Most vagy soha!

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott magyar történelmi kalandfilm, akciófilm, 135 perc, 2024

Értékelés:

787 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

787 szavazatból
Szerinted?
Amikor 1848. március 15-én a lánglelkű költő, Petőfi Sándor költeményével, a Nemzeti Dallal kirobbantja a magyar forradalmat, az osztrák elnyomók egy titkosügynököt bíznak meg a feladattal, hogy állítsa meg a felkelést.
Bemutató dátuma: 2024. március 14. Forgalmazó: Fórum Hungary

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
10/10
Johnny007 jún. 29. 23:38:57 10/10
Jó film!
3/10
Tök111 ápr. 21. 11:13:14 3/10
Ha a történetet vizsgáljuk, olyan giccses, és méltatlan Március 15. emlékéhez, mint a Nemzeti Múzeumnál tartott 2025 március 15-i műsor volt. Úgy látszik, a fidesz berkein belül a giccsparádé lett a közös nevező, legyen az film, műsor, vagy kastélyok. A színészi játékok, operatőri munka rendben van. A filmben megjelenő "intéző ember" szerepkört nem tudom nem elvonatkoztatni a mai valóságtól.
8/10
hpeti2023 márc. 23. 10:48:42 8/10
Ez nem egy rossz film, főleg magyar készítésű filmek viszonylatában. Érthető a filmmel kapcsolatos népharag, és így a kritikusság, de ha ezt félretesszük - ami nem sok embernek szokott menni - , akkor ez képi világban, játékban, dinamikában szerintem felülmúlja a magyar filmek magas százalékát. (sok magyar filmet nagyon szeretek!!) A zene csapnivaló, és hogy miért ez a pár napos alaptörténeti koncepció? Igen, felvet kérdéseket...de soha rosszabbat, sok készítőnek csak gratulálni tudok. (rákay kálmán nincs köztük)
3/10
Bandita___ márc. 22. 21:34:00 3/10
Én szinte semmit nem tudok a 48-s forradalomról. A legkevésbé se érdekelt a történelem amikor még egy hormongazdag tini voltam.
Szívesebben láttam volna egy inkább történelem fókuszú filmet, mint hogy az épp felkapott színészeket tüntessék fel jó színben.
Fogalmam sincs ki kicsoda a filmben, csak azt hogy híres utca nevek.

Ez az akció film szerűség tele volt klisékkel, pl
- A nagy gonosz egyszer se talál célba. Valahogy 2 katonát simán leüt, de egy törékeny lánnyal már nem bír el 🥺
- A zsoldosok hirtelen át pártolnak, olyan megható nekik a Nemzeti Dal 🥺
- Júlia még a forradalom közepén elkezdi megkeresni a szegény lány anyukáját 🥺
- A nyomda tulajdonosa még pisztollyal a fejéhez szorítva is pofázik, és persze nem lövik le 🥺
- A katonák megsajnálják az ellenséget 🥺
- A német ezredes Hue Heffner hiába tudja hogy elég lenne pár lövés hogy a tömeg fele eloszoljon, hagyja hogy lefegyverezzék őket a puszta tekintettükkel 🥺 A felettesének majd mondhatja hogy Olyan csúnyán nézett rám Petőfi 🥺
- A helytartó helyettese elsőnek teljesen jogosan elmondja hogy nem írhatja alá, majd aztán hirtelen mégis 🥺

Nem tudom, hogy zajlott a forradalom. De gondolom nem így. Mert ha igen akkor nem érdemli meg ezt a nagy felhajtást.
Egyszer csak gondoltak egyet és felvonultak Pesten, majd Budán. Semmi ellenállással majd szabadok lettek.

4/10
The Cortez márc. 21. 00:32:14 4/10 Előzmény sanderson
Ezt tudjuk, annó Gyurcsány is pont ezek miatt nyalt nekik. A háború kitörése után nem hogy nem viselkedett ellenségesen a magyar kormány, hanem szinte egyenesen az orosz propagandát kezdte el harsogni.
Engem jobban érdekel a rossz helyre születettek sorsa, mint a kormányt. Pont magasról leszarják a kárpátaljaiakat, az orosz szövetség miatt nem küldtek fegyvert Ukrajnába. De a szlovákiai magyarok kirekesztettsége sem érdekli, mert lazán megy a haverkodás Ficóval is. A magyarországi rossz helyekről inkább ne is beszéljünk.

„Kínával őrültség a gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat mérsékelni, vagy megszüntetni.”

Valószínűleg, de ebből miért következik az, hogy hagyjuk a ténylegesen komcsi kínai miniszterelnököt/főpártitkárt Magyarországon rendezkedni?

„Szerintem az európai emberek többsége is ezt szeretné, de senki sem kérdezi meg tőlük, hogy egyetértenek-e Brüsszel "háború az utolsó ukrán katonáig"tervével.”

Mert a kérdés nem pontos, Oroszország valahogy kimaradt belőle. Másrészt mi van akkor, ha megkérdezik? Az európai emberek fogják eldönteni, hogy mikor lesz vége a háborúnak?

„De miből gondolod azt, hogy a magyar emberek többsége a te álláspontodat osztja, és rólam hozzád hasonló a véleményük?”

Elég sokan felismerik az ilyen szintű, tényleges megvezetettséget. Viszont sokan szajkózzák a te mások által legyártott véleményedet is.
offtopic
sanderson márc. 20. 14:50:28 Előzmény The Cortez
Azt írod: "A kormányoldal meg Orosz, Kína, de már Amerika szolgálatába is állt, mikor pár hónapja még ellene fröcsögött."
A magyar kormány nem állt Oroszország szolgálatába, csak nem tekinti ellenségének. Földrajzi elhelyezkedésünk, és az olcsó orosz földgáz, kőolaj miatt úgy tűnt ésszerűnek, hogy az energiahordozókat tőlük szerezzük be. Az is logikusnak tűnt, hogy egy új atomerőművet is orosz közreműködéssel építsünk, hiszen a régi már bevált. Azután váratlanul kitört a háború, és az előbb felsorolt függőségeink miatt nem tehettük meg, hogy ellenségesen viselkedjünk Oroszországgal. Szükségük van az orosz földgázra, kőolajra és az új atomerőműre. Ami még szempont volt, hogy miért ne küldjünk fegyvereket Ukrajnának, a Kárpátalján élő magyarok.
Lehet, hogy téged egyáltalán nem érdekelnek ezek a rossz helyre született magyar testvéreink, de szerencsére a kormány rájuk is gondol. Azt nem tudjuk megakadályozni, hogy a magyar nemzetiségű férfiakat a frontra vigyék az ukránok, de az oroszok legalább Kárpátalját békén hagyják, így a civil lakosság biztonságban van. Bizony, ez azért van így, mert az oroszok sem tekintenek minket az ellenségüknek.
Kínával őrültség a gazdasági, kereskedelmi kapcsolatokat mérsékelni, vagy megszüntetni.
Amerikában kormányváltás történt, győztek a konzervatívok. Ugyanolyan világnézetű politikusok kerültek hatalomra, mint akik Európában a Patrióták és a Szuveneristák frakcióiban ülnek. Ezek a konzervatív, patrióta politikusok minden évben CPAC konferenciát tartanak. Többek között abban is egyetértenek, hogy ennek az orosz-ukrán háborúnak minél hamarabb véget kell vetni. Szerintem az európai emberek többsége is ezt szeretné, de senki sem kérdezi meg tőlük, hogy egyetértenek-e Brüsszel "háború az utolsó ukrán katonáig"tervével.
Igazolásként itt egy videó. Olvasd el alatta a kommenteket, amit nem magyar, de európai emberek írtak. https://www.youtube.com/watch?v=cI0BYZmhTMY
Én nem megyek bele személyeskedésbe, csak annyit mondok, sokan gondolják azt embertársaikról, hogy hülyék, megvezetettek, mert más véleményt fogalmaznak meg a világban történt dolgokról, mint ők. Pedig egyszerűen arról van szó, hogy más a világnézetük.
Ez, amit gondolsz rólam, a te véleményed. De miből gondolod azt, hogy a magyar emberek többsége a te álláspontodat osztja, és rólam hozzád hasonló a véleményük?
1/10
djviking1 márc. 19. 19:14:03 1/10
Marha jót fognak aludni rajta a diákok, ha kötelezik Őket hogy megnézzék ezt a szart...
wolfat márc. 19. 05:17:37 Előzmény sanderson
Gárdonyi kitalált hősöket formált meg az "Egri csillagok"-ban. (Pár kivételtől eltekintve, ha éltek is, nem sokat lehet tudni róluk más forrásokból - szemben ennek a filmnek a szereplőivel - , meg ami Gárdonyinál fikció, az - pozitív jelentésben - megerősíti az addig ismerteket.) Rám ez a film úgy hatott, mintha a minél látványosabb jeleneteket keresnék benne, különösen ami az akciójeleneteket illeti -, március 15. nem erről szólt elsősorban. Ráadásul különösen ezek az akciójelenetek általában erőltetettek. (Farkaschnak, mint a gonosz megtestesítőjének egyáltalán nincs árnyalva a karaktere, amint a Lukácsy által megformált figura is rendkívül sablonos, a többi negatív szereplőről már nem is beszélve.)
"Akik pedig látták [a filmet], ha érdekli őket ez a vita kettőnk között, majd eldöntik melyikünk érvelésével értenek egyet." Ebben egyetértünk!
sanderson márc. 17. 15:24:00 Előzmény sanderson
Javítás a hozzászólásomban: A látvány és az operatőri munka legalább annyira jó.
sanderson márc. 17. 15:11:49 Előzmény wolfat
Szendrey Júliát csapdába ejtették, de nem kínozták meg. Amikor Farkasch megérkezett, és kérdezte, hol a nő, közölték vele, hogy szabadon engedték. Ezért valóban úgy csatlakozott újra a tömeghez, mint akinek a haja szála sem görbült. Később amikor Farkasch majdnem megölte, a férje nagyon zaklatott állapotban találta Júliát. Rendezetlen öltözékben, remegve kuporgott a fal mellett. Minden történelmi eseményt lehet toldozni-foldozni. Gárdonyi az Egri csillagok regényébe több kitalált szálat és szereplőt is bele rakott. Kötelező olvasmány az iskolában, mégsem érte bírálat Jumurdzsák és Bornemissza elrabolt gyermeke miatt, akit a regény szerint az ostromlott vár alá vitt. Ezen az alapon az egri várvédők emlékét is meggyalázták. A film készítői ügyeltek arra, hogy a dokumentált események a filmben is időrendi pontossággal benne legyenek. Petőfi a fontos eseményeken mindig ott volt, akárcsak a többi forradalmár. A forradalmi hangulat nagyon ott van a filmben. Ilyen jól ábrázolni, ahogy egész Budapestet magával ragadja a nemzeti összetartozás élménye, csak azok tudják, akik ezt az érzést már maguk is többször átélték. Igaz ez a forgatókönyvírókra, és valószínűleg a színészekre, statisztákra is. Összehasonlítva ezt a filmet a Hunyadi sorozattal, nálam egyértelműen a Most vagy soha! a nyerő. Ebben a filmben jobbak a színészek, a forgatókönyv, a párbeszédek, a látvány, operatőri munka pedig legalább annyira jó, mint a sorozaté. Úgy is mondhatom, hogy ebben az összehasonlításban a film alkotói lepipálták, a nemzetközi, nem kormányközeli sorozat stábját. Akik még nem látták a filmet, javaslom nézzék meg valamikor, amikor módjukban áll. Akik pedig látták, ha érdekli őket ez a vita kettőnk között, majd eldöntik melyikünk érvelésével értenek egyet. Lehet, hogy spoiler is volt a hozzászólásomban, de azt biztosan senki sem gondolja, hogy Szendrey Júlia meghal a filmben. Ez nem egy Tarantino film.
Összes hozzászólás