdtem nézni a Miss Marple-féle Az alibi változatot, mert láttam, hogy Richard Armitage is játszik benne, aki a BBC-s Észak és Délben kedvezõ hatást tett rám, színészi képességeivel. (Õkelme Tölgypajzsos Thorin is, de a Hobbit-széria annyira nem jött be, hogy többször is meg akarjam nézni.) Visszatérve az általam elkezdett Az alibi-hez, az volt a baj, hogy takarítás-fõzés etc. közben kezdtem bele, ami - tudom jól - AC filmek esetében nagy hiba, mert a sok szereplõ miatt hamar elvesztettem a fonalat. Úgyhogy majd teljes nyugalomban kell újra próbálkoznom, csak a sztorira koncentrálva. Érdekes, hogy a 84-es változat nem sikerült igazán jól, persze nem minden az, hogy "nagy nevek" szerepelnek, ha a sztorit nem sikerült érdekessé tenni... Az AC regényt nem olvastam, így nincs összehasonlítási alapom, hogy mennyire jól vagy nem jól sikerült "vászonra" átültetni.

Off Láttam, közben sor került a Lear király színházi megtekintésére is:-) Érdekes lehet egy klasszikus, modern köntösben...
Edmond Dantes 2015 okt. 24. - 17:40:23
(431/500)
Hát igen...egy generációnyi a szakadék köztük, de nem nagyon ismerem õket.
Viszont mint látom, Sarah Miles játszott Az alibi 1984-es feldolgozásában http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=47708
Már ott is megírtam: nekem az a változat nem jött be.
frenchbullie 2015 okt. 24. - 09:53:49
(430/500)
Amikor elkezdtem nézni a Hétvégi gyilkosság-ot, azt hittem, Emily Watson is játszik benne, Lady Angkatell szerepében. De aztán rájöttem, hogy nem õ az, hanem Sarah Miles. De - a korkülönbségtõl függetlenül - szerintem nagyon hasonlítanak egymásra.
frenchbullie 2015 okt. 02. - 20:10:06
(429/500)
A Poirot karácsonyát karácsonyra tartogatom:-)
Edmond Dantes 2015 okt. 02. - 18:17:27
(428/500)
on
Ha már Poirot és Macbeth: nekem a Poirot karácsonya jobban tetszik, asszem abban is van Macbeth-idézet...

off
...de mostanában a Lear királyra készülök :-)
frenchbullie 2015 okt. 02. - 11:41:20
(427/500)
Igen, alkalmaztam is az említett gyógymódot!:-)

Bementem a könyvtárba, hogy kikölcsönözzem a regényt, mármint a Függöny-t, de épp nem volt bent.
Persze kárpótoltam magam egyéb AC írásokkal, mert rájöttem, hogy pl. a Balhüvelykem bizsereg címût még soha nem olvastam, csak láttam.
Off Errõl meg az jutott eszembe, hogy még a Macbeth-et sem olvastam... De errõl Shakespeare tehet:-):-), miért nem írt olyan könnyed olvasmányokat, mint Christie?:-) Na jó, tudom, hogy nem csak drámákat írt, valójában a régies nyelvezettel nem vagyok kibékülve, vagy csak nincs türelmem hozzá...
Edmond Dantes 2015 okt. 02. - 11:32:18 Előzmény frenchbullie
(426/500)
Talán tanácsoltam régebben h ha Függöny, akkor elõször a regényt! Pl szipogás közben kicsit le lehet tenni :-) lassacskán ízlelgetni...már csak azért is, mert a regény sztem jobb. DE azt meg tutira írtam már, csak ismétlem: P. esetében biztosan van feltámadás = elõ a "korábbi" (sok esetben késõbb írt) eseteivel! Gyógyító hatásuk lesz :-)
frenchbullie 2015 okt. 02. - 11:04:17
(425/500)
Mikor elõször láttam, hogy Poirot a kalapjához közelít a sajátos fogantyúval rendelkezõ sétabotjával, nem tudtam mire vélni a dolgot. Aztán rájöttem, hogy kabrió jármûvekben való utazáskor így óvja a becses fejfedõt attól, hogy elfújja a szél. Elmés ötlet valóban:-)
Off Mindig eszembe jut, ahogy nagyapám kergette a kalapját az utcán, mert lefútta a fejérõl a szél:-) Papa nem volt Poirot rajongó, így nem látta ezt az utánzásra méltó, zseniális megoldást...
frenchbullie 2015 szept. 27. - 19:13:45
(424/500)
A függöny... Nos, tegnap megnéztem. Bár ez így nem fedi a valóságot, inkább úgy mondanám, hogy néztem is meg nem is, a távkapcsolót készenlétben tartva.
Már az elején letargikus hangulatba kerültem, a sivár környezet miatt. Aztán látván Poirot-t, az érzés még inkább magával ragadott:-( Úgyhogy kb. tíz perc után elkezdtem tekerni a filmet, bevallom õszintén. Azt tudom, hogy ki a gyilkos, és azt is, hogy mi történik szeretett fõhõsömmel, de ennyi elég is volt ebbõl az epizódból. Ma gyorsan meg kellett néznem néhány általam felettébb kedvelt részt, hogy visszanyerjem szokásos optimista lelkesedésemet:-) A Függöny-nek pedig még a nyomát is sóval fogom behinteni, azt hiszem...:-(
frenchbullie 2015 szept. 16. - 10:32:01
(423/500)
Off Igen, én is tapasztaltam ezeket az átfedéseket, többek között a Paddington 16.50, vagy a Holttest a könyvtárszobában esetében. Kis túlzással olyan ez, mint színházban a kettõs szereposztás:-)
Edmond Dantes 2015 szept. 16. - 09:16:08
(422/500)
A szavazás megtörtént! Eredményt ld itt, 425-ös linkben.
offtopic
Edmond Dantes 2015 szept. 16. - 09:14:25
(421/500)
itt OFF
Nem tudom, véletlen-e, de ha jól látom, mind3 színésznõ 12-12 MM-filmben játszott. (Julia még "rátehet".) Ez persze nem 36 külön történet, vannak átfedések is. Hickson még valszeg csak "eredeti"=AC által írt MM-okat alakított, aztán mint tudjuk, két utóda (és a nézõk) kedvéért új MM-okat is beleírtak MM-talan történetekbe.