Ada Byron Lovelace egy költő és egy matematikus leánya, a XIX. század gyermeke a korabeli Angliában. Nem rossz párosítás a kislány szempontjából. Egy nem mindennapi nő, mitöbb egy zseni alakja, portréja rajzolódik ki ebből a dokumentumfilmből. A teenager Ada Byron Lovelace 1840-ben előrevetíti a computer-jövőt, s mindezt teszi a XIX. században. Az akkori angol miniszter kijelenti, hogy a computer mit sem ér. A dokumentumfilm páratlan archív részleteket mutat be Ada Byron gyermekkorából, aki egyébként a világhírű angol költő, Byron leánya. Apja nem sokat törődött vele, egyes egyedül édesanyja nevelte, oktatta, /a mama szintén matematikus/ s a legjobb iskolákba járatta. Németül és franciául is kitűnően beszélt, s tanulmányozta a jövőt. A legfelsőbb tudós körökbe volt bejáratos, mint nő. Segítője a briliáns matematikus és mérnök, Charles Babbage. Mindketten megelőzik korukat, s a 20. század számítógépes világát. A Pentagon a computer nyelvet elnevezte "Ada"nak, az ő tiszteletére.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások