Téma: Transzcendens

1/10
Teréz anyu 2014 aug. 20. - 17:42:49 1/10
(80/140)
SPOILER


Megõrülök a tipikus hibáktól...a gép mindent lát, de ugyanakkor egy csomó dolgot nem látott, holott a szabad ég alatt kavarásztak az "ellenállók" stb...a végén is suttyomban akarták neki berakni a vírust, aztán még is elárulták neki, hogy vírus van a csajban...tudom, hogy nem ez a film lényege, de élvezhetõbbé tehetnék logikai gixerek nélkül.
1/10
Teréz anyu 2014 aug. 20. - 17:40:28 1/10
(79/140)
Iszonyúan unalmas, ergya, semmit nem adott számomra 119 percen át.
8/10
Front3r 2014 aug. 20. - 13:09:29 8/10
(78/140)
Nem volt rossz a film.

SPOILER!!!!
Csak azt nem értem, hogy miért kellett ennek az intelligenciának ellene menni, ha az jót akart minden mozzanatával?
A gonoszok motivációját teljes hülyeségnek tartottam, hogy meg akarták állítani. Ezzel az erõvel mindegyik kizavartam volna a pusztába egy botot adva a kezükbe meztelenül, hogy tessék éljetek így, ha ez jó nektek! Mert azt látom, hogy a fejlõdést egyáltalán nem támogatják, sõt ellene vannak. Az meg hogy félnek, az röhejes. Inkább izgalmas ez a dolog, hogy egy szuper-intelligencia veszi át a hatalmat.
Nekem nagyon tetszett Depp eszméje, gondolkodás módja.
A film vége annyiból kiábrándító volt, hogy tudtak írni egy vírust, ami mégis betett ennek az intelligenciának.... ez hülyeség volt, egyértelmûen a vírusnak nem szabadott volna mûködnie, hisz ezt a technológiát az emberek nem érték el. Na mindegy.
Bár a végén mintha maradt volna még valami Depp-bõl? Ez rejtély...maximum akkor tudjuk meg, ha lesz 2. része.
10/10
chaplin 2014 aug. 13. - 19:13:22 10/10
(77/140)
Zseniális! Végre nem szúrták el ezt a témát!
A visszacsatolás is pont a helyén volt!
10/10
dina49 2014 aug. 05. - 22:34:11 10/10
(76/140)
Úgy érzem, azok a sci-fi rajongók csalódtak leginkább, akik egy akció-sci-fit vártak és egy sci-finek álcázott romantikus filmet kaptak. Mert szerintem ez egy romantikus sci-fi. Ami valljuk meg, ritka, mint a fehér holló. Aki inkább hajlik a sci-fi felé, mint a romantika felé, annak ez egy sz*r. Nekem pedig, bevallom 10/10. Annak ellenére megnéztem, hogy nem szeretem a sci-fit.
6/10
kobax 2014 aug. 05. - 16:24:32 6/10
(75/140)
Iszonyatosan sablonos film, furcsa, értelmezhetetlen végkifejlettel.
Egyszer nézhetõ, ha eltekintünk a végétõl.
A színészek nagyon jól játszanak, de ebbõl a sztoriból õk sem tudtak többek kihozni.
6/10
Raschy 2014 aug. 03. - 11:20:52 Előzmény szubjektív
(74/140)
Abból derül ki, hogy tényleg csak jobbá akarta tenni a világot, hogy a végén megöli magát. Ez a tipikus megoldhatatlan helyzet a végén, ha gonosz nem öli meg magát és emiatt rossz lesz, ha jó akkor megöli magát, de feleslegesen, mert hogy jó volt igazából.
Ottofan1 2014 júl. 24. - 16:34:35
(73/140)
Hát, én eléggé vártam ezt a filmet.
Az alapsztori nagyon tetszett, a trailer fantasztikus volt, azt hittem, hogy ez lesz az idei Eredet, hogy összetett ,eredeti, csavaros, akciódús, elgondolkodtató, filozofikus, szórakoztató mestermûvet fogok látni. A rendezõ, a történet, meg az, hogy ekkora színészek játszanak benne mind biztató jel volt.
Mikor kijöttek az elsõ kritikák, meglepõdtem, és nem értettem, hogy mi lehet rossz a filmben.
A rossz kritikák ellenére beültem a moziba, mert hát a filmet nagyon vártam, meg hát kíváncsi voltam, hogy miért olyan rossz. A film felében kezdtem rájönni.
Nos, a film rendezése nagyon jó, a színészek elég jók, az operatõri munka elképesztõ, az akció jelentek is rendben vannak, az alapsztori merész és eredeti. De hát akkor miért rossz?
Azért, mert a forgatókönyv ELKÉPESZTÕEN KATASZTRÓFÁLISAN EPIKUSAN SZAR!!!
A 2012 balck list-re felkerült, a stúdiók harcoltak érte milliókért vették meg, de, hogy mit láttak benne azt nem tudom.
Az igazat megvallva elég jól indul, de utána akkora szerencsétlen baromság lesz az egészbõl, hogy az valami elképesztõ, egy ilyen alapötletbõl csináltak egy B-kategóriás akciófilmet. Rendben, az egyik elvárásom volt, hogy legyen benne akció, de kb. olyan mint az eredetben, hogy ne azon legyen a hangsúly, de mégse mennyen a történet rovására. A színészek ahhoz képest, hogy semmi karakterük nincs elég jól színészkednek, ha kivennénk a színészeket sablonokat kapnánk: az FBI ügynök, a feleség, aggódó, vívódó jóbarát stb....
Az Index-es kritikában olvastam, hogy a film kezdetének akkor volna értelme, ha a film még tartogatna valami csavart, de semmi. Ezzel maximálisan egyetértek.
Az év egyik legnagyobb csalódása.
k11zoltan 2014 júl. 11. - 23:16:24
(72/140)
Nem volt rossz film. Igaz túlságosan jó sem.
1/10
kistejes23 2014 júl. 11. - 10:09:55 1/10
(71/140)
úristen de unalmas! 30 percig bírtam.... Ismét egy olyn film amit a szinészekkel akarnak eladni de lehet kidobni az ilyeneket az ablakon. Szerintem (és mások szerint is) a történet a lényeg és nem a sztárok. a sztárok maradjanak csak eszközök a filmben! szép napot !
greeen 2014 júl. 10. - 04:14:35 Előzmény szubjektív
(70/140)
Természetesen azért mert te ezt látod a filmben és így gondolod ez nem jelenti azt, hogy így is van.De nem is kell ezt indokolni, hisz a neved erre a legjobb választás, hisz csakis szubjektív módon látod, ezért közel sem biztos hogy a véleményed a valóságot tükrözi. Mert ugyanis a szubjektív szemléletmód elfogultságot, a saját érzésvilágodat jelenti. Ezzel nincs is gond, de azzal igen ha megakarod nekem mondani, hogy a saját szemléletmódod a mérvadó. Sokkal jobb ha azt is figyelembe veszed, hogy a rendezõ mit akart sugallni. Az pedig erõsen felülírja azt, amit te akarsz belelátni, vagy esetleg nem akarsz meglátni a filmben.A rendezõ saját maga nyilatkozta azt amit mondtam. és azt amit vartyogsz innentõl kezdve súlytalan. Idézem Wally Pfister-t az áprilisi vox magazinban közreadott interjúból. "A Transzcendens inkább egy sci-fi mozi, némi akcióval, míg a Terminátor-mozik inkább akciófilmek, némi sci-fi körítéssel. Maga a Skynet is egy teljesen más entitás. A mi filmünk kiindulópontja az, hogy egy ember agya és lelke kerül be egy számítógépbe, míg a Skynet egy önálló életre kelõ gép, ami mindent kontrollálni akar." Érted amit mond a rendezõ? A rendezõ aki a filmet megcsinálja vagyis megalkotta kifejezetten ezt a szemléletmódot vette alapul. Az ember agya és lelke... Érted amit mond? Hahó a rendezõ mondja...:) Hogy értsd amit mondok Te írsz egy verset és azzal a céllal írod a verset hogy a jelentése tükrözze egy gondolatodat. Van aki megérti és jól értelmezi és van aki nem. Ezek szerint én jól értelmeztem a rendezõ mondandóját te pedig nem. Innentõl kezdve a te szubjektív szemléleted kimondottan torz ahhoz képest amit a rendezõ akart neked elmondani. Semmi baj, hisz a film nem akarja megerõszakolni a szemléletmódodat, csak a gond ott van, hogy a kritikádat innentõl neki címezd és ne nekem hehe...
G00se 2014 júl. 08. - 15:56:16
(69/140)
A legnagyobb baja a filmnek, vagy talán az egyetlen baja, hogy én nem értettem. Nem vagyok egy okos ember, de JFK 3 óráját végig tudtam követni, akkor talán ennek is mennie kellett volna, azonban mikor nanotechnológiáról kezdtek el beszélni leragadtam, talán egyszerûbben kellett volna ezt a jó sztorit elmagyarázni és akkor egy korrekt film készülhetett volna el. Ugyanis szerintem a színészek és a rendezés hibátlan.
1/10
offtopic
Teréz anyu 2014 júl. 07. - 22:48:19 1/10
(68/140)
ja, jó.
4/10
szubjektív 2014 júl. 07. - 22:43:29 4/10 Előzmény Teréz anyu
(67/140)
Tévedésbõl, rosszat nyomtam, bocs.
6/10
lizalm 2014 júl. 07. - 13:51:29 6/10
(66/140)
Egyszer meg lehet nézni, érdekes is lehetett volna,a témája miatt,de nem lett az...elhúzták, elnyúzták. Volt hangulata, mondjuk, ez fontos egy filmnél.
1/10
offtopic
Teréz anyu 2014 júl. 06. - 21:56:51 1/10
(65/140)
Miért nekem írod?
4/10
szubjektív 2014 júl. 06. - 19:40:25 4/10
(64/140)
Csak még egy dolog: Valaki írta lentebb, hogy milyen nagyszerû, hogy a karakterek fejlõdtek.
Ezt egy olyan film esetében kijelenteni, amiben nincs egy, azaz egy darab karakter sem, csak bedobált szereplõk, igazán hatalmas megállapítás :))))
4/10
szubjektív 2014 júl. 06. - 19:36:49 4/10 Előzmény greeen
(63/140)
SPOILER


A film semmit nem sugall ezügyben.
A pofa meghal, a tudata meg átmentõdik a rendszerbe. Na persze épp akkor hal meg, mikor átment minden adat... Nincs erre semmi utalás. Ha csodálatos módon felépült volna, akkor is átmenthette volna a tudatát, legalábbis semmi nem utal az ellenkezõjére. Az egész film nagyon rossz, de ami a halál körül zajlik, az egyszerûen röhejes.A majom elõzmény is haláli volt. Az új Depp ugye elõször írásban kommunikál, csak késõbb csinálja magát meg a jóképû Deppnek és kezd el folyamatosan szövegelni. Akkor szegény majom hogy visított az áttöltött tudatával?? :) Na jó, kb. minden mozzanata a filmnek ilyen röhejes.
Egyébként meg senkit nem vértezett fel öngyógyítási képességgel, hanem a tudat uralma alá gyûrt személyeket gyógyította meg.

Egyetlen érdekes dolog lehetett volna ebben a történetben: hogy mit kezd azzal az emberiség, vagy emberek egy csoportja, hogy létrejön egy mesterséges szuper intelligencia, ami minden fizikai sérülést, hibát meg tud gyógyítani, de elveszi a személyiségét az embernek. Engem pl. régóta foglalkoztat ez a gondolat, hogy milyen világ lenne az, ahol mindenkit boldoggá tennének, de elvész a személyiséged, a saját tudatod. Persze errõl már sok érdekes mû született, vegyük csak a Szép új világot. (Ez egy könyv, ha valaki nem ismerné)Persze az egy hatalmas alkotás, nem is várok én ilyesmit egy filmtõl alapvetõen, de ahogy ebben a filmben a lényegi kérdést kezelték, illetve hát egyáltalán nem kezelték, az az ultragagyi kategória.

Úgy szeretem, mikor belelátnak a filmbe a nézõk olyat, ami nincs benne, de azt hiszik, hogy igen:))
Te pl. ezzel a "A gép nem akart fegyvereket gyártani, nem akart mindenkinek az agyába belemászni.Csupán abból a szegregált környezetbõl irányítva akarta néhány "módosított" ember segítségével a világot jobbá tenni." szövegeddel ezt tökéletesen hoztad. A filmbõl teljesen világos, hogy nem csak bele akart mászni a tudatukba, hanem konkrétan átvette az irányítást bennük, tehát ez nem igaz. Azt meg, hogy mit akart nem tudhatod, mivel ez egy ostoba filmecske:) Ha valamit akart, akkor önmagát védeni, de ez is már túl nagy gondolat ehhez a bugyuta filmecskéhez.
4/10
szubjektív 2014 júl. 06. - 19:15:25 4/10 Előzmény Teréz anyu
(62/140)
Ez a film egy marhaság. Eltékozolt idõ volt az életembõl. Van egy alapvetõen érdekes ötlet, amivel ez égegyadta világon semmit nem tudnak a készítõk kezdeni. Zavaros és logikátlan az egész, nincs normális történetvezetése, a forgatókönyv egy kalap szar.

SPOILER lehet


Ráadásul ijesztõ és nyugtalanító a maga végtelenül ostoba módján. Jön a Depp bácsi szuperagyával megfejelt transzcendens szupertudat és átveszi minden felett az uralmat, jujj, de félelmetes!!! Elõször még a robotdrótocskákkal kell behatolni valakibe, aztán már elég lesz az is hogy valami izékék jönnek alulról meg felülrõl, és jajjjjj mindenkinek!!!! Ennél még a Mézga család kalandjai is meggyõzõbbek, könyörgöm!

Inkább csináltak volna egy jó kis vígjátékot: Depp sajnálatosan a sugárfertõzött golyóbis által elhalálozik, majd a szuperagyával a tõzsdén szereznek egy csomó pénzt, Depp bácsi újraalkotja magát és élnek, mint Marci hevesen a kedves nejével, aki egyébként olyan bávatagon alakította a szerepét, hogy már azt rossz volt nézni.
Hogy vállalhatott egy ilyen zs kategóriás szarban Morgan Freeman szerepet???

A vége legalább olyan idiótára sikeredett, mint az egész hóbelevanc, ha nem még inkább.
1/10
Teréz anyu 2014 júl. 03. - 07:31:16 1/10
(61/140)
Modern Frankenstein