10/10
joshfeed 2014 ápr. 02. - 19:33:06 10/10
(169/189)
Hibátlan akárcsak az elõzõ rész. Kötelezõ darab ! 10/10
Cullangka 2014 márc. 22. - 15:40:00
(168/189)
mind2 részben eszméletlen a látvány.. még hogy avatárt istenitik, szerintem itt is odatették magukat az alkotók minden elismerésem.. a történet folyása is kellemes, nincs unalmas rész, jó az elosztása a filmnek és végre nem az a csattanó hogy összejön a "jó bigével" a fõszereplõ.. imádtam 10/10 :D
petoz9 2014 febr. 02. - 00:23:22 Előzmény Rossi65
(167/189)
ûbergagyi
Rossi65 2014 jan. 03. - 00:30:26
(166/189)
Spoiler***
Freddy Kán vérével sikerült feléleszteni

Amugy szólhatak volna Kirnek hogy ha a magot tartó szerkezetet lefelé rugdossa attól elég nehezen mozdul el oldalra :D:D:D

Spoiler***
9/10
_Freddy_ 2014 jan. 02. - 14:11:55 9/10
(165/189)
Tegnap megnéztem a filmet 1080p HD-ban...hát szép volt.
Jobb jelenetek vannak ebben a filmben mint az elsõben. De az elsõ résznél mégse jobb. Kb ugyanolyan szintû a kettõ.
Sztárparádé van itt is. Cumberbatch-ot nem kedveltem mert mindig is rondának tartottam, és valamilyen szinten irritált, de aztán ahogy láttam filmrõl-filmre az alakítását úgy kedveltem meg õt és nagy kedvenccé nõtte ki magát nálam. Jól alakította a gonosz Kan-t.
A film fordulatos, szórakoztató. És jó volt mégjobban megismerni a Star trek univerzumot. Talán majd a régebbi filmek közülis megnézek párat, mert engem ez érdekel. Várom szeretettel a 3. részt.

SPOILER!!!

Tudtam, hogy nem merik azt meglépni, hogy meghal a fõszereplõ. Csak nem egészen értettem, hogy miután meghalt, még hogy tudták órákkal utána újjáéleszteni.

SPOILER VÉGE!!!

10/9
Endrev 2013 dec. 25. - 16:51:48 Előzmény Owl
(164/189)
Az 1. rész még úgy ahogy elment, de ez csak klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, még egy kis klisé, aztán klisé, klisé, klisé, még klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, klisé, aztán egy nagy bigfight (ami szintén baromira klisé, ennél durvább klisé már csak az Acélemberben volt, ott aztán teljesen túlhabozták, vagyis túlõrjöngték).

Ja, és mondtam már, hogy még klisés is volt?

Hollywood tényleg nem képes már másra?
4/10
Owl 2013 dec. 22. - 01:49:02 4/10
(163/189)
A sorozatot nem ismerem, hosszú kihagyás után botlottam e filmbe. Látványra jól kidolgozott volt, a történet így önmagában nem nagy szám. Ami zavart, hogy a fõgonosz karakterérõl nem tudtam meg semmit, legalább betehettek volna pár flashbacket ezzel kapcsolatban, ha már az egészet két órásra nyújtották. Õszinte leszek, nem tudnám elmesélni, csak nagy vonalakban, pedig most néztem meg. Ez a csõben tárolás nekem nem jött be, nem látom sok értelmét. Nem úgy volt, hogy ki akarták õket végezni háborús bûnök miatt?
Még egyszer nem nézem meg, hogy kibogozzam a szálakat. Szerintem is egy látvány orgiába bújtatott "elbeszélõ költemény" volt a film. Mintha a régi ûrhajón (vagy leszálló egységen) lett volna álcázó berendezés, ami láthatatlanná tette, így a vulkános jelenetnél ezt hiányoltam a probléma megoldásához.
4/10
zsolt100 2013 dec. 10. - 12:27:28 4/10
(162/189)
Nagyon unalmas ez az egész. 4 pontot adtam, de azt is csak azért mert volt pár jó akciójelenet meg a látvány!
A történet borzasztó unalmas!
PlasZeb 2013 nov. 24. - 13:37:40
(161/189)
A készítõk láthatóan megpróbáltak kedvezni a Star Trek fanoknak, miközben teljesen a mai igényeknek megfelelõ tinifilmet készítettek. (kifejezetten idegesítõ, hogy 20-as 30-as éveikben járók irányítanak el egy ûrhajót!) Nos, a tini+trek fan keverés azonban nem kétszer jobb alkotást eredményezett, hanem kétszer rosszabb lett egy ST rajongó számára.
Valahogy a 9. mozifilmnél lelassult a ST érzés, a 10. filmben rúgta az utolsókat és megállt, a 11. film már nem Star Trek volt. Egyértelmûen másoknak készült ez a film. Ha nem Star Trek a címe, akkor azt írnám, hogy egy izgalmas ûrakció (fõleg tiniknek). Így, hogy a Star Trek folytatásának titulálják viszont zavaró. Természetes, hogy elsõsorban a Star Treket nem ismerõk és azt nem kedvelõk szeretik az utóbbi két részt. Ûrhajósakciónak látványos és izgalmas, Star Treknek nem jó.
9/10
Dr. Apafej 2013 nov. 06. - 09:36:01 9/10
(160/189)
Parszekekkel jobb mint az elsõ! Persze az elsõ még laza bemelegítés volt, és inkább egy Fõsulis marakodásra hajazott az egész, de ez már jó lett! :)
2/10
Dudvarek 2013 nov. 04. - 23:54:40 2/10
(159/189)
10/8-ról indult a film, aztán meg sem állt 10/2-ig. Elképesztõ bugyuta alkotás. Nem vagyok egy ST fan, de azért a sorozatban mindig volt valami felfedezés élmény, új civilizációk, tele fantáziával. Na, ebben aztán lehet keresni. 5 percet leszámítva végtelen ökörködés, rohangálás, teljesen abszurd jelenetek, pocsék karakterek, egymást alulmúló színészi alakítások. Érthetetlen, elnagyolt alapsztori.
Nem is tudom, miért elemzem, annyit sem ért az egész.
Tini sci-fi, szigorúan igénytelen mozinézõknek.
10/2
3/10
tombenko 2013 okt. 28. - 21:12:50 3/10 Előzmény R4bbit
(158/189)
Elég baj az, mert így pont a lényegét sikerült kiölni a sorozatnak. Látványos, meg minden, csak éppen már nem sci-fi. A sci erõsen hiánycikk lett az új részekben. Mint ûrhajós film, nézhetõ, élvezhetõ. Mint Star Trek mozi, élvezhetetlen.
7/10
Rahar 2013 okt. 28. - 16:49:52 7/10
(157/189)
Összességében tetszik az alkotás. A film kezdése számomra nem jó, nagyon nem volt jó ez a vulkános rész, viszont eredményeként az õslakó új, homokba rajzolt mûvét finom, illetve nem is annyira finom célzásnak gondolom, egybõl Daniken jutott eszembe. Mivel nem vagyok rajongó és alapvetõen nem érdekel a Star Trek univerzum, ezért nem tudom, hogy vannak-e benne ilyen jellegû történeti hibák. A harci jelenetek a szokásos gigászi túlzásokat vonultatják fel. Nekem a legjobbon az a jelenet tetszik amikor valaki egy jól látható magaslati pont közepérõl lövöldöz, õ mindenkit elsõ lövésre elintéz, de õt nem lehet eltalálni. Remélem megélem még, hogy látok egy ilyen szempontból hiteles, új filmet.
jani-wan 2013 okt. 24. - 17:33:41
(156/189)
"Ki kellene zárni az eddig látottakat... egy teljesen új szériaként értelmezni az új részeket"
Na ja, úgyis a fiatalok veszik a sok mozijegyet, nekik jó lesz valami látványos katyvasz. Persze egyszerûbb mint megírni úgy a történetet, hogy illeszkedjen a többihez.
A többiek meg töröljenek ki lassan 50 év múltat. Zseniális.
Hát nem. Nem kell újraindítás!
Az a baj hogy képtelenek rendes forgatókönyvet készíteni, és ezért ráhúznak egy ilyen szánalmas magyarázatot, hogy újraindítás.
Magyarázkodnak a Prometheus készítõi is összevissza, a Terminator sorozat is jól el lett qúrva, és ez is.
Ez a helyzet.
R4bbit 2013 okt. 23. - 12:49:28 Előzmény jani-wan
(155/189)
Lehet én tévedek, de a legutolsó két film a Star Trek-univerzum újraindításáról szólt, így egyáltalán nem meglepõ, ha tele van utalásokkal és olyan ellenségekkel, akik a korábbi részekbõl ismerõsek. Ki kellene zárni az eddig látottakat (még ha nehéz is) és egy teljesen új szériaként értelmezni az új részeket.
sztinka 2013 okt. 19. - 21:22:07
(154/189)
Õszintén szólva nem nagy durranás, sõt! Ennél talán volt már jobb Star Trek mozi.
9/10
beo71 2013 okt. 09. - 16:40:49 9/10
(153/189)
Csalódás kizárva.Jó film, akárcsak az elõzõ rész.9/10.
idõjós1010 2013 szept. 18. - 21:57:45
(152/189)
A sztorit tekintve, megfogták a dolog könnyebbik végét. Ez a gáz
jani-wan 2013 szept. 18. - 20:53:36 Előzmény idõjós1010
(151/189)
Az eredeti Star Trek sorozat ezzel a narrációval futott. A TNG kicsit módosítva, de lényegében ugyanez:

"Space. The final frontier. These are the voyages of the starship Enterprise. It's 5 year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations, to boldly go where no man has gone before."

magyarul hevenyészett fordításban:
"Az ûr. A végsõ határ. Ezek az Enterprise ûrhajó utazásai. Az 5 évig tartó küldetése: hogy felderítsen furcsa új világokat, hogy felkutasson új életet és új civilizációkat, hogy bátran menjenek oda ahol még nem járt ember"

Szóval van valami ráció abban mit mondasz.
Viszont olyan filmet könnyebb csinálni, hogy rángassunk elõ valami fõgonoszt a múltból, küldjük rá Kirk-öt, toljuk tele látványtrükkökkel, oszt a nép majd zabájja.
Tartok tõle addig míg a látvány eladja a filmet addig ez lesz. És ha már nem lesz elég akkor újra kénytelenek lesznek jó történeteket írni.
idõjós1010 2013 szept. 18. - 20:41:43
(150/189)
Ezek szerint akkor igen, de számomra még így is csalódás, mert nem ezt vártam tõle.