Téma: Star Academy

Mia1234 2016 szept. 08. - 11:29:31
(37/97)
Csakhogy nem õ kapta a legkevesebb szavazatot, hanem az a teljesen borult elméjû Rözge Maxim.
olahmiki1959 2016 szept. 08. - 06:08:23 Előzmény Semprini
(36/97)
"annak pedig rendkívüli módon nem örülök, hogy az egész mezõny legellenszenvesebb, legönteltebb indulóját, Kelemen Lacit most beküldték a házba."
Ebben teljesen igazad van, viszont ezen túl, nekem még az is szöget ütött a fejembe, hogy hogy létezik az, hogy valaki a mûsor történetének legalacsonyabb pontszámát kapja a nézõktõl a produkciója alatt - a nézõket valószínûleg irritálta a srác hihetetlenül beképzelt, önmagát valamiféle nõk bálványának beállító, fényezõ mivolta -,egy hét alatt pedig õ kapja magasan a legtöbb szavazatot, amikor arról van szó, hogy ki jusson vissza az Akadémiára.
Ezt egyszerûen nem hiszem el!
Sokkal inkább arra gondolok, hogy a mûsor szerkesztõi, producerei - fittyet hányva a szavazatokra, amelyekrõl úgysem fog soha sem kiderülni, hogy a négy srác közül valójában ki hány voksot kapott - a cirkusz, a konfliktusgerjesztés és ezzel a nézettség növelése miatt, egyszerûen visszanyomta õt a mûsorba. (Nem elõször fordulna elõ Magyarországon...:)
1/10
Semprini 2016 szept. 04. - 12:23:43 1/10
(35/97)
Akkor pár szó a versenyzõkrõl egyenként a teljesség igényével, ábécé-sorrendben:

Balog Brigi: Igaz stréber-típus, van önbizalma is, de kicsit szerintem túltolja magát. Nekem már a bemutatkozón se volt szimpi, azóta még kevésbé az. Van hangja, de a lányok közül az õ produkciója tetszett legkevésbé.
Bene Barbara: Õ az aki leginkább feljött nálam a bemutatkozóhoz képest, kifejezetten rokonszenves, jó hangú lány, róla tudnám talán leginkább elképzelni, hogy befut valamiféle karriert szólóénekesként. Akár meg is nyerhetné, bár a zsûri nem tartja valami sokra (ez persze õket minõsíti.)
Budavári Zita: Abszolút középszer, rokonszenves, de nem igazán átütõ tehetség, róla nehezen hiszem el, hogy befut, nem sztáralkat, annál sokkalta introvertáltabb.
Fazekas Eszter: A bemutatkozója jobban tetszett, mint a tegnapi éneklése, ezzel együtt Bene Barbara és Szõcs Renáta mellett õ is dobogós helyen van nálam. Kicsit önbizalomhiányos, visszahúzódó, tehát õ sem az az echte "sztár-alapanyag", de okozhat még meglepetést...
Gór Nagy Erika: Számomra abszolút jellegtelen, nem kapom fel rá a fejem, "egynek elmegy"-kategória, de szerintem nem sokáig lesz bent, amolyan töltelék-ember. És õ sem sztár alkat, a kiesett Kátai Lillához hasonlóan.
Hegyi Dávid: Na az ilyen alfahím-mûmacsó típustól kaparom leginkább a falat, ordít róla, hogy jó pasinak tartja magát, egész színpadi létezését ez határozza meg, a produkció másodlagos jelentõségû. Ezzel együtt szerintem tucathang, és még csak nem is szimpatikus. Várom a kiesését.
Illés Adrián: Õt nem igazán tudom hova tenni, kicsit éretlennek tûnik nekem, fiatal is még, nem tehetségtelen, de nem is az a jaj de hûha.
Jecsmenik Arnold: Nekem kicsit Caramel-klónnak tûnik, az énekstílusa nagyon távol áll az ízlésemtõl, abszolút nem fogom sajnálni ha kiesik.
Kátai Lilla: Nem lepet meg, hogy õ esett ki elsõnek, bár a fiúk közt voltak nála gyengébbek jó páran, a lányok közt viszont tényleg legalul helyezkedett el. Õ a legkevésbé sztáralkat, ez is tény, és kicsit késõn jutott eszébe ez az "éneklõsdi"...
Kertész Iván: A fiúk közt egyértelmûen õ a legszimpatikusabb, nem is énekelt rosszul, de hogy el tudom-e képzelni majdani befutott énekesként - hát, nagyon nem...
Libor Laura: Kb. a Budavári Zita színvonala, csak kevésbé rokonszenves típusban. Hangilag nem lenne rossz, de nagyon csiszolatlan még.
Ossó Balázs: Amolyan "lányok kedvence-típus", nekem akkor se jönne be, ha még egyszer születne, ezzel együtt messze rokonszenvesebb, mint Hegyi Dávid, és vitathatatlanul sztáralkat. Viszont abszolút tucat-hang, nem kapom fel rá a fejem.
Pádár Alexandra: Erõs kezdés után nagyon visszaesett, pedig nála tényleg minden együtt van: hang, dögösség, önbizalom, de tegnap mégse tudta kifutni a formáját. Hanganyagát tekintve talán a legerõsebb versenyzõ, de mindenképp az élbolyban van.
Streiffert Hanna: Aranyos, rokonszenves lány, van hangja is, de valahogy nem jön ki belõle az aminek ki kéne, viszont azt, hogy kis híján õ lett az elsõ kiesõ, felháborítónak tartom.
Szõcs Renáta: Már a bemutatkozója is tetszett, csak a dalban nem tudta megmutatni a kvalitásait, tegnap viszont tarolt, jelenleg nálam õ a favorit, nála is minden megvan a sztársághoz, plusz még visszafogott és nagyon rokonszenves is, ami hatalmas pozitívum a szememben. Nagyon drukkolok neki.
Szûcs Randy: Szerintem neki kellett volna kiesnie, õ a leggyengébb láncszem, minden szempontból.

Ja, és annak pedig rendkívüli módon nem örülök, hogy az egész mezõny legellenszenvesebb, legönteltebb indulóját, Kelemen Lacit most beküldték a házba. Persze, értem én, hogy kell a cirkusz, meg minden, de ezt azért mégse kellett volna...
indingo 2016 szept. 04. - 10:50:30
(34/97)
Egy valamit még kifelejtettem. Szûcs Randy 'párbajdala' volt még azon kevés dalok egyik ami eljutott a szívemhez és az egész mûsor legemberibb pillanata volt, amikor elfelejtette a szöveget.
indingo 2016 szept. 04. - 10:31:05
(33/97)
Kezdjük az elején. Ha már tehetségkutatóban feltûnt énekesek dalai volt a heti feladat, miért nem a százezer Megasztár, meg Voice vagy a másik falas csodában feltûntek dalait énekelték. Bõven lett volna mibõl válogatni és mondjuk mindenki magyar számot énekelhetett volna. Ehelyett a konkurencia felfedezettjeinek (Varga Viktor, Kocsis Tibi) slágereit énekelték. Igaz az egész mûsor egy second hand, kezdve a fél zsûrivel és a mûsorvezetõ párossal. Hanyatt senkitõl estem, nekem még Kertész Iván produkciója tetszett a legjobban. Felszabadult volt, manírok nélkül és jól is énekelt. A többségen mereven azt lehetett érezni, hogy koncentrál, hogy most kettõt lépek balra most levegõt veszek, na és most pisloghatok egyet. Az elsõnek fellépni életveszély ezt már több applikációs csoda versenyen megfigyeltem, azok mindig az utolsók között végeznek, lásd most a nézõk között Arnold, aki messze nem a leggyengébb volt, bár a dala nekem sem tetszett. A folyamatos duciságával való foglalkozás is nekem sok. Mindenkinek nádszál vékonynak kéne lennie? Persze legyen kondija, mondjuk tegye le a cigit. Például Caramel vagy Adel sem szokta felszántani a színpadot, brutál hangok, szerethetõek és ducik. Nem tudom hány ezren(?) jelentkeztek a mûsorra, de a legjobb 20 is nagyon közepes, semmi extra. Lehet hogy ez csak bennem van így vagy már annyi tehetségkutatót néztem, hogy már tényleg mindent láttam. Emlékszem még az elsõ néhány Megasztárra és szinte az összes szereplõre emlékszem és csodálkozva néztem akkor a mûsort. Most az egész annyira közhely, nincsenek egyéniségek vagy ha valaki az, a készítõk ki akarják ölni belõlük. A másik ami nagyon tetszett, hogy a tisztelt zsûri megjegyzi, hogy a mostani dala hasonló, minta korábbi vagy neked ilyen vagy olyan dalokat kellene énekelni. Könyörgöm õk adják a dalokat. Én amúgy 1 órával a kezdés után kezdem el nézi és a sok reklámot, felesleges dumát, ismétlést szépen áttekerem. Annyi felesleges duma van benne, hogy bele is aludtam. Meg minek kell ismétléseket adni a napi összefoglalókból? Csúnya ilyet mondani, de örültem, hogy Lilla esett ki. Egyszerûen semmi különös nem volt a hangjában, tucathang, én a 16-ba se juttattam volna. Aranyos, helyes csaj, de ennyi.
1/10
Semprini 2016 szept. 03. - 21:48:40 1/10
(32/97)
Szõcs Renáta hatalmasat énekelt, a múltkor azt írtam, nem tudta megmutatni, mi rejlik benne - hát most megmutatta. Õ kapta a legtöbb pontot, teljesen érthetõ módon, így a jövõ héten védettséget élvez.
A másik, aki még különösen tetszett, az Bene Barbara, õ a bemutatkozón annyira nem fogott meg, de most már õt is a jobbak közé sorolom. A többi lány számomra kicsit átlagos, szürke középszer volt, a fiúk viszont többnyire klasszisokkal gyengébbek náluk - ez a pontozáson nem nagyon látszik.
A legnagyobb visszaesést Pádár Alexandra produkálta, aki a bemutatkozón kiemelkedett a mezõnybõl, most meg - nyilván azért is mivel saját elmondása szerint utálta a dalt - nem tudta hozni a formáját.
A leggyengébb szerintem Szûcs Randy volt, neki kellene kiesnie.

A zsûrivel továbbra is rendkívül elégedetlen vagyok, a gyengébb produkciókat indokolatlanul felpontozták (Hegyi Dávidot különösen nyomják, holott az egyik leggyengébb volt!), a jobbakat meg igyekeztek ledegradálni, és aláértékelni. Emellett akkora baromságokat hordtak néha össze, hogy csak lestem, Vastag Csaba irtó gyenge erõltetett szóvicceitõl meg a falat kapartam.
1/10
Semprini 2016 szept. 02. - 18:43:02 1/10
(31/97)
Nem szimplán bukás, brutálisan nagy bukta a Star Academy - már az elsõ héten a kutyát sem érdekelte. Mi lesz itt késõbb?
http://index.hu/kultur/media/2016/09/02/brutalis_bukas_a_star_academy/
1/10
tbalint3 2016 szept. 01. - 16:01:42 1/10
(30/97)
Még ilyen sz@r, nagyszeû...
indingo 2016 szept. 01. - 11:57:12
(29/97)
Nekem már most sok a mûsor. A beköltözõ ’SÓ’ is nevetséges volt, a tûzjelzõ megszólalását sem értem. Beindul és a só meg csak megy tovább……….és ha valóban tûz lett volna valahol? Nincs erre valami protokoll? Remélem jól megbüntetik õket! Azt többen is írtátok, hogy a hangosítás botrányos volt. Nem lehetett érteni a zsûrit és a mûsorvezetõket. Mondjuk Vastag Csaba amúgy is beszédhibás, nem még így. Ráadásul az a mániája, hogy megtapsoltatja a nézõket! Azt nem mondták neki, hogy nem koncerten van? A mindennapi összefoglalók sem tetszenek, sok duma, kevés anyag a játékosokról. Anno a Megasztárban is összeköltöztek a játékosok és adtak összefoglalókat, tehát az ötlet se eget verõen egyedi. Heti egy összefoglaló amúgy simán elég volna, mert a napi szösszenetbe már olyan fontos dolgokat tesznek be, hogy ki hogy szellent. A szereplõk közül igazából olyan nagyon szimpatikusat ki sem tudnék emelni. A zsiráf csaj katasztrófálisan viselkedik, még ha érdekes is a hangja. A cigisekre meg nem is értem miért nem szólnak rá, hogy sem a hangjuknak sem a kondijuknak nem tesz jó az egészségükrõl nem is beszélve. Az X-es korszkában Hegyi Dávid szimpibb volt, itt nem annyira átütõ. Arnoldban látok még potenciált, amúgy õs járt már tehetségkutatóban. A stylist nekem is mû volt és erõltetett a de szeretek mindenkit, teljesen igaza volt Ossó Balázsnak. Persze ilyen kétszínû és erõltetett a pálya. Irányítva van a mûsor, már eleve a számokkal. Valakik annyira gagyi számot kapnak hogy csak na, míg mások kiválót, persze az igazi tehetség a gagyi számot is megoldja. A Randy gyerek lehúzása nekem eléggé szembetûnõ és kizárólag negatív dolgok kerülnek be róla az összefoglalóba. Az is, hogy nem tudta a dalszövegét, holott senki sem tudta. Én õt tippelem elsõ kiesõnek. Plusz egy fõ beküldése sem korrekt a többiekkel szemben. Aki valószínûleg a kis Majka klón, Kelemen Laci lesz, értem én, hogy kell a cirkusz. Amúgy õ is volt az X-faktorban, azóta elég nagy átalakuláson ment keresztül. Itt egy link: https://www.youtube.com/watch?v=fTkEIUrg5MU Elsõre ennyi jutott eszembe! :)
papzo 2016 aug. 30. - 09:27:23
(28/97)
Pedig ez a Frédi vagy ki egy sztár, már megjárta az Euroviziót is! És utána ahogy verte magát! (beképzelt szerencsétlenség)
ponca 2016 aug. 30. - 08:59:13 Előzmény mirigy
(27/97)
Még ha a nézõk sikítoznának, mert lenne miért! De, nem! Bejátszás a sikoltozás! Ugyan az az effekt többször is beadva, a nézõk meg unottan ülnek. Felvételrõl visszanéztük, mert gyanús volt és jól gondoltuk!
1/10
Semprini 2016 aug. 29. - 22:23:25 1/10
(26/97)
Hogy a versenyzõkrõl is essen pár szó: a bemutatkozó számuk alapján szerintem hangilag magasan kiemelkedett Pádár Alexandra a Son of a Preacher man címû dallal: dögös volt (de tudja is magáról), jól énekelt, önbizalomnak sincs híján, viszont messze nem õ volt a legszimpatikusabb, sõt. Ha a szimpátiát is figyelembe veszem, akkor hármat neveznék meg: Szõcs Renáta, a szõke erdélyi lány, azonban az a dal, amit énekelt, nem adott lehetõséget a valódi kvalitásainak a bemutatására, szerintem több van benne, a másik a bemutatkozó kisfilmjében magát önbizalom-hiányosnak nevezõ Fazekas Eszter, valamint a Svédországból érkezett Streiffert Hanna, aki Jessie J. Price Tag c. számával mutatkozott be. Rajtuk kívül is volt még 2-3 akit ígéretesnek tartok, de amúgy elég közepes a mezõny szerintem.
A fiúk sztem sokkal gyengébbek, és van köztük egy különösen antipatikus,a holland származású Szûcs Randy. Talán õt ejteném ki elsõként.
2/10
Takapi 2016 aug. 29. - 22:10:05 2/10
(25/97)
Undorító ez a jelölés nevû szadízás. Miért kell összetörni az emberi kapcsolatokat. Ez nem VV. Ezeknek a fiataloknak mûvészeknek kell majd lenni. Ez tehetségkutató.
1/10
Obsession 2016 aug. 29. - 21:38:39 1/10
(24/97)
Osztom a véleményeket! Mi ez egy valóságshow??? 5 percet bírtam nézni, azt hittem olyan lesz mint a Megasztár vagy az X-faktor, ahol az éneklést látjuk. Nem vagyok kíváncsi, hogy hogyan élnek meg buliznak a kis "villájukban".
wowow 2016 aug. 29. - 21:32:28
(23/97)
Helyesbítek: Pásztor Anna.
KLOPCSIK69 2016 aug. 29. - 21:27:57
(22/97)
Gratula a Tv2-nek az ènekes való világukhoz! 3 perc bõven elèg volt belõlük. Èrtem èn hogy rengeteg pènzt öltek bele, de kàr ennyire, ennyi csatornàn nyomatni ezt a borzalmat!
1/10
Izabell1 2016 aug. 29. - 21:27:48 1/10
(21/97)
Én szeretem a tehetségeket. Ha énekesek, azt még jobban. Az ilyen jellegû mûsorokat is szoktam nézni, ha idõm engedi. De amit itt láttam, az valami borzasztó! Totál amatõr, hiteltelen, a zsûri-anyám-idegesítõ. Ez a szakma, mint sok más, nem a tehetségrõl szól, hanem elsõsorban a helyezkedésrõl. A zsûri tagjai közül páran, ki kell hogy mondjam...tehetségtelenek. Viszont szívósan dolgoztak a népszerûségért. Van azért kivétel, de szerintem csak egy.
A mûsornak egyelõre semmi hangulata, megint a színtiszta mûanyag és a felszínesség ordít a képernyõrõl. A mû lelkizések, mû érdeklõdés, ami csak egy forgatókönyv, nincs mögötte tartalom....
Nem köt le, nem tudom nézni, csak bele-bele pislogok és annyi elég is belõle. Remélem egy-két embernek, aki ide bekerült, azért lesz belõle valami haszna. A tehetségeseknek. Nem a könyöklõknek. Remélem.
wowow 2016 aug. 29. - 21:27:02
(20/97)
Ez a zsûritag Pirmer Anna kinek a seggevége, hogy itt is pakolja magát? Még mindig nagyon ellenszenves, az én megítélésem szerint sem képernyõképes, leginkább az arcberendezése.

Egyébként aki sztár, annak ez a bohóckodás szinten aluli. Sztárakademi, mi? Ne röhögtessenek.
olahmiki1959 2016 aug. 29. - 18:18:53
(19/97)
Gór-Nagy Erika nem énekelt rosszul, viszont bennem az maradt meg, hogy az amúgyis kissé vaskos testalkatú lányra egy olyan elõnytelen ruhát adtak, amiben a feneke akkora volt, mint egy fuvaroslónak.
Az rendben van, hogy az embernek néha nem mûködik az önkontrollja. Izgul, másra figyel, készül a nyilvános megmérettetésre.
De a szülei, az ismerõsei, vagy a sminkszobában az öltöztetõk - akiknek ez a hivatása - nem LÁTNAK?

Magával a beköltözéssel - meg az egész, valóságshow-ra hajazó szisztémával - az a bajom, (és nem is értem pontosan) hogy a játékosok-énekesek hetenként kijelölik maguk közül azt, akit valamilyen szempontból a leggyengébbnek ítélnek?
Ez oké, csak hogy akkor mi a szerepe a mentoroknak, hiszen, ha valakinek a tanítványát a második héten kiszavazzák, akkor hogy tud neki bármit is megtanítani?
Hangképzést, színpadi mozgást, magabiztosságot, stílust?

Ez így - ha tényleg így történik majd - számomra nagyon nem stimmel.
Hiszen akkor nem igazán számít, hogy valaki mennyire tehetséges, sõt, még azt is el tudom képzelni, hogy a túlságosan jól éneklõ embereket a többiek szép lassan, direkt kiszavazzák, nehogy már õ nyerjen a végén!

Érdeklõdéssel várom, hogy a kezdeti, idillikus állapot mikor változik át - törvényszerûen - a taktikázások talajává odabent a villában..:D
Senhora 2016 aug. 29. - 06:46:15
(18/97)
Szerintem butaság keverni a valóságshowt a tehetségkutatóval...
Korábban is foglalkoztak velük hozzáértõk, meg is mutatták ezt a mûsorban.
Miért kellene azt nézegetni nap mint nap, hogy mennyire unatkoznak odabenn?!
Egyetlen elõnye az lehet ennek, hogy az álarcok lehullanak. Heti három percben meg kb még egyszer ennyi kisfilmben könnyû nyomni a marketinget, de a nap 24 órájában nem fog menni.
VV Fanni klón majd csinálja a fesztivált odabenn...