6/10
luci87 2018 nov. 17. - 08:12:22 6/10 Előzmény dr.levai
(28/108)
Elismerem,nalam es a ferjemben van a hiba,mert egyiken se ertettunk tobb mindent.Elmondanad,mert te erted,hogy:

(Spoiler lehet!!!! Ugord at ha zavar !)

A sok ember halalat vegulis miert,es ki okozta,tette..? Eloszor azt hittuk a monogramozas utan,hogy mindenkinek meg kell olni egy masik embert a listarol...de ez ugye kilove.Azt ertem,h mindegyik ugy halt meg,ahogy o olt meg mast...

Bede F.Sz. milyen papirt gyurt ossze,mikor meghalt a foszereplo holgy ferje? Ot ki olte meg?Miert akarta megolni a hamburgerre locsolt ampullaval? Ha megette,miert nem halt meg?
Hirtelen ennyi.
10/10
dr.levai 2018 nov. 11. - 21:56:28 10/10
(27/108)
Szenzációsan jó film, sajnálom azokat akik nem értik az Ő készülékükben van a hiba....
7/10
MT2101 2018 nov. 11. - 08:42:00 7/10
(26/108)
Nem lett volna ez rossz... Akár jó is lehetett volna. A pánikrohamos légzés hangeffektet ennyi időn keresztül rászabadítani a nézőkre felesleges és nagyon idegesítő. Mintha valami terhestornán lenne az ember. A másik bajom, hogy miközben például épp eme pánikrohamos jelenetek érzelmi megnyilvánulása az egész filmból elvesz vagy 30-40 percet, addig a dramaturgiailag fontos fordulópontokon a fénysebesség négyzetével száguld el. Oké, hogy nem kell egy thrillernek szájbarágósnak lenni, de hogy a mozi végén a kocsiban ülve a párommal még 10 percen át próbáljuk összerakni, hogy most akkor ki kivel miért merre... na azt nem szeretem. Összességében nem rossz film, izgalmas, nem sok kellett volna hozzá, hogy 10-est kapjon tőlem.
1/10
atallas 2018 nov. 11. - 08:10:47 1/10
(25/108)
BORZALMAS! Mármint annak értelmében, hogy nézni is szenvedés, így aztán a film fele után ott is hagytuk. A hanghatások egyszerűen idegesítőek, a zenei effektek rémesek, a lélegzés túlzó kiemelései csak azt váltják ki, hogy meneküljünk. Fikcióba ültetett kínhalmaz, ahol talán a színészi játék helyén van, de sem a sztori (író), sem a rendező nem akarta ezt egységbe fogni. Szomorú, hogy a magyar színészek közül csak a Schneider Zoltán kellően undorító ahhoz, hogy indulatos ember külsőt mutasson, ezer hasonló szerepe révén hihetetlenül unalmas. A fejre állított városképek ilyen mértékben való beültetése teljességgel felesleges, kissé görcsös abban, hogy a rendezőnek ez okozott orgazmikus örömöt. Nézése közben egy érzés kerített hatalmába, mégpedig az, hogy elhúzzuk a csíkot, amit nagy megkönnyebbüléssel meg is tettünk!
szocika 2018 nov. 07. - 13:04:32 Előzmény Pimpalini
(24/108)
SPOILER!!! :-)

Igazad lehet, hogy a kerekesszékes X embere, de akkor miért ölték meg a többi emberkét, hiszen, ők nem tudtják ki az X. (max ahogy írod a maradék nyomokat tüntették el)
Szóval van benne logikai buktató.

Ettől függetlenül is jó film, végre egy igazi magyar krimi.
Talán ezt a kameraforgatást + lihegést vitték túlzásba.



4/10
tbgy 2018 nov. 07. - 03:23:05 4/10 Előzmény Pimpalini
(23/108)
Nagyon köszönöm a válaszod! :)
8/10
Pimpalini 2018 nov. 06. - 23:13:16 8/10 Előzmény szocika
(22/108)
SPOILER!!!

Szerintem a kerekesszékes eleve X embere, aki (mondjuk úgy) besúgó a többi között, s egyben végrehajtó is. S azért hal meg (emlékezz az utolsó mondatára: "itt csak egyszer lehet hibázni", vagy valami hasonló), mert hibázott (hisz kiderült az a dolog, aminek nem lett volna szabad).
Beszél egy szabadúszóról, aki neki dolgozik, na az lesz az illető a tetőn. S ő nyírta ki X megbízásából.

Mellesleg visszagondolva egyre jobban tetszik a film, mert a szövegek, idézetek is nagyon a helyükön vannak. Nem szeretem a szájbarágós történeteket.
Itt ugye a lány kiül a tetőre egy táblával: "Minek élni ott, ahol az igazság halott." Ugyanaz a jelenet a tetőn a végén, amikor a főhős lemond a lánya életéért cserébe az igazságról. "Mit ér az igazság, ha a lánya halott..." Mondhatná.
S így ez válasz a kolléga lenti kérdésére is. Az egyik sorozatgyilkos megússza. Ez van.

SPOILER VÉGE!!!!!
szocika 2018 nov. 06. - 22:00:50
(21/108)
SPOILER!!!!! SPOILER!!!!!SPOILER!!!!!
Én így értelmeztem.

Kulkát az elején a kerekesszékes emberei kínozzák meg, mert csak ő tudja, hogy ki az X, illetve csak neki van bizonyítéka ellene. A kerekesszékes emberei ölik meg a többit is, mert mindenkinél ott van az üzenet, Kulkánál is ott van a kis nyomtatott papír.

Mikor megszerzik a bizonyítékot, akkor a szabadúszó kinyírja a kerekesszékest, gondolom X megbízásából, hogy ne maradjon nyom.
Más kérdés, hogy a kerekesszékes lehet az X nek dolgozik az elejétől vagy ő akarja zsarolni az X-et.
Én így értelmeztem.
Számomra is kicsit sokat akart a film!!!!

SPOILER!!!!!
8/10
Pimpalini 2018 nov. 06. - 21:36:46 8/10
(20/108)
A szavazat lemaradt... :)

8/10.
8/10
Pimpalini 2018 nov. 06. - 21:29:05 8/10 Előzmény Felhő
(19/108)
SPOILER:

Nem csupán az alkotók felsorolása, hanem a(z) (ön)gyilkosságok bemutatása is. Ha figyeltél, akkor az áldozatokat mutatják a haláluk előtt, vagy a "balesetek" után, közben.

SPOILER VÉGE!!!

Lehet, hogy számodra feliratozni kellett volna a történéseket. :)
8/10
Pimpalini 2018 nov. 06. - 21:27:06 8/10 Előzmény Blanco67
(18/108)
Magánéleti szál, a főhős és lánya kapcsolata, gyilkosságok, politikai szál, s mindez egyetlen filmben.
Nem értem hogy lehetett unalmas? :)
8/10
Pimpalini 2018 nov. 06. - 21:22:58 8/10 Előzmény tbgy
(17/108)
Szia!

Válaszok a kérdéseidre:

SPOILER!!!!!

A sztori kb 2017-ben játszódik, ugyanis 2003-ban halt meg a nyomozónő férje, s a lánya körülbelül 13-14 éves lehetett.
Mint kiderült , az érintettek "ügynökök", belügyesek voltak egy bizonyos fedőszerv alkalmazásában. Őket meg akkor nyugdíjazták/nyugdíjazzák (ma is), amikor akarják.
Most néztem meg a filmet, valóban kicsit sok volt a lihegés (s nem a szex miatt :) ), de spongyát rá. Nem volt rosszabb, mint finn izzadása és idegeskedése a SW 7-ben.

Maga az indíték elég furán van elintézve (lényegében ez az egyik csavar a filmben), de ha figyeltél, akkor meg is van. Kezdetben az ember azt gondolná, hogy ez bosszú. Ezt támasztja alá az utolsó nyomok egyike is, mert mindegyik úgy halt meg, ahogy másokkal végzett korábban.
A végén derül ki (Szabó Győzőtől), hogy a X. személy az, aki irányítja a szálakat, vagyis ő az, aki a zsarolhatósága miatt kivégezteti egykori társait. Mindezt egyfajta bosszúként feltüntetve, hogy még tettes is legyen, s lezárható legyen az ügy (ha az öngyilkosságokat nem veszi be a rendőrség).


Számomra ezen a ponton volt az az érzés, hogy kicsit sokat akart a film.
De ettől még nekem bejött.

Mi lett a sorozatgyilkossal? A megbízó megbukott, ami végül is lényeges volt. Ez is tetszett, hogy nem mentek el az alkotók a valószerűtlen kategória felé (nem lett a végén teljes happy end).

SPOILER VÉGE!!!!!

Szerintem jó film lett, a zene volt idegesítő az elején. De jó karakterek, jó színészi játék, s kellemes történet.

Osztom azok véleményét, akik szerint egyre jobb magyar filmek születnek.
5/10
Felhő 2018 nov. 05. - 09:16:39 5/10
(16/108)
Nem is tudom ... a rókás előzmények után, és ilyen szereplő gárdával sokkal többet vártam.

Bennem van a hiba, de nem bírom ha a film első 8 perce az alkotók felsorolása, - még a rendező asszisztens is komoly másodperceket kap -, a színészek pedig maradjanak a végére, közben megy a nehezen értelmezhető feje tetejére fordított töméntelen drónfelvétel (értem, hogy mit akart jelenteni, de teljesen túltolták, a szinte 10 percenként bevágott drónfelvételek már szinte idegesítően emlékeztetnek arra, hogy az MNF-től kapott támogatást el kellett költeni, és ez lehetett az egyik leghúzósabb tétel a költségvetésben, - (t. 7esbusz kolléga véleményével egyetértve) - ha már a történet kezdete előtt elhunyt férjet "alakító" jónevű katonás színész gázsijára csak néhány fotó erejéig futotta (???), mert egyébként nehezen értelmezhető ez a szerepvállalás(a).

És igen, igaza van RozVik nézőtársnak, a sok (túl)lihegéstől már kimondottan idegesítő lesz mind a főszereplő karaktere (nézőként néha beléptem volna a filmbe adni neki 2 pofont, hogy térjen már észhez :-) ) de az egész film is az lett így: idegesítő és unalmas, thriller kategóriába sorolt alkotás ezt a lassúságot nem engedheti meg magának.
Pedig jó volt az alapötlet, forgatókönyv, szereplők, viszont sok a logikai bukfenc, de ezt már tbgy is leírta.

Az egész olyan fáradt, erősen sablonos lett (főkapitány, prof, döglött akták, stb., stb.), amúgy jut eszembe, hogy mi is lett most a kvázi sorozatgyilkossal? Ugye nem lesz 2-ik rész...

4/10
tbgy 2018 nov. 05. - 06:23:54 4/10 Előzmény tbgy
(15/108)
Továbbá:

!!! SPOILER !!!
Egy ilyen fokú pszichés betegségben szenvedő ember nemhogy gyilkossági nyomozó nem lehetne, de közrendőr sem!
Azon kívül ha már 15 éve, a férje halála óta beteg, kizárt hogy fel tudott volna nevelni egyedül egy gyereket!

Teljes nonszensz az egész sztori...

!!! SPOILER VÉGE!!!
5/10
RozVik 2018 nov. 05. - 06:01:09 5/10
(14/108)
Maga a történet nagyon jó lenne, de a film teljesen elment abba az irányba, hogy a főszereplő pánikbetegségét emelje ki. Komolyan mondom ettől a sok lihegestől még az is panikrohamot kap, akinek semmi baja. Kevesebb depi a nőtől, több pörgés, akció és kiváló thriller lehetett volna. (persze ízlések és pofonok, kinek mi tetszik)
4/10
tbgy 2018 nov. 04. - 18:09:07 4/10
(13/108)
Segítsen valaki!

!!! SPOILER !!!

Lehet hogy én vagyok a hülye és valamit nagyon nem értettem, akkor köszönöm ha ezt is elmagyarázza valaki! :)
Tehát:
1989-ben nyugdíjba ment emberek hogy lehetnek 2017-ben alig 60 felettiek?!
28 év!!!
Ha 55 évesen mentek is nyugdíjba, minimum 83 éveseknek kellene lenniük!
Márpedig a sztori egyértelműen ma játszódik (autók, számítógépek, telefonok...)

Kiderült egyáltalán a végére, hogy kinek, mi és miért volt a gyilkosságok indítéka?!?


!!! SPOILER VÉGE!!!

Segítség!!! :)))
7/10
7esbusz 2018 nov. 04. - 12:08:04 7/10
(12/108)
Nekem is bejött, bár nem mentes a magyar filmektől enyhén szólva nem idegen hosszú unalmas jelenetektől. A fejjel lefelé állított képek 2-3 percig érdekesek és újszerűek de ilyen sokszor inkább dögunalom. Ezért kár húzni az időt. A színészek jól játszanak, szerintem jó a cselekmény is, a történet kerek és érdekes, szóval nálam egy 7-es, ha kicsit pörgősebb lenne (akár csak annyira, mint a sokszor emlegetett skandináv krimik) lehetne 8-9....
1/10
lentemarton 2018 nov. 04. - 10:53:11 1/10
(11/108)
A zavaros események egymást követő folyamából nem bontakozik ki történet, így a film kifejezetten vontatott, érdektelen, de ugyanakkor hosszú. A jeleneteket mindemellett gondosan végigkísérik jól ismert filmes klisék, effektek – mint például a főhős lassított, hangos levegővétele – még nehézkesebbé, bosszantóan közhelyessé téve az alkotást. Váratlanul gyenge film.
10/10
kovaliczky@gmx.com 2018 nov. 03. - 18:28:55 10/10
(10/108)
Tudom, a világ legnagyobb igazsága: kinek mi jön be. Elfogadom.
Nekem ez film nagyon bejött ... zseniális és fantasztikus.
1/10
thegayhussar 2018 nov. 03. - 10:54:09 1/10
(9/108)
Beültünk a vetítésre vagy 20-an, 15-en maradtunk a végefőcímre.... Az az 5 ember járt jól...