Téma: Végjáték

tea477 2016 okt. 08. - 23:37:52
(17/17)
Okoska! Elõször is a kikeresik egybe és nem külön írandó, tudod, igekötõ az ige elõtt stb. stb. A magyar nem az erõsséged! A cím pedig sokszor fantázia szüleménye és inkább a hangulatát tükrözi a filmnek mintsem fordítás lenne. Honnan veszed, hogy fordítani kellene a címet? Te úgyis tökéletesen érted angolul, ahogy olvasom. Mellesleg a passió valaminek a végére utal, nézz utána, mielõtt utálkozol.
Unbekannt ~ Benutzer 2016 aug. 16. - 21:44:27
(16/17)
vicces hogy ez a passion play + az ender's game mind2nek végjáték a neve mikor az enders game még jól is van fordítva hogy végjáték de a passion play az játszunk passiót vagyis passió játék mert a passion az semmiképp nem jelent game szót meg ender szót sem gratulálok a fordítóknak minthacsak google fordítót használtak volna ja tényleg mert azt is szokták mert sose úgy mondják be a címet ahogy az le van írva vagyis sose a lefordított szöveget mondják be hanem ki keresik a google fordítóból mert ennyi nyelvtudásuk sincs csak 1 példa Jumper Hipervándor mikor a Jumper ugrót jelent xD gratulálok a címfordító köcsögöknek megtévesztés felsõfokon hogy 2 filmnek úgyan az a magyar neve engem simán megtévesztett mert én az enders game-re gondoltam egybõl mikor megláttam h végjáték mindenestre a cím felolvasóknak 1 be perlést megérne hogy beperljék õket a rossz magyar címadás miatt! xD
mapk 2016 aug. 14. - 22:49:05
(15/17)
Nekem ez tetszett. Rengeteg mindenbe bele lehetne kötni, tényleg, de ha egyszer bejönnek a szárnyasok! :D
aser10 2016 jún. 13. - 11:11:17
(14/17)
Szerintem be fogja pótolni a MTVA. Én is nagyon vártam, fõleg Mickey Rourke (õskedvenc) miatt, de most látom atyám, hogy a világ egyik (ha nem a) legjobb mûvészfilmes operatõre fényképezte, õ pedig szar filmhez nem adja nevét. A soundtrack-ben is nem akármilyen jazz zenészek vettek részt. Újra várom, kedves MTVA!
Xxy92 2016 jún. 12. - 22:36:44
(13/17)
Úgy tûnik, ezt nem fogja már leadni a Duna tv. Mert a túraautó-verseny az igazán fontos!! Fõleg be sem jelentett mûsorváltozás árán. És nyilván az értékes film sínyli meg, mialatt megy a propagandarizsa az M1-en.

SZÁNALMAS AZ MTVA!!!
10/10
kukulec 2013 márc. 09. - 09:12:21 10/10
(12/17)
aki szeretné megnézni, nyugodtan tegye meg, ennél bõven vannak gyengébb filmek. a film nem egy adrenalinbomba, de a színészi teljesítmény kellemes meglepetésként ért. Megan Fox talán elõször lépett túl a dögös, szexi karakterén, Mickey Rourke meg az elég hanyagul felvázolt alakhoz is hozzátesz valamit.
(a filmet valahol 6 és 7 pont közé lõném be, de miután láttam, hogy megy a lepontozás, így kénytelen voltam kompenzálni.)
Kiccike 2013 febr. 28. - 07:26:37
(11/17)
Leírás alapján nekem a Vizet az elefántnak c. film jutott eszembe...
debut27 2012 aug. 09. - 20:11:40
(10/17)
Hihetetlenül unalmas vontatott.Cselekmény+Izgalom+Színészi játék=NULLA!!!
1/10
offtopic
zz76zz 2012 máj. 24. - 10:30:21 1/10 Előzmény convar
(9/17)
Ha kellõen kicsiny részecskére bontunk mindent, akkor nagyon sok hasonlóságot vélhetünk felfedezni, de ez csak a különbözõségek még nagyobb számára utal :D
7/10
convar 2012 máj. 09. - 02:45:38 7/10 Előzmény zz76zz
(8/17)
Sztem se több :D

Ja de: van egy összekötõ láncsszem: Mickey Rourke. Mondjuk ettõl se lesz hasonlóbb a két film :D

Komolyra fordítva, talán a Bruce Willis-Jessica Alba Mickey Rourke-Megan Fox párhuzamra gondolt. Hiszen mind a két filmben van egy hasonló alapfelállás: van egy ipse aki meg akar menteni a fõgenyótól egy fiatal, törékeny lányt, tehát a védelmébe veszi.

Bár a stílus akkor is merõben más, szal... :)
1/10
offtopic
zz76zz 2012 máj. 02. - 09:55:11 1/10 Előzmény convar
(7/17)
mindkettõ amareikai? :D
7/10
convar 2012 febr. 28. - 20:32:30 7/10 Előzmény Robitussin
(6/17)
Mi köze ennek a Sin Cityhez? :D
7/10
convar 2012 febr. 28. - 20:31:40 7/10
(5/17)
Vasárnap éjjel néztem meg, pont az Oscar alatt :D Elkezdtem én nézni a díjátadót, de miután azzal szembesültem hogy Jessica Alba nincs jelen abban meg biztos voltam hogy Woody Allen meg nem is lesz így a továbbiakban nem kötött le :D Gondoltam akkor inkább megnézem néhányukat munka közben, ez a verzió érdekesebbnek tûnt :)

Egész pontosan Mickey Rourkeot, Bill Murrayt és Megan Foxot. Megannal kapcs.ban egyébként most estem át a tûzkeresztségen, ez volt az elsõ film amit láttam tõle. Sztem hozta az elvárhatót, nem rontotta le a filmet a játékával. Viszont mással igencsak feljavította :D Volt is egy kis dejavum a szereplõválasztást illetõen, mivel ekkora kontrasztot utoljára a Macheteben tapasztaltam, már ami a férfi és nõi fõhõs esztétikumát illeti :D (ott: Trejo - Alba, itt Rourke - Fox)

A film egyébként nem rossz, egész hangulatos kis darab. Kicsit meseszerû sztorival, de


SPOILER

a filmvégi csattanó mindent helyretesz :)

SPOILER VÉGE


Az tény hogy kicsit lassú, de sztem akkor sem unalmas. Csak rá kell hangolódni. De érdemes, márcsak Rourke miatt is. Az ilyen elesett, szánni való looser szerepekben mindig parádés.


U.i.: am elképzeltem a forgatásokat hogy mennyire utálhatta Fox azokat a böhöm szárnyakat :D Tudjuk milyen hisztis p.csa :D

U.i. 2: szinkront hagyjátok, Rourké borzalmas, agyoncspja az egészet (most néztem bele egy jutubos szinkronos verzióba).


7/10
1/10
zz76zz 2011 dec. 09. - 08:58:05 1/10 Előzmény Robitussin
(4/17)
a színsziti teccet, de ez csak untatott . . .
7/10
Robitussin 2011 nov. 27. - 23:03:55 7/10 Előzmény zz76zz
(3/17)
Különös hangulatú film, akinek tetszett a Sincity annak ez is tetszett, csak a megfelelõ hangulatban kell hogy találjon!
4/10
alien1976 2011 nov. 14. - 11:54:38 4/10
(2/17)
Erõltetett, nehézkes, néha már - már érdektelenésgbe lökött ez a film, s még a zene sem tudott segíteni rajta.
Ezek ellenére a film alapsztorija nekem tetszett, csak a cselekmény vezetésével voltak gondjaim.
Mickey Rourke szerintem nagyon jól játszott, hozta amit kelle, de sajna ez Bill Murrayról nem mondható el.
Sajna, nekem ez a film nem adta át, azt amirõl akart szólni, amit be akart mutatni.
Röviden : Gyenge lett, sajnos.
1/10
zz76zz 2011 okt. 27. - 16:29:45 1/10
(1/17)
Végjáték a címe és mûvészfilmféle drámafos szerintem a kategória.
Ennyi erõvel aludtam volna inkább ezt a 2 órát.
Nem tudom elhinni, hogy néhány kivillanó testrésszel, meg régi nagy nevekkel azt hiszik, hogy lehet jó filmet csinálni.
Nem, nem és nem lehet történet, zene és valami kicsi ötletesség nélkül mozit csinálni.