A regény a mindvégig fenntartott vizuális hatások segítségével éri el, hogy a kimondatlan vagy a kimondhatatlan is „tapintható” alakot kapjon. - Virágh András recenziója Závada Pál Természetes fény című regényéről.
A Pénzmagyar alcímet viselő rövid, könnyű fogyasztásra ajánlott regény a pénzmozgás egyfajta mellékutas narratíváját vázolja föl, de éppen ennek, azaz a lopás vagy az eltulajdonítás tökéletesen végigvitt alakzatából következik, hogy a pillanatnyi fellélegzésre jelt adó zárlat is inkább a morál útvesztőibe vezet. - Virágh András recenziója Kerékgyártó István Hurok című regényéről.
A regény egyszerre olvastatja magát regényként és novellafüzérként: a generációs regény keretei minduntalan elgörbülnek, a lineáris regényidőnek azonban csak szeleteit látjuk felvillanni a szövegtérben. - Virágh András recenziója Háy János Napra jutni című regényéről.
A vélt vagy valós hiányérzet ez esetben mégis valahogy a szöveg feloldhatatlan, szükségszerű része: az Abban a házban elsődleges célja, hogy borzongató vakságot bocsásson olvasójára, kétségekbe ringassa, majd egyedül hagyja őt. Mint számos szereplőjét. - Virágh András kritikája Mariam Petroszjan regényéről.