Terbócs László 2021 aug. 22. - 06:31:55
(30/70)
Nekem is tetszett a film és nem is értem a kicsinyes, nem ilyen egy falu és egyéb hibákat felsoroló hozzászólásokat. Ismerve Szabó filmjeit többnyire a hatalom és az egyén viszonyát, sorsát boncolgatja. Értelmezhetjük a Zárójelentést sikeres alkotói pályájának befejezéseként is, amit a Mephistóval kezdett és ezért kellett neki Brandauer és számos mjónevű magyar színész. Talán éppen az a film egyik hibája, hogy sokszor nagyon szájbarágósak a szimbólumok és nem egyetemes a mondanivaló, mint az a Mephisto esetében megvolt. Itt csak a magyar társadalmat kritizálja, amit nem biztos, hogy mindenki ért a világban.
5/10
itsme1 2021 aug. 21. - 08:28:13 5/10
(29/70)
Nem okozott csalódást Szabó István filmje, ugyanúgy untam, mint az összes többit. A szép környezet és a sztárparádé miatt sikerült csak majdnem végignéznem.
janderka 2021 aug. 20. - 22:19:35
(28/70)
Borzasztó volt Brandauer szinkronja. Meg a full idegen hangszínben beénekelt operaplaybackek is. Maga a doktor is valóban sokkal vénebb volt annál, mint sem hogy új életet akarjon kezdeni bárhol - pláne vidéken.
Mindez a "filmes baki" nekem pont elég volt, hogy az első híradószünetben végleg kikapcsoljam.
2/10
ligetiz51 2021 aug. 20. - 18:28:12 2/10 Előzmény funfun
(27/70)
"Önfelmentésnek szánta"? Nem, sose volt egy jellemes ember és persze ezt a lehetőséget is kihagyta. Sajnálatos, hogy kiváló magyar színészek szerepet vállaltak ebben a filmben.....Klaus Maria Brandauer az ő igazi színésze.
10/10
botta-melinda 2020 nov. 08. - 13:52:23 10/10 Előzmény ricsmond1981
(26/70)
Nagyon valósághű...
8/10
luci87 2020 okt. 10. - 07:57:02 8/10 Előzmény ricsmond1981
(25/70)
Még egyelőre nem,de en is keresem!
ricsmond1981 2020 okt. 08. - 15:20:03
(24/70)
Elérhető neten valahol?Köszönöm előre is a választ.Hogy tetszett annak, aki látta?
7/10
funfun 2020 júl. 23. - 06:59:32 7/10
(23/70)
Ha önfelmentésnek szánta Szabó István a filmet, és nagy valószínűséggel annak szánta, akkor nem sikerült. Filmként érdekes volt, de hamis. Egy falu nem így működik. Nagyon zavaróak voltak számomra, hogy teljesen életidegen volt a falu életének bemutatása. SPOILEREK! Egy kis falu, ahol mindenki ismer mindenkit, de nem ismerik az orvost, aki ott gyerekeskedett? Még a tanítónője is él. De például Tuba nénit be kell mutatni az orvosnak? Nem emlékszik rá gyerekkorából? És a többiekre sem? Hiszen csak volt a papon kívül osztálytársa. A pap: nem igazán szokott előfordulni, hogy egy püspök a szülőfalujába helyezi plébánosnak a papot. Az meg főleg nem, hogy egyetlen névtelen levél hatására a püspök máris hajlik a pap elhelyezésére. No meg ennyi kiválóság egy kis faluban? A pap Rómában volt ösztöndíjas, marasztalták a Vatikánban, mégis egy faluba ment plébánosnak, ráadásul szerzetesként, ami fura, persze, lehetséges. A tanítónő nemzetközi versenyt nyert karvezetőként. Az orvosprofesszor is a faluba kerül.
Aztán ebben a faluban a nagyszülők döntenek az unokák sorsáról, akik szó nélkül alávetik magukat a nagyszülők döntésének.
Egy ilyen kis faluban ennyi tehetséges énekes gyerek van, és ilyen remek kórust hoz össze a tanítónő, mert következetesen tanítónőként említik Ének Erzsit.
Maga a kórház felszámolása is rendkívül gyors, és egy agg biztonsági őr őrzi. Hát a valóságban őrző-védő cégek kapják meg, amin a háttérben a partnerek jól keresnek.
A legfontosabb: még a professzor anyja sem emlékszik hirtelen, hogy a frissen érettségizett egyetemista fiának rendőrségi ügye volt, majdnem börtönbe került? És a falu öregjei sem emlékeznek a történetre? Senki? Ilyen nincs!
És még lehetne sorolni.
A karakterek egysíkúak. A polgármester gonosz. A professzor jóságos. És milyen orvosprofesszor az, amelyik meglepődik azon, hogy működik az egészségügyi ellátó rendszer? És a Pék Józsi kórházba szállításakor önuralmát is elveszti? Teljesen karakteridegen volt ez a szál.
Egy-egy karakter fel lett kenve vázlatként a vászonra, aztán több nem történt. Túl sok volt a szándék, kevés a lehetőség a történetük kidolgozására. Akkor miért kellett az egész?
7 pontot adtam, mert a színészek nagyon jók voltak a kis szerepekben is. Brandauer kevésbé tetszett az egysíkú figura miatt, de lehet, az a rendező hibája. De mindenki próbálta maximálisan kihozni, amit lehetett. De csak ennyire volt lehetőség.
7/10
jetset 2020 jún. 29. - 08:32:18 7/10
(22/70)
Tudja valaki, hogy merre van a tó, amiben horgásztak?
3/10
blood.1 2020 márc. 16. - 16:23:07 3/10
(21/70)
dögunalom
8/10
cam2 2020 márc. 11. - 16:50:34 8/10
(20/70)
Nekem tetszett a film.
Amikor az ember sok év után (hosszabb időre) hazamegy a szülőfalujába, akkor rájön, hogy sok minden megváltozott. Vannak még családtagok, rokonok, barátok, esetleg "szerelmek", de már semmi nem olyan, mint régen.
Egy idézet a filmből:
"Istenem, úgy szeretnék hazamenni! De hová???"
K.Patrik19 2020 márc. 11. - 15:57:55 Előzmény Aktiduj
(19/70)
Szerintem pont a lényegét nem értetted a filmnek. A felsorolásod miatt olyan jó a film.
1/10
Aktiduj 2020 márc. 08. - 17:50:17 1/10
(18/70)
Telis tele van gyakorlati hibákkal ez a film, amik hiteltelenné teszik. A főszereplő és a "saját anyja" hajszál pont ugyanannyi éves! Brandauer 7 évvel öregebb, mint akit játszik, és ez látszik is rajta. Az osztálytársként szereplő Eperjes és közte 10 év van, ez megintcsak alaposan meglátszik. Egy kis faluban iskola, főleg felső tagozat jó eséllyel egyáltalán nincs, vagy ha van is, az összlétszám annyi, mint itt a kóruslétszám. Egy isten háta mögötti kis iskola énekkara nem szólalhat meg a Kodály Kórusiskola világhírű hangján. Aki egy ilyen színvonalú kórust vezet, az nem egy tanítónő, hanem egy jól képzett karvezető, aki viszont biztosan már rég egy városi iskola minőségi kórusát vezetné a valóságban. Ebben a faluban vannak öregek, 70+, és gyerekek, és a gyerekek szüleinek a generációja egyszerűen nincs! A falunak egész az utolsó percekig nincs neve, nincs helye, légüres térben csak úgy van, a falubeli jeleneteknél 1-2 félreeső computertől eltekintve nincs idő, több évtized vagy tán egy évszázad is rejtőzhet ugyanezen díszletek mögött. Ebben a faluban nincsenek pártok, nincsen élet, a pár percig focizó gyerekek után nincsen még egy véletlenül elejtett nevetés, jókedv sem, csak 100 éves móriczi fülledtség van. Számomra az is furcsa, hogy a főorvos gondolkodás nélkül hátrahagyja a 35 éves házasságban vele élő feleségét, és mellesleg erről a lényegtelen mozzanatról nem tájékoztatja a gyerekét. A gimnáziumi szerelmét 50 éve sirató asszisztensnő se épp hihető, és asszisztens nélkül nem működhet orvosi rendelő. Ennyit a külsőségekről. A tartalomról nem tudok mit írni, számomra ez a film azon túl, hogy van egy nárcisztikus autokrata vezető, a hódolók meg mennek utána, nem szól semmiről. Nincsenek benne konfliktusok, nincsenek benne kétséges helyzetek, lelkiismereti dilemmák. Ez így elégtelen.
1/10
dejodejo 2020 márc. 05. - 11:39:45 1/10 Előzmény Propofol
(17/70)
Nagy mértékben egyetértek az értékelésével. A film sajnálatosan gyenge. Szabó nagy alkotásaihoz mérten különösen. Bántóan.
9/10
egon12 2020 márc. 05. - 09:40:24 9/10
(16/70)
Megnéztem a filmet,csak egy igen rövid tanulságot írnék le, a filmben vázolt esemény (ek) ezek közül is kiemelném, a polgármesteri "tevékenységet" . Kifinomultan ,kiválóan érzékelteti a rendező azon tényt,legalábbis számomra az,(és itt kiemelem Stohl András kiváló alakítását)hogy amit a néző elé tár, ha azt csak politikai szemszögből vizsgáljuk,koncentrálunk ezen vonalra,az általam levont következtetés az az, bárki is van az ország irányításában dominanciában,és ezt múlt időben is írhatom,de akár jövő időben is,tehát megelőlegezhetem, mindegy milyen párt az ,mi a neve,az "izmusokat" is ide sorolom,tehát nem személyeskedem,nincs nevesítés. Olvasatomban az egyetlen ami számít, az nem más mint a HATALOM és annak " használata" , mint már írtam ,ez független minden nevesítéstől, csakis ez a fogalom számít,ez a tényező, ez a FAKTOR az, ami nem mindegy kinek a kezében öszpontosul,hogyan használja azt. Ugyanakkor figyelemreméltóan mutatja be a generációs különbségeket, aki kellően ituitív,és empatikus ezeket a momentumokat egyből kiszúrja. A falusi élet sava borsa szintén jól leképezett. Nekem nagyon tetszett , minden "negatív" ábrázolástól ami a filmben van, ellenére .. nagyszerű lett. Szórakoztató és elgondolgodtató egyszerre. Gratulálok a szereplőgárdának, Szabó István úrnak jó egészséget kívánok,és további "érzékeny" ,szórakoztató filmeket gyárthasson ,elsősorban a hazai közönségnek,ránk fér.
apolka 2020 márc. 03. - 10:47:49
(15/70)
Itt egy jó filmajánló. Ez alapján én megnézem, de nem várok "eget rengető" élményt.
https://kepmas.hu/zarojelentes-a-szamvetes-a-huseg-es-a-szabadsag-filmje
gaborborcsok65@gmail.com 2020 márc. 02. - 11:17:09 Előzmény gaborborcsok65@gmail.com
(14/70)
Köszönöm! Most már szerepel a stáblistán.
10/10
Harmati Beáta 2020 márc. 01. - 13:10:42 10/10 Előzmény Propofol
(13/70)
Nem éreztem szegény nézőnek magam a film közben. Nagyzolónak érzem a véleményét, általánosnak gondolja, kitágítja, mintha sajátjáén túlmutatónak hihetné. Nem az. Ön ennyit vett ki, vitt haza belőle. A film ennyit mozdított meg önben a saját élményanyaga alapján, s az utóbbi az öné teljesen.
10/10
Harmati Beáta 2020 febr. 29. - 22:33:02 10/10
(12/70)
Szeretem ezt a filmjét is, rólunk kép, kór- és korkép. A kicsinyes, fölényes, önző és gonosz emberek világa. Ami jó, az gyanús, aki szakmailag magas szinten van, nem számít. Kórházat bezárni egy pillanat, semmi tétovázás nem kell hozzá. Erős karakterek, csodás képek, az énekkar is elbűvölő. Dorottya kiváló, Brandauer is, Szirtes Ági isteni, Eperjes Károly sem lehetne jobb, Börcsök Enikő is olyan valódi. A horgászáskor a tó elképesztően szépséges. A gyerekek viszont túl passzívak, ilyen szinten hál' Istennek nem irányíthatóak. Az álgyógyvíz is annnyira találó.
gaborborcsok65@gmail.com 2020 febr. 29. - 18:07:13
(11/70)
Eléggé méltatlan, hogy önöknél Börcsök Enikő nem szerepel a stáblistán. Szerintem a legnagyobb alakítás a filmben ami ő csinál. Barbinek Péter, Éless Béla, Ráday Mihály szerepel a stáblistán, talán fél percnyi szerepük van, egy-egy mondattal, Börcsök Enikő pedig nem szerepel?