Téma: Transzcendens

4/10
m3246 2014 ápr. 17. - 22:48:25 4/10
(20/140)
Már megint azon "szerencsések" közé tartoztunk, akik nyertek jegyet a filmre a premier napjára... mostanában ránk jár a rúd, múltkor a Három nap a halálig-ot kellett végigszenvedni, most csak egy kicsit volt jobb a helyzetünk... Elõzetesben Johnny Depp nálam bõven dobogós a legelviselhetetlenebb színészek között, de azt is meg merem kockáztatni, hogy elviszi az aranyat és ismét hozta a formáját :) Innentõl egy kicsit azért muszáj spoilereznem, mert ez a film egyszerûen szörnyen buta és a nézõt is annak nézik a készítõik... Elõször is ha valakinek a tudatát feltöltjük az internetre nem lesz szuper okos :)és még csak mesterséges intelligencia sem :) Aztán, ha már ez sikerül akkor a kormány és a hadsereg természetesen vígan nézi éveken keresztül, hogy egy elme átvegye a hatalmat a Földön :) tulajdonképpen nem is esik szó sem a kormányról sem a hadseregrõl, hanem kiscsoportos foglalkozásban a helyi infós szakkör a semmibõl verbuvált kommandósokkal felvértezve csap össze az azóta annyira szuperokossá váló elmével, aki nanotechnikával saját testet épített magának :) Ja és a végén ezt az évek óta hiper-szuper elmét valami 5-10 évvel azelõtt gányolt vírussal egyszerûen kinyírják... Hozzátenném a film annyira unalmas, hogy végigásítoztam és mostanában nem erõltetik meg magukat szinkronkészítõk se, bár ilyen filmért kár is... Moziba ne menj el megnézni, de ha annyira kíváncsi vagy pár hónap múlva töltsd le és nézd meg, lehetõleg angolul úgy hátha jobb egy picit... 4/10
Moz-art 2014 ápr. 17. - 22:39:24
(19/140)
Percekkel ezelõtt láttam, és azt kell hogy mondjam összességében remek film.
Az alapötlet, az elgondolás jó, az ember -jó magam is- elgondolkodik dolgokon, a jövõn nézés közben, talán még jobb is hogy volt erre alkalom a film közben. Ellenben a megvalósítás.. Tele volt klisékkel és olyan logikátlan fordulatokkal -az-az érzésem volt, mintha sok jelenetet kivágtak volna- hogy két kezemen nem tudnám összeszámolni.
Számos kritika a tudományos oldal hiányosságait rótta fel, hogyan töltötték fel a hálóra stb. ugyanis többé-kevésbé sci-firõl beszélünk, de a film szvsz nem is erre helyezte a hangsúlyt annál inkább a feszültségkeltésre, az akcióra, a drámára mi lenne ha ez a közeljövõben megvalósulna.
Sokkal többet kilehetett volna hozni a történetbõl, fõleg hogy 2 óra játékidõrõl beszélünk.
6/10
lipgloss 2014 ápr. 17. - 21:36:06 6/10
(18/140)
Ma láttam a filmet, hát én is többre számítottam. Az alap ötlet jó volt, ezekbõl ki lehet(ett volna) hozni 1 látványos, feszültséggel teli izgalmas filmet, de ez most nem sikerült. Néhol unalmassá vált, és egyáltalán nem váltott ki belõlem semmiféle izgalmat/aggodalmat a jövõre nézve. 1x nézõs.
videodrome0808 2014 ápr. 17. - 14:55:59
(17/140)
Sajnálom, nekem ez szánalmas volt.
10/10
Mayborn 2014 ápr. 17. - 14:45:20 10/10
(16/140)
Pont olyan filmeket hoztok fel példának, amik a maguk kategóriájában a legjobbak. :D (Wall street, Mátrix).
Szóval én örülök, ha akár csak meg is közelíti ezeket.
Az meg, hogy más kategória az operatõr, és maradjon meg annál, szintúgy nem igaz.
Nézzük meg akár a színészekbõl rendezõkké (is) vált embereket.
Pl. Clint Eastwood, Ben Affleck... szóval ez se jelent semmit.
4/10
vjúská 2014 ápr. 17. - 11:04:25 4/10
(15/140)
Tegnap este láttam a filmet és sajnos elég nagyot csalódtam.

Sokkal több mindent kihozhattak volna ebbõl a témából. Valahogy nem jött át a feszültség, ennek az egész MI-nek a veszélyes oldala úgy érzem nem lett kellõképpen bemutatva.

Aki látta a trailert kb. látta az egész filmet.

:(
Pikacsu 2014 ápr. 17. - 10:07:15
(14/140)
A trailer nem tetszett, nem tudom elképzelni, hogy ez a film bármiféle transzcendes élményt nyújtana.

Lényegében a terminátor és a mátrix volt ennek a számítógépes dolognak a csúcsa. Elõtte több b,c kategóriás film volt ilyesmi.

A legrosszabb, ha majd valami emléket inót akarnak neki pótolni, és üres rohangálással fog telni sivár vidéken.
És bekell jutniuk valahova, hogy ezt feltölthessék.

Nincs ok feltételezni, hogy valami igényes, akciódús,sci-fi dús szórakozás lenne. Ezt a trailer, a plakát, a történet leírása elmondta. Csak tévedés lehet ha ez a film jó. Vagyis inkább csoda.
demeter1948 2014 ápr. 17. - 08:25:55
(13/140)
Hahó !
Bírom ezt a sok sületlenséget,amit összehordtok !
Mielõtt a sok észtõl felrobbanna a buksitok,meg kéne nézni a filmet.Aztán karattyolhattok !
demobacsi
somber 2014 ápr. 16. - 20:48:44 Előzmény MaxwellRobinson
(12/140)
Halkan jegyezném meg, hogy az, hogy megmarad a Mátrix szintjén, azt jelentené, hogy minden idõk egyik legnagyobb kult filmjével vetekedne a Transzcendens... Különben is, egy sci-fitõl ne várjunk a Wall Street farkasával vetekedõ tanmesét, könyörgöm, mert az olyan nagyon ritka. Ahogy korábban említették, a film rendezõje nem más, mint Chris Nolan operatõre, legalábbis az volt. Szerintem semmiféle lépcsõfokokat nem ugrott át a pali, az egyik legnagyobb mellett dolgozott több filmben is, annál jobb tanuló évek nem nagyon kellenek, szóval meglátjuk, mi sül ki belõle, én nagyon várom.
MaxwellRobinson 2014 ápr. 16. - 15:16:38
(11/140)
Igazad van, ha olyan lesz, mint A Wall Street farkasa, akkor igazán érdemes lesz nézni, mert minõségi, látványos, szórakoztató, s ami a legfontosabb, hogy rengeteg tanulságot tartalmaz. Az utóbbi évek egyik legjobb (tan)filmje.

Félõ, hogy meg sem fogja közelíteni, hanem megmarad valahol a Mátrix szintjén. Az pedig nagy baj.
offtopic
szamóca67 2014 ápr. 16. - 12:52:58 Előzmény Mayborn
(10/140)
Tehát a terminátor nem scifi. Hmm. Akkor mégis milyen kategória?
4/10
vjúská 2014 ápr. 16. - 11:27:04 4/10
(9/140)
Hû, de várom már

:)
10/10
Mayborn 2014 ápr. 12. - 18:24:22 10/10
(8/140)
Kid Cudi: nem igazán tudom követni a logikád. Azért, mert inkább sci-fi, mint Terminator, akkor már nem várós?
Szerintem meg végre egy olyan sci-fit várhatunk ennek köszönhetõen, ami végre nem egy tömeg sablonos semmi.
Christopher Nolan producere a rendezõ, aki nem mellesleg ugye ott tevékenykedett az összes Nolan filmnél (Inception, Batman 1-2-3 stb). Szóval szerintem baromi várós és ütõs lesz. De akinek a Twilight típusú szutykok jönnek be, hát, az akkor inkább ezt meg se nézze...
_Freddy_ 2014 ápr. 09. - 13:15:00
(7/140)
https://www.youtube.com/watch?v=ysR8y34BXek ---->official trailer 2

+ egy poszter
_Freddy_ 2014 ápr. 09. - 13:12:25
(6/140)
kybuck 2014 márc. 30. - 05:02:52
(5/140)
A Szellem a gépben és A fûnyíró ember címû B-filmek ugranak be egybõl, de nyilván a Mátrix-al és a Terminatorral is lehet majd párhuzamot találni, meg még néhány filmmel.
cellasto 2014 márc. 21. - 21:27:22
(4/140)
johnny depp sci-fi filmben?
érdekes,ezt lehet megnézem :)
Mozi fan 2014 jan. 25. - 18:52:27
(3/140)
Dr. Will Caster (Johnny Depp) a mesterséges intelligencia legelismertebb szakértõje, egy olyan gép létrehozásán dolgozik, amely ötvözi a világ összes tudását az emberi érzelmek teljes skálájával. Elsõ számú ellensége a technológia-ellenes csoportoknak, akik meg akarják állítani. Bármi áron. Caster tökéletes tesztalanyává válik az általa fejlesztett gépnek. Tudata a gépben él tovább…


http://youtu.be/ZkYv4xLn3P8
Sonic8 2013 dec. 19. - 20:35:22 Előzmény _Freddy_
(2/140)
Dr. Will Caster (Depp) egy mesterséges intelligenciával foglalkozó kutatócsoport feje egy olyan gépen dolgozik, ami ismeri az összes emberi érzelmet. Tudományos áttörései híressé tették a doktort, ugyanakkor ellenségeket is szerzett velük. Egy csoport kimondottan rossz szemmel nézi az m.i.-kutatásban elért eredményeit, képesek mindent megtenni azért, hogy megállítsák. Egy idõ után Will annyira része lesz munkájának, megszállottja lesz a tudásnak és az ezzel járó hatalomnak, hogy félõ, hogy a végére már senki nem fogja tudni megállítani. Fõbb szerepekben Johnny Depp, Paul Bettany, Rebecca Hall, Kate Mara, Cillian Murphy, Clifton Collins, Jr. és Morgan Freeman. A film Wally Pfister rendezésében 2014. április 18-án mutatkozik be külföldön.

TEASER TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=WHOB49JzbLw

POSTER:
offtopic
_Freddy_ 2013 nov. 08. - 07:32:01
(1/140)
Szuperszámítógépes téma lesz, egy embert vesznek célba aki az egészet kitalálta.