5/10
petrow_ 2018 febr. 12. - 17:08:15 5/10
(23/23)
Hát... nem. Nem tudtam megszokni. Gyerkõccel 3 és ötéves korában is néztem, és tényleg megvannak a maga letagadhatatlan pozitívumai, de a gyengéi is:

+ zene, képek, a magyar narráció
+ lassabb, nyugodtabb tempó, le tudja nyugtatni a felpörgött gyerekeket
+ oktató vonulat, sok ismétlõdéssel (számolás, öv bekötése amikor utazunk, stb.)
- elvont megvalósítás
- felnõttek, és idõsebb gyerekek számára nehezen élvezhetõ történetvezetés
- teljesen lebutított szereplõk, akik semennyire sem kommunikálnak verbálisan

Nem tartom magam vaskalapos szülõnek, a modernebb, gyorsabb tempójú rajzfilmeket (Láng és a szuperverdák, Gumimacik, Állati Küldetés), és a lassabb meséket (Magyar népmesék, Caillou, Vízipók csodapók, stb. ) is nézzük. De attól, hogy valami kimértebb tempóban halad, nem kell, hogy debil legyen.
Mariann Zsoldosné Molnár 2016 febr. 29. - 17:27:15 Előzmény Csalavári Csalavér
(22/23)
Hát, szerintem "megcsontosodott" 10 éveseknek sem ajánlható... :-D A lányunk 10 éves, és meglehetõsen aktív nézõje az m2-nek (mást nem is igen nézünk, mert se parabola, se kábel, és amúgy is igen kevés a nézhetõ tévémûsor...). Ezt pedig - tudjuk, persze, hogy nem mi vagyunk a célközönsége, hanem az egész apró, "kezdõ" tévénézõk - azért nézzük, hogy legyen min hangosan röhögni... :-D (Õszintén szólva én lázálomnak látom az egészet, de hát az ízlések különbözõek - nem tudom, ha lenne egészen kicsi gyerekünk, õ mit szólna hozzá. Egy másfél éves eszével már egyikünk sem tud gondolkodni...) Megfûszerezzük a saját megjegyzéseinkkel, és fetrengünk rajta! Együtt szoktuk énekelni a lányommal: "Úgy hívnak, hogy Igle Pigle, szép vagyok, akár egy rozsdás rigli! Csipogok, mint gumimaci, kéne nekem Daisytõl egy smaci!" :-D :-D :-D Azt meg inkább nem írom le, hogy Pontipine-ékre mit mondunk... :-) De azért el kell ismerni, hogy ezek az össznépi családi hahotázások is valahol nagyon jók! (Legalább ennyit még nekünk is tud ez a mese adni - nem mintha enélkül nem tudnánk nevetni!)

Azt viszont viccen kívül nem értjük, hogy Pontipine-ék szomszédai miért "mostohagyerekek". Alig szerepelnek, és el sem búcsúznak tõlük a végén... Akkor minek találták ki õket?
10/10
Csalavári Csalavér 2015 febr. 26. - 11:15:02 10/10
(21/23)
Nálunk nagy sikere van. A zene, a figurák, a helyzetek, minden nagyon tetszik. Végre egy nyugis, mégis érdekes gyerekmûsor. Amiben nem picsogó hangon beszélnek a szereplõk, hanem remek a magyar narrátor. Bájosan naiv gyermeki világ. Megcsontosodott felnõtteknek nem ajánlom!
10/10
Aiwlys 2015 febr. 22. - 18:33:30 10/10
(20/23)
úgy tûnik, ez a mese megbabonázza az egy, másfél éveseket :) a gyerek rá van kattanva nagyon, nem hiába pszichomókusok állították össze. a barátnõm 15 hónaposa is belebambul a tv-be, ha jön ez a mese. nekik való :)
Véleményem 2015 febr. 20. - 19:58:25 Előzmény czegla64
(19/23)
Pontosan így van!
Szerintem sem a TV kéne hogy elaltassa a gyereket... de no comment. Lehetne vitatkozni minden mûsorról és minden szokásról és hogy kinek mennyi ideje van stb...

Tök mindegy. Sajnos amit nem lehet kikerülni, amikor az utcán és olyan helyeken találkozunk nem gyerekeknek való dolgokkal amit egyszerûen nehéz kivédeni, de itthon? Itthon én mondom meg mit adok a gyereknek enni. Nem csak tányéron hanem szellemileg is. Ennyi. Mesét szívesebben olvasok mint a TV-re bízni a bábáskodást.
3/10
czegla64 2015 febr. 16. - 23:27:22 3/10
(18/23)
Egyvalaki foglalta ossze tomoren: "Meg jo, hogy az angolok szigeten vannak!"

A gyerekek szeretik, meg a hatevesek is, csak ok tujak, miert. Aki az egy-ket eves gyereket tv ele ulteti, na azt at kene nevelni. Nem ertem, hogy a magat gyermekbaratnak kikialto csatorna vezetoi hogy tudnak ilyet megvenni es utana leadni. Egy kisgyereknek tv sem kellene, csak egy kis odafigyeles, torodes, jatek...
10/10
albachiara 2015 febr. 16. - 20:51:00 10/10
(17/23)
Másfél éves kisfiam imádja, tökéletes esti mese az õ korosztályának, ajánlom minden hasonló korú kicsinek.
Azt viszont nem értem, hogy felnõttek miért írnak ide negatív, bugyuta kritikákat.
Hééé emberek ez nem nektek készült, nem nektek kell hogy tetszen!!!
Dóri mondja 2015 febr. 16. - 14:05:26 Előzmény Véleményem
(16/23)
Többször nekifutottunk, de nem, nem és nem.... Rettenetes. A 2 és fél évesem unja, és közli, hogy babáknak való. Ami igaz is, de akiknek való lenne jó esetben nem néznek tv-t, pláne nem fél órán keresztül. Olyan unalmas, hogy rendszerint az az érzésem, hogy ugyanazt a 3-4 részt vetítik.
Véleményem 2015 febr. 11. - 20:01:47
(15/23)
Hát én megpróbáltam még egyszer, szándékosan kevésbé kritikus szemmel az elejétõl a végéig megnézni.
A zenéje nagyon jó. A bólogató madarak nagyon jók. A képek és a helyszín nagyon szép.
De az összes többi... az iszonyat.
odusszeusz 2015 febr. 11. - 19:39:52
(14/23)
Most újrakezdték ezt? mert tegnaptól (02.10-étõl) újra az van írva, hogy elsõ rész. Vagy ez új évad?
harmosilona 2015 febr. 03. - 01:34:30
(13/23)
Elsõ nap a hajamat téptem, de a gyerekeim érthetetlen módon imádják, aztán lassan végül is megszoktam, már nem õrülök meg tõle.
9/10
Egedi Sándor 2015 febr. 02. - 19:48:37 9/10
(12/23)
Hülyeségeket irtok. Ez a sorozat gyermekeknek van hangok szinek mozgások. Erre tökéletes mindkét gyerekem nézi.
Lesmacizták egymást=szeretik egymást nehogy már egy kétéves fejével levezessük hogy homoszexuális kapcsolat van köztük.
Véleményem 2015 febr. 01. - 19:43:33 Előzmény robicsek2
(11/23)
Dip és Dap engem is kiakasztott, de akkor nem én vagyok az egyetlen ezek szerint... én is meglepõdtem amikor lesmacizták egymást... hát izé. Utána lehet magyarázkodni a gyereknek az biztos.
Tehát a végsõ következtetés: nem nézünk m2-t, sem más csatornát, marad a jó öreg dvd lejátszó.
1/10
robicsek2 2015 jan. 30. - 10:22:56 1/10 Előzmény peaso
(10/23)
Azért a csimbum dolgok ,és e között is van egy réteg. A normális mesék. Mert ez meg a másik véglet.
1/10
robicsek2 2015 jan. 30. - 08:01:18 1/10
(9/23)
Az is lehetne a címe, hogy rém álmokat gyerekek :)
Az angolok megpróbálják leutánozni a japánok hasonló cuccait. De a japánoknál teljesen mások a szokások hagyományok, náluk elmennek az ilyen debilségek. Bár még õk is jobbat csinálnak szerintem.
Azért furcsállóm, hogy az M2 ilyet lead. Mikor megkapták a gyermek barát televízió címet, vagy valami hasonlót.
Csak azt kéne megérteniük, az ilyen túlbutított bénaságok, nem gyerek barátok.

Én a helyükben vissza nézném hogy anno mit adtak. Számtalan olyan jó rajzfilm sorozatot adtak, amit ma csak azért nem adnak mert kiderült hogy anime. ÉS ?? Az a gond, hogy eddig azért küzdöttek az Animések, hogy elismerjék az animék nagy többsége nem gyerekeknek való. De úgy látszik, vannak akik át estek a ló túlsó oldalára ,és azt hiszik ha anime akkor szex erõszak.

Ezért is küldtem el nekik egy szép hosszú listát olyan rajzfilmekrõl, és animékröl. amiket nyugodtan leadhatnának, mert normálisabb mint az ilyen mûsorok, és a gyermeteg rajzú társaik.

A DIP és Dap se éppen gyerek barát, a két csókolózó testvér párral. Na meg igazából a nemüket se lehet eldönteni. Mert egyedül alvásnál látszik hogy rozsaszin pizsamát vesz az egyik, és mintha hosszabb lenne a szempillája. De amúgy egész idõ alatt úgy néz ki mint egy fiú. Most ezt többféleképpen is lehet értelmezni. Most ez vagy egy Orosz puszit nyomó testvér pár, vagy egy vérfertõzõ testvér pár, Vagy egy homokos testvér pár. Mindenesetre semmiképpen se normális. És mikor nevetnek úgy néznek ki mint akik beszívtak. KB mint a Spongyabob. Az is egy hasonló kreténség. Na meg ott van a boldog völgy. Most nem azért de legyen már egy színvonal, mármint rajzban is. Ez egy ramaty fles animáció szintjén mozog. A szereplõk nem csinálnak mást ,csak tátják a szákjukat. Egyik becsukja a másik kinyitja. Komolyan mit a vizilovak, akik várják a látogatoktól a nasit.
bicibucimaci 2015 jan. 28. - 20:01:39
(8/23)
Ja, de még azok közül is az egyik legrosszabb. Pedig van nekik egy jó pár.
bicibucimaci 2015 jan. 28. - 19:55:55
(7/23)
Ez annyira értelmetlen rettenet, hogy rögtön azt gondoltam csak angol lehet. És lám....
1/10
DrotaVera 2015 jan. 27. - 13:26:30 1/10 Előzmény SigS
(6/23)
Egyetértek, ez merénylet a gyermeki agy ellen... Ettõl még a Teletubbie-k is sokkal jobbak.
Véleményem 2015 jan. 25. - 20:06:27 Előzmény SigS
(5/23)
Engem is ez a kíváncsiság vezetett ide... kapcsolgatás közben szoktam ilyen monumentális mûvekbe botlani, ettõl besírok. Komolyan, végig néztem egy részt belõle és kész is lettem. Azért a nevüket majdnem ki tudják mondani... szegény narrátor, nem mondom, van az a pénz amiért én is elénekelnék hülyeséget, de röhögés nélkül biztos nem menne...
Sajnos az m2-n nem igazán van mostanában nézhetõ és gyereknek való mese :( Habár máshol sem. Kivéve: Pityke, Postás Pat ami most hirtelen eszembe jut és nálam átmegy a cenzúrán.
Egész nap idióta agymosó varázslós marhaságok vannak szinte és semmi értelmes. Ez a téma nagyon rá van erõltetve manapság a gyerekekre! Összességében egyébként is kevés szerintem a tálalható mesék száma.
peaso 2015 jan. 24. - 18:43:04
(4/23)
nagyon jó, azoknak a debil szülõknek ill. gyerekeiknek nem való, akik csimbummegöllekautósfelrobban rajzfilmekhez szoktak, lásd madagaszkár, verdák stb .-ezek nem valók 6 év alatt.