Téma: Sommersby

sarahangel 2009 jan. 02. - 17:11:54 Előzmény Mara60
(13/53)
SPOILER

Köszi az infókat! Akkor már csak azt nem értem, az asszonynak miért nem vallotta be, hogy nem Õ a férj, meg hogyan tudott ilyen kettõs életet élni, hogy csaló is volt egyszerre meg becsületes ember is. Hmm, érdekes. ;)
sarahangel 2009 jan. 02. - 17:07:56 Előzmény nihilke
(12/53)
SPOILER

Hát igen, ez nekem is furcsa (lett volna), még úgy is, hogy mondta az asszony, hogy a háborúban mindenki változik, ezért elhitte, hogy Õ az. 6 év alatt szerintem sem változhat olyan nagyot az ember.
Ezüstliliom 2009 jan. 02. - 13:25:32 Előzmény ju30
(11/53)
Ide jó lenne egy "spoiler" felirat ám.
7/10
zee944 2009 jan. 02. - 10:31:14 7/10
(10/53)
Bár most is készülnének ilyen filmek. De Hollywoodból kiveszett az értelem.

7/10
Mara60 2009 jan. 02. - 10:05:12 Előzmény sarahangel
(9/53)
SPOILER

Nem a férj tért vissza, erre több jel is utalt. Maga a csalás a hihetetlen hasonlóságon alapult. A két férfi ugyanabban a börtönben raboskodott, így nagyon sok mindent megtudhattak egymásról. És mivel évekig volt távol, a falubelieket könnyû volt megtévesztenie. Viszont a kutyát nem tudta volna becsapni. Erre kellett az igazi Sommersby zsebkendõje, amit viszont az asszony elégetett, így a kutya sem maradhatott. És persze nem tudta megtéveszteni az asszonyt sem, aki már akkor tudta, hogy nem a férje, mikor megborotválta. Van is egy jó mondata ott: Azon töprengtem, ki ez az idegen itt a konyhámban. - Ezzel mintegy lehetõséget adva a férfinak a kimagyarázkodásra. Csakhogy egyre jobban megtetszett neki ez az idegen, ezért inkább belement a játékba.

Egyébként a film megtörtént eseten alapul. Franciaországban a harmincéves háború után volt a per egy csalóról, aki így hazudta be magát a családba, a feleség hallgatólagos segítségével. A franciák készítettek is belõle egy filmet. És ez volt talán az egyetlen olyan eset, mikor az amerikai remake sokkal jobb lett az eredeti filmnél.
10/10
ju30 2009 jan. 02. - 00:07:21 10/10
(8/53)
***SPOILER PÓTOLVA***

Számomra nem volt kétséges, hogy nem Sommersby tért vissza. Azt viszont nem tudom, hogy csaló volt-e, vagy az egy hamis tanú volt, aki csaló tanárnak mondta. Szerintem szimplán csak szerette a feleségét (ál-feleségét :)), meg a falut. Nem akart nekik rosszat, ezért inkább vállalta a halált, mint hogy a feleség a gyerekkel megvetésben éljen (hisze akkor fattyú lett volna a gyerek), ill. hogy a falusiak elveszítsék mindenüket.
nihilke 2008 dec. 27. - 21:20:15
(7/53)
nem, nem volt az. fõleg miután megírtam az elõzõ hsz-m, a végére méginkább elbizonytalanodtam:D

**spoiler**
gondoltam arra is, hogy nem akart piti kis csalóként élni, és inkább bevállalta, hogy olyan Sommersby-ként halljon meg, akit a felesége + a falu is szeretett. viszont az is fura lenne, hogy egy egész falu nem ismeri fel, hogy nem õ az? hiszen csak 6 év telt el. ennyi idõ alatt meg egy felnõtt ember nem változik meg.***
sarahangel 2008 dec. 27. - 21:07:00
(6/53)
SPOILER

Akkor Neked sem volt teljesen egyértelmû? Én most azért vagyok abban, hogy igen, mert a tárgyaláson ragaszkodott ahhoz, hogy Õ az igazi Sommersby, pedig ez az életébe került. A cipõméretet én sem értem, bár ezt még ráfoghatjuk valami tévedésre. Hát nem tudom, jó lenne azért biztosan tudni, a készítõk talán alátámasztották valahol, bár én azt szeretem, ha a filmbõl derülnek ki egyértelmûen a dolgok. :)
nihilke 2008 dec. 27. - 21:00:10
(5/53)
**spoiler** lehetséges, hogy tényleg igen. mondjuk úgy, hogy korábban álnéven dolgozott itt-ott tanérként, csalóként? és akkor mindenre megvan a magyarázat. kivéve a cipõméretre, a kutyára meg a hapsira, akivel a felesége élt, meg az elfelejtett dolgokra. szóval nem tudom:D de talán inkább mégse õ volt az.***
sarahangel 2008 dec. 27. - 20:57:08
(4/53)
Akkor eléggé egyformán látjuk. ;)
Giada 2008 dec. 27. - 20:47:03
(3/53)
heh, dettóba ugyanezt nem értettem.. de szerintem igen..
sarahangel 2008 dec. 27. - 20:34:58
(2/53)
Jó film. Kb. 10 éve is láttam, és akkor valamit nem értettem.

SPOILER (talán)

Az igazi Sommersby tért vissza vagy sem? Most, hogy újra néztem, abban vagyok, hogy igen. ;)
csimpyaki 2008 dec. 27. - 18:11:50
(1/53)
Nem rossz, kár, hogy egy kicsit meg lett nyirbálva.