Spawn - Az ivadék

Spawn
16 éven aluliak számára nem ajánlott amerikai akciófilm, 97 perc, 1997

Értékelés:

85 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

85 szavazatból
Szerinted?
Igazi gyilkológéppé képezte ki egy titkos szervezet Al Simmonst: a férfi a kormány bérgyilkosa lett. A főnöke, Jason Wynn számára azonban kényelmetlenné válik, ezért elteteti láb alól. Tettei miatt Simmons a pokolra kerül, ahol maga az ördög tesz neki ajánlatot. Megegyeznek, hogyha erejét a gonosz szolgálatába állítja, visszatérhet az élő világába. Simmons így természetfeletti erővel felruházva, a sötét energiákkal teli Spawn képében tér vissza a Földre. Kiderül, hogy a kettős játékot játszó főnöke, Wynn ügynök is lepaktál az ördöggel. Spawn választás elé kerül, a Jó vagy a Rossz ügyet szolgálja.
Forgalmazó: Flamex

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
6/10
The Cortez 2025 okt. 25. - 22:05:25 6/10
Ez az alkotás leginkább a bűnös élvezet kategóriába sorolható. Igazi B//C-kategóriás, tipikusan 90 -es agymenés, ami nem túl emlékezetes, igazából semmiben sem kiemelkedő, de érezhetően hatalmas lelke van a produkciónak.
A mozi egy sötét tónusú, fantasy szuperhősakció, egyben bosszútörténet. Az eredetsztori elhadart, illetve az egész cselekmény többször összecsapottnak érződik. Michael Jai White nem tesz hozzá sokat a főszerephez, viszont John Leguizamo részben egy gusztustalan, baszottul röhejes comic relief karaktert hoz, akiben láthatóan élvezettel lubickol.
A film legnagyobb gyengesége a CGI, mivel az a legtöbbször igénytelenül, undorítóan fest a vásznon, és csak nagyon ritkán működőképes, ugyanakkor a maszkmesterek meg a jelmeztervezők profi melót végeztek, valamint helyenként lenyűgözően darkos vizualitást kreált az operatőr. A legerősebb pont pedig a sötét atmoszférájú, rock + elektronikus dalokból álló tracklista, amely meglepően menőre sikeredett.
2/10
Atis88 2023 febr. 08. - 10:08:16 2/10
Rettentően gagyi film minden féle szempontból. Persze a legszembetűnőbb nyilván a CGI, az még a 90-es évek mércéjével nézve is tiszta szégyen. De a sztori sem éppen jó, egyedül a színészek viszik el a hátukon úgy, ahogy. Miattuk 2 pont.
k11zoltan 2022 máj. 26. - 21:58:59
Gyermekként tetszett.
Most sem volt rossz. Bár a CGI röhejes. 90-es években még elment.
8/10
nikato 2017 jan. 02. - 10:21:34 8/10
Azt hittem régebbi film, mert Martin Sheen még milyen fiatal benne!! A Bohóc pedig John Leguizamo??!! Aztaaaa, hogy tudták így át alakítani, ez nagyon nagy!!! :D
8/10
nikato 2017 jan. 02. - 10:16:46 8/10
Jóóó! :D
trikaja 2016 aug. 21. - 23:21:42
Új részeket adtak ki képregényben! Néhol olvasni, hogy 2017-ben talán folytatása várható filmben, vagy rajzfilmben.
agarik 2012 szept. 14. - 08:03:13
3 évad, nem 3 "rész".
WayneGace 2012 szept. 14. - 00:44:04
http://www.imdb.com/title/tt0118475/

HBO sorozata. Elég jó lett, messze fölül múlja a filmet. Szerencsére 3 részre bontva jelent meg dvd-n. Részenként több, mint két óra. Ajánlani tudom a mûfaj kedvelõinek.
agarik 2012 jún. 13. - 19:20:42
Sajna a filmváltozat rettenetes lett.
Ha valami ilyesmit kívánok, inkább ezt nézem meg: http://www.imdb.com/title/tt0165564/
1/10
Segítõ Béka 2011 dec. 17. - 19:00:15 1/10
nagyon béna, leginkább a történet, és a szereplõk is, az idióta rendezõ elrontotta
Összes hozzászólás