10/10
andi 56 2014 ápr. 24. - 20:11:34 10/10 Előzmény black box
(80/100)
Nem érdekel, nekem akkor is tetszik!
southwind 2013 aug. 25. - 20:45:50
(79/100)
hehehhehe ez málta :) biztos, én elég jól ismerem máltát, ez biztos nem az :))) de azért ...
black box 2013 aug. 12. - 09:20:06
(78/100)
Lehet szeretni, én is többször megnéztem már, de ne szépítsük: Gagyi
kavilág 2012 okt. 12. - 18:53:35
(77/100)
Engemet részben a régi Ki Vagy, Doki?-ra emlékeztet.
10/10
zinajda 2012 máj. 11. - 20:48:01 10/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(76/100)
Legalább hatodszor látom. De nem tudom megunni.
adamnagysweetmovie 2012 ápr. 27. - 07:59:36 Előzmény jani-wan
(75/100)
Lázban vártam, hogy újból lezavarják, ugyanis fél év alatt teljesen elfelejtettem, pedig emlékezetes filmsorozat.
Minden félévben adják le. Így lesz szappanopera.
jani-wan 2011 szept. 24. - 17:35:09
(74/100)
Az van meg nekem, arról beszélek.
Szereposztás jó, de az egyébként az egész díszlet és kivitelezés messze van Hollywood-tól.
De pont azt mondom hogy nem is kell ezt elvárni.
offtopic
kata3 2011 aug. 13. - 22:11:39
(73/100)
Sándor Mátyás alakját Sisi jó barátjáról, Habsburg-Toscanai Lajos Szalvátor fõhercegrõl mintázta Verne.

A film zenéje csodaszép.
http://www.youtube.com/watch?v=xVb81Kb8Ofw
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 16:45:33
(72/100)
Mai részben:
1859, Magyarország. Sándor Mátyás egy titkos függetlenségi mozgalom vezetõje. Az osztrák rendõrség tudomást szerez a mozgalomról, és a hatalom bérgyilkosokat fogad...

Egyébiránt a sorozat '80-as.
szinészbob 2010 okt. 31. - 17:42:57
(71/100)
Semmiképpen nem bántani szeretnélek, de soha, még a Hollywoody álomgyár sem tud olyan adaptációt készíteni, ami megfelelne egy könyvet olvasó és vizuális látásmóddal rendelkezõ ember számára. Ezt tulajdonképpen dícséretnek szántam neked.
A feldolgozás a 80-as évek ideáljait és az akkori retrót követi. A fõbb szereplõk az akkori feltörekvõ színészek voltak a koprodukciós országokból. Egyébként szép karriert futottak be utána is. Verne szerintem akkor, forogna a sírjában, ha ma megcsinálnák csontsovány topmodellekkel, egyébként meleg macsókkal, valóságshow-hõsökkel.
10/10
moksa 2010 okt. 31. - 13:08:48 10/10
(70/100)
Amikor ez a film készült, minden szereplõ és technikai megoldás nagyon jó volt. Változnak az idõk....bár nekem a mai napig nagyon tetszik a film.
vitkovits 2010 okt. 31. - 12:27:20
(69/100)
Legfõképp a szereplõk rossz kiválasztása miatt lett vérszegény Verne egyik legnagyszerûbb regényének filmadaptációja. A legkiábrándítóbb a fiatal szerelmespárt, Szávát és a kis Báthoryt alakító két színész: elõbbi kifejezetten bányarém, utóbbi pedig nem egy hõs, az apja emlékéért kiálló, szerelm életét megmentõ fiatalember, hanem egy rosszarcú, csenevész fiú.
Maradjunk annyiban, hogy Bujtor is merev, nem jön át a filmbõl, hogy õ egy 19. századi magyar szabadságharcos...
Petterson 2010 okt. 27. - 20:44:05
(68/100)
Csak halkan jegzem meg, hogy amikor elõször látta anno a sorozatot, akkor a bevezetõ zene hallatán nekem is Morricone jutott az eszembe és meg is néztem, hogy ki szerezte a zenét, mert nem az a lényeg, hogy nõ áriázik, hanem hogy a dallamvezetése hasonlít a Volt egyszer egy Vadnyugathoz.
Wilde 2010 okt. 27. - 14:37:25
(67/100)
-Vérfürdõ kellett volna!!:)))
Wilde 2010 okt. 27. - 13:23:21
(66/100)
-Igen!:((
Wilde 2010 okt. 26. - 20:38:23
(65/100)
-A film kicsit vérszegény volt!:(
leho 2010 okt. 25. - 21:52:34
(64/100)
Á, és itt még csak 37 éves volt Bujtor. Hiába, korán öregedett, akárcsak Latinovits.
hurvanyek 2010 okt. 24. - 21:47:06
(63/100)
Igaz, voltak bedolgozói Dumasnak,de gondolom nem a sikerkönyveinél, hanem amikor már ezekbõl meggazdagodott, akkor fizetett a sorozatban kiadott gyengébb mûvek létrehozásánál.
Petterson 2010 okt. 24. - 09:58:29
(62/100)
Azért azt is illik tudni, hogy nem egyformán dolgoztak. Dumas az kiadta idõnként az írást különbözõ embereknek, tehát nem õ írta egy személyben a könyveket. Verne viszont egyedül dolgozott és mindent saját maga írt.
hurvanyek 2010 okt. 24. - 09:51:12
(61/100)
Tulajdonképp lényegtelen,hogy lopás e.Egy biztos a Monte Cristo jobb.