Edmond Dantes 2014 okt. 16. - 10:09:20
(3/63)
Nem nézem ezt a mûsort és, most vallomást teszek: n e m vagyok "hitgyülis", de három megállapításom azért lenne:
1) a szomszéd kertje mindig zöldebb...hogy jön ez ide? Így:
2) a te pásztorod "hamis illúzióval hódít" és "manipulál", a te kutyád hamisan ugat, az én pásztorom és az én kutyám viszont jobban ugat/teljesít és tuti h az igazat hirdeti ugyebár?
3) az én nyájam jó nyáj, okos nyáj és/mert jól mozdul egyszerre, jó a "tömegpszichózisa" avagy jól "m e n e t e l" a saját "mankója", olykor BANKÓJA :) segítségével...é r t v e?
Avagy a "vallásos" áhitat pl "civil" köntösben az jó áhítat, mert az "én" áhítatom. Tényleg jobb áhítat?
filoszemitabélus 2014 okt. 15. - 11:09:04
(2/63)
"Az Istent dicsõítõ dalok után Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezetõ lelkésze prédikál és válaszol a nézõk által feltett kérdésekre. Az interaktív mûsorba a nézõk telefonon, sms-ben és e-mailben kapcsolódhatnak be kérdéseikkel, kéréseikkel, megjegyzéseikkel."

Azt hiszem, az én megjegyzéseimet nem tenné Sanyi bá a kirakatba. Akit érdekel a Hitgyüli lényege és mibenléte, annak ajánlom a különben idióta, de jó meglátásokkal rendelkezõ Bartus László könyvét, ami PDF-ben letölthetõ a netrõl: "Fesz van"

Személyes benyomásaim: barátom húgát beszippantotta a Gyüli, megszakított minden egyéb kapcsolatot, barátokkal, rokonokkal, aztán egy szép napon rájött, hogy valami bûzlik Dániában és kiábrándult a szektából. Ott állt egy légüres térben, felégetve maga mögött minden hidat és nem látott más kiutat, beszedett egy csomó altatót.
(szerencsére meg tudták menteni az életét)
Norbert Simon 2014 okt. 14. - 23:58:06
(1/63)
már nagyon hiányzott eme szellemi táplálék....