winetoju 2022 márc. 10. - 21:47:09
(366/386)
Szarrá vágjátok a filmeket, hogy legyen hely a nyomorék reklámoknak.. és ezért még fizetünk is, változtassatok nevet.. Reklám + -ra
7/10
danek87 2022 jan. 01. - 12:37:23 7/10 Előzmény NeomatiK
(365/386)
SPOILER


Már eleve a börtön alatti kis alagútrendszer kialakítása egy nagy bullshit
NeomatiK 2022 jan. 01. - 12:33:42
(364/386)
Végülis jó film volt, de leginkább az utolsó harmada viszont lerontotta.

Tele volt kivitelezhetetlen, valóságtól távol álló mozzanattal. Mint például:

SPOILER:

1. eleve hogy került abba a magánzárkába, ami neki útba esett a magán alagútjához? És miért nem egy másikba.
2. magánzárka miért nincs bekamerázva? Lehetett volna látni, hogy időnként meglép.
3. műszakilag képzett volt Buttler, de jeladót nem szerelt arra az esetre, ha behatolnak a bunkerébe és az alagútjába, és ha a zárkájának különbejáratú ajtaját babrálják.
4. a bombát a végén nem biztosította elmozdítás ellen. Alapvető dolog lett volna.
5. a bomba elhelyezését szerintem akkor kellett volna csinálni, amikor már letelik pár hét a nagy városi rendőri jelenlét és ellenőrzések óta.
6. reggel 6-ra hogyan tudta a 4-5 autó tankjába beszerelni a bombát? A nyomozók, szövetégi dolgozók parkolója nem volt bekamerázva? Ha előző napokban történt, akkor hogyan tudta ott, pl az illető garázsában (ami több mérföldre is lehetett a börtöntől, ki kellett derítenie, hogy még kik dolgoznak abban az irodában és merre járnak az autóikkal, hol parkolnak, hol laknak) megbuheráln?
STB.

7/10
danek87 2022 jan. 01. - 07:00:08 7/10 Előzmény vcse
(363/386)
"A "bosszú" meghökkentő kivitelezése nyilván nem lehet teljesen reális, hiszen ez egy film."

Emiatt tartom egy csöppet túlértékeltnek.Nagyon sok helyen bele lehet kötni a logikátlanságaiba


10/10
vcse 2021 dec. 31. - 23:45:34 10/10
(362/386)
Teljesen egyetértek a film mondanivalójával, hogy gyilkosokkal nem lenne szabad alkudozni, kisebb bűntetést adni, elengedni egyik gyilkost a másikra terhelő vallomásért, hogy a JOGSZOLGÁLTATÁS nagyon messze van az igazság(szolgáltatás)tól.
A "bosszú" meghökkentő kivitelezése nyilván nem lehet teljesen reális, hiszen ez egy film.
A felesége és kislánya megölését végignéző apa lelke ott, majd a bírósági alkudozás miatt teljesen meghalt...
Lehet kifogásokat találni, hogy pl miért hagyták életben az apát, de ez egy film, ami
engem végig lekötött.
seberla 2021 dec. 31. - 13:00:08 Előzmény ControlAlt
(361/386)
Éljen a bosszú!! Büntető? Na és! Szemet szemért! Hulljon a férgese! Csak az tiltakozik, akinek sors ne adja még nem gyilkolták meg gyerekét, feleségét, bármelyik szeretett családtagját!!!!
7/10
danek87 2021 dec. 05. - 12:23:06 7/10 Előzmény sexykex
(360/386)
Élvezetesen teljesíti,ez kétségtelen... a kifogásaim ellenére alapjában véve tetszett nekem is.Köszi a kultúrált eszmecserét :) Béke 🖖
offtopic
sexykex 2021 dec. 05. - 12:10:18 Előzmény danek87
(359/386)
Végül is a bosszú volt a lényeg és a kísérlet a rendszerhiba felszámolására. Mindezt kifejezetten élvezetesen teljesíti a film és nekem ez volt a fontos. Természetesen értem miről beszélsz, a te érvelésed is elfogadható. Ezzel én a részemről befejeztem.
7/10
danek87 2021 dec. 05. - 11:50:54 7/10 Előzmény sexykex
(358/386)
Én nem mondtam hogy értéktelen de az ambiciózussága miatt számomra nagyon kiütközőek ezek a forgatókönyvírói hibák-hanyagságok.Tök jó rendszerkritika és ha ezt kisebb logikai buktatókon keresztül végigvitt történetben látom ,egy közel tökéletes filmnek mondanám.Így számomra csak jó kategória.
offtopic
sexykex 2021 dec. 05. - 11:44:04 Előzmény danek87
(357/386)
Leisa Rayven amerikai író- és színésznő mondta: „Csak azért, mert valami nem hibátlan, attól még igenis értékes.” A legtöbb filmben ettől sokkal több a szokatlan, megmagyarázhatatlan, zavaros, oda nem illő részlet. Amíg néztem, ez egy tökéletesen elfogadható sztori volt. Egy bájos – „a bosszú hidegen találva a legjobb” – történet. Utólag az ember még a valóságos eseményekben is találhat hibákat (pl. véletleneket), nem még egy mozifilmben.
7/10
danek87 2021 dec. 05. - 10:58:37 7/10 Előzmény sexykex
(356/386)
" számtalan előre nem kalkulálható esemény jönne közbe"

Pont erre gondoltam én is

SPOILERES:

Az üzenet amit Clyde az ügyésznek és vele együtt a nézőnek akart közvetíteni teljesen okés, csak az ahogy ezt el tudta érni ,az odáig vezető logikai hibáktól bukdácsoló út,teljesen életszerűtlen.Kezdve a börtön alatti kis saját bejárású bázis kialakításánál már megbukott volna a terv...Szeretem én is a filmet de ilyen ordító hibák felett nem tudok átsiklani

SPOILER VÉGE
offtopic
sexykex 2021 dec. 05. - 10:15:23 Előzmény danek87
(355/386)
SPOILERES! Maga a bosszúállás terve is szépen felépített, de persze csak elméletileg. A valóságban megvalósíthatatlan és kivitelezhetetlen – számtalan előre nem kalkulálható esemény jönne közbe. De! A lényeg, hogy a bűnözőkkel való egyezkedést szüntessük meg, hiszen az mélyen belegázol igazságérzetünkbe. Kivételesen a filmkészítők se hülyék, nem ölhetik meg az egyre magasabb pozícióba kerülő ügyészt, mivel egy új ember nyilván folytatná az azóta is létező gyakorlatot. Ráadásul a főhős sem követheti el ugyanazt a bűnt, nem bánthatja senkinek a családját. (A hivatal dolgozóinak felrobbantásával már így is túllő a célon. Az alkalmazottak csak utasítást hajtanak végre, elég lett volna rájuk ijeszteni.) A filmnek mégis pozitív üzenete van: a kerületi ügyész ameddig hivatalban marad nem fog egyezkedni és a kegyetlenkedő sértett sem ússza meg büntetlenül. (Én így értettem a kristálytisztát.)
7/10
danek87 2021 dec. 05. - 09:10:23 7/10 Előzmény sexykex
(354/386)
A "kristálytiszta" logika itt jópárszor megbicsaklik szerintem.
sexykex 2021 dec. 05. - 09:00:39
(353/386)

Kristálytiszta logikával felépített történet, egy mindmáig létező jelenségről. A film közel tökéletesen kielégíti a nézők tomboló bosszúvágyát és helyreállítja az igazságszolgáltatásba vetett megbicsaklott hitét.
1/10
Cukros csirkecomb 2021 nov. 28. - 01:36:11 1/10
(352/386)

Az önbíráskodást a törvény bünteti. Miért? Mert nem helyes. Ennek a 8,9-es átlagú filmnek mindkét főszereplője arra jut, hogy a dolgok elrendezésének egyetlen lehetséges módja az önbíráskodás. Mindkettő magasan képzett, intelligens ember. A film azt sugallja, hogy magas IQ-jú emberek körében a sérelmek rendezésének módja a rafináltan kivitelezett önbíráskodás. Több más "filmklasszikus" sorát folytatva ismét piedesztálra helyeződik a magas IQ, ami felülír minden erkölcsi alapvetést, és feljogosítja tulajdonosát a gyilkolásra. A film egyetlen kihívása: mielőbb észrevenni a téves logikát. Biztató, hogy jó pár kommentelőnek sikerült. De akkor honnan a 8,9-es átlag? :((

4/10
Morten 2021 szept. 25. - 14:14:49 4/10
(351/386)
aki gondolkodva nézi annak 4/10...aki lesz@rja hogy tele van hatalmas logikai hibákkal annak 6/10......aki nem foglalkozik semmivel mert szerelmes gerard butler-be annak 8/10.....aki agyhalott annak 10/10
8/10
nagynebk 2021 szept. 24. - 14:22:12 8/10 Előzmény dt9250
(350/386)
Ezért nevezik filmnek és nem életrajznak.
6/10
dt9250 2021 szept. 24. - 13:28:34 6/10
(349/386)
Hát, maximum erős közepes nálam.
SPOILERT IS TARTALMAZHAT:
Nekem a film elsősorban az amerikai igazságszolgáltatás problémájára próbált rávilágítani (vádalku). Eddig ok.
Egy elképzelhetetlen módon megsebzett férfi bosszúhadjárata - ez is ok.
Amikor viszont elkezdődik a halomra gyilkolás - vagy akár a cellatársé -, ott már megbukott nálam a film. Arról nem beszélve, hogy -ahogy kettyo írja- teljesen irrális mindezek kivitelezése egy komoly műveleti egység nélkül, Magányos Zseni Farkasként.
6
1/10
Dj TrancEmotioN 2021 febr. 10. - 23:18:25 1/10
(348/386)
Ez egy Fűrész film újragondolva. Brutális, kegyetlen hentelés az igazság sőt Isten nevében Kurt Wimmer forgatókönyvíró agyabeteg elképzelésében. A hetedik című filmet is kőkeményen másolja ami szintén brutális történet de az egy mestermű lett ehhez képest és nem kellett hozzá több hektoliternyi pofánkba fröcsögő vér. A horrorisztikusan bemutatott brutalitás teljesen felesleges volt ennek a történetnek az elmesélésében a rengeteg logikátlan baromság miatt pedig ezt egy értékelhetetlen B kategóriás pszichohorrornak lehet elkönyvelni még ha fáj is az igazság.
7/10
danek87 2020 okt. 16. - 14:03:13 7/10
(347/386)
Na szóval, mint már korábban írtam ez a film erősen túlértékelt ezzel a pontszámmal,dehát port-on ezen nem lepődők meg,vannak itt irdatlan túlértékelt szarok (Még mindig tudom mit tettél tavaly nyáron,Stay Alive stb) A film úgy kb a feléig valóban zseniális,morális kérdéseket feszeget,a jogrendszer hibáira is próbál rávilágítani,de ahogy haladunk előre a sztoriban egyre nagyobb és zavaróbb logikai lyukak kezdenek tátongani.Pl SPOILERES Ássunk alagutat:és mi van,ha másik börtönbe visznek??Erre gondolt valaki?A magánzárkákat is ellenőrzik,minimum ha bedobják a kaját,ám hősünk minden terve mindig klappol,nem ebédidőben kell szétlőni kocsit,meg robbantgatni ,azonkívül álruhába is simán bármikor ki tud slisszolni neadjisten a városházára ,a város egy távoli pontjára,a derék őrök meg addig úgysem ellenőrzik a celláját.meg ugye 10 éve készült a a rejtett bunker kialakítására a cellák alatt,fúrt faragott ..áhh azt úgysem hallja senki a gépek óriási zaját ..meg ugyan miért kameráznák be egy veszélyes rab magánzárkáját aki szarrá szúrkálta a cellatársát... Nemmááár....SPOILER VÉGE és a pontszámokból ítélve ilyen logikai f*szságok senkit nem érdekelnek,pörög a film,a logikát meg ki nem szarja le...agy nem kell hozzá , mondjuk a rottentomatoes 26%át is túl alacsonynak tartom de ez ahogy itt körbeajnározzák is enyhénszólva túlzás ..valahol a kettő közt van az igazság.