sofi 72 2015 okt. 19. - 20:53:24 Előzmény kzsolt
(43/63)
Az ehhez hasonló szektás dolgok a rendszerváltás idején ütötték fel a fejüket nálunk. Akkor még el lehetett nézni valakinek, ha 18 évesen belép egy ilyen "közösségbe". Aki viszont 40 éves fejjel a mai információáradat ellenére így nyilatkozik egy "szektáról", az vagy végtelenül jó indulatú, vagy ostoba.
oncogito 2015 okt. 18. - 11:03:49 Előzmény kzsolt
(42/63)
Ez eddig rendben is van. Csak ne kövesd el azt a hibát, hogy belépsz közéjük. Mert a külsõ igazságmáz mögött belül mocskos hazugságok vannak. Arra ne legyél vevõ!
10/10
kzsolt 2015 aug. 25. - 19:06:37 10/10 Előzmény cellasto
(41/63)
Keresztény értékeket hordoz.
Mind a dicséretek, mind az Igehirdetés is pontosan megfelel a Bibliában írtaknak.
Számomra teljesen hiteles és igaz amiket ott közvetítenek.
Kornél Fekete 2015 máj. 14. - 17:56:30 Előzmény cellasto
(40/63)
Végre látni egy olyan felekezetet, ami nem szektáskodik, hanem enged belelátást az összejöveteleikre és kommunikál az emberekkel.
offtopic
cellasto 2015 máj. 11. - 14:17:02
(39/63)
ez ugye csak valami irónia volt részedrõl?
milyen értéket hordoz ez???

http://nagyonciki.blogspot.hu/2010/12/blog-post.html
10/10
sthub 2015 máj. 11. - 13:25:18 10/10
(38/63)
Érdekes színfolt a magyar mûsorpalettán, jó látni, hogy a vilóvilág-bigbrother szennyel szemben van még értékeket képviselõ mûsor.
10/10
spirit2010 2015 máj. 10. - 16:31:32 10/10
(37/63)
Nagyszerû dolog, hogy a médiában rendszeresen, színvonalasan megjelenik a Biblia igazságait, világnézetét hirdetõ keresztény közösség és az emberek tömegei látják és kapnak közérthetõ módon magyarázatot arról, hogyan tanít a Szentírás a mindennapi életrõl és ami még fontosabb az örök életrõl, az Isten és ember kapcsolatáról, hogyan lehet és kell közeledni a Teremtõhöz! Minden dicsõség Istené, gratuláció és elismerés pedig Németh Sándornak és a vele együtt szolgáló gyülekezetnek! ;) :)
1/10
Qksika 2015 ápr. 12. - 12:47:46 1/10
(36/63)
Az egész Vidám vasárnapra tényleg az a legszerencsésebb, ami mondható, hogy "no comment". Ebben minden benne van.
offtopic
Edmond Dantes 2014 dec. 07. - 11:49:54
(35/63)
Nos, ezzel az elegáns igazítással máris elfogadhatóbb a dolog. Egyes szám elsõ személy = saját hitem, saját tulajdonom, nem adom és/de nem is erõltetem másra. Szabad választás: igen, ez az! Egyetértek. És valóban: teljesen bizonyosak szerintem nem lehetünk magunkban, mert egyikünk se tökéletes. Jó út lehet, ismétlem, l e h e t a Jézus felé vezetõ út...vagy más egyéb út. Itt lép be a fent említett szabad választás...ami persze a tévedés lehetõségét/kockázatát is magában hordozza. Ki-ki maga döntse el, melyik útra lép, melyik út biztosabb az Õ (!) számára.
10/10
Máriácska 2014 dec. 06. - 14:48:25 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(34/63)
Kitartok amellett a hitem mellett, hogy JÉZUS az egyetlen igazi út az Atyához. Általa van üdvösségünk, mely akkortól fogva a miénk, amikor Õt a szívünkbe fogadjuk Megváltóként.
A szabad választást Isten mindenkinek meghagyta a szabad akarat által.
Örök élet, vagy örök kárhozat, melyet nem cselekedetek által kapunk meg, hanem Jézus szívünkbe fogadása által.
Sajnos valóban én sem vagyok tökéletes, de az biztos, hogy jó úton járok, és fejlõdök, mert Jézust választottam.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 30. - 15:39:38
(33/63)
Nos, ezzel egyetértek:
"Azt nem tehetjük, hogy csak azt fogadjuk el, ami nekünk tetszik, vagy szerintünk O.K."
Én is kb ezt írtam 33-asban.
Csak éppen m a g a d n a k mondasz ellent, nem kicsit, nagyon!
Te pont azt fogadod el, sõt nyilatkoztatod ki, ami szted Ok, ami neked tetszik.
Leginkább azzal h szted kin keresztül és szted hová vezet a szted egyetlen igaz út. Egyébként stimmel...
10/10
Máriácska 2014 nov. 30. - 12:18:14 10/10
(32/63)
No comment!
blacknet 2014 nov. 29. - 23:31:54
(31/63)
Látod, nekem kísérõ sem kell, mert akar a fene bármilyen atyához menni, ha nem létezik, akkor meg nopláne.

Kevés olyan kártékony mûve van az emberiségnek, mint a megválaszolatlan, vagy megválaszolhatatlan kérdésektõl való félelemre építõ hit, az ezek kiaknázására létrehozott különféle egyházak. A lehetõ legaljasabb módon használják ki az emberi természetnek ezt a csökevényességét, ostobaságban tartva néptömegeket évszázadokon, évezredeken át. Vitathatatlan szociális, erkölcsi és kultúratermelõ értékeik eltörpülnek amellett, hogy szellemi béklyóba verik társadalmunkat. Szerencsére lazul a szorítás, bár jönnek új hatalmak, új hûbérurak, akiknek hódolni lehet, de az eredendõ bûn az ájtatosoké, az álszenteskedõ mázé, az ösztönöst parancsuralommal, és nem racionálisan tünetkezelõ vallásé.
10/10
Máriácska 2014 nov. 29. - 22:17:00 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(30/63)
János 14:6 JÉZUS mondta:
'Én vagyok az út, az igazság és az élet; Senki nem mehet az Atyához,hanemha általam."
Ez at Ige a bibliában van. Azt nem tehetjük, hogy csak azt fogadjuk el, ami nekünk tetszik, vagy szerintünk
O.K. A Bibliában lévõ Igékhez sem hozzátenni, sem azokból elvenni nem lehet, mert azok Istentõl származnak.
10/10
Máriácska 2014 nov. 29. - 22:07:08 10/10 Előzmény filoszemitabélus
(29/63)
Kedves Kérdezõ!

Valójában csak annyi köze van hozzá, hogy ha nem szeret valaki gyülekezetbe járni, akkor nagyon hasznos számára
ha olyan kiváló tanítókat hallgat mint Joyce Meyer és Andrew Womack.Nagyon jók még Joel Osteen tanításai is, melyek az interneten angol nyelven hallgathatók.Õ az az evangélista, aki mindig mindenkit felvidít állandó optimizmust sugárzó prédikációval, melyek Isten végtelen szeretetét tárják elénk.
Én egyébként a Vidám Vasárnap mûsorban Németh Sándor tanításait is szívesen hallgatom. Bár e tanítások biblikusak, én mégis néha túl szigorúnak találom a prédikációban elhangzottakat, mivel már az Új Szövetségben élünk, mely természetesen a kegyelem által nyert üdvösség jegyében nem jogosít fel minket bûnös életmódra, de Isten irgalmas, és Jézus által megbocsát nekünk ha néha gyengék vagyunk, és bocsánatát kérjük.
Joyce Meyer és Andrew Womack tanításait én már évek óta nézem-hallgatom a God TV-n angolul, és mindig megerõsítést kapok általuk a mindennapi élet problémáinak megoldására, jobbítására is. Ezért szeretem õket még inkább hallgatni.
filoszemitabélus 2014 nov. 23. - 18:58:01
(28/63)
Köszönöm az ajánlást! Csak egy kérdés, miért ebben a topicban ajánlod? Van köze a gyülihez?
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 23. - 18:35:38 Előzmény Máriácska
(27/63)
Jézushoz (egyházhoz, valláshoz, Atyához: ezek NAGYON különbözõ fogalmak ám!) való viszonyulásom magánügy, nem teszem ki.

Bocsánat, de azt viszont le kell szögezni h azon állítás, miszerint "...helyes út...mely egyetlen út Jézus, ugyanis csak általa mehetünk majd az Atyához egykor", a keresztény egyház(ak) állítása-tanítása, az emberiség h a t a l m a s hívõ többsége n e m osztja ezt a nézetet ill hitet! Az ateistákról, akik számára "Atya" és hozzá vezetõ út sincs, már nem is beszélve.
10/10
Máriácska 2014 nov. 23. - 17:55:54 10/10 Előzmény filoszemitabélus
(26/63)
Kedves Hozzászóló!

Kérjed az Urat, hogy adjon neked bölcsességet. Aki kér az mind kap, aki keres, az mind talál, aki zörget azt beengedik!
A Bibliának nem kell reklám!
Ahogy sátán embereken keresztül próbál rombolni, úgy Isten embereken keresztül szól hozzánk, üzen nekünk.
Ezért tudom mindenkinek ismételten ajánlani Joyce Meyer és Andrew Womack biblikus hiteles tanításait. Ezek a tanítások a modern emberek számára a mindennapi életben is csak hasznosak, építõek lehetnek!
Szeretettel ajánlom mindenkinek!
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 16. - 16:07:12
(25/63)
Ez a komment termékmegjelenítést tartalmaz!
Forduljon kezelõorvosához, gyógyszerészéhez!
10/10
Máriácska 2014 nov. 16. - 15:53:21 10/10
(24/63)
A legeslegfontosabb az, hogy van kapcsolatod Jézussal, tehát a szabad választás jegyében te nem a kárhozatot választottad, hanem az örök életet!
Tény, hogy Isten senkire nem erõlteti rá magát a szabad akarat mindenkit megillet!
Tehát aki nem szeretné a Bibliát elolvasni, mert Agatha Christie-t vagy más könyvet többre értékel, az az õ döntése. Én sem töltök elég idõt a Biblia olvasásával, inkább olyan neves tanítók tanításait szeretem hallgatni, mint JOyce Meyer és Andre Womack. Az bizonyos, hogy a Biblia olvasás csak építõen hathat mindnyájunk személyiségére. Azonban mindenkinek - aki már tudja az igazságot - kötelessége, hogy megpróbáljon másokat szeretetbõl rávezetni a helyes útra, mely egyetlen út Jézus, ugyanis csak általa mehetünk majd az Atyához egykor.