10/10
csikosi 2012 okt. 08. - 13:28:21 10/10
(2150/2630)
Végülis Besirt is tulajdonképpen õ nevelte fel és gondoskodott róla és még most is.
A sok pletyka után szerintem már csak benne bízik és elhitte amit mond a halálos ágyán, hogy azok a hírek amit Hilmi állít az igaz.
Mint elõzõleg írtam, hogy a CD-n lévõ felvételeket kellett volna látnia.
Sajnálom, de elõbb kellet volna rájönnie.
Üdv:
10/10
Alibaba24 2012 okt. 08. - 13:01:25 10/10
(2149/2630)
-----------------SPOILER--------------SPOILER
Tényleg érdekes dolog lesz,az hogy Adnanak nagy lökést ad Besir vallomása,arról hogy becsapták ÕT kezdetektõl fogva....Kérdem Én,hogy lehet valaki ilyen mulya pali,olyan vak,hiszékeny,elnézõ,csak les mint a birka,mert mindig így láttam Adnant???
Ezzel nem bántom Õt,mert valahogy csak az orra elõtt történtek meg a megtörténtek!
Bihtert nem bántom,mert beleszeretett Behlülbe,és be is bizonyosodott arról,amikor Behlül odament a szállodába,még " utoljára legyünk együtt"találkozóra,szinte készült Behlül,be dezodorozta magát,szinte izgult hogy Bihterrel lesz együtt....csak lekonyult amikor megszívatta a csaj! :)))
rapidf30 2012 okt. 08. - 12:55:35
(2148/2630)
...hát ez az. Lassan kívülrõl tudjuk a végét mégis tele vagyunk miért-ekkel: Bevallom belenéztem az utolsó 2 részbe /nem is nagyon aludtam mert tele volt a fejem a történtekkel, húú nem semmi az utolsó pillanatig/ és elég hosszú monológok vannak -törökül, amit nem értek- szerintem abban tudjuk majd meg azokat amit most csak találgatni tudunk. Adnan szerintem is túl jó ahhoz, h észrevegye azt a sok cselszövést amit ellene Behlül, Bihter és Firdi tesznek. Annyira hisz nekik, h még a saját fiának sem hitt mikor Bihterre rosszat - pedig az igazat - mondta.
alanis 2012 okt. 08. - 12:44:46
(2147/2630)
SPOILER - nyomokban :)

Adnant sajnálom, de most már sajnos az õ felelõssége is nagy (és persze mindazoké, akik tudják, de hallgatnak!). ha kételkedik, jelek, bizonyítékok a szeme elõtt, nem kellett volna húznia az esküvõig. Nihal talán nem borult volna ki annyira, amennyire, és talán Bihter sem lett volna öngyilkos.

értem én, hogy kell a dráma, a feszültség, de nem lett volna szabad húzni az esküvõ napjáig a szembesítést. mert ugye Bihter+Behlül azt hozza, amit ilyenkor "kell". tagadnak mindent. de a többiek??? hol van az a nagy szeretet Nihal iránt vagy a nagy tisztelet Adnan iránt a többiek részérõl? mondják õk, de ezek csak szavak. az igazi a tettek lennének, de azok mind elmaradnak.
9/10
lilei 2012 okt. 08. - 12:26:12 9/10
(2146/2630)
Azt szeretném megkérdezni....
SPOILER.........SPOILER....

Amikor Adnannak a végén Besír elmondja a titkot, akkor az miért volt elég Adnannak?
Lefordította már valaki azt a részt? Mert ahogy meghallja Besírtõl:...akkor szalad felindultan Bichtrehez Adnan.
Szóval csak azt akarom megkérdezni, hogy Besírtõl miért volt elég, ha elrebegi, hogy megcsalták Adnan urat....amúgy meg másnak miért nem hisz egybõl Adnan Úr????
_Selma 2012 okt. 08. - 12:02:22
(2145/2630)
Tovább megyek, mélyen legbelül érzi, tudja, hogy mi a helyzet, csak minden porcikája lázad ellene, ez érthetõ. Már a történet elején is voltak aggályai ….., de persze a két mákvirág gyorsan leoltotta:)
A feleségérõl még csak-csak, de Behlülrõl nehezebben hiszi el az árulást, ezért a kép is lassabban áll össze, pedig minden az orra elõtt zajlik .....
10/10
csikosi 2012 okt. 08. - 11:45:09 10/10
(2144/2630)
Szia!
Ugyan nem nekem szólt a hozzászólás, de én már régen azt szerettem volna, hogy adnan végre láthatná azt a bizonyos CD-t.
Kinyílhatott volna a szeme idõben legalább és kirúgta volna a házából mind a három bûnöst!
(bihtert, behlült és elsõsorban ezt a szemét fúriát fridit.)
Eltartotta õket rendesen, használták a pénzét.
Én Adnant sajnálom, hogy eddig nem jött rá a dolgokra.
Szerintem egyformán gondoljuk: Üdv:
alanis 2012 okt. 08. - 10:00:45
(2143/2630)
szerintem mélyen legbelül Adnan igenis kételkedik. ezért van a sok visszaemlékezés. próbálja a sok mozaik kockát összerakni egy kerek egésszé.
Adnant legnagyobb hibája akadályozza, hogy tisztán lásson és hogy rájöjjön az igazságra, még pedig, hogy túl jó ember. túl jóhiszemû. nem tételezi föl, hogy az a két ember képes lehet hátba szúrni, akiket annyira szeret és befogadott a családjába.
várom azt a pillanatot, ami végül az utolsó lökést fogja adni Adnannak, amikor a szemellenzõ végre leesik nála. mert valaminek még lennie kell.
rapidf30 2012 okt. 08. - 08:52:29
(2142/2630)
sziasztok! segítsetek nekem valamit megérteni. Adnan, - nézve a házukat a túloldalról - próbál tisztán látni és visszaemlékezik.Próbálja -szerintem- eldönteni Katja igazat mond-e. A szakítás a birtokon az újságcikk miatt. Bihter - mellékesen, mert kiderült Niháltól -megemlíti a fotós lány szóba jött nemrég... Ez gyanússá teszi a feleséget. Behlül mondja valaki értesítette az újságírókat/de hát ki is tudott errõl.../ Firdi is gyanús, rá is emlékszik. Rossz érzése van az apának mert Nihal sír boldogtalan csalódott.Lehet Bihter és Firdi miatt??? DDDE! Ha elhiszi, hogy a kisházba Bihter azért ment mert "Nihalnak akart jót" azzal, hogy le akarta buktatni Behlült /ne csalódjon az a szegény kislány- az meg úgy néz ki segíteni akart és akkor meg õ a jó feleség? Tényleg így gondolkodhat? Hisz vagy nem hisz a feleségnek? Megcsappant a bizalom szerintetek?
krystax 2012 okt. 07. - 23:53:08 Előzmény liliom31
(2141/2630)
nagyon szépen köszönöm :)
_Selma 2012 okt. 07. - 21:17:52 Előzmény liliom31
(2140/2630)
Csatlakozom.
Egy sorozat v. film fórum, illetve annak közössége attól mûködhet jól, ha megférnek egymás mellett a különbözõ vélemények. Az ellenkezõ látásmód ütköztetése akár még egy-egy epizód utáni élményt is fokozhat:), persze csak addig, amíg nem megy át anyázásba:))) itt nem találkoztam ennyire szélsõséges posztolóval – szerencsére nagyon jó a társaság :) – de sajnos volt már rá példa máshol, hogy egy- egy beíró nagyon elszállt.
Engem speciel egyáltalán nem zavar, ha valakinek nyersebb a stílusa, mindaddig, amíg a témánál marad és mellõzi a személyeskedést.
_Selma 2012 okt. 07. - 20:32:10 Előzmény ehajno
(2139/2630)
Elõre elnézést, hogy ismét hosszú leszek:)

A hozzászólások természetes, hogy tükrözik valamilyen formában a posztoló személyiségét, de én azért messzemenõ következtetéseket ebbõl nem vonnék le.

Behlül:
Az, hogy Behlül nem csalta meg Nihalt, nem rajta múlt, hanem Bihteren (erdõs összegabalyodás, szállodai pásztoróra).
Úgy nem lehet lezárni egy kapcsolatot, még ha az titkos is (tudom Te flörtnek hívod), hogy közben az „új flörttel” körülötte körözünk és hergeljük. Persze Bihter viselkedése is megérne egy misét – megjegyzem ezért õ is kap eleget a fórumozóktól :D - no de amit Behlül lemûvel így a végére, az azért nem semmi:))
Sztem túl sokat akar a fiú egyszerre: Bihter, Nihal, Adnan, család, jólét, szabadság, ez együtt nem megy, és mivel nem a határozott döntéseirõl híres, most nyakig van a trutyiban, és a végén meg is issza ennek a döntésképtelenségnek a levét.
Ettõl függetlenül én sem gondolom, h kettõjük közül csak Õ minden rossz eredõje, mint ahogy csak, kizárólagosan Bihter sem lehet, de mégis azért, az nem véletlen, hogy a végén SPOILER SPOILER SPOILER Behlül marad magára, Bihter pedig az életével fizet SPOILER VÉGE.

Nevelõnõ:
Denis érdekes karakter, az a finom aura ami körülveszi társaságban, rögtön elillan, amikor egyedül marad. Rám õ így hat. Amikor hallgatózik (tudom a házban mindenki ezt csinálja, viszont a Madmazel ezt tökélyre fejlesztette, gondolom ebben egyet értünk;) ) nem sokkal tûnik durvábbnak Cemilénél. Azzal még, hogy nem fecseg bele mindenbe nem is lenne gond, sõt.
Viszont sokaknak lehet, hogy pont ez a jellemvonása antipatikus, mármint nem a fecsegés hiánya, hanem inkább az, hogy nagyon ritkán vállalja konfliktushelyzetben a valódi véleményét, ez a helyenként túlzott, finomkodó viselkedése kiismerhetetlenné teszi õt, ami jó néhány nézõ szemében negatív hatást kelthet.
Számomra õ túl idealizált karakter, akárcsak Adnan…..

Besir:
Enyhén szólva sem volt korrekt húzás Besirtõl, h felvételt készített, ez vitathatatlan. Na de miután ennyi ideig hallgatott, majd átadta PONT BEHLÜLNEK – nem teljesen mindegy már, hogy milyen indíttatásból vette fel annak idején? Az övé lett az egyetlen tárgyi bizonyíték, gond megoldva.
Behlül egyszer az életben igazán átléphetett volna az egóján - és a felháborodása ellenére - vádaskodás nélkül is lezárhatta volna ezt az egészet a körülményekre tekintettel.
Besir hülyeségeit (felvétel, zsarolás, élete eldobása) egyébként természetesen nem mossa el az, hogy haldoklik, de azért én úgy gondolom, hogy egy beteg ágy mellett ne viselkedjünk már így, ahogy azt Behlül tette, mert annyira mindegy már szerencsétlennek:(((
õszike27 2012 okt. 07. - 19:26:26
(2138/2630)
PÉNTEKEN lesz az utolsó rész.
õszike27 2012 okt. 07. - 19:25:42 Előzmény ehajno
(2137/2630)
"Mégis szinte minden hozzászólás egyedül Behlült tapossa a sárba. Akik ezeket írják, azok szerintem épp egy szerelmi csalódáson vannak túl, és minden dühüket szegény Behlülre szórják"

Akkor te is épp egy szerelmi csalódáson vagy túl, csak épp a másik oldalról nézve.
1/10
mela96 2012 okt. 07. - 19:23:08 1/10
(2136/2630)
Meg tudja mondani nekem valaki, hogy meddig fog tartani még és hány részes?
õszike27 2012 okt. 07. - 19:22:27
(2135/2630)
Elmondom, hogy szerintem miért Behlül a hibás: Tehát Behlül rágerjedt Bihterre, szerelmesek lettek egymásba
(ez nem bûn. Kérdem én , hogy az mióta bûn , hogy valakik egymásba szeretnek?. Aztán ahelyett, hogy mint Bihter felvállalta volna a szerelmüket, eldobta a lányt magától és azóta is csak megalázza szegényt. plusz ennek fejébe
még meg is kérte Nihal kezét, hogy hadd szenvedjen Bihter. (meg persze majd Nihal is)
10/10
csikosi 2012 okt. 07. - 12:08:08 10/10 Előzmény ehajno
(2134/2630)
Ezt én is így gondolom, igazságot írtál.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 07. - 09:21:50 7/10
(2133/2630)
Igen, és ha még tovább gondoljuk visszafelé a történetet, bizony a fõszereplõk gyerekkora is sokmindenre magyarázatot adhat. Bihter gyerekként végigéli, hogy az anyjának tulajdnképpen nem is kellett igazán, testvérével együtt nyûgnek bizonyultak a nyakán (errõl maga Firdi vallott még az elején!), majd az ominózus megcsalási jelenet a szeretett apa halálával. Behlül, aki mindkét, Nihal, aki egyik szülõjét elveszti még gyerekként, és leélik gyerek- és fiatalkorukat egy szeretetteljes, de viszonylag zárt, ingerszegény családi környezetben.Szerintem ez is jelentõsen hozzájárult személyiségük, konfliktus-kezelõ képességeik, társas viszonyaik alakulásához.
8/10
mamucili 2012 okt. 07. - 00:00:14 8/10
(2132/2630)
Imádom olvasni a hozzászólásaitokat! Hányféleképpen ítéljük meg az egyes karaktereket. Mint már leírtam, szerintem Bihter is és Behlül is kétszeresen bûnösök: a házasként/házassal illetve a nagybácsival/unokaöccsel (még ha nem is vér szerinti) folytatott viszony az én szememben megduplázza a bûnüket. Bár ma végiggondoltam a történteket: az alapvetõ ok Firdeus asszonynak volt köszönhetõ, ha õ nem hajtott volna annyira a pénzes Adnanra, Bihternek esze ágában sem lett volna az öregecske úrhoz hozzámenni és nem került volna Behlül közelébe. Vagy ha igen, minden probléma nélkül borulhattak volna össze. Persze ez a HA. De nagyon sok HA van. Ha Firdeus nem szítja Nihal amúgy is pislákoló szerelmét Behlül iránt, hogy Bihtertõl elszakítsa a fiút, ha egy kicsit is õszinték egymáshoz a szereplõk, ha akik valamit tudnak idõben kinyitják a szájukat, ha látják, amit meg kell látni, és legfõképp, ha Bihter és Behlül (elsõsorban õ, mert Bihter igen) vállalták volna a szerelmüket, minden egész másként történhetett volna.
liliom31 2012 okt. 06. - 18:32:19
(2131/2630)
Egyet értek veled! Én is nagyon sok olyan véleményt olvastam itt ami nem egyezett az enyémmel, de elgondolkodtatott. A másik ami fontos, hogy nem kell egyet értenünk egymással mindig, és lehet is vitatkozni hiszen a kulturált vitatkozás célravezetõ és fejleszti az ember gondolkodását. Egymás durva leoltása viszont csak azért mert az illetõ olyat ír le amivel nem értünk egyett, felesleges és degradáló Önmagukkal szemben is.