Egy katonanő elszánt küldetésre indul, hogy szigorúan titkos rakományával átkeljen egy befagyott tengeren, véget vessen az apokaliptikus háborúnak, és megmentse a lányát.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
8/10
Nazca van Marple
2022 dec. 25. - 21:42:43
8/10
Szerintem egyszer nézhetősnek tökéletes volt, hozza a skandináv színvonalat.
Skandináv háborús dráma a Netflixtől. Az alapsztori kiváló, de sikerült érdektelen módon kivitelezni. A történet középpontjába állított korcsolyás hadműveletet, a főszereplőnő személyes drámájával próbálták meg érdekesebbé tenni. Noomi Rapace itt a hollywoodi férfi akcióhőskaraktert, vagyis a szinte elpusztíthatatlan, hidegvérű profit alakítja. Akad pár látványosan fényképezett, esztétikailag a toppon lévő jelenet, viszont az izgalmas, feszült részekből csak 1-2 néhány másodpercest kapunk. A vége felé azonban némileg mégis felpörög a cselekmény, ám a lezárás igencsak erőltetettre, teátrálisra sikeredett. A totál közepes film hideg képi világgal, és télies miliővel lett megspékelve.
Azt hittem nincs eleje a filmnek, azt hittem a közepével kezdődik. De igen, a közepével kezdődik. Előzmény nincs, a szereplőket nem ismerjük meg, az egész film éjjel játszódik ronda színészekkel. Egy nagy kérdőjel ez a film, éppen ezért bátran adom neki az egyes osztályzatot.
Nekem tetszett. Itt nem a háború miértjén volt a hangsúly, hanem a főszereplő motivációin, aki bizony nem egy "jó ember" . Persze voltak hibái a filmnek, de végig lekötött, izgalmas volt. Engem a vége sem zavart. Persze az életben ez nem végződhetett volna így, de az én "happyend" igényemet kielégítette.(Mindenki megkapta amit szerintem érdemelt.)
Sajnos mostanában divattá vált efféle félkész sztorikat tálalni a nézőknek. Aztán jöhetnek a sznobok, akik meglátnak benne valami csodálatos drámai vonulatot, amit az egyszerű halandó nem képes. Belemagyarázás az egész.....
Ennek a filmnek se eleje, se közepe se vége, egy szóval egy érthetetlen nagy káosz az egész. Semmit nem tudunk meg a háború előzményeiről, vagy hogy kik állnak hadban egymással. Cselekményt tekintve elég erőltett, “háborús” filmhez képest az akció jelenetek szerepét átvette a nyomasztó, elégikus hangulat ami az egész filmet körül ölelte. Egy szó mint száz szar az egész. ( Ha spoilert fedezel fel az írásomba akkor így jártál, sokat nem vesztessz vele ha netán nem nézed meg, vagy előre tudsz egy két ilyen “hasznos” infót.)
Ebben a filmben sokkal több lehetett volna. A fagyott világ és az apokaliptikus hangulat alapvetően jó, de a történet nagyon gyenge, félkész A színészek abszolút nem odaillőek. Két csillag mert nem kapcsoltam el.-
Egészen jó lett volna ez a mozi... Én nem hiányoltam a filmből a háttérmagyarázatot. Egy háború borzalmas, bárhol, bármikor zajlik. A karakterek bővebb bemutatásától csak vontatottabb lett volna a film, szerintem megismertük őket, amennyire kellett. A képi világ, a helyszín érdekes volt, megragadó, és kellő feszültséget teremtett a jégen való veszélyes út.
Egészen odáig lekötött és tetszett, hogy a főszereplő megérkezik a célhoz. Onnantól már valahogy félresiklott számomra a sztori, mást vártam, valami meglepőbbet.
SPOILER!
Amikor Caroline lezuhan, látjuk a gránát robbanását még a levegőben. Így kiszabadult a vírus, nem? Tehát az önfeláldozás nem érte el a célját. Vagy megint a nézőre bízták, gondoljon, amit akar?
Mondjuk úgy, láttam már izgalmasabb Noomi Rapace filmet. Miatta néztem meg! 😁 Ahogy m3246 írja, ez egy kihagyott ziccer. Több pénzből és jobb forgatókönyvvel még ütne is, de így végig egy közepes B akciófilm. Mivel a vége tetszett, egy ponttal (csillaggal) többet adok rá az 5nél.
Nem tudjátok, hol lehet kapni ilyen korcsolyát, amivel nem csak csúszkálni lehet a jégen, de hegyet mászni is, sőt, akár a jeges víz mélyén úszkálni? Nekem is jól jönne egy ilyen. (A Városligetben :)
Ritkán érzem annyira, mint ennél a filmnél, hogy nagyon félre ment pedig remek lehetett volna. Egyszerűen nem tud kibontakozni a film. Kiragadtunk egy parányi történetet valami nagyból, nem tudjuk mikor, nem tudjuk hol. Még azt sem tudjuk mi történt és senki nem is magyarázza el. Nem ismerjük meg a karakterket, pedig egész érdekesek. Valójában meg sem próbálják bemutatni őket. A képi ábrázolás és a film hangulata viszont kimondottan jó. Kiváló több évados sorozatot lehetett volna csinálni belőle, ahol apránként szépen minden fenti hiányosságot ki lehetett volna bontani. Így csak egy jó nagy kihagyott ziccer a film. Nem mondanám, hogy unatkoztam alatta, de egyérelműen csak azt éreztem, hogy ebből mit ki lehetett volna hozni... 7/10
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások