Meriamon 2009 okt. 25. - 00:35:09
(128/188)
Elfogultság? hát nálam ezzel melléfogtál. Azért mert láttam egy darabot többször több szereposztásban,azt hiszem eldönthetem,hogy melyik tetszett a legjobban.Ehhez pedig semmi köze annak,hogy melyik szinésszel szimpatizálok,mert akkor elég kevés darabot néznék meg.De mivel nem szenvedek ilyen "betegségben" igy 3 hetente járok színházba számtalan sok darabot nézni...
Ja és az,hogy beleszületett-e valaki a mai izlésvilágba az egy dolog,mert én a régi dolgokat jobban kedvelem.Ettõl függetlenül ez a darab akkor is tetszett.De csak,hogy tudd a 83 éves nagymamámat tavaly vittem el erre rendezésre és neki jobban tetszett mint a régi. Pedig elhiheted,hogy õ ismeri is,meg látta százezerszer a régiekkel is élõben a darabot. Pontosan ezért irtam,hogy izlések és pofonok....
10/10
zoli_s 2009 okt. 25. - 00:34:33 10/10
(127/188)
Szerintem remek volt a darab. A színészek fantasztikusak voltak most is, és élõben is amikor láttam a Színházban.

Most is mint nagyon sok másban: Magyarországon csak a fikázás megy. Ez van.
A szöveg nem a megszokott volt. Én sem így ismertem. És akkor mi van. Nyilván van oka. Nem tudom mi az. Talán tényleg ez az eredeti, talán nem.

Gratulálok a Színháznak és a Színészeknek. Remek volt! És bízom benne, hogy több színházi közvetítés lesz majd a jövõben.

Akinek meg nem tetszett: Igen, van távirányító.
1/10
zsanet 2009 okt. 25. - 00:32:30 1/10
(126/188)
Nem hülyeség amit írsz, csak konkrétan erre a darabra ez nem áll.Mint már hangsúlyoztam nem az a bajom vele, hogy nem a régi, vagy nem az új, hanem az, hogy üres, élettelen, poéntalan, semmi és senki nincs benne ami csak egy kicsit is felkeltené az ember érdeklõdését.Az, hogy valaki szépen énekel, meg szép a mosolya,meg nem bot a lába, attól még nem lesz jó egy elõadás.
10/10
kameraman 2009 okt. 25. - 00:27:00 10/10
(125/188)
Gondolom a Romeo és Júlia is hasonló vihart kavarana! Mert aki a francia változatott nézi, annak gagyi a magyar, aki a magyart látta elsõként, az jobbat el sem tud képzelni, a klasszikusok pedig azt mondják, hogy mi köze van ennek az eredeti darabhoz, szöveghez, vagy tévednék??? :) :D
Kell ilyenis, olyanis mégha picit gyengébbre is sikerül a vártnál, de legalább lehessen mit nézni és akkor még mindig ott van a távirányító... :) :D
1/10
zsanet 2009 okt. 25. - 00:24:49 1/10
(124/188)
Errõl van szó, a darabot kell nézni, annál inkább, mert neked közel van azért ajánlom nézd meg. Az igazgatókat meg a politika fújdossa színházról színházra. SAJNA-SAJNA, HOGY ENNEK is mikor lesz már vége, azt csak a jóisten tudja. Egyenlõre még semmi jó sem szárzamott belõle, tehát felesleges. Színvonalrongáláshoz nem kéne asszisztálni.
Pünkösdi Kató 2009 okt. 25. - 00:20:49
(123/188)
És a zenekar? Róluk nem írtok egy szót sem. Nekem nagyon tetszett a zenekar, igaz, én abszolut hozzánemértõ vagyok:), de tetszett, ahogy frappánsan váltogatták a zenét, ahogy egyik dalból a másikba zenéltek át.

Az elõadás vége változata meglepõ volt, ezt a válozatot nem ismertem a 63-as és a filmhez képest, de tetszett.
lindababa 2009 okt. 25. - 00:18:25
(122/188)
Egyébként a Csárdáskirálynõ mindig vihart kavart. Amikor Honthy volt, az volt a baj, hogy már jöttek volna az újak, de õt nem lehetett még kirobbantani sem a szerepbõl. Aztán volt, ami túl modern volt, volt, ami túl régi, vagy félvállról játszották az operetteket, szinte félrekacsintva a nézõkre, hogy látjátok, milyen idióta történet? Nekem a hagyományos mesék tetszenek, amit másfél órára el lehet hinni, míg akkor is, ha tudom, hogy csak mese.
10/10
kameraman 2009 okt. 25. - 00:17:28 10/10
(121/188)
Kecskemét! Itt van egy kõhajtásnyira! De aki régóta jár Kecskemétre, az már várja, hogy az új igazgató elhúzzon és a régi visszajöjjön végre! Sokat hanyatlott Kecskeméten a színház az új diri óta! :(
Itt Szolnokon ugyanez a helyzet Balázs Péterrel! :( Katasztrófa, de hát a városvezetése a párt Õt akarta...
1/10
zsanet 2009 okt. 25. - 00:12:27 1/10
(120/188)
oké, bízom benne, hogy egyszer majd sikerül látnod egy igazán jó elõadást is. (mondjuk Kecskeméten megy a Lili bárónõ, azt igazán ajánlom figyelmedbe)
1/10
tigi5 2009 okt. 25. - 00:12:22 1/10
(119/188)
kedves kameraman, senki se nem mondta, hogy ne haladjunk a korral, de ha a haladás rosszabb minõséget jelent... márpedig ez a darab nem lett jobb így, sajnos, mert fenntartom: ez lenne a jobb változat, ha...
amúgy ez egy érdekes kérdés - az élet rengeteg területén tapasztaltam, hogy újítás után valami rosszabb lett - bizisten, kezdek félni az újításoktól

üdv
:-)))
Pünkösdi Kató 2009 okt. 25. - 00:11:33
(118/188)
Én is sajnálom, hogy nem a megszokott szövegek mentek. A sebesült katona felesleges, neki mi volt a szerepe? Még nem jöttem rá.
Aki nem ismeri az elõzõ Csárdáskirálynõ elõadásokat, annak maximálisan tetszett, én láttam már a Honthy Hannás elõadást, a filmet is, másik színházban is, nekem - végül is - tetszett ez is, örültem, hogy újra láttam. Legfeljebb más szöveggel dudorásztam. :) De tény, hogy akkor is sajnálom az átírásokat. :(
Ha valóban ez lenne az eredeti szöveg, akkor most nagyon sokan meglepõdtünk, illetve csalódásnak élünk meg sok-sok évet. :(
1/10
loco 2009 okt. 25. - 00:10:07 1/10
(117/188)
Érdekes filozófia a szemetet a modernség hacukájába öltöztetni.
Ha tetszett, egészségedre.
Ha jobb lett volna ez a változat, mint az eddigiek, megérte volna az átírást. De nem ez történt.
Maradok a pilótakekszes hasonlatomnál.
HOzzáteszek még annyit, hogy aki olyan tesco paradicsomon nõtt fel, ami sose látott napot, talán gyárban készült, olyan kerek és egyforma, mint a pingpponglabda, és a fene se tudja, mivel színezték pirosra - nos, aki ezen él, fogalma nincs, milyen finom egy igazi, hevesi magyar paradicsom ...
10/10
kameraman 2009 okt. 25. - 00:09:12 10/10
(116/188)
Azért annyira fiatal már nem vagyok! De ettõl függetlenül tetszett! :)
1/10
fúzfapoétagyilkos 2009 okt. 25. - 00:09:09 1/10
(115/188)
Errõl az izérõl (elõadásnak csúfolták) az alábbi vicc jutott eszembe kínonban: Találkozik a Traban annak idején a lócitromml.
Te ki vagy? - kérdi a lócitrom
Én vagyok az NDK autó - imígyen a Trabant
No ha te autó vagy, akkor én meg franciakrémes! - válaszolt a lócitrom!
Nos, ez is valahogy úgy volt franciakrémes, akarom mondani Csárdáskirálynõ!
1/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 25. - 00:08:41 1/10
(114/188)
Aki már látott operettet jó szereposztásba és rendezésben, annak ez aligha tetszhetett. Aki már beleszületett a mai ízlésvilágba, az nyilván könnyebben befogadja, és ha netán még elfogult is valamelyik (esetleg több) szereplõvel, akkor biztos a siker. :-)
1/10
zsanet 2009 okt. 25. - 00:06:57 1/10
(113/188)
Kedves Kameraman, sztem nem érted, hogy mirõl van szó, mert vagy nagyon fiatal vagy, vagy életedben kétszer jártál színházba,akkor is a szereplõért és nem a darabért. Semmi baj nincs ezzel sem, majd kinövöd. Azért máskor jó, ha a darabot is nézed majd.
Meriamon 2009 okt. 25. - 00:06:21
(112/188)
Hát olvasgatva a hozzászólásokat nem igazán nyerte el senkinek a tetszését. Ami azért fura,mert nekem az egyik kedvenc darabom. Nekem a mai is nagyon tetszett.A színészek fantasztikusak voltak, fõleg Peller Karcsi.Én színházban Szabó Dávid,és Bódi Barbi kettõssel láttam(az a kedvencem),de mindenki más ugyanez volt.Érdekes,hogy ennyi mindenki lehurrogta....izlések és pofonok úgy tûnik...

én gratulálok a színháznak és a színészeknek is!
1/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 25. - 00:05:10 1/10
(111/188)
A klasszikus operettet ne hasonlítsuk a filmhez, nem egy a két mûfaj.
1/10
fúzfapoétagyilkos 2009 okt. 25. - 00:03:53 1/10
(110/188)
Ma divat gyalázni.
ha már alkotni nem tudnak is valamit csinálnak annyi pénzért.......
10/10
kameraman 2009 okt. 25. - 00:02:53 10/10
(109/188)
Végülis fõzhetnénk a mai napig cserépedényben, vagy fûthetnénk szénnel esetleg járhatnánk lovaskocsival, mi a fenének haladjunk a korral, ha a múlt században az is kitûnõ volt! :D :D Ha a hatvanas-hetvenes években ezt tökéletesen eljátszották, akkor manapság felesleges eljátszani, újrafeldolgozni, sõt a legjobb lenne, ha már új darabokat nem is írnának! Tényleg így gondoljátok???! De akkor a moziba se lenne Valami Amerika.... :D :D
Haladni kell a korral!!! :)