Téma: X-Faktor

2/10
nikato 2012 dec. 17. - 14:23:01 2/10
(3053/3153)
Ördög Nóra aztán tudta húzni a versenyzõk idegeit, tök sokáig húzta a bejelentést, jó ez a feladata, de rohadtul idegesítõ volt.. + Remélem most már egy darabig nem kell az üvöltözését hallgatni. Én sajnálom, hogy nem Timi nyert.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 17. - 12:59:58 2/10 Előzmény olahmiki1959
(3052/3153)
Bocs, Miki, azért neked írtam a választ, mert valakinek címezni kell, és normális értelmes embernek akartam írni, nem aki zsigerbõl politikai érveket hoz.
Rövid leszek (magamhoz képest, de már ez is nagy szó, tudod, nem könnyû), azért írtam, hogy ezt nézik, mert a mûsorújságot láttam, és volt jó pár érdekes, pl. egyik kedvencem, a Tootsie (Aranyoskám) Sidney Pollack rendezésében, Dustin Hoffman, Jessica Lange, etc. Örökbecsû romantikus komédia, és én is láttam már ezerszer, de még egyszer megint megérte megnézni.
...Tehát azért írtam, mert néha belenéztem a topicba, és úgy tûnt, akik oda írnak, azok minden percét figyelik. Hogy éppen most ki volt a vendég fellépõ, ki milyen ruhát viselt, kinek milyen számot adtak, stb., tehát tényleg voltak, akik egész nap ezt figyelték. (Közben a magyar kézis lálnyok nyolc év után elõször saját barlangjukban verték meg a szerb oroszlánt, de mindegy.)
..Tehát azt én megértem, hogy ez valakit érdekel. Én is írtam kritikákat napilapnak, mert ez volt a dolgom, és végignéztem olyanokat, hogy...ne tudd meg. De az max. két óra volt.
..Dehogy egész nap ezt nézni.........
Összesen két énekes volt aki versenyben volt, és egy csomó meghívott, még több reklám celeb, tudtommal, nem tudom pontosan kik. Akkor is. Ez tényleg lehet valakinek egész napos elfoglaltsága?????
....Csak ennyi volt a (belátom, kicsit mogorva) szosszenetem, és elnézést kérek, akinek nem inge...stb.
1/10
fo.ma 2012 dec. 17. - 12:35:28 1/10
(3051/3153)
Ja, a szerkesztõk!
tompika74 2012 dec. 17. - 11:07:53
(3050/3153)
Igeeeeen! Gyõzött a jobb(ik)!

Szombaton nagyon jók voltak. Mind a hárman egész jól énekeltek. Még Adél is összeszedte magát.
Vasárnap Antal Timin érezni lehetett az izgulást, pár helyen hamis volt, de a következõ versszak ugyanazon a helyén pedig jól énekelt. Ezért gondolom, hogy az izgulás tette.

Van, aki szereti azt a részét a mûsornak, amikor odakapcsolnak Salgótarjánba, hogy meghallgassuk, hogy milyen hangosan tudnak ordítani ott az emberek?
1/10
-csengõzoli-- 2012 dec. 17. - 10:27:26 1/10
(3049/3153)
Jaj,dejó,hogy végre vége!
1/10
fo.ma 2012 dec. 17. - 10:22:48 1/10
(3048/3153)
Már csak azért is, mert Gergõre egyáltalán nem vonatkozik a szokásos sztereotípia, amivel a cigányokat megbélyegzik (vagy amivel sokszor saját magukat bélyegzik meg). Ez a fiú tanult, nem csak az iskolai tananyagot, hanem zeneileg is képezte magát. Nem véletlen, hogy a tanárnõje olyan szeretettel nyilatkozott róla. Ez a fiú két gyermeket nevel becsületben, szeretetben. Még azt sem lehet mondani rá, h otthon fekve, tátott szájjal várja a sült galambot, hanem havi negyvenikszezerért közmunkán dolgozik, amíg nem talál jobbat.
Úgyhogy amiért 'utálni szokták' a cigányokat, az rá egyáltalán nem jellemzõ. Akkor meg miért kell belerúgni?

SZÍVBÕL ÖRÜLÖK, HOGY TE NYERTÉL GERGÕ!!!!! MEGÉRDEMELTED!
mulao 2012 dec. 17. - 08:15:29
(3047/3153)
Úgy látszik az RTL-en nem tud nõ nyerni, a Tv2 meg inkább a nõknek kedvez. Én örülök, hogy Gergõ gyõzött, nála jó helyen lesz a nyeremény. Timi meg ugyan mit veszített? Muri is ugyanakkora sztár a mai percig, mint Kocsis Tibor. Gyurcsík Tibinek volt igaza, mikor egy ajtónak nevezte ezt a verseny, ami mögött a lehetõségek várják õket. Wolf Kati, Vastag Tamás és még sorolhatnám se nyerte meg, sõt elég hamar kiestek, mégis hatalmas sztárok mindmáig.
Ateya 2012 dec. 17. - 06:52:13
(3046/3153)
úk= õk
Ateya 2012 dec. 17. - 06:51:41
(3045/3153)
:))))) ezt még nem hallottam, de nagyon találó!!! :DD

Hadd riposztoljak rá:
- Miért jó az éttermi zenészeknek?
- Mert amikor úk esznek, akkor senki sem muzsikál.
:)
olahmiki1959 2012 dec. 17. - 06:36:28
(3044/3153)
Utólag is elnézésedet kérem, de rákattintottam az adatlapodra, amin azt láttam, hogy zongoratanár vagy. Szép, nemes, sokszor embertpróbáló hivatás. De legalább értesz a zenéhez, aminek kifejezetten örülök.
A te tiszteletedre álljon itt egy régi, klasszikus vicc, amit te biztosan érteni fogsz, de talán a többiek közül is néhányan.

- Miért nem szeretnek a zongoristák temetõbe járni?
- ???
- Mert sok a kereszt...

Üdvözöllek.
olahmiki1959 2012 dec. 17. - 06:23:16
(3043/3153)
Greg, tisztellek, becsüllek, nagyon jó fejnek tartalak, de most alaposan eltévesztetted a házszámot.
Én ugyanis egyáltalán nem néztem "egész nap" az X Faktor napot, - ha észreveszed, ez nem is az "X-Faktor nap" nevû port. Talán oda kellett volna címezned ezt a hsz-t, de akkor sem nekem.
Én a "sima" X Faktort néztem, talán megbocsátható módon, hetenként egyszer, néhány órában.
Nem hiszem, hogy ezzel túl nagy károsodást szenvedtem volna, ami az esztétikai érzékemet, és a tv kínálatból való jó, és értékes mûsorok kiválasztását illeti.
Miután azt hiszem, rengeteg dolgot ugyanúgy látunk, az ízlésünk is hasonló, értjük, és észrevesszük az értékeket, én ugyanúgy imádom a színvonalas zenét, legyen szó komolyzenérõl, vagy dzsesszrõl, mint te, ugyanúgy imádom, és ismerem a magyar és a külföldi irodalmat és a filmeket, mint te, ezért egy nagyon picit, de elefántcsonttoronyból való igazságosztásnak érzem ezt a hozzám intézett írásodat.
Azt hiszem, pontosan neked írtam egy választ arra a kérdésedre, amit feltettél, hogy ki miért nézi ezeket a mûsorokat, és - ezek szerint - pont az enyémet nem olvastad el, illetve átsiklott rajta a figyelmed.
De ezen segíthetünk.
Némi kis utánajárásomba került, amíg visszakerestem az ominózus hsz-t, és most a lényegét idemásolom neked.

"Ami a kérdésed érdemi részét illeti, mármint, hogy miért nézzük az ilyen jellegû mûsorokat, - anélkül, hogy nagy szavakat akarnék használni, - azt hiszem, engem általában a "mögöttes" dolgok érdekelnek.
Tehát nem elsõsorban az, hogy ki hogyan énekel, - az is persze, - de inkább az emberek, a versenyzõk, a zsûri, a média mûködése, megnyilvánulásai, a kis aljasságok, a nagy gazemberségek, az alig, vagy a nyilvánvalóan észrevehetõ manipulációk, ilyesmi.
Én az elmúlt évek szinte minden valóságshow-ját, tehetségkutató mûsorát, feleségkeresõ, és fõzõmûsorát megnéztem, mert ezek ha másra nem is, arra nagyon jók, hogy emberek, ismert sztárok, vagy hétköznapi, névtelen versenyzõk emberi gyengeségeirõl, értékeirõl, jellembeli állapotukról adjon egy nagyon jó, tanulságos képet.
És nem utolsósorban, a mai magyar hétköznapokról, közérzetekrõl, viselkedési normákról, kulturális állapotokról, szokásokról.
Elképesztõ, hogy mennyi, általunk addig szeretett és népszerû sztárt, énekest, színészt, televíziós személyiséget utáltunk meg például a fõzõmûsorok alkalmával, amikor kiderült róluk, hogy mennyire pitiánerek, szarrágóak, közönségesek, koszosak, könnyen indulatba jövõk, és egy pillanat alatt lerombolták azt a képet, amit évek alatt nagy keservesen felépítettek magukról.
Ez az egész show-biznisz, amit mostanában látunk, az X Faktor, a Megasztár, a Voice, a Csillag születik és a többi, a Való világ, és más valóságshow-k szerintem kimeríthetetlen tárházai, és kutatni, vizsgálni való kincsesbányái lehetnek például szociológusoknak, pszichológusoknak, társadalomkutatóknak és más szakembereknek, akik a mai magyar közállapotokról nem politikai, hanem hétköznapi vonatkozásban akarnak egy nagyon mély, elgondolkodtató, és tanulságos képet kapni.
Én magam szavazni soha nem szavaztam még, dühöngeni szoktam idõnként, amikor valami elképesztõ melléfogás születik valamelyik mûsorban, és olyankor mindig eszembe jut, - és itt jön be a politika, - hogy az emberek mennyire szubjektíven, a valódi teljesítményeket figyelmen kívül hagyva, szinte mindig szimpátia alapján szavaznak valakire, teljesen mindegy, hogy az illetõ éppen katasztrofális teljesítményt nyújtott-e aznap, vagy sem.
És ezt a mentalitást, érzületet, hozzáállást kellene a politikusoknak figyelembe venniük akkor, amikor teljesen félreértelmezve a dolgokat, mondjuk az emberek józan belátására, vagy objektivitására számítanak valamilyen ügyben, vagy éppen a 4 évenkénti szavazáskor.
De ez már nagyon politika, amit most nem akarok behozni ide.
Nem tudom, hogy tudtál-e valamit kezdeni ezzel a néhány gondolattal, amit írtam, a dolog lényege:
Igen, szinte minden ilyen mûsort megnézek, a benne szereplõ emberek lelki "lemeztelenedése" miatt, az emberi tartás elveszítése, a felmagasztosulás, vagy éppen lealjasodás miatt, a nemes szándékok, vagy a csillogó felszín alatt megbúvó emberi értéktelenség leleplezõdése miatt, amit megfigyelni egy nagyon szórakoztató, és tanulságos intellektuális játék, ami sajnos, nagyon sokszor kiábrándító, és illúzióromboló szokott lenni.
De hát ezért érdekes az élet, hogy ilyen közhelyeket mondjak."

Nagyjából ennyi volt a lényeg.
Az X Faktor véget ért, de a hasonló mûsorokkal kapcsolatban egy dolgot tudok neked ajánlani.
Hidd el, néha érdemes egy-egy gagyi, értéktelenebb, vacakabb mûsort is megnézni a tv-k kínálatában, - nem feladva persze az értékek szeretetét és preferálását, - hogy képet kapjál arról, hogy mit is néz manapság az átlag magyar nézõ. Nagyon tanulságos lehet a dolog.
Pláne akkor, ha nem a felszínt nézed, hanem a "mögöttes" vonatkozásokat. (De errõl eleget írtam feljebb.)
Szia.
Ateya 2012 dec. 17. - 06:15:59
(3042/3153)
"Antal Timinek kell nyerni! A retek menjen haza!!!!!"

remélem, hazamentél.
Ateya 2012 dec. 17. - 06:14:19
(3041/3153)
Nagyon örülök Gergõ gyõzelmének, (fõleg, mert végig neki drukkoltam :)) ), de az is igaz, hogy bármelyikük nyert volna, igazságos döntés született volna.
Õk voltak a legjobbak, számomra többször volt jobb Gergõ, mint Timi.

GRATULÁLOK MINDKÉT VERSENYZÕNEK, ÉS NAGYON SOK SIKERT KíVÁNOK A ZENE TALAJÁN!

Tudom, nem olvassák, de akkor is... :)
offtopic
_goldie_ 2012 dec. 17. - 00:01:30
(3040/3153)
"lesznek talán érdekes és értékelhetõ produkciók"
Nóra ordítása mindenképpen felemelõ produkció volt
..mivel nem néztem egy adást sem :D
csak a végére kapcsoltam be..de akkor minden (hang)erejét bevetette
így hát remélhetõen Nóra holnap csendben lesz aminek ugye a férje örül majd a legjobban :DD
mapk 2012 dec. 16. - 23:55:06
(3039/3153)
Na,ezzel a gyõzelemmel Gergõ kitört a Chandler.Legalább is azt hiszi.
Denisam 2012 dec. 16. - 23:33:21
(3038/3153)
Már megbocs, de miért is nem érdemelte meg?!
Határozottan megérdemelte, végig sokkal jobb volt, mint Timi, aki bármilyen jó lehetett a studióban, soha nem kaptam rá fel a fejem a tévé elõtt, sõt a mostani utolsó adás duettjénél, irtózatosan éles volt a hangja, míg Gergõnek kellemes, remekül táncolt, csinálta a showt, énekelt rockot, rappelt, ment az élõben zongora, meg az akusztikus is. Timi ehhez képest jött a hû de modern kifolyik a rádióból dalokkal, meg egy népdallal. Utóbbi poént Rúzsa Magdi már lelõtte, és eredményesebben...
Mi is akkor a gond Gergõvel?!
2/10
-greghouse- 2012 dec. 16. - 23:32:41 2/10
(3037/3153)
Jó kérdés. Én már régen mondogatom, hogy a sorozatokat EPIZÓDONKÉNT IS kellene hagynia a Portnak értékelni. Itt egyszer valaki lead egy szavazatot, akármi alapján, aztán kõbe van vésve. A legelején azért adhattam kettõt, mert ugyebár ha egyáltalán nem adsz csillagot, az NEM számít nullának (sem Bayes-i statisztikában, sem a Port-i egyszerû átlagban), mivel nem veszik figyelembe. Ha tehát egy 4-esre egyáltalán nem szavazol, marad 4. Ha rontani akarod, kevesebbet kell adni, persze, kb. 50 szavazat után már egyre kevesebbet változtathatsz. Azért nem 1-et adtam, mert azt gondoltam, lesznek talán érdekes és értékelhetõ produkciók, és nem egy óriási cirkusz lesz az egész. Tévedtem. De mostmár nem tudok változtatni.
...Egyébként aki a Port szavazati rendszerét csinálta, szerintem félórás munkával beépíthetné az epizódonkénti értékelést is (sõt, grafikon, nagyon élvezném), mert mondok egy példát.
..A TAAHM (Két pasi meg egy kicsi) B.C. (Before Charlie's leave), tehát Charlie Sheen-es epizódjai nálam tizesek, ezt tartom is. Ha most lehetne szavazni a Kutcher-es, kilúgozott, sótlan, gyenge poénos epizódokra, talán 6-ot adnék, de nem lehet, ott is ott díszeleg a 10.
..Tehát, (hogy ne legyen off), ERRE a kezdet kezdetén jóhiszemû reményben adtam a második legkisebbet, mert engem ugyan nem érdekel az egész, még a zenei stílusuk sem, de gondoltam, hátha.
Ezért kettõ és nem egy. És nem nulla, mert azt nem veszik figyelembe nullaként. (Mondjuk statisztikából kétséges lenne az átmenetele annak, aki ezt az átlagot mérvadónak tekinti.)
barbi_112 2012 dec. 16. - 23:11:25
(3036/3153)
Tiszta sztárgyár ez a Salgótarján. Gáspár Laci, Gyõzike, Radics Gigi, és most Oláh Gergõ...Én Timinek szurkoltam (habár õszintén szólva egy énekes sem volt szimpi a 12-bõl). Ezt a Gergõt meg jó lesz ha megtanítják majd beszélni, mert legtöbbször csak vigyorog teli szájjal, meg "beböffent" valamit. A felesége helyeske, szerintem õ nem fogja elhagyni mint pl Varga Feri vagy Gáspár Laci.
2/10
-greghouse- 2012 dec. 16. - 23:08:04 2/10
(3035/3153)
Hi..hi..goldie, azért kíváncsi lennék, hogy a sok, egész nap a Zikszfaktort gülü szemmel bámuló és önkívületlen állapotban esemesezõ nézõ(?) és a versenyzõk(?) közül hánynak jutott eszébe, hogy éppen 130 éve született Kodály Zoltán. Vagy hogy 92 éves korában elhunyt a világ egyik legnagyobb indiai jazz-folk zenésze, Ravi Shankar....vagy egyáltalán bármi is eszébe jutott-e valakinek egymás pocskondiázásán kívül.
vénasszonyok -nyara 2012 dec. 16. - 23:06:31
(3034/3153)
Ez egyszer nem mondott hülyeséget a macskamúmia: holtversenyben két gyõztes kellett volna.