1974-ben, a budai Vár újjáépítése közben Zolnay László régész megtalálta azt a mindaddig csak apró töredékekből ismert s a maga nemében páratlan szoboregyüttest, amely hozzáadott egy hiányzó láncszemet a középkori magyarművészet történetéhez. Azt, hogy Zsigmond király budai palotája milyen pompázatos lehetett, a korabeli utazók, a királyi udvarban megfordult diplomaták feljegyzéseiből ismerhették addig a kutatók. A megtalált torzóegyüttes ékes tanúbizonyság arra, hogy a legtöbbet utazó s legnagyobb diplomata uralkodónk jól ismerte a kor európai művészetét, s teljes joggal, maga körül is más udvarokban látott pompát akart teremteni. Közreműködik: Marosi Ernő művészettörténész.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások