Téma: Sliders

ULTIMATE 2010 okt. 12. - 21:15:46
(155/435)
A pilot epizódban volt a rész, amikor Wade vissza akar menni Quinn-ért a még nyitott átjárón, de a professzor megállította a következõ szavakkal: "Ez az átjáró végtelen számú másik univerzumba vezet" + A másik Quinn is arról beszélt, hogy akkor fordul meg a rulettkerék, amikor BELÉPNEK az átjáróba, nem amikor megnyílik. Tehát, nem egy konkrét alagút van, konkrét helyre, véletlenszerûen dõl el hova kerülsz. Mégis, amikor többen utaznak egymás után, ugyan oda kerülnek, és az idõzítõ is tud konkrét helyre kaput nyitni, amikor hazamennek, csak ez a funkció ugye elromlik. Valószínûleg M.Quinn nem szó szerint gondolta, hanem csak arra gondolt, nem tudhatod hová kerülsz. Amit viszont a professzor mond, a másik lehetõséghez (is) passzol, és ez kavart meg.
Valezius 2010 okt. 12. - 18:16:04 Előzmény ULTIMATE
(154/435)
"Hogyhogy miután kiléptek rögtön bementek?"

Most erre mit mondjak? Annyira nem írtad régen ezt, hogy elfelejtsd:

"Viszont amikor a lány vissza akar menni, a prof megállítja, mert a kapu akárhová vezethet."
ULTIMATE 2010 okt. 12. - 17:12:57
(153/435)
twillight: Ahha, tehát valahogy úgy, ahogy én leírtam: A megnyitott alagútnak konkrét iránya van, ha meg visszafelé mész csak kidob valahol a multiverzumban. Bár a visszaút még mindig nem világos, hisz ha jól tudom, a késõbbi részekben miután lejárt az idõzítõ, nem az elõzõ világba jutnak vissza, hanem egy másikba. Illetve ott meg sem kéne várni, hogy lejárjon, hiszen nem vissza akarnak menni, rögtön csúszhatnának tovább, mint az elsõ részben, amikor "eltévednek". Bár lehet, hogy a piszkálás miatt az idõzítõ meghibásodott és ezért mûködik ilyen keverten.
Valezius: Ezt most nem értem. Hogyhogy miután kiléptek rögtön bementek? Arról beszéltem, hogy ha többen, más idõben lépnek be akkor is ugyan oda kerülnek, holott a kapu elvileg csak random kidobja valahol az utazókat.

Amúgy csak azért jutott eszembe az egész, mert az elején azt mondják a kerék akkor fordul meg amikor belépnek az átjáróba, és nem amikor megnyitják, illetve, késõbb is azt mondják az átjáróból bárhova kerülhet a lány. De lehet csak túlságosan szó szerint vettem :)
Mindenesetre köszi a válaszokat.
Valezius 2010 okt. 12. - 15:56:27
(152/435)
Nem biztos, hogy ennyire komolyan kell venni. Én nem emlékszem olyan részre, amikor kilépés után egybõl beléptek volna az átjáróba.

Lehet, hogy a pilot írói csak úgy belevitték a "jajj én visszamegyek érte" jelentetet, aztán késõbb rájöttek, hogy ez logikailag fölösleges volt.
twillight 2010 okt. 12. - 15:46:19
(151/435)
Ez csak sci-fi, de én úgy gondolom az átjáróba nyílópontját az határozza meg, honnan lépsz bele. Tehát ha belépsz X világból, akkor mindíg Y világba jutsz el (így lehet hogy egyes részekben utánukment ez-az). Ellenben a "rulettkerék-effektus" miatt a járat nem mindkét irányban létezik ugyanúgy, azaz Y világból a kapu NEM X világba, hanem Z világba nyílik.

Az idõzítõrõl:
A "Gonosz Quinn" azért nem találhatott vissza a "paradicsomi világba", mert az idõzítõ az aktiválásakor random módon választ ki világot, és annak nem raktározza el a koordinátáit. (Késõbb persze megbütykölik, de az most még lényegtelen. Ja, he lesz szíves a TV2 leadni az összes évadot, én biza végig fogom nézni! Köszönjük.)

A hazavitel megint más probléma. Talán a visszatérés-üzemmód a beprogramozott idõben az odavezetõ alagút visszáját hozza létre, ám az alagútnak így is feltétele a "kiindulási világ" (az a világ ahonnan a VISSZAVEZETÕ alagút megnyílik, és nem az eredeti világ), így hogyha közben elcsúsznak egy újabb világba, akkor a megnyíló alagút "rossz helyre" fog megnyílni.
ULTIMATE 2010 okt. 11. - 20:16:25
(150/435)
(SPOILER)
Valaki el tudná magyarázni ezt a rulettkerék-effektust a sorozatban? Azt mondják, ha bemész az alagútba, nem tudhatod hova kerülsz. Ennek ellenére, amikor szép sorban átmasíroznak a kapun, ugyan oda kerülnek mind. Viszont amikor a lány vissza akar menni, a prof megállítja, mert a kapu akárhová vezethet. Akkor most mi van? Az egyik kapu csak az adott világból vezet ki valami interdimenzionális "ûrbe", ahonnan aztán a másik beszív egy konkrét dimenzióba? Ha meg visszafelé mész, csak sodródsz a világok között, és ki tudja hol kötsz ki? Nekem ez így bonyolult kicsit. + Az idõzitõ akkor miért is tudja hazavinni õket, ha nem piszkálják, holott a másik Quin nem talált vissza a paradicsomába?
twillight 2010 okt. 10. - 22:39:09
(149/435)
Az biztos hogy itt válik a dolog kicsit zavarossá, mert azt tudja hogy Einstein-Rozen-Podansky hídon kelt át. Ami viszont nem dimenzió- hanem térkapu. Mindezek felett azonban a legeslegelején az 1.- résznek, a wish elõtt kifejezetten leszögezi hogy õ biza az antigravitációt volt szándékban kutatni, és valami teljesen másra akadt rá.

Na, asszem összefoglaltuk a kérdést :)
topikos8 2010 okt. 10. - 21:51:56 Előzmény twillight
(148/435)
Szerintem inkább az Einstein-Rosen-Podolsky hídat, és az M-elméletet kutatta.
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 okt. 10. - 18:28:00 7/10
(147/435)
Nem nagyon érdekel, hogy mit kutatott, pláne hogy nem is nézem ezt a sorozatot. A posztomban az idõutazás és a párhuzamos világok létezésének kutatása közötti szoros összefüggésre hívtam fel a figyelmet.
twillight 2010 okt. 10. - 18:19:19
(146/435)
Malory NEM kutatta az idõutazást. Az antigravitációt kutatta.
7/10
RoKKfish 2010 okt. 10. - 17:36:45 7/10
(145/435)
Az idõutazás és a párhuzamos dimenziók kutatása szorosan összefügg. Legalább is az elõbbibõl feltétlenül következik az utóbbi, szal ha a pofa az idõutazást kutatta, vidáman kilyukadhatott a ph.-os dimenziók létezésének felfedezésénél...
xido 2010 okt. 10. - 17:07:19
(144/435)
No éppenséggel az antigravitációt kutatja,csak becsúszik neki ez a mellékhatás...egyébként nem hülyeség amit írnak,csak elõre szaladtak..az egyik részben lévõ alternatív Quinn valóban az idõutazásra feküdt rá sikertelenül:)
7/10
toshiba321 2010 okt. 10. - 16:43:16 7/10
(143/435)
Régen nekem is tetszett fõleg az elsõ részek.
davefishman 2010 okt. 10. - 16:00:12
(142/435)
régen nagyon szerettem ezt a sorozatot :D
hazajöttem a suliból és ez ment

azért a kedves port.hu felfigyelhetett volna arra hogy nem az idõutazást kutatja Quinn, hanem a párhuzamos dimenziók létezését
plusz a magyar fordítás netovábbja hogy a Pilot részt "A pilóta" nevet kapta...
twillight 2010 okt. 10. - 14:59:54
(141/435)
Hát hátulról nem ismerem fel, de ha Maggiet akarod, akkor a Hellraiser - Deader c. részét ajánlom. Ott van belõle mit látni (és szerintem a film is yo).
xido 2010 okt. 10. - 14:02:09
(140/435)
Ööö...mármint úgy érted Wade?:)
Maggie majd csak a 3.évadtól lesz benne..:)
topikos8 2010 okt. 10. - 13:12:32
(139/435)
Hát fasza, soha nem láttam az elsõ részt az elejétõl.
xido 2010 okt. 10. - 12:56:38
(138/435)
Olyan szexi,ahogy értelmetlen helyen ketté tudják vágni a bevezetõ részeket:)
xido 2010 okt. 10. - 12:51:48
(137/435)
Aki esetleg hozzám hasonlóan megszállott filmzene barát..én évek óta kerestem már a zenéjét..nem tudom miért,de most sikerült megtalálni:)

http://www.megaupload.com/?d=66XELFPM
twillight 2010 okt. 10. - 12:48:39
(136/435)
Hehe, harmadszor látom, és csak most esik le az utalás a Gonosz Halottak 3-ra :D