Téma: Skyline

Zeon82 2013 febr. 15. - 13:06:51 Előzmény opposing force
(51/71)
Sziasztok!

A képen látható repülõ egy F-22A Raptor -és nem Predator :). A Predatorok inább UAV-k.
Az F-22-eseket pedig ízig-vérig emberek irányítják.
remington827 2013 febr. 06. - 22:14:01
(50/71)
Az "idegen hajót megtámadjuk" jelenetben, amelyrõl eredetileg írtam, tényleg csak a lent említett autonóm/félautonóm cuccok szerepelnek. De igazad van, elfelejtettem, hogy még utána, a film vége felé is harcolnak egy sort az ufókokkal :) És ott tényleg szerepel ez a gép. F22-esnek tûnik, de valami nem stimmel vele, a vezérsíkjai sem kóserek. Gõzöm sincs, valaki, aki profibb ebben, hátha tudja, milyen gép ez.

A neten egyébként valami süllyedõ anyahajóról is írnak, ez nekem totál kimaradt, volt a filmben ilyen?
1/10
opposing force 2013 febr. 06. - 16:53:35 1/10
(49/71)
Oké, oké. De én is hoztam ám neked egy képet, ezt a filmbõl vágtam ki:
http://kepfeltoltes.hu/130206/1299802459N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
És ez vajon milyen repülõgép? Ennek mintha volna pilótafülkéje ami egy pilótát is feltételez. Szóval ha igaz, te is választ kapsz a kérdésedre miszerint a filmben felvonultatott hiperszuper computer-vezérelte harcigépek csak 'haditechnika-promo az amcsi sereg részérõl' :)
remington827 2013 febr. 06. - 07:12:44 Előzmény opposing force
(48/71)
Na, az egyik linket elszabtam, mert a predatornak sokféle változata létezik, eredetileg felderítõgépnek szánták, és csak késõbb fegyverezték fel, akkor más nevet is kapott.

Mindkét gép képes magától is repülni, de a földrõl is lehet õket irányítani, távvezérelve. Szóval végsõ soron akár lehetséges, hogy tényleg emberek irányították õket :)
remington827 2013 febr. 06. - 06:58:06 Előzmény opposing force
(47/71)
Onnan gondolom, mert tudom, hogy ezek a repülõk nem ember vezette jármûvek, hanem uav-k. Az, amit összekeversz a B-2-essel, az egy X47B, a többi gép pedig, amely a kísérõ szerepét játssza, predator.

http://en.wikipedia.org/wiki/General_Atomics_MQ-1_Predator

http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_X-47B

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy vajon csak egyfajta haditechnika-promo, amilyet az amcsi sereg szokott csinálni a filmekben, vagy szándékosan nem ember vezette cuccokat küldtek, amiatt, ahogy az emberek viselkednek, ha az idegenek meghaluzzák õket a fényükkel . . .
1/10
opposing force 2013 febr. 03. - 18:32:13 1/10
(46/71)
Már megbocsáss. Mibõl gondolod, hogy azokat a repülõket nem emberek vezették? Az oké hogy nem láttuk will smith-t beszállni valamelyik repcsibe, de ha jönnek az idegenek nem hiszem hogy a robotpilótára bízzák az atomot. Én mondjuk nem értek a harci repülõkhöz, de egy B2 bombázót én is felismerek jellegzetes külseje miatt és annak személyzete 2 fõ. Onnan tudom, hogy John Travolta is ilyet vezetett a 'Rés a pajzson'-ban meg amúgy a wikin is megnéztem. A többi masina meg F-valahányasok lehettek, nem tudom van belõlük annyi mint a szemét ... szóval, ezeket emberek vezetik. Megsúgom. Nem kötekedésbõl mondom. Vagy mégis?
remington827 2013 febr. 03. - 13:12:39
(45/71)
Én is csak ajánlani tudom. Nem történelmi szuperfilm, és némileg katyvasz, mert elég sok merítés van benne a téma kimeríthetetlen tárházából, de elég jól összerakták a filmet.

SPOOOOIIIIILLLLLLLEEEEEEERRRRRRR

Egyébként, a személytelen lopakodó tényleg személytelen volt: az a légicsata teljes egészében nem ember vezette légijármûvekkel operált, ami engem meglepett, méghozzá kellemesen. Most nem volt Will Smith meg amcsi elnök sas20 fox három, hanem számítógépek nyomták az egészet.
1/10
opposing force 2013 febr. 03. - 00:03:01 1/10
(44/71)
Ez olyan mint a Cloverfield csak gyengébb. Látványra se nagy szám és az idegenek hát eléggé húgyagyúak.
Lövik õket mint az állat de õk csakazértis a fõszereplõinket molesztálják, mi járhatott a fejükben ...
Leszarom ha kinyírtok ezt a kettõt még akkor is megeszem! Tényleg kár mert ebben a témában lehetne baró filmeket csinálni csak eddig még nem nagyon csináltak. Biztos mert mindenki másképp képzeli el az idegeneket .. na mindegy.
Itt valaki írta, hogy ez legalább 8 vagy 9 pontos film?? Ember te nagyon el vagy tévedve.
Szerintem annyit ér kb amennyit itt láttok, vagyis a 4,9 reális de én azért lehúzom egy 1-essel csak úgy viccbõl.
MAXGOLD 2013 jan. 27. - 18:21:53 Előzmény másodikvélemény
(43/71)
Csatlakozva az elõttem szólóhoz,alá van értékelve a film.Mindenképpen érdemes rászánni azt a másfél órát.
Engem lekötött,és elég para volt belegondolni hogy a kb 50 milliárdnyi galaxisban tutira laknak ilyen kópék...
másodikvélemény 2013 jan. 03. - 19:53:20
(42/71)
Tényleg érthetetlen ez az alacsony pontszám! Tiszta szerencse, hogy nem mellõztem ezt a filmet. Én örülnék a folytatásnak is...
Nekem nem ajánlja fel az oldal a pontozás lehetõségét, ezért itt 7/10.
Jankaou 2012 jún. 11. - 00:53:47
(41/71)
Igazi tavaszi salátamix. Összeollózva a közelmúlt összes inváziós sci-fijébõl egy-egy darab. Csipetnyi világok harca, csipetnyi függetlenség napja, csipetnyi los angelesi csata, stb, stb. Voilá! Kész az új film. Jó szórakozást.
7/10
technokrata 2012 ápr. 26. - 21:50:54 7/10
(40/71)
Ez egy viszonylag alacsony költségvetésû sci-fi és ahhoz képest szerintem jó lett. A története ugyan roppant egyszerû, de marha látványosra sikeredett.
3/10
emirates82 2012 márc. 12. - 12:19:58 3/10
(39/71)
Pfujj... Micsoda egy sz...r film ez! Amerikai agyatlan tinédzsereknek készült.
4/10
idõjós1010 2012 márc. 12. - 11:34:41 4/10
(38/71)
Pont mint a Láncfûrészes gyilkos. Egy maréknyi fiatal üvöltve menekül. Azzal a különbséggel hogy most itt nem a fûrész, hanem a kék fények elõl. És akkor ez most ugye nem horror, hanem sci-fi mert a kék fények tulajdonosai az ufók. Zseniálisan nagy ökörség, de még unalmas is.
xSkyx 2012 febr. 04. - 23:17:55
(37/71)
Ez a film nem más mint egy alapötlet, nem sikeredett kifejteni, tovább vinni. Pedig akár még jó is lehetett volna. A dögök szépek, a kék fény szép, az emberi test elváltozása szép és para, egy kis csavar a végén, aztán itt kb ennyi is, nem tud többet. Veszettül hiányzik, hogy nincs története a filmnek, persze több mindenben is hiányt szenved, de ez okozza a legnagyobb ûrt. Van mikor a látvány kárpótol több mindenért, de itt ez sem sikeredett. Kár érte ... Maybe next time guys!
9/10
King Diamond 2012 febr. 04. - 01:09:47 9/10
(36/71)
Ha jól emlékszem, a Legsötétebb óra topikban olvastam, hogy az hasonló a Skyline-hoz. Már ekkor eldöntöttem, hogy akkor ezt is meg kell néznem. Kicsit tényleg hasonló, de van itt még egy kis Cloverfield, Világok harca és A föld inváziója- Csata: Los Angeles beütés is. Ám ezek engem nem zavartak, el tudtam vonatkoztatni tõlük, meg ez amúgy sem a már felsorolt filmek egyike. Nekem végig fenntartotta az érdeklõdésemet, nagyon jó volt a látvány, a színészekkel sem volt bajom, ötletes volt a zene is. Nem hasonlítgatnám, hogy most jobb-e ez a Legsötétebb óránál, a Cloverfieldnél, vagy éppen a Csata: Los Angelesnél, mert nekem például ezek közül mind nagyon bejött. Elég kilátástalan helyzetet ismerhetünk meg a filmben, ennyire azért nem volt durva a már felsorolt filmekben a cselekmény állása talán. Talán csak az nem tetszett, hogy megint csak nem kapunk semmilyen információt arról, hogy az idegenek miért is jöttek a földre, stb., stb. (De ezt nem csak ennél a filmnél róhatjuk fel).
Mint ahogy a Csata: Los Angeles, illetve a Cloverfield folytatását, úgy a Skyline folytatását is nagyon várom, mert a vége alapján (és IMDb alapján is) még idén jön. Jó lenne, ha 3D-ben csinálnák meg, hogy még látványosabb legyen.
Olvastam itt olyanokat, hogy C meg ZS kategóriás ócska film ez, egyáltalán nem értek egyet, a 4,5-ös átlag is baromi kevés neki, simán megér egy 8-ast, 9-est.
9/10
Muscleface 2012 febr. 01. - 13:36:21
(35/71)
Szerintem ez egy korrekt egyszer megnézhetõ film. A minap néztem meg a 2001:Ûrodüsszeiát. Az ok, h '68-as a film, de ha ennek semmitmondó szar története van, akkor az maga a semmi. 2 és fél órán keresztül. Mégis az kapott IMDb-n 8,4-et. Én jól szórakoztam ez alatt. Jó kis ebéd utáni film volt. Ilyenkor úgy se szeretek gondolkodni. Ebben nem is kellett. :D
1/10
mga_online 2011 dec. 31. - 21:21:10 1/10
(34/71)
Minden idõk egyik legrosszabb filmje. Minden perce pazarlás volt az életembõl. Az értékelhetõ jeleneteibõl egy 30 másodperces trailer talán kijönne.
9/10
Szekely46 2011 dec. 29. - 08:44:37 9/10
(33/71)
Szerintem meg igenis egy jó film. Odaragasztott a kép elé, igen jól ábrázolja azt ahogyan egy átlagember viselkedne egy ilyen helyzetben. 10/8.
2/10
rango 2011 dec. 09. - 23:21:03 2/10
(32/71)
Kulcskészítõvel értek egyet. Nem tudom mit akartak ebbõl kihozni. Láttam már pár rossz filmet- most már eggyel többet.