10/10
Bogii2000 2012 júl. 19. - 00:05:17 10/10
(1050/2630)
Sziasztok!
Megnéztem az utolsó részt...törökül. Valaki eltudja magyarázni mi történt pontosan? Akár emailben akár itt. Csak mert elég messze vn még magyarul 8ha leadják egyátalán), törökül meg nem készülök megtanulni! :D
Email: (ha valaki elmagyarázná: nagy.bogi2000@gmail.com
offtopic
liliom31 2012 júl. 18. - 22:13:55
(1049/2630)
***SPOILER***

Nem valóban Bihter szerelme mindig benne élt, de próbált tõle szabadulni (a 63 nálunk 126 résztõl, amikor Nihal leesett a lépcsõn) azonban Bihter soha nem hagyta. Többször mondta neki, hogy hagyja már békén. Igen Bihter mindig azt mondta Behlülnek, hogy nem érti, hogy áldozhatja fel a szerelmüket azért, hogy Nihalt boldoggá tegye. Én úgy vélem, hogy azért Behlül nem volt ilyen önfeláldozó. Egyrészt közben megszerette Nihalt. Igaz nem úgy, mint Bihtert, de már nem is úgy, mint egy testvért. Nihal mellett mindig nyugodt volt és kiegyensúlyozott és Nihal mellett elfelejtette a vétkét. Bár azt is mondta Besírnek, hogy õ igazán szereti Nihalt és nem azért, hogy önmagát tisztára mossa általa, de azért ezt én is kétségbe vonom. Behlül azt érezte, hogy ez az utolsó esélye és döntött Nihal mellett. Bihter pedig azért ölte meg magát, mert nem maradt senkije. Elhagyta Adnan, Peyker, az anyja is házasodni készült. Teljesen egyedül maradt és nem bírta elviselni, hogy Behlül Nihallal legyen. Szerintem az övék nem csak tiltott szerelem volt, hanem egy nagyon önzõ szerelem. A végén pedig Behlül viselte mindennek következményét, mert "Bihter elegánsan kiszállt". Behlül a végén elmondta, hogy Bihternek igaza volt abban, hogy õt gyávának nevezte és elmondta neki, hogy szerette õt, de azt is elmondta, hogy szégyen nélkül még mindig nem tudja kimondani azt, hogy szereti és, hogy mit tett a családjával. Adnannal "az ember aki a fiának hívott, hátba szúrtam, Ah Nihal...., Mindenkit megöltem, gyilkos vagyok " Ezeket a szavakat mondta.

***SPOILER VÉGE***
9/10
ehajno 2012 júl. 18. - 21:27:30 9/10
(1048/2630)
Nekem két ruha is tetszett. Az egyik egy fekete ruha, ami pántokból készült a mellrésztõl egészen a nyakig - ez nagyon dögös volt, és mellette roppant elegáns.
A másik pedig egy szintén lyukacsos, de az mintásan szabott.
Jól áll Bihternek az, amelyik az arca közelében nem sima, hanem valamilyen különleges szabás.
9/10
pankor 2012 júl. 18. - 21:20:39 9/10
(1047/2630)
Ez most télleg Bihter hibája, szerintem nem tudott gondolkodni, annyira meg voltak rémülve, hogy Adnan rájött, hogy nem tudta átgondolni mit mondjon. Tényleg, ha Ezelt vagy egy 3. lányt mond, akkor meg van oldva a dolog....

Behlül nem tudom mit pattog, hogy Nihat átveri a bácsikáját, õ ugyanezt csinálja...szerintem csak azért kötött bele, hogy levezesse a feszkót....

!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!

Azt mondod, hogy Behlül úgy dönt hogy boldog lesz Nihallal, és hogy Bihter nem hagyja. Jó oké, de sosem szeretett ki Bihterbõl, azért akart véget vetni kettejük között, mert nem akarta Nihalt is megbántani. A saját lelkiismeretét akarta ezzel megnyugtatni, nem azért mert arra gondolt, hogy boldog lesz Nihallal vagy beleszeret. Így akart vezekelni amiért hátba szúrta a bácsikáját, hogy Nihalt boldoggá teszi. De nem azért, hogy elfelejti Bihtert stb. Az sosem történt meg. (Ld Bihter monológja az apja sírjánál asszem 62. rész, de nem biztos)
Bihter pont ezért nyomul, mert tudja, hogy Behlül szereti õt, nagyon is, és nem érti miért áldozza fel kettejüket Nihalért. Pont ezért teszi a végén amit tesz, mert Behlül Nihal mellett marad mert szerinte nélküle belehalna, hát Bihter megmutatja, hogy õ is, de Behlülnek õ nem olyan fontos.

!!!!!!!!!!!!SPOILER VÉGE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
liliom31 2012 júl. 18. - 21:00:11
(1046/2630)
Szerintem is az egyik legjobb ruha amit idáig láttam rajta. :-)
offtopic
liliom31 2012 júl. 18. - 20:57:35
(1045/2630)
Szerintem idõnként mindketten úgy gondolják, hogy vége csak az a baj, hogy soha sem egyszerre. Ha Bihter akar szakítani akkor Behlül nyomul (mint most is) ha Behlül akar szakítani akkor Bihter nyomul. Szerintem Bihterbe teljességgel benne van az, hogy mással ne legyen Boldog Behlül ha már vele nem lehet. A sorozat elején volt Bihternek egy monológja arról, hogy õ hogyan éli meg a veszteségeket, hogy az õt nem érdekli ki mit érez, csak, hogy neki mi fáj. Õ mondja mindig Behlülrõl, hogy egoista ami igaz is sokszor, de szerintem Bihter is az.

***SPOILER***

Én igazából akkor kezdtem dühös lenni Bihterre amikor Behlül Nihal mellett dönt és tényleg szeretni akarja. Bihter pedig csak ekkor indul be igazán. Amíg Behlül nem dönt Nihal mellett addig õ sem nyomul annyira. Egyrészt mondhatjuk, hogy itt érzi meg igazán, hogy elveszítette Behlült, de szerintem az is benne van, hogy nem akarja, hogy Behlül mással boldog legyen ha már vele nem lehet az.

***SPOILER VÉGE***
7/10
kiskukac63 2012 júl. 18. - 20:53:51 7/10
(1044/2630)
Ja, és Bihter ma gyönyörû volt abban a királykék ruhában! Mindig csinos, ízléses,de ez különösen jól el volt találva.
antsa10 2012 júl. 18. - 20:53:29
(1043/2630)
Besír feje de rémisztõ volt, ahogy a kamerába beszélt. Bihter tényleg mondhatta volna, hogy Ezelrõl volt szó! Szerintem az ahogy Behlüllel viselkedik csak leckéztetés, azért mert megfektette a discos csajt (bár csüt. óta ma láttam elõször a filmet)!
7/10
kiskukac63 2012 júl. 18. - 20:44:43 7/10
(1042/2630)
Észrevettétek? Bihterrel ma több "jóslatnak" is tekinthetõ gondolatot is kimondattak a forgatókönyvírók: "már hallom kondulni a harangokat, a végén mindenki nagyon szomorú lesz" stb. Én mostanában egy kicsit elbizonytalanodtam Bihterrel kapcsolatban: esetleg most tényleg komolyan AKARJA gondolni, hogy Behlüllel vége? Mostanában nem lopózik a szobájába, a kertbe, ha telefonon hívja, csak osztja,meg cikizi, semmi érzelem, gyengédség a szavaiban,nem igazán akar kettesben találkozni vele,stb. Nekem kifürkészhetetlen volt az arca, amikor Adnant arról kérdezte, hogy elküldi-e Behlült? Így akarja?! vagy éppen retteg ettõl?! És a zippzáras jelenetnél is most nem irtózott, nem félt, inkább mintha felcsillant volna valami a tekintetében?! És lehet, hogy a Behlül+Nihal szerelem lehetõségével kapcsolatos féltékenység indítja majd újra be: "ha az enyém nem lehet, ne legyen másé sem"!
liliom31 2012 júl. 18. - 20:04:01
(1041/2630)
Orhan Pamuk novellája alapján készült a Küzey Güney, Most a 40. résznél tart. Én nézem a youtubon csak most szünet van.
Itt teljesen másképp néz ki vagy 20 kg-val vékonyabb és egy börtönbõl szabadult fiút alakít. Nagyon jó sorozat!

http://www.youtube.com/watch?v=7ITx9AGbQC8&feature=relmfu
Lina88 2012 júl. 18. - 19:27:10
(1040/2630)
Melyik az új filmje? Hát igen azok a vakító kék szemek...:-)
liliom31 2012 júl. 18. - 19:25:10
(1039/2630)
A Behlült játszó színész szerintem a sorozat eleje óta sokat fejlõdött (Õ nem tanult színész). A vége felé lesznek zseniális pillanatai (Az új filmjében pedig egyszerûen zseniális). Az 57 rész nálunk 114 az egyik kedvencem. De azért volt, hogy õt szerintem leginkább a külseje segítette ki a játékában, meg ahogy néz a kék szemével. A kötelezõ mezítelen jelenetekrõl ne is beszéljünk :-)
A Bihtert alakító Beren Saattal ellentétben, aki szerintem végig nagyon jó! De valóban az összes színész nagyon jó: Firdeuszt, Madmazelt, Besírt és Nihalt alakító színészek stb.
10/10
Adanvariel 2012 júl. 18. - 19:14:34 10/10
(1038/2630)
Ezt meg gondolhatta volna Bihter, hogy ha ezt mondja, akkor nyilván valaminek történnie kell....most az van elõadva h szerelmesek egymásba :S
Lina88 2012 júl. 18. - 19:10:56
(1037/2630)
Még az is jobb lett volna, ha azt mondja: Ezel, így saját maga alatt vágja a fát. Persze gondolom ezzel az lett volna a célja, hogy Behlült elküldi Adnan a házból. Most egy kicsit naívan gondolkodott Bihter. Amikor az anyjával elõször beszélgettek Behlül és Nihal kapcsolatáról, akkor Firdevs nem említette neki, hogy Behlül akár el is veheti Nihalt csak azt, hogy Adnan elküldi a házból, talán ha megemlíti a házasságot is, akkor inkább Ezelt mondta volna.
10/10
Adanvariel 2012 júl. 18. - 19:08:11 10/10
(1036/2630)
Én is arra gondoltam, hogy Bihter-nek azt kellett volna mondania, hogy Behlül egy harmadik lányról beszélt és kellemetlen számára ez az egész Nihal téma...aztán szólni Behlülnek és ennyi, le is van zárva a téma...nem tudom miért volt ilyen hülye,ez tényleg logikátlan volt és most ezt magának köszönheti.

Egyébként tényleg nagyon jól játszanak a színészek, Behlül is tök jó színész, erre ma gondoltam, amikor
kényszerbõl bement Bülent-hez játszani..és tényleg, Beshír is nagyon nagyon jó színész..!!!!
liliom31 2012 júl. 18. - 19:02:01
(1035/2630)
Pontosan ez az egyik döntése amiben semmi logika nincs. Vádolja Behlült a kialakult "Nihal ügy" miatt, erre õ teszi a tûzre a legnagyobb fadarabot amitõl begyullad az egész. Most akkor mi van kit fog hibáztatni ezek után?
liliom31 2012 júl. 18. - 18:58:59
(1034/2630)
Én is végig néztem az egész filmet és a véleményemet annak ismeretében írom, azonban próbálok igazodni ahhoz ahol épp tartunk, hogy túl sokat se áruljak el. Bihterrõl a véleményem megegyezik az elõttem szólókéval.

Engem az bosszant nagyon (amellett, hogy nagyon tetszik is) ebben a sorozatban, hogy Bihter és Behlül döntéseiben és viselkedésében sokszor semmi logika nincs.

A mai részben amikor Adnan segített Bihter ruháját levenni. Mégis mit gondol Bihter Adnan meddig fogja beérni a cipzárlehúzással? De ez a legkisebb probléma!

Legalább Firdeusz boldog volt azzal, hogy a cselszövése sínen van. (Az, hogy ezzel tönkreteszi egy fiatal lány életét aki semmirõl nem tehet az már nem érdekes:-()

Besír nagyot alakított a végén. A beszéde alatt amit felvett a kamerával, szinte az õrület tükrözõdött az arcán.

Adnan úgy néz ki nem állná útját Behlül és Nihal kapcsolatának.
handi99 2012 júl. 18. - 18:44:05
(1033/2630)
Bihter rendesen bekavart. Jobb lett volna az mondani, hogy se nem Ezel, se nem Nihal, hanem egy harmadik lány Behlül szerelme.
7/10
kiskukac63 2012 júl. 18. - 08:23:08 7/10
(1032/2630)
Úgy tûnik, Bihter számára csak két férfi létezik: Adnan vagy Behlül! :) S mivel egyik sem a tökéletes neki, szenved. Nekem is van némi fogalmam a végkifejletrõl, ennek ellenére valahogy nem tudok azonosulni a viselkedésével, nem tudom szívbõl sajnálni, és megérteni is csak picit. Nincs megoldhatatlan kényszerhelyzetben, nem mások kényszerítették ezekre a döntésekre, vennie kellene egy nagy levegõt, õszintének lenni mindenkihez (fõleg önmagához!) és valóban lelécelni.
De azt, hogy úgy keresi a boldogságát, hogy közben mindenkin átgázol, ezt nem tudom elfogadni! (természetesen ettõl még Behlül sem ártatlan!)
10/10
Adanvariel 2012 júl. 18. - 07:24:22 10/10 Előzmény pankor
(1031/2630)
Én is végignéztem már a sorozatot, szóval tudom mi vár Bihter-re, ettõl függetlenül irritál amikor ilyen sznob. De ez amúgy a való életben is nagyon idegesít. Fõleg akkor, ha valaki leplezni próbálja és úgy csinál, mintha nem lenne az..ez lehet azért van, mert javarészt ilyen emberekkel vagyok körülvéve ..de elkanyarodtam picit :D
Én ezt Behlül-nek se nézem el, de õt nem látom annyira kifejezetten bunkónak.
Bihter sokszor vérlázítóan kötekedõs a cselédekkel, sokszor nincs is oka rá. Vagy csak nem tud köszönni, pedig szerintem ennyi tiszteletet mindenki megérdemel, ez tényleg egy minimális, apró gesztus,figyelmesség, még akkor is ha sz*rba nézi a másikat,ennyit megérdemel bárki.. kis intelligencia kellene hozzá, erre nem tudok mást mondani...persze neki akkora, eget rengetõ problémái vannak, hogy a kis látókörébõl teljesen kiesnek az ilyen szürke emberek, mint pl. a cselédek..pff..
!!!DE!!!
Ettõl függetlenül nagyon szeretem õket, csak mondom, ezt az oldalt nem tudom megérteni.