Téma: Tükörálarc

7/10
Dorottya Dékány 2020 jan. 28. - 19:24:24 7/10
(28/28)
Nem lesz a kedvenc filmem,de úgy összességében aranyos, főleg a vége, talán lázadó korban lévő tiniknek ajánlanám leginkább megnézésre.
8/10
steelprophet 2018 jan. 02. - 17:11:28 8/10
(27/28)
Érdekes látványvilágú film. Szürreális mint állat...
SallaiT 2016 dec. 23. - 18:41:35
(26/28)
Sokan tévedésben vannak a filmmel kapcsolatban, ahogy lentebb olvasom. Ez nem Neil Gaiman filmje. Hanem Dave McKean mûve. Õt kérték fel, Neil puszta szívjóságból vállalta a forgatókönyvet. Nagyon alacsony volt a költségvetés és több, mint egy évig az is kétséges volt, hogy valaha leforgatják. Végül összejött és a Sundance fesztiválon be is mutatták. Dave rettegett attól, mit szólnak a filmhez, hisz hiába 18 hónapnyi kemény munka, nélkülözés, lapátolás friss diplomás grafikusokkal, animátorokkal, mégsem volt igazán elégedett. Fõleg, miután levetítette a stábnak. Legszívesebben forgatott volna egy újat. Aztán Neil látta az elsõ bemutató elõtti vetítés vendégein a reakciókat. Nem sok rendezõt, forgatókönyvírót kérnek meg a nézõk, hogy írják alá végtagjaikat. :D És bár nem lett a fesztivál csodája a film, nekik ennyi elég volt.
1/10
nikato 2015 márc. 22. - 13:05:28 1/10
(25/28)
Kegyetlenül rossz film, sorry!!!!!!!!!!!!!!!!
agarik 2012 okt. 13. - 21:39:08
(24/28)
Hm, Neil Gaiman filmvásznon.

Se több, se kevesebb.
eszterlikesrain 2012 ápr. 21. - 20:11:31
(23/28)
Dave McKean cd-borítóiról, emberábrázolásáról:
http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2012/04/embertprobalo-dave-mckean.html
silimarin 2012 ápr. 16. - 10:21:28
(22/28)
Ám kiderült,hogy nincs Fem3-am:))
silimarin 2012 ápr. 14. - 18:04:42
(21/28)
Basszus,én nem akartam ma filmet nézni,de ezek az egymásnak feszülõ vélemények teljesen felcsigáztak...
moxika 2012 márc. 16. - 09:32:54
(20/28)
Szerintem a hozzászólások éppen azért jók és kellenek, hogy ki ki leírja mit gondol egy filmrõl. Aki elolvassa a hozzászólásokat, esetleg ezek alapján (vagy nem) eldönti, hogy megnézi vagy sem. Ha pedig megnézte, akkor esetleg kíváncsi arra, hogy mások mit gondolnak. Éppen ezért sosem értettem, hogy miért kell a kommenteket kommentálni? Különbözõek vagyunk. Én nem szeretem a piros színt az öltözködésben, de elismerem, hogy sokaknak jól áll és elfogadom, hogy szeretik. Hát tessék már békén hagyni egymást!!!! Mindenkinek jogában áll itt magasztalni és szapulni a filmeket. Nagyon idegesítõ folyton azt olvasni (és persze ennek semmi köze a filmhez, pedig arról olvasnék több kommentet), hogy egyesek képtelenek elfogadni mások véleményét. Aki a félautomatát kedveli, még nem hülyébb a többieknél, de az sem okosabb a többitõl, akinek a Tükörálarc tetszett. Tessék már felnõni! (vagy valami szapulós, anyázós fórumot keresni)
10/10
Istimester 2011 aug. 05. - 10:35:20 10/10 Előzmény hápi a gangesz partján
(19/28)
remek film! most néztem :D
1/10
hápi a gangesz partján 2010 aug. 25. - 15:29:18 1/10
(18/28)
Neil Gaimanes filmet, ilyen rossz látványvilággal megcsinálni megbocsáthatatlan. Nincs is túl nagy híre ennek a filmnek, nem véletlen. Nézhetetlen. Az író tipikus misztikus világ érzete sincs sehol.
offtopic
Cressida Beau Pre 2010 júl. 02. - 21:59:52
(17/28)
Szeretem. (L)
Kobura Phanan 2010 márc. 26. - 23:26:40 Előzmény Doktor Kotász
(16/28)
Tisztelt Dr. Kotász!

Semmiben nem értek egyet az álláspontjával a Tükörálarc c. film kommentárjából.
Ha minden filmet szellemileg sérült és labilis állapotú nézõkhöz viszonyítanánk, nem lenne Mátrix (összeesküvés elmélet) nem lenne Titkos Ablak (Tudathasadásos) csak hogy többet ne soroljak...

A dolog lényege az, hogy Ez a film nem az "átlagos emberek-nek" készült, hanem azoknak, akik mernek elgondolkozni a film valós értelmén, nem pedig arra koncentrálnának, hogy mily' esztelen a látvány világ, és hol marad a vér meg a félautómata.

Én mindenesetre ajánlani fogom a filmet az ismerõseimnek... és igazán sajnálom, hogy Ön "átlagos" vagy csupán mentálisan instabil szemmel képes kritizálni egy remekmûvet. De ez már fórum téma....

Ez vonatkozik a többi objektívan kritizálni próbálóknak is :)

További szép estét.
khata76 2010 febr. 13. - 17:55:11
(15/28)
Szerintem különleges film, persze megértem, hogy a "populáris" ízlésû népeknek nem tetszik, õk nézzenek aksönfilmet.
Mese92 2009 okt. 05. - 13:39:12
(14/28)
Nagyon jó film, a rendezés, (a látványa döbbenetes)a színészek, a karakterek. A mondatai idézhetõek és néhány dolog hihetetlenül ötletes (pl. a könyvek viselkedése). Érdekes, hogy egy másik filmbõl, a Fantasztikus Labirintusból mennyi minden kacsint vissza: egyes hátterek, és zenék, a fényben megcsillanó por. Ennek az oka, hogy Jim Henson keze ebben is benne volt.
Csak az a furcsa, hogy ha a valódi életbe vágyott, akkor miért nem valósabb dolgokat rajzolt szfinxek és egyéb furcsaság helyett? Nagyon sok mindenrõl szól ez a film és szerintem sok igazság van benne. Nálam 10/9
lumiere 2009 aug. 30. - 13:00:01
(13/28)
Óóóóóó! Ennek a filmnek az írója Neil Gaiman? Akkor mindenképpen megnézem...:)
offtopic
Cressida Beau Pre 2009 aug. 06. - 02:37:12 Előzmény Doktor Kotász
(12/28)
Mond neked valamit az, hogy E.T.A. Hoffman: Az arany virágcserép? Az sem több egy drogos illúziónál, mégis szépirodalmi mûvé fejlõdött. :) Egyébként egy olyan embernek eleve nem ajánlanám ezt a filmet, aki arra hivatkozik, hogy egy "normális" embernek milyen unalmas végigülnie ezt a "drogos illúziót".
balalajka 2009 jún. 16. - 16:48:12
(11/28)
Miután megnéztem egy életre megjegyeztem, mert ez volt életem legrosszabb filmje! Addig soha nem lettám még ilyen "Istentõl elrugaszkodott" ökörséget! A látványvilág annyira gáz, hogy végig a hányinger kerülgetett azoktól a fából faragott izéktõl meg kitudja még mik akartak azok lenni...jaaajjj!
10/10
Endyl 2009 ápr. 24. - 00:12:31 10/10
(10/28)
Már az elõzetes láttán beleszerettem ebbe a filmbe, azóta kétszer néztem meg, és minden bizonnyal még leglább ennyiszer meg is fogom.
A látványvilág óriási, magávalragadó, a mondanivalóhoz passzolóan szürreális.
Ez a mondanivaló pedig nem egy tanulság, egy ex-catedra kijelentés (szerencsére), hanem sokkal árnyaltabb összefüggések érzékeltetése, amiket vagy felfedezünk a saját életünkben, vagy nem... nem muszáj nyitott szemmel járni ugyebár :)

Aki meg kb a film felénél kapcsolódik be, annak nem csoda, hogy értelmetlen hülyeségnek tûnik... Egy félbehagyott mondatnak sincs értelme szövegkörnyezet nélkül.
mókuska00 2008 dec. 16. - 15:50:51
(9/28)
Az alapsztori nem igazán esett le...most a két csajszi helyet cserélt, vagy csak az egyik lány megosztott lelkivilágának álombeli szüleménye volt a másik? Kicsit keveredett a két megoldás, a látványvilág tetszett, én szeretem a (kissé beteg)szürreális filmeket.